XP and 98...Windows

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Plamen

XP and 98...Windows

Мнение от Plamen »

Хора, я сега ми обяснете на прост български език как да подкалам пустия драйдеверски тест диск на ХР...а ако и някой може да ми прати бутващия диск...направо ще се лее бира...писна ми да преинсталирам уиндоуси и да правя партишъни /то толкова и мога де... :oops: / ама ако може да върви на ХР защо да мъча хората... :P
Botzo

Мнение от Botzo »

Ман,
започни да правиш IMAGE с NORTON GHOST ...........
С него възтановяваш всичко както си е било само за около 5-7 минути без да павиш каквито и да е било настройки .........
Аз така поддържам 80 РС та. Представи си да триабваше да инсталирам и да настроивам на сяко едно поотделно всели ден ......
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Botzo написа:Ман,
започни да правиш IMAGE с NORTON GHOST ...........
С него възтановяваш всичко както си е било само за около 5-7 минути без да павиш каквито и да е било настройки .........
Аз така поддържам 80 РС та. Представи си да триабваше да инсталирам и да настроивам на сяко едно поотделно всели ден ......
Waprosa maj e malko po-drug, ina4e saweta e mnogo dobar, no triabwa da se wnimawa, 4e i golemi porazii mogat da se naprawiat, ako ne wnimawa6. :wink:

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: XP and 98...Windows

Мнение от vladi »

Plamen написа:Хора, я сега ми обяснете на прост български език как да подкалам пустия драйдеверски тест диск на ХР...а ако и някой може да ми прати бутващия диск...направо ще се лее бира...писна ми да преинсталирам уиндоуси и да правя партишъни /то толкова и мога де... :oops: / ама ако може да върви на ХР защо да мъча хората... :P
Az na moia si go podkarah OK, ama az niamam nujda ot bootvashta disketa zashtoto imam instaliran DOS na 98 kato vtora operatsionna systema, tai che triabva da namerish boot disketa ot niakade... az za sajalenie niamam da ti dam.

Vse pak moia go pokarah ne bez pomoshtta na Dino...

Dokolkoto si spomniam imashe nachin takava disketa da se napravi ot instalatsionen disk na 98 ako niakoi ima...
Аватар
Dino
Модератор
Мнения: 621
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:59 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Dino »

Искате да имате BOOT-дискета за Windows 98?
Ето какво трябва да се направи, ако имате в наличност ИНСТАЛАЦИОНЕН CD-ROM на Windows 98 (трябва този диск да е BOOT-ващ, т.е. от него да може да се зареди DOS).

1. Поставете BOOT-ващия диск в CD-ROM устройството.
2. Рестартирайте компютъра и веднага започнете да "помпите" (натискате и отпускате начесто) клавиша DELETE, за да можете да влезете в BIOS SETUP.
3. В самия SETUP намерете секцията, в която се указва BOOT-последователността и задайте като 1st BOOT DEVICE да бъде CD-ROM.
4. Запишете настройките и излезте от BIOS SETUP - компютърът ще се рестартира и ще ви подкани да натиснете произволен клавиш, за да зареди DOS от CD-ROMа.
5 От появилото се меню изберете START COMPUTER WITH CD-ROM SUPPORT.
6. След като се зареди DOS, ще видите курсора да мига на "командния ред".
7. Поставете в дискетното устройство някаква дискета, за предпочитане е празна или такава, информацията на която не ви е необходима.
8. На командния ред напишете точно следното:
format b:/s
и натиснете ENTER.
9. На появилото се подканяне отговорете с произволен клавиш, а след това натиснете Y, за да започне форматирането.
10. След като приключи форматирането, върху дискетата ще се копират системните файлове на DOS.
11. С така получената дискета ще можете да стартирате компютъра си в DOS-режим на Windows 98, но няма да можете да ползвате CD-ROMа, защото трябва да се направят още няколко неща.
12. На получената дискета трябва да се копират следните файлове:
CONFIG.SYS
OAKCDROM.SYS
MSCDEX.EXE
13. Рестартирайте компютъра и аналогично на описаното в т.2,3,4 задайте 1st BOOT DEVICE да бъде FLOPPY.
14. Запишете настройките и излезте от BIOS SETUP.
15. След последвалия рестарт вече можете да ползвате CD-ROMа в DOS-режим.



