Моето интервю :(

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
kalite
Мнения: 185
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 10:14 am
Местоположение: bg bourgas
Обратна връзка:

Моето интервю :(

Мнение от kalite »

Днес 26.04.2005 си обявявам ден на личен траур. За пореден път нещо което силно желая , което със сигорност заслужавам и би решило бъдещето ми се овенча с неуспех. Над мен тегне някакво проклятие . Не може винаги така да се получава. Гадните работи все на мен да се случват . С какво съм го заслужил под дяволите нямам никаква представа.

Но да не се увличам много , че аз така мога до утре да се самосъжалявам . Ето как се случи поредния морален , душевен , психически и интелектуален провал над моето скромно съществувание :

До поледно бях толкова уверен във себе си (както ме посъветваха да бъда приятелите ми и в частност най вече Галин и Игнат заедно със съпругите си (за което страшно им благодаря и оценявам подкрепата им като приятелски жест)) , но когато влязох в чакалнята ме обзе страх който още повече взе връх заставайки пред иначе изключително любезният , уравновесен и приятен човек - изпитващия. Започна се с редовното спелуване на името на което веднага се "осрах" и се коригирах в последствие четейки в документите му името си. Пследва какво сте учили като средно образование , след което веднага за висшето . Показах му допломите и бля бля бля се запъвах като у4еничка пред първия си изпит (а ина4е с френска гимназия) . Пита за трудова книжка . Какво то4но се изразява работата ми . Казах му , 4е в момента работя друго и го доказах с трудов договор, препоръка и служебна бележка 4е наистина работя това в момента. Въобще вси4ко което и колегите писаха. Въпроса който най много ме шокира беше : Ако аз съм ви работодател кажете ми какви са вашите ка4ества? на което моята скромна натура не можа да обели и дума (ве4е съвсем се бях спекал). После подписах Д21 . Изкара ми на принтера резултата , който показваше 56 то4ки , обясни ми , 4е ми трябвали минимум 60 , 4е по вси4ки критерии събирам максималния брой то4ки , най ве4е перфектния трудов стаж и възраста ми (26). Разбрах на каде отиват нещата и го попирах какво трябва да направя за да спе4еля още то4ки на което отговора беше френския. А пропуснах пита ме на англииски за семеиството ми на последното представянето ми беше също толкова потресаващо. И накрая ми каза , 4е трябвало да си помисли какво ще прави с мен . Нищо не ми даде . И каза 4е ще ми се обади на мобилния да ми каже решението си . Приемам го като "кефиш ма щти звънна" , а аз "кефиш ма щти вдигна". Сега ще 4акам да видя какво ще каже ако разбира се го направи и ако решението му е отрицателно аз се отказвам от тази ми ме4та както се отказах и от десетки други ме4ти.

Разо4арован съм и се срамувам от себе си.

За следващите мога да кажа , 4е няма нищо страшно . Обстановката и отношението към вас е предразполагащо и отпускащо за тези които могат да се отпуснат. Но не и аз. Аз съм много разли4ен и особен 4овек. И аз дори не се познавам. Убеден съм , 4е въпросите ви са до болка познати . Кажете си това което знаете , говорете колкото се може пове4е. това е което мога да ви посъветвам.

Това е ! Затварям тази 4ерна страница от живота си .
Отивам да се самоубия.
Шегувам се разбира се.

След два дена ще ми мине. Обикновено ми минава за 15 минути , но това е голям удар.

Те не знаят какво изтърваха.
Rien de mieux que du sexe avant de dormir
Аватар
darklady
Непокорна
Мнения: 2132
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 8:25 am
Местоположение: Под звездите

Мнение от darklady »

Прав си за идеята да затвориш тази страница от живота си. Може би искрено се самосъжаляваш и се срамуваш непресторено от себе си. Прав си за болката, която изпитваш. За разочарованието и всичко останало... Но не си прав, че трябва да се отказваш от мечтите си. Точно това не бива да правиш! Каквото и да стане - продължи напред. Сам казваш, че ще ти мине, ако не утре то след два или три дни. Но все пак ще ти мине. Изправи глава, спри да се самосъжаляваш и давай смело. Мечтите точно това чакат - да бъдат сбъднати. Прекрасно нещо може би те чака там, някъде далече и ти ще го видиш само, ако не се отказваш от мечтата си.Изображение
Невъзможното е предизвикателство!
Аватар
precious
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Мар 18, 2004 12:54 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от precious »

