Въпрос относто гарантиране при интервюто с имот

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
Nilvap
Мнения: 103
Регистриран на: Чет Май 20, 2004 6:13 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Въпрос относто гарантиране при интервюто с имот

Мнение от Nilvap »

Здравейте,

Имам един въпрос свързан с предоставянето на имот като гаранция при интервюто. Та въпросът ми е следния :
Възможно ли е като гаранция да се използва имот , който не принадлежи на основния кандидат а на супругата/съпругът т.е. на придружаващия кандидат. Интересува ме дали някой е минал интервю по този начин.
Благодаря предварително за всички отговори.

Поздрави и успех на всички кандидат емигранти.

Павлин
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Здравей,пъро искам да кажа,че отговарям не толкова,защото имам отговор на въпроса ти,а колкото да го върна на предна линия,че гледам"са се скъсали уважаемите съфорумци да отговарят" :D
Иначе,ако наистина сте семейсто,би следвало да е без значение на чие име са парите или имотите.Нали в крайна сметка сте семейство и имате общ бюджет.Виж,ако ставаше дума за съвместно съжителсво,без брак,там нещата са по-сложни....Но,както казах,нека отговори някой ,който е минал по този път.Хайде де,помогнете на човека 8)
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

нищо чудно че никой не отговаря защото се е говорило сто пъти
НЕ ДЕКЛАРИРАЙ ИМОТ
alexa
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 5:29 am

Мнение от alexa »

Наистина е най-добре да не декларираш имот, защото после съм чувала, че е по-трудно да кандидатстваш за социални помощи, но предвид, че понякога човек няма друг избор,както в нашия случай, декларирането на недвижимост е също вариант.Ще ти кажа каква направихме ние.Целта ни беше да докажем на имиграционния служител, че имота, който "ще продадем за да тръгнем"не е само наша семейна собственост, въпрки, че по документи е точно така, а имиграционните служители не пасат трева.За целта си измислихме една легенда, според която, обяснихме , че един ден когато продадем апартамента за да си покрием разноските по имиграционния процес,ще се наложи да дадем половината от парите които сме взели при продажбата на родителите ни, защото, когато сме го купували/апартамента/те са ни "услужили "с тези пари и е морално да им бъдат върнати.Звучи доста измислено, но след известни обяснинея Мосюто прие нашата версия.Така успяхме да лансираме идеята, че ще кацнем с доста по-малко пари, отколкото е цената на апартамента.Това решение нее най-доврото, защото по-късно се лишаваш от някои възможности, но за нас друг вариант нямаше и приложихме този.
Каквото и да решите-желая ви успех!
Иначе ,както вече си разбрал от отговора ми, проблем с това , че апартамента не е точно твой няма-нали сте сесейство.
Ура-а-а-а!!!Най-после разбрах как става
gorko
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 10:47 am
Местоположение: Stavange, Norway

Мнение от gorko »

С лъжа живеем в България. С лъжа в Канада. Това е живота.
alexa
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 5:29 am

Мнение от alexa »

Грешиш-не излъгах, а си стана точно така :D
Опитвам се да бъда полезна
Ура-а-а-а!!!Най-после разбрах как става
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Re: Въпрос относто гарантиране при интервюто с имот

Мнение от gez »

Nilvap написа:Здравейте,

Имам един въпрос свързан с предоставянето на имот като гаранция при интервюто. Та въпросът ми е следния :
Възможно ли е като гаранция да се използва имот , който не принадлежи на основния кандидат а на супругата/съпругът т.е. на придружаващия кандидат. Интересува ме дали някой е минал интервю по този начин.
Благодаря предварително за всички отговори.

Поздрави и успех на всички кандидат емигранти.

Павлин
Celta opravdava sredstvata - ako niama kakvo drugo da pravite shte go obiavie razbira se -niama da se otkazvate???!!!
Mojete da obiavite imota na pridrujavashtia - NP. Mislia, che nikoi ne idva tuk, za da stoi na sicial.....nali taka?
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
Заключено