Това беше по-дългият начин, а ето и по-мързелив начин:

1. Намирате приятел/познат, който има инсталиран на компютъра си работещ Windows 98.
2. Давате му една празна дискета и го молите да изпълни следното:
START -> SETTINGS -> CONTROL PANEL -> Add/Remove Programs
3. От появилия се прозорец да избере третата страница - CREATE SYSTEM DISK
4. И тук вече съвсем интуитивно с няколко щраквания той ще ви направи "систeмна дискета", т.е. Windows 98 Startup Disk.
5. Изпълнете описаното в т.11, 12, 13, 14.



Успех на ентусиастите! :-)
Ако някой се затрудни - нека ми пише лично съобщения.



Даниел
Аватар
Vladimir Nikolov
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 9:12 pm
Местоположение: Montreal, Canada
Обратна връзка:

Мнение от Vladimir Nikolov »

Znachi Plamene,

Za da si napravish butvashta DOS disketa ot XP
1. Otvariash My Computer
2. Slagash disketa vuv flopito
3. Klikash s desnia buton v/y draiva na flopito i izbirash Format
4. Posle chekvash Format MS_DOS boot disk
5. Natiskash butona Format.

Za da mojesh da si podkarash CDROM-a triabva da napravish slednoto:

Tezi 4 faila gi zapisvash na gornata disketka(veche formatirana i sistemna)

ftp://24.202.198.207/Za_Plamen/AUTOEXEC.BAT
ftp://24.202.198.207/Za_Plamen/CD1.sys
ftp://24.202.198.207/Za_Plamen/config.sys
ftp://24.202.198.207/Za_Plamen/mscdex.exe

Tova e vsichko.
Sega moje da si butvash ot disketata i flopito shte ti e R:
valBG
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 12:22 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

XP

Мнение от valBG »

Здравий Пламене,

На самея XP ( буй-Пи така му викали Руснаците) Си има TEST,
Ако има старите ISA Cards ( звукова например) Няма да се разпознае
ще трябва да си купиш PCI card .
Имай предвид че ако избереш NTFS която е подобрата файлова система и ако не трагне назад връщането към FAT32 е много трудно Microsoft казват че неможело.
На мен ми струваще 6GB ( диска от 76GB sega e 70GB )и вичко ще загубиш. Затова смело но i FAT32 първоначално след това можеш да го смениш.
win-XP profetional si e super
Ако го нямаш мога да ти го пратя

http://www.data.bg/search.html

от този линк ако върви притеб

търси "Windows 2003 " no imai predvid 4e ti trybva CD ili DVD zapisva4ka no mislya 4e i na HARD-a shte stane

valBG
Аватар
Vladimir Nikolov
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 9:12 pm
Местоположение: Montreal, Canada
Обратна връзка:

Мнение от Vladimir Nikolov »

De go udriash to de se puka....abe hora chetete vnimatelno za kakvo stava vupros v temite.
valBG
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 12:22 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

XP

Мнение от valBG »

Ami az si pomislix 4e stava vapros dali XP shte varvi na Naykoisi Conputer

I spodelix moite problemi

valBG
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнение от joro »

Dino написа:Искате да имате BOOT-дискета за Windows 98?
Ето какво трябва да се направи, ако имате в наличност ИНСТАЛАЦИОНЕН CD-ROM на Windows 98 (трябва този диск да е BOOT-ващ, т.е. от него да може да се зареди DOS).

