"За" или "против" Канада - хайде стига!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

"За" или "против" Канада - хайде стига!

Мнение от bibco »

Народе,
Така стана, че последователно гледах два филма на емигрантска тематика:
“The dirty pretty things” – английски и “Los novios bulgaros” – испански.
Жестоки, покъртителни истории за съдбата и условията на адаптация на емигрантите - сътветно в Англия и Испания! Поучителни истории...
Дълго след това мислих колко много се отличават обществата в Западна Европа от канадското. Бил съм в Западна Европа не веднъж, случвало ми се е да изпитам върху себе си част от това, което видях в тези филми...Споменът не е от приятните! Ксенофобията, лицемерието и откритата враждебност на тези общества принуждават емигрантите там да търсят какви ли не пътища за оцеляване.
“Ние сме тези, които караме вашите таксита, мием вашите лайна и ви правим свирки” – казва един от героите в първия филм на един учуден англичанин, който се пита какви са тези хора, за да се примиравят с това, което правят с тях. А във втория филм български младежи проявяват най-отвратителните нашенски тарикатски черти на използвачи и далавераджии, за да успеят да се установят в Испания...Търговия с органи и радиоактивни материали, кражби и мошеннически машинации, нелегална работа и квартири, угаждане на сексуални нагони от всякакъв характер и куп още гадости – това са “адаптационните” условия, предизвикателства и последствия в двете европейски страни за хората, които са тръгнали да търсят по-добро място за живот...
Ще кажете – никой не кара хората да емигрират нелегално в Западна Европа и затова там не ги искат. Да но и с Канада е така – никой не ни е карал да идваме тук, пък макар и легално и за щастие, аз поне не виждам подобни гнусотии тук!
Даже напротив – Канада ни дундурка и нас - легалните, и рефюджитата, а и нелегално останалите тук, с какви ли не програми за легализация, адаптация, подпомагане и интерграция в обществото си. Схващате ли мисълта ми?
Дълго мислих дали да пусна този постинг. На тази тема, в този форум вече се изписаха маса неща. Споровете “за или против” Канада понякога достигаха истерични нотки...
Все пак се реших, като искам с този постинг да сложим край на този дълъг спор!
Предложението ми е – хора, гледайте тези филми, помислете над всичко и СПРЕТЕ на плюете Канада!!!
Весели празници!
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: "За" или "против" Канада - хайде сти

Мнение от vladi »

Absoliutno sam saglasen s teb Bibco, tova koeto ni dava Canada nikade v Evropa ne moje da go namerim, i tova niama da se promeni dori i sled kato vlezem v EU. Prosto horata huleshti Canada i hvaleshti evropa obiknoveno sa osoben tip mechtateli koito imat nujda da viarvat v Heaven on Earth i zatova i nikoi ot tiah vsashnost ne se e iurnal v Evropa ami predpochitat da si hlenchat tuk - v protiven sluchai shte triabva da pojertvat poslednata mechta... Obache postinga ti nishto niama da promeni. horata skolonni kam negativizam i depresivni naglasi bivat privlichani ot foruma zashtoto toi e edva li ne poslednoto miasto kadeto biha mogli da spodeliat makata si i da potarsiat eventualno opravdanie - Ne v men e problema che sam neshtasten, ami Canada e kriva. Na kriva raketa... :)
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Re: "За" или "против" Канада - хайде сти

Мнение от huba »

Zvuchi kato priziv na partiata.:)


Ima i psihologicheski portret na nedovolnite v premia.:)

"Drugari, ne gledaite Evropa.Tam e losho! Raia e tuk. " kazaha partiinia i komsomolskia sekretar v drujen glas!
:D :D
Последно промяна от huba на Пет Апр 29, 2005 11:25 pm, променено общо 1 път.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Пич много негативни филми гледаш, наблегни на холивудските продукции да ти стане по розово. Там е истината за ;великата ; америка ,където и принца принц и принцесата принцеса .
Намирам темата за поредната провокация,обаче няма лошо да си избиеш комплексите като ни обясниш колко зле е там и колко добре е тук.В твоя стил бих казал Европа е за оправните ,Америка за неудачниците.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

"Тебешир, тебешир,
с тебе пишем "хляб" и "мир".
А агресора в Алжир - ай сиктир!"

