визи за Канада от САщ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

визи за Канада от САщ

Мнение от sasho71 »

някой има ли познат който е бил в Сащ и му се е наложило да взима туристическа виза за Канада. не става въпрос да имаш залена карта, тогава предполагам е доста по лесно, а примерно да си на работа в щатите, с работна виза, и да ти се прииска да интимничиш с индианка от Манитоба примерно. каква е процедурата тогава и дават ли туристическа виза тогава?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Ami, Sashe, az imam mnogo dobr priyatel, koyto e sas studentska visa v USA i e idval tuk nyakolko pati, zashtoto ima rodnini v Toronto. S turisticheska visa, nyamal e problemi, ako iskash podrobnosti, shte go pitam, may prez Buffalo si izkarva visite, dokolkoto znam e nyamal problemi.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
Papi
Мнения: 545
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 11:32 am
Местоположение: Hochelaga

Мнение от Papi »

Ами да, и аз сиам подробности, и по специално дали ако си с Джей 1 могат да ти дадат туристическа за Канада? (студенстските бригади)
niu
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 3:55 pm
Местоположение: USA

Мнение от niu »

davat bez nikakvi problemi na studenti (az sum s F1), a predpolagam i na hora s rabotni vizi. candidatstvaneto za viza stava po poshtata. svaljate si formuljarite ot dobre poznatata stranica na consulstvoto v buffalo, populvate go, pravite copie na I-20 s podpis ot poslednite 6 meseca (tova e za studentite), vadite edna spravka ot bankata, za da se vidi, che imate pari da se izdurjate dokato ste na vacation v canada; ako njakoi vi kani da vi napishe edna pokana plus copie ot permanent resident card. slagate vsichko tova v edin plik plus passporta, prashtate i do dve sedmcii shte si poluchite passporta s visata. trjabva da im izpratite i money order za $50 dokolkoto si spomnjam - tochnite sumi gi ima v web stranicata.

eto i primerna pokana:

Address of the host

Canadian Consulate Generale


Date


To Whom It May Concern:

I, name of the host (date of birth ……), would like to invite name of invitee (date of birth ) to visit me in Toronto, Canada. Name of invitee is a college student in College/University USA. Name of invitee is my friend. I have known her for 5 years and have lived with her for 2 years in the USA. Name of invitee resides at address of invitee; phone number of invitee.

I, name of host live at address of host Canada; phone number of host. I am occupied as a occupation of host. I will provide accommodations and living expenses for name of invitee while she is visiting me. Name of invitee will cover her airfare to and from Toronto.

Name of invitee would like to visit me during her summer vacation. She will stay for 15 to maximum 20 days.

I will attach a photocopy of my Permanent Resident Card as well as a letter from my employer.


Thank you,

Name of host
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

blagodaria vi,
значи няма проблем, аз мислех че по трудно ставало.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

А вярно ли е, че ако си студент с Ф1 виза и посещаваш Канада трябва преди да се върнеш в САЩ да отидеш в Американското посолство да ти ударят пак наново виза?? И почти винаги отказвали да ти дадат такава? И втори въпрос ако знаете - има ли разлика в правата на Ф1 издадена в България и такава, която е издадена в САЩ, т.е. човек който е бил в САЩ с туристическа виза и после е кандидатствал за студентска на място?
A long time ago
in a galaxy far ,far away
niu
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 3:55 pm
Местоположение: USA

Мнение от niu »

vij sega, kerkelov, ako imash validna viza (studentska ili kakvato i da e druga s multiple entry) v passporta nikoi ne moje da te kara da hodish v americanskoto posolstvo da ti slagat nova ili kakvoto i da bilo drugo. imash li viza i podkrepjashtite documenti (naprimer I-20 za F1 viza) si si OK. otivash si na letishteto i minavash immigration. no ako si smenjal statuta si v USA ot turisticheski na studentski, ti njamash viza, a razreshenia ot INS za smjana na statuta. tova razreshenia ti dava pravo da sedish v USA legalno, no ne ti garantira, che ako izlezesh ot USA shte mojesh da se vurnesh. pri izlizane ot USA, trjbava da otidesh v americanskoto posolstvo i to ne tova v canada, a tova v bg i da candidatsvash za studentska viza. ako tam ti slojat viza, mojesh da se vurnesh v USA, ako ne si ostavash. tova, che imash razreshenie ot INS za smjana na statuta ne e 100% garancia, che shte ti dadut visa. moje da opitash da candidatstvash za studentska viza i v canada, no si pishe mnogo jasno v stranicata na americanskoto consulstvo, che ne e preporuchitelno i che candidatstvaneto ne v stranata kudeto si citizen moje da dovede do otkaz.

nakratko, ako imash viza v passporta si putuvash spokoino, ako li ne nai-dobre ne probvai varianta s vadene na viza v canada. ako vsichki documenti po smjanata na statuta sa ti v red, ne si presrochval predishni vizi, i uchish v priznat univeristet ili college....si otidi v bg i si izvadi viza. az ne sum smenjala statut, vinagi sum bila na studentska viza, no edna mi izteche i bez problem mi ja smeniha s nova v bg. i az obmisljah varianta s canada, no international advisora mi ot universiteta mi kaza, che ne e preporuchitelno v strani razlichni ot stranata, kudeto sum citizen.
niu
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 3:55 pm
Местоположение: USA

Мнение от niu »

a inache pravata na F1 viza izdadena v bg i na razreshenie izdadeno ot INS sa edni i sushti, kogato si sedish v USA.
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

"tova, che imash razreshenie ot INS za smjana na statuta ne e 100% garancia, che shte ti dadut visa. moje da opitash da candidatstvash za studentska viza i v canada, no si pishe mnogo jasno v stranicata na americanskoto consulstvo, che ne e preporuchitelno i che candidatstvaneto ne v stranata kudeto si citizen moje da dovede do otkaz."