1. Поставете BOOT-ващия диск в CD-ROM устройството.
2. Рестартирайте компютъра и веднага започнете да "помпите" (натискате и отпускате начесто) клавиша DELETE, за да можете да влезете в BIOS SETUP.
3. В самия SETUP намерете секцията, в която се указва BOOT-последователността и задайте като 1st BOOT DEVICE да бъде CD-ROM.
4. Запишете настройките и излезте от BIOS SETUP - компютърът ще се рестартира и ще ви подкани да натиснете произволен клавиш, за да зареди DOS от CD-ROMа.
5 От появилото се меню изберете START COMPUTER WITH CD-ROM SUPPORT.
6. След като се зареди DOS, ще видите курсора да мига на "командния ред".
7. Поставете в дискетното устройство някаква дискета, за предпочитане е празна или такава, информацията на която не ви е необходима.
8. На командния ред напишете точно следното:
format b:/s
и натиснете ENTER.
9. На появилото се подканяне отговорете с произволен клавиш, а след това натиснете Y, за да започне форматирането.
10. След като приключи форматирането, върху дискетата ще се копират системните файлове на DOS.
11. С така получената дискета ще можете да стартирате компютъра си в DOS-режим на Windows 98, но няма да можете да ползвате CD-ROMа, защото трябва да се направят още няколко неща.
12. На получената дискета трябва да се копират следните файлове:
CONFIG.SYS
OAKCDROM.SYS
MSCDEX.EXE
13. Рестартирайте компютъра и аналогично на описаното в т.2,3,4 задайте 1st BOOT DEVICE да бъде FLOPPY.
14. Запишете настройките и излезте от BIOS SETUP.
15. След последвалия рестарт вече можете да ползвате CD-ROMа в DOS-режим.



Това беше по-дългият начин, а ето и по-мързелив начин:

1. Намирате приятел/познат, който има инсталиран на компютъра си работещ Windows 98.
2. Давате му една празна дискета и го молите да изпълни следното:
START -> SETTINGS -> CONTROL PANEL -> Add/Remove Programs
3. От появилия се прозорец да избере третата страница - CREATE SYSTEM DISK
4. И тук вече съвсем интуитивно с няколко щраквания той ще ви направи "систeмна дискета", т.е. Windows 98 Startup Disk.
5. Изпълнете описаното в т.11, 12, 13, 14.



Успех на ентусиастите! :-)
Ако някой се затрудни - нека ми пише лично съобщения.



Даниел
Ima i o6te po-marzeliv na4in- da si prezapi6e6 startup disketata ot niakoi drug, az naprimer imam 3 takiva disketi, poneje 3 pati si prezarejdam Windows 98 i vseki pat sas zarejdaneto mi pravi i po edna takava disketa. :D :D :D :D Nakraia nau4ih, 4e ako natisna buton4eto "No" niama da mi pravi :D :D :D
Plamene, dai si adresa da ti pratia edna ot moite disketi.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
djredhat
Мнения: 127
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 6:09 pm
Местоположение: Montreal (zasega !!!)

Мнение от djredhat »

abe ti nali mi imash telefona, tolkowa li ti e po-lesno da napishesh u foruma wmesto da mi se obadish?
Изображение
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

djredhat написа:abe ti nali mi imash telefona, tolkowa li ti e po-lesno da napishesh u foruma wmesto da mi se obadish?
I da ti se obadi, po dobre pak da napishe vav foruma zashtoto taka i drugi poluchavat polezna informatsia...
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Доколкото разбирам, Пламен задава следния въпрос (на който и аз искам отговор! :D ) :
CD-то с шофьорските "листовки" върви само под Win'98, под Win'XP не тръгва, а дава грешка - не намира COM3... Как може да се пусне този шофьорски диск под Win'XP ?
А по въпроса за старите ISA звукови карти - не е вярно, че Win'XP не ги разпознава!!!
Трябва ръчно да му се окаже драйвера, и след това да се променят в настройките му ресурсите и прекъсванията най-вече! Защото прекалено автоматичният Win'XP не плъгендплейва (егати готината думичка, ч ? :D ) ISA-картите и поради това "дава" прекъсването на нещо друго (мрежова карта, LPT или каквото и там да е...). Когато след ръчното инсталиране надрайвера (който, разбира се, не тръгва, защото няма ресурси) се "пипне" в ресурсите му, цялата бакия се оправя...
Така че номера става, ама дали си струва труда да го правиш?

И така, можете ли да отговорите на въпроса : Как да подкараме диска с листовките под Уиндоус'98?
:beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

Ami prez bootable disketa. Pahash ia, tia ti zarejda dosa i pishesh (ako diska ti e E)

E:
AEMN
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

А как може да се подкара директно под ХР?
И ако не може, защо?
:beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Заключено