Айде вече малко позитивизъм

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Айде вече малко позитивизъм

Мнение от anito »

Това го писах в една друга тема, но после ми дойде идеята да отворя нова.
Айде сега, помъчете се :lol: да изровите хубавите неща, които ви заобикалят.
Сигурна съм, че ако сме чистисърдечни и се абстрахираме от временните си неуспехи, темата може да стане мнооооооого дълга.
Надявам се да не се превърне пак в негативна тема :evil:

Мдааа... Проблемът на мегаполисите...
Стига с тия треви бе! Един не съм видяла в автобус с цигара, пък камоли трева... Новините... Като не се занимават с политика, цял месец раздухват някой семеен скандал или изчезнал човек, или автомобилна катастрофа. А, и пожарите: почва им сезона... Цяла зима: пожари и катастрофи по новините...
Всички знаем какво е в БГ: тия престъпленийца се появяват по за 1 ден на последната страница на вестника. То и кой ли им обръща внимание, като си има къде по-интересни нещица като престрелка сред бял ден в центъра на Софиа например.
То щото никъде в цивилизования свят нямат проблеми с тревата и разните банди. Само в Канада е този "ужас".
Как да не е спокойно тук? Едно от първите неща, които ме впечатлиха тук, бяха майките с колички по улиците в 10-11-12 часа вечерта, както и други сами жени, ходещи си абсолютно спокойно. Колко цивилизовани страни могат да се похвалят с това? А тук те даже не се и хвалят, защото това си е нещо нормално.
По всяка тема може да се казват негативни неща, разбира се, но когато се казват само такива, хората остават с впечатление, че тук е ада.
То наистина защо да се казва хубавото? То си е даденост, нали? И бързо се свиква... Кой ли го вижда след няколко месеца тук? Друго си е да се оплачеш, като са ти показали среден пръст.
Ние, които вече сме тук, ги знаем тези неща, но тези, които са все още отвъд океана и събират информация като парчета на пъзел, те как да разберат, че това черното, което се излива тук, е едната, по-малката страна на медала.

Хей, вие в БГ, не се отчайвайте! Има смисъл да дойдете тук! Тук имате надежда! И животът не е само черен. Шарен е! Трудно е с намирането на работа, но успееш ли... а щом залагате всичко и решавате да тръгнете, сигурно ще успеете. Някои по-бързо, други - по-бавно и трудно, но ще се издържи. Ние сме свикнали да издържаме къде по-трудни неща в БГ.
Обичам да преча
Botzo

Мнение от Botzo »

...
Последно промяна от Botzo на Нед Фев 22, 2004 10:39 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Srawneno s BG, tuk za men ima powe4e pliusowe, mnogo powe4e.
Edni ot osnownite minusi za men, sa minusite na Imigraciata kato proces - lipsata na rodnini i priateli, nowo na4alo, nostalgia,... drugo ne se se6tam. :roll:

Tuk, oba4e e hubawo, za hora, koito sa najasno s minusite na Imigraciqta. "Iluzionistite" tuk ostawat razo4arowani.

Ina4e, kato naprawia cialostno i zadylbo4eno srawnenie s BG - tuk e mnogo po-dobre waw wsiako otno6enie.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Az sushto napulno suglasen s damata. Tuk e strashno spokojno - ne mojesh da vidish niakoj da povishava ton ta komo li prestuplenie. Jena mi se e pribirala v 12.30 ot rabota bez da ia strah (vsichko e osveteno i avtobusa spira kudeto si pojelaesh ako si sama jena sled zalez). Prosto e spokojno tuk striaskat se orata daje ot alarma na kola ta kakvo ostava za drugoto.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Ей това исках :beer: Дано да сме си "повлачили краката" успешно и други да си сложат ръка на сърцето и да си признаят, че тук са по-добре.
Минусите на е/и-миграцията смятам, че вече се изясниха надълго и нашироко в този Форум. Така е, има си ги. Даденост са. Носталгията е един от тях. Макар че мен ми е мъчно само за родителите и приятелите, които оставих там. Нищо друго от милото БГ не ми е изтрябвало като жизнено необходимо.
Обичам да преча
Plamen

Мнение от Plamen »