Пеньо Пенев


:beer:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Отделил съм няколко мнения от темата и съм ги преместил в Junk-a.

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=12313

Като лично мнение, с подобни теми коментарите ЗА и ПРОТИВ Канада не само няма да престанат, а по-скоро ще се постига обратния ефект - още по-ожесточени спорове по въпроса.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Pepon написа: Пеньо Пенев
:beer:
да бе, верно ли? на мен ми звучи по-скоро като Тендафил Акациев :) Нещо като:
Ям със килограми
суджуци и салами.
А на Запад -
да лапат лапад!
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

Тази болна тема е като спора за и против попфолка, уж не го харесваме, ама го слушаме. Та и за Канада така, абе не е хубаво, ама повечето сме тука, няма значение защо и на кой какви са му преоритетите, целите и причините, важен е резултата, тука ли сме -тука сме. Много хора на черното викат бяло и обратно. Ама колкото и да е черно, броя ни се увеличава и колкото и да е бяло има и такива които се вращат обратно в Бг.
Бибчо, в това дето си го написал има много истина, обаче е истина и това че спора няма да приключи, както и факта че хората няма да спрат да идват (освен ако канадците решат да ни покажат червен картон ) !
Не се бори за "правда и свобода", защото знаеш как е - десет човека десет аршина, двадесет човека двадесет аршина, а пак в тоз форум колкото народ пише толкова мнения !
От мен весели празници !
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

Този спор ще си го има винаги...разни хора, разни идеали.....
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

taralej написа:Този спор ще си го има винаги...разни хора, разни идеали.....
Според мен идеята не бива да е спора да спре, а по-скоро диалога да не спре. Защото форума има тенденцията да се превърне в форум на оплакващите се от Канада, затова и аз се обаждам чат пат. Докато има диалог има нещо подобно на гражданско общество към което българите много не сме привикнали за съжаление. Спомням си още в началото на форума, когато още бях в БГ и почти единодушно тези които бяха в Канада ни убеждаваха колко е ужасно тук... толкова единодушно, че чак никой не ги вземаше насерьозно.

А опасността всички да хвалят Канада не съществува именно защото форума привлича най-вече негативно настроените, с много свободно време :)
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

abe vladi, teb zashto te privlicha foruma? Pomaga ti za avtogennata trenirovka li?Ili toku vij bez nego si zapochnal da se samniavash dali naistina ti haresva Canada? :D :D :D
Ili moje bi sega shte obarnem temata vav vechnoto klishe za uspelia i neuspelia emigrant? :lol:
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Май ще е по-добре за оригиналния и за безидейния заядливец :roll: .
Циганите - на Сатурн !
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

huba написа:abe vladi, teb zashto te privlicha foruma? Pomaga ti za avtogennata trenirovka li?Ili toku vij bez nego si zapochnal da se samniavash dali naistina ti haresva Canada? :D :D :D
Ili moje bi sega shte obarnem temata vav vechnoto klishe za uspelia i neuspelia emigrant? :lol:
Мен форума ме привлича по сантиментални причини - все пак аз го създадох преди 4 години. Не че това има някакво значение, просто обяснявам защо ме привлича :D
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

vladi написа:
huba написа:abe vladi, teb zashto te privlicha foruma? Pomaga ti za avtogennata trenirovka li?Ili toku vij bez nego si zapochnal da se samniavash dali naistina ti haresva Canada? :D :D :D
Ili moje bi sega shte obarnem temata vav vechnoto klishe za uspelia i neuspelia emigrant? :lol:
Мен форума ме привлича по сантиментални причини - все пак аз го създадох преди 4 години. Не че това има някакво значение, просто обяснявам защо ме привлича :D
Az pak pomislih, che tuk si nameril pole za iziava za "klinichnata psihologia' :)

Gledam osnovnoto ti uchastie se sastoi v pisane na psihologicheski portreti na forumcite :)
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
dakel1
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 11:21 pm
Местоположение: Ve4e dale4 ot Qc.!

Мнение от dakel1 »

Когато има нещо за съжаление 4овек не го зени, а си мисли, 4е вси4ко останало е върхът!!!Вапрос на психика...... :wink:
Заключено