Благодаря ти много за отговора. То не става въпрос за мен, а за човек, който е с такъв статут в САЩ и който искаме да поканим на гости при нас в Канада. Ти в кой сайт со го чела това за смяната на статута? Коя страница на американското консулство? Благодаря още веднъж.
A long time ago
in a galaxy far ,far away
niu
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 3:55 pm
Местоположение: USA

Мнение от niu »

njakude iz tazi stranica sum go chela, no pone predi dve godini
http://www.usconsulatetoronto.ca/content/index.asp

i tova ne stava vupros samo za studentski vizi, a za vsjakakvi. po-trudno e da se sdobiesh s viza za US, kogato canidatstvash v strana, v koiato ne si citizen.

ako po web stranicite ne namerite info, moje chovekut da popita international advisora v universiteta -- te sa dosta najasno s tezi neshta. a i tezi, s koito az sum kontaktuvala sa bili vinagi mnogo otkroveni i opredeleno ne zlonamereni.......mnogo dobre si spomnjam kak az kogato pitah dali ne e po-dobre da otida v canada da si podnovja vizata i mi kazaha, che do predi 11 septemvri tova e bil mnogo udachen variant, no veche ne. dori neposredstveno sled 11 septemvri bjaha zabranili da se canidadatsva za US vizi izvun darjavata ti po grajdanstvo. sega moje i da se e promenilo neshto.........
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Мнение от mirkaa »

kerkelov написа:"tova, che imash razreshenie ot INS za smjana na statuta ne e 100% garancia, che shte ti dadut visa. moje da opitash da candidatstvash za studentska viza i v canada, no si pishe mnogo jasno v stranicata na americanskoto consulstvo, che ne e preporuchitelno i che candidatstvaneto ne v stranata kudeto si citizen moje da dovede do otkaz."

Благодаря ти много за отговора. То не става въпрос за мен, а за човек, който е с такъв статут в САЩ и който искаме да поканим на гости при нас в Канада. Ти в кой сайт со го чела това за смяната на статута? Коя страница на американското консулство? Благодаря още веднъж.
Kerkelov, Niu ти е отоговорила прекрасно. Човек, който си е сменил статуса в USA, по-добре да не мърда от страната докато не е готов да си вземе виза от родината. Това го знам със сигурност от адвоката ми и от собствен опит. Но ако е влязъл с F1 примерно, и не си е променял статуса, и има валидна виза с multiple entry, няма грижа. Дори, ако е наблизо, се препоръчва да се влезе по земя, не със самолет, и на границата не ти вземат I94 формата от паспорта, тоест дори не се водиш за излязъл от страната.
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Сашо, дават бе, кой не е поискал, не него не са дали. :lol:
Един приятел така успя да влезне в Канада. От Бг си изкара щатска виза, а от Щатите - канадска, веднага са му дали. Друг е въпроса, че жена му го изюрка да се връща веднага и човека не успя да стане даже рефюджи :D :(
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Kuma Lisa написа:Сашо, дават бе, кой не е поискал, не него не са дали. :lol: ... :(
Има и такива на които не са дали. Една позната живееща във Ванкувър има сестра в щатите. Родителите и бяха на гости на сестрата в щатите и искаха да дойдат до Канада да видят и другата дъщея, обаче от канадското посолство в щатите (не помня в кой град) им отказаха канадска виза и им казаха, че трябвало да я извадят от Букурещ :roll: ...
Obey gravity ... It's the law!
Alex_dim
Мнения: 388
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 9:32 am
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от Alex_dim »

А обратният вариант става ли? Т.е. хора (българи, де :lol:), влезли в Канада с туристическа виза, могат ли от тук да си изкарат и за САЩ или трябва от България?
Мерси предварително, ако някой знае.
niu
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 3:55 pm
Местоположение: USA

Мнение от niu »

spored men mnogo zavisi ot vizata. ako si v canada sus studentska viza, nai-verojatno shte ti dadut turisticheska za shtatite, no ako si s turisticheska za canada, moje i da ne ti dadut turisticheska za shtatite. vsichko opira do kolko shte im se storish na vlastite kato lichnost koiato shte se vurne ot kudeto e trugnala (v sluchaja canada ili shtatite). v sluchaja na edin turist kakvo bi go karalo da se vurne v canada ili v usa -- ??? nishto. e, ot tova se strahuvat i te. i vsjaka durja gleda da si se predpazi ot takiva hora. pri edin student e po-drugo -- ucheneto se predpolaga, che shte go nakara da se vurne..........

a pri turisticheskite vizi ima i drug moment -- te mnogo chesto sa sus single entry, koeto avtomatichno kazva, che e SIGURNO, che ti njama da mojesh da se vurnesh, kudeto purvonachalno si trugnal na turizum, zashtoto veche si si izpolzval ednoto vlizane.
Заключено