Мога да ти обещая, че ще стискам палци тези дни да сбъдбеш мечтата си....
А ако се окаже, че не съм стискала достатъчно силно, опитай пак!
Но не се отказвай от това, което искаш и заслужаваш!!!
:kitty: :cat:
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

Я се стегни бе градски ! На 26 години си пак се отказал от мечтите си, иди пийни нещо, понапсувай го малко мосюто, изразходи малко натрупаната отрицателна емоция и кат се обади господина вземи да му покажеш наистина какво изтърват тия хора в твое лице! Като говорите по телефона поне няма да се гледате и няма да се шашкаш много !
Айде горе главата няма да се даваш, нали си морско чедо бе, тъй лесно ние не се даваме !!!
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Darki beshe po-burza ot men!
Ia da se stegnesh! Chovekut shte ti se obadi po telefona - shtom e kazal, znachi shte go napravi! I moje bi e precenil, che si v stres i ako ti se obadi po telefona shte si v po-dobra kondicia, ta da te chue govorish li, ne govorish li...Pri vsichki sluchai - vtori shans vinagi ima, osven kogato ne stava vapros za neizlechima bolest! Vmesto da se primiriavash taka lesno sus zagubata - deistvai. Oh, muja mi ima edna mnogo umna misul, ama az sum dostatachno glupava, che da ne ia zapomnia - no beshe neshto ot sorta - Tova, koeto ne ni ubiva ni pravi po-silni!
Uspeh!
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
mimka71
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 2:45 pm
Обратна връзка:

Мнение от mimka71 »

Човек, за да съществува и живее в пълния смисъл на думата, трябва да има мечти и цели, а те така или иначе почти винаги се припокриват. Защото мечтите са тези, които ни дават крила да полетим, а целите - посоката! Така че, колкото и болка да изживява всеки един от нас, той трябва да погледне напред, да се усмихне на изгубената битка и тръгвайки отново напред да спечели войната!!!
Стискам палци и спечели!!! :thumbsup:
Misty
Мнения: 101
Регистриран на: Пон Юли 12, 2004 3:49 pm
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Мнение от Misty »

И ние сме в Графата"Кефиш ма ша ти звънна"! :D
а доколкото знам има и още едни....така,че споко не се отчайвай.Щом ти е казал ще ти звънне.Може да ти даде шанс за второ интервю...На нас ни каза ,че ще види какво може да направи за да ни помогне...ище ни звънне / и ние го кефим....ами....знайиш ква мацка съм?! :D 8) / :lol:
Аз не съм се и отчаяла ама никак...ще кандидатствам до припадък и това е!
Всички казват ,че в такъв случай канят на 2-ро интервю или направо прощат сертификати!!!
Не се отчайвай!И свиркай ако ти звъннат!
...И макар, че от кал сме направени, Господи, аз не искам във кал да прекарам живота си. И не искам тъй ням да стоя край брега да очаквам промяна и все да мълча!
Аватар
kalite
Мнения: 185
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 10:14 am
Местоположение: bg bourgas
Обратна връзка:

Мнение от kalite »

не знам , но в момента съм с адски лабилна психика. Останала ми е някаква нищожна надеждица , но е толкова малка , 4е не ми помага никак. Толкова съм разо4аровам , 4е едвам пиша от потрес. Утре ще ми е минало и ще гледам да напиша нещо позитивно и забавно в мои стил , но в момента веселата 4аст от мен е много дале4. Реве ми се . Не мога да се позная .

ще се оправя .
Благодаря ви за хубавите думи . Трогнат съм.
Rien de mieux que du sexe avant de dormir
Аватар
Alabama
Мнения: 432
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 10:16 am
Местоположение: до Нефтозавода
Обратна връзка:

Мнение от Alabama »

Дарлинг,явно ICQ разговора ни не е достатъчен, затова ще се включа и тук :evil: :evil: Надежда има и ако наистина се откажеш това ще е истинския ти провал. Няма нищо срамно да пробваш да достигнеш мечтите си и да не успееш от първия път. Аз,а най-вероятно и повечето тук, сме се проваляли в някои свои начинания,на които сме възлагали големи надежди. Силния и уверен в себе си човек надига глава и опитва отново. Слабия хленчи. Ти не си слаб. Това е положението.
Хубавото при склерозата е, че човек непрекъснато научава нещо ново...
dgeami
Мнения: 67
Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 6:12 pm