Анито, абе ти да не искаш от нас да пишем "Война и мир" във форума... :wink: Хубаво колкото щеш...и по-хубаво става...както беше казал един познат демокрацията е като мушмула- колкото повече загнива, токлова по-вкусна става... :P ...та така видяхме им загниващата демокрация...
Вчера единия колега квебекар /младо и готино момче/ след поредния ми опит да кажа нещо правилно на френски се израдва като дете, защото то взе че се получи...направо имах чуството че той го е казал...
Та мисълта ми е за това. Не искам да ги коментирам дали са умни или не...обаче след първоначалния стрес от интелектуалното ми ниво :wink: сега се държи с мене страшно приятелски...и определено не е фалшиво поведение...даже ми даде да си презапиша едни албуми на Даниел Беланжер /местна легенда- певец и артист/...Марк ще правим ли МР3-ки... :wink:
Ясно е че няма да станем приятели...и не е необходимо, но да се чустваш у дома си на другия край на света е просто фантастично... :P
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

I az sam naplno saglsen s Anito i drugite sled neya. Canada rocks! :P
Az samo kato si pomislya kolko avanta mi puskat tuk, napravo dumi nyamam ot priznatelnost i blagodarnost. Abe, tuk se chuvstvam at home i mnogo uyutno. Za men Ottawa e kat sviden i mil i za Beliya dom ne bih ya smenil, kakto bi kazal Geo Milev. Dnes neshto me e izbilo na nyakakva poetichna valna, ne znam kakvo mi stava, sorry. :oops:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Plamen написа:...Марк ще правим ли МР3-ки... :wink:...
Pas des problemes :wink:

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Keeper of the 7 keys
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:14 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Keeper of the 7 keys »

Kato shte e za pozitivizum ne moga da ne se vkliucha.

Veche poshti 5 meseca sum tuk, oshte ne rabotia tova, koeto iskam, no hich i ne pomisliam da se otkazvam. Daje veche sum siguren, che i hubavata rabota shte doide. AKo ne sled 2 sedmici, to sled 2 godini..
I si se chuvstvam super tuk.

Kakvo po-polojitelno da kaja???
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

Благодаря ти Анито за позитивизма!

Четейки форума напоследък, бях започнала да се чудя накъде отива таз Канада!
Keeper of the 7 keys
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:14 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Keeper of the 7 keys »

Abe, Maria,
Ne gi slagai tez punkari na snimkata, che ni izpotroshiha grada minalata sedmica i zapaliha kolite na horata...
A nali temata e za hubavite neshta tuk :)

Ama kak s leka ryka se otlaga koncert na Exploited, ne e shega rabota
Аватар
dobri4uk
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 10:09 am
Местоположение: Montreal.Qc

Quebec

Мнение от dobri4uk »

:haplio: :beer2: Pozdravi ot DOBRI4KIAAAAAAAA
DOBRI4UK( ne go durpaite za op6kata)
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

Abe, Maria,
Ne gi slagai tez punkari na snimkata, che ni izpotroshiha grada minalata sedmica i zapaliha kolite na horata...
A nali temata e za hubavite neshta tuk Smile

Ama kak s leka ryka se otlaga koncert na Exploited, ne e shega rabota
И това сега демократично ли е....? питам аз :wink:
Boris
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2003 3:36 am

samo taka

Мнение от Boris »

Samo taka, pozdravlenia za temata. Neka da badem realisti, za da sme naisno che kogato mislim pozotivno i sme nastroeni dobre kam sveta, rano ili kasno i sveta shte ni otgovori sas sahtoto. Tova stava dori i v Bulgaria, taka che niama prichini da ne stava i v Kanada. Drug e vaprosat dali v Bulgaria si struva chakaneto i sredstvata...
Badete shtastlivi
Never give up !
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

¨6te mi se tuk da se wkliu4at i tezi, koito pi6at w "pesipisti4nitë" temi, no priznawat, 4e tuk ima i ot hubawoto, i ot lo6oto. Kakto naprimer pi6e Joy w poslednia si posting po temata za du6ewnia mir.
Pi6ete tam negatiwnoto, a tuk _ pozotiwnoto. :lol:
Mnogo mi se 6te da poizrawnim weznata, za6toto istinata e, 4e dave ia naklaniame w gre6nata posoka :roll:
Taka li ne movete da se setite za edno ne6to, koeto tuk da wi e haresalo. A sled "prizemiawaneto" ni6to hubawo li ne ostana :?:

Az, kolkoto powe4e se prizemiawam, tolkowa po-hubawi ne6ta opoznawam. Ot godina sme tuk, rabotia, no kato dobrowolec(6te re4e, 4e ne sme cafnali finansowo i ne sam s rozowi o4ila). Kontatktite, koito imam w zawoda i koito imah i na predi6noto miasto, sa super. Ne moga di wi opi6a kakwo otno6enie imat horata kam men. Wsi4ki: ot rabotnicite do 6efa.
Kolkoto powe4e opoznawam kebekarite, tolkowa powe4e gi hareswam i uwavawam.
Обичам да преча
Заключено