относно ел уредите взети с нас и по-точно GSM-ите???

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
kraseto
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 2:33 pm
Местоположение: Quebec; (QC)

относно ел уредите взети с нас и по-точно GSM-ите???

Мнение от kraseto »

Извинете ме, но съм още нова тук и колкото и странно да ви звучи си имам своите малки притеснения,които за мнозина може и да са смешни, но за мен не са! Наши приятели, които вече заминаха за Монреал ни "светнаха" по въпроса за ел. уредите и ни казаха не носете нищо от БГ защото тука тока е различен. Та мисълта ни е за така ценните GSM-и, които вече са станали неизменна част от ежедневието на всеки, но все още не и от нашето с моята половинка. Стоим пред нищожната дилема дали да си закупим или не такива(понеже все още нямаме-поне за нас това е още един бирник на джоба, чиято практичност не отричаме разбира се,но не можехме да си го позволим на този етап) и има ли смисъл като там тока е на 110V доколкото разбрах? Питах за преобразуващи зарядни-казаха че са към 17лв и има такива по принцип, но една позната разправя-виж ами то и кантактите може да не са с нашия стандарт,разстоянието между дупките в контакта и такива ми ти работи! Бе да се чуди човек! Та бих била много щастлива,ако има някой, който да ни светне какво да правим по въпроса или какво той/тя е правил??? За което Ви благодарим предварително!
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

Ако нямата купете си оттук - става за 10 мин.
Върджин Мобайл: http://www.virginmobile.ca
Роджърс-Файдо: http://www.fido.ca
И двете имат припейд карти и апарати
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Ako e tolkova goliam zor - i tuk mojete da si kupite transformatori - okolo 5-10 dolara e...Dupkite na kontaktite hich ne sa kato nashite, obache v Evropa ne pasat treva i transformatorite za Amerika sa spored normite...
Savsem druga tema e dali shte vi triabva mobilen telefon tuk na purvo vreme...I az biah kato zalepena za mobilnia si okolo 5 godini, a eto che poveche ot godina niakak si ojiviavam i bez tova...
Purvo niamam vreme da pravia prouchvania kude shte mi izleze nai-tunko; vtoro - niamam s kogo tolkova da govoria; treto - ako niakoi iska da me potarsi i me niama u nas - shte mi ostavi saobshtenie na telefonnia sekretar (e te tova emnogo zabavno!)...
Ama vseki si znae...
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Clarissa
Мнения: 258
Регистриран на: Пет Ное 05, 2004 2:42 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Clarissa »

Не съм много наясно за какви трансформатори говорите. Аз имам трибандова Нокиа от БГ, зарядното й не го донесох, тук в Канада имах старо зарядно от местна Нокиа, което върши чудесна работа.

Сигурно можете да си намерите на старо някое зарядно, което работи на тукашен ток. Според марката на телефона.
Ако апарата купувате от БГ - разбира се търсете некодиран. Мисля магазините Джеф продават некодирани. Такава покупка е хубаво да се направи поне месец по-рано, ако телефона даде дефект, да вземете да го смените. А ако тепърва ще ги купувате наистина, по-добре си ги вземете направо от тук. На сайтовете на Роджърс и Файдо ще добиете представа за цените. По-горе някой май вече е дал адреси.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: относно ел уредите взети с нас и по-точно GSM-ите???

Мнение от miteto »

kraseto написа:Стоим пред нищожната дилема дали да си закупим или не такива(понеже все още нямаме-поне за нас това е още един бирник на джоба, чиято практичност не отричаме разбира се,но не можехме да си го позволим на този етап) и има ли смисъл
НЕ купувайте каквато и да е електроника от България !!! Освен че вече сте разбрали за различното напрежение тука, цените в Канада на много от електронните уреди са доста по-ниски.
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Контактите са наистина различни, но за 1 $ тук ще си купиш преходче. Трансформатор не бързай да купуваш, защото моят Сименс си зарежда и на 110, в макар че на трансформатора му пише само 220 в! Купувате си припейд карта на Файдо например и сте ОК!
To Live Is To Die
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Re: относно ел уредите взети с нас и по-точно GSM-ите???