Мнение от dgeami »

Ние сме другите от графата "кефиш ма ша ти звънна".Не се шашкай толкова .Ние също бяхме много възмутени и огорчени на ръба да се откажем още повече че при нас беше реално 3 -то интервю и знаем че това е последният ни шанс или продължаваме или до тук среден път за нас НЯМА но след два - три дни духовете се поуспокоиха и вече си плануваме големи ремонти в къщи и да продължаваме живота напред в Бг .А дай боже пък да получим така бленуваните сертификати .Но в крайна сметка дали с тях или без тях живота продължава.Сори само за нервите ,напрежението и парите .Ние сме започнали от 2002г.Не се отчайвай надяваме се до края на седмицата да получим някакав отговор и ще има бум във форума. Успех.
Ivche
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 5:37 am
Местоположение: Burgas
Обратна връзка:

горе главата!

Мнение от Ivche »

Стига човече, горе главата и само напред! Мосюто като е рекъл ще се обади, за добро или за лошо, и ще се чуете , и ще си говорите , и ще решавате :) а ние сме с тебе, и морално, и емоционално, само моля те, не искай и материално, :) -но и там ще помагаме, щом трябва, а то ти си знаеш и ние сме от същият отбор, но какво? :) от вчера сме започнали интензивни уроци по франсето :) Пълен напред!
Сега по-сериозно- стегни се и само напред, ти много добре знаеш, че не трябва да изпускаш вълната тя да те поеме, знаем, че можеш -ДАВАЙ! Покажи на мосюто!
Сега си почини и се обади, когато си по-добре. Ние сме на среща
Аватар
kalite
Мнения: 185
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 10:14 am
Местоположение: bg bourgas
Обратна връзка:

Мнение от kalite »

материалното е налице. нямам късмет. това е.
Rien de mieux que du sexe avant de dormir
Аватар
coolcoldy
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 3:44 pm
Местоположение: Mоntreal
Обратна връзка:

Мнение от coolcoldy »

Salut ! Ей,не така бе човек!Не се отчайвй толкова бързо. Ти сам казваш до някаква степен изхода от това интервю,т.е изгубил си биткато но не се знае за войната,а знаеш ли колко големи полководци колко битки са губели,а са спечелили войните.
Както и да е, важното приятелю е да си силен от тук нататък.Знаеш ли кое е най голямото ти предимство -че си само на 26 год.
И едно хубаво клише за края: "Силен е не онзи който не пада,а този който се изправи след като е паднал" Така че горе главата,повярвай още по-силно в себе си и давай напред да си вземиш сертофикатите.
"...ако сме сами във вселената си е чиста загуба на пространството..."
Аватар
Stef
Мнения: 191
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 3:12 am
Местоположение: MTL

2 shans

Мнение от Stef »

Eiii pi4 ya se stegni be ako iskashe da te skasa intervuirashtiya napravo da te e otryazal. kakto kazvat horata po nagore moje da reshi da te prepita po telefona kato otchete pritesnenieto ti. ili pak da te nakara da izkarash dopalnitelni chasove frenski shtom ti e kazal che drugoto e ok i sled vreme kato izpratish dokazatelstvo za tezi dopalnitelni chasove ili shte te viknat pak na intervu ili napravo shte ti pratyat zavetnite dokumenti. taka che se styagai i uchi FR ane si gubi vremeto sas samosajalenie.
USPEH :D
Go big or go home.
Аватар
kalite
Мнения: 185
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 10:14 am
Местоположение: bg bourgas
Обратна връзка:

Мнение от kalite »

4есно да си призная по4ва да ми минава. Нали ви казах , 4е ми минава бързо. Тези дни ще по4акам да видя какво решение ще вземе 4ове4еца и тогава ще взема глобалното решение. Не на този етам твърдо съм решил нова процедура да не запо4вам. Пове4е няма да ги храня тея ненаядени като наще политици хорица. Квото опапаха това е . Единственото което ще направя при предложено ми второ интервю е да се постарая пове4е. Не 4е сега не се старах , но наистина ще се постарая да измия срама. А закрие ли ми досието c'est fini mes amis. Canada pour les canadiens. Je merite plus que ca. Ще пробвам в Аляска или Африка. И там говорят френски.
Rien de mieux que du sexe avant de dormir
Заключено