Мнение от St.Anger »

miteto написа:
kraseto написа:Стоим пред нищожната дилема дали да си закупим или не такива(понеже все още нямаме-поне за нас това е още един бирник на джоба, чиято практичност не отричаме разбира се,но не можехме да си го позволим на този етап) и има ли смисъл
НЕ купувайте каквато и да е електроника от България !!! Освен че вече сте разбрали за различното напрежение тука, цените в Канада на много от електронните уреди са доста по-ниски.
Аз пък ви съветвам да си вземете апарат от БГ, трибанд, има много по голямо разнообразие, особено на европейски марки. Тук с припейд карта сте необвързани с фирмите, когато искате си зареждате и е много удобно!
To Live Is To Die
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

тока навсякъде е един и същ :lol: :lol:
виж мрежите на ел разпределението са с различно напрежение наистина.
така или инъче по цял свят мобилните телефони работят на малки акумулаторни батерии ,които както ти е ясно осигуряват напрежение доста по-ниско от 220 ,че и 110 волта,така че зарядното дето го пъхаш в контакта би следвало да е понижаващ трансформатор,т.е. проблема ти е само да си смениш зарядното,ако не искаш с преходник.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: относно ел уредите взети с нас и по-точно GSM-ите???

Мнение от miteto »

St.Anger написа:Аз пък ви съветвам да си вземете апарат от БГ, трибанд, има много по голямо разнообразие, особено на европейски марки. Тук с припейд карта сте необвързани с фирмите, когато искате си зареждате и е много удобно!
Тука разнообразието на апарати по магазините е по-малко отколкото в БГ и ако сте решили да купувате "скъпа, но лъскава играчка" (тип "на гол тумбак чифте пищови") може би е по-добре от БГ. Между другото, ако се обръзвате с договор, тука ще ви дадат апарата без пари (ако е някой много по-скъп модел ще платите 40-50 долара за него). А ако не искате да се обвързвате - еми апарати по 120-180 долара бол :D
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

THC написа:тока навсякъде е един и същ :lol: :lol:
Грешиш адаш, мисля че тука е с по-голям ампераж заради по-ниското напрежение :roll: А, и честотата на тока е 60 херца, а не 50 както в БГ.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

имах предвид че насочено движение на заряди...
и не мисля че е с по-голям ампераж ами честотата на напрежението е по-висока.
доколкото знам 110 волта е направено да се избегнат загубите по мрежата(от съпротивлението-който не знае з-на на Ома ще го дяволите вземат :lol: :lol: )
ама някой инженер да се изкаже де.

отговарям ти само да те поправя-можеш да си вземеш телефон без пари и с договор-само ако имаш кредитна карта или искаш да ангажираш приятел с такава.но най-вече ми хареса определението за голия тумбак-доста вярно

поправката с цел да ми бъде полезно мнението :lol:
Последно промяна от THC на Чет Апр 28, 2005 11:18 am, променено общо 1 път.
Аватар
em
Мнения: 87
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2004 5:02 pm

Мнение от em »

повечето съвременни зарядни работят 0т 110 до 220 волта , пише си го на самита зарядни, говоря за тия по-тънките и по-леките зарядни, те са с импулсен трансформатор и им е все тая на коко волта ще ги включиш стига да не е директно към далекопровода.....

Когато купувате апарата проверете и зарядното или ако ви е стар апарата си купете съвременно зарядно 6-10 лева

Към ТХЦ -тока не е един и същ, при 10еолта е два пъти по-голям отколкото при 220, е разбира се за един и същ консуматор :lol: :lol:
и този в канада е по приятен за пипане :D :D :idea: :idea: :idea:
Notia
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 9:58 am
Местоположение: Варна-Calgary

Мнение от Notia »

nqmate griji - vsi4ki savremenni GSM i dr. mobilni djadji sa s impulsno zahranvane s vhodq6to naprejenie U=100-240V
... от време на време ми е интересно да играя :)
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

ами мерси за пояснението

ще цитирм себе си
имах предвид че насочено движение на заряди
и пак
т.е. проблема ти е само да си смениш зарядното,ако не искаш с преходник
което ще рече - зарядното ти естествено ще действа-но не можеш да го завреш в контакта-купи си преходник или си го смени ,ако не искаш да си купуваш преходник.

ще си сложа и аз един подпис "четете бе хора четете"
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

Аз преходник си купих от Варна за 70 стотинки. Тук, в Мнтл, видях за 1$, но видях и за 9$ същите. Така че ако все пак си купите GSM-и от БГ, не пречи и да си потърсите преходничета. Първите дни тук едва ли ще ви се търси. Картинка на правилния преходник мога да пратя на които се интересува (имам я от стара тема от форума, ама не помня кой я беше пуснал).
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
Заключено