Български шипков мармалад

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Lyubima
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 5:52 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Български шипков мармалад

Мнение от Lyubima »

Наближава Великден, а с него и козунаците. Страшно обичам козуначено руло или козунак с шипков мармалад. Моята фризьорка в Торонто, която е българка и работи в мола на Дон Милс и Лоурънс в салона "L'Attitudes" (този, който е в южния край до кафето Second cup) ми каза, че там има разпродажба на български сладка включително и шипков мармалад - едно бурканче от 250 гр се продава за 1.99 САД . Аз си купих 10 бурканчета, супер е ммммм.... запазена марка , умирам си от кеф :lol:
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

В арабските магазини също продават шипков мармалад. Там може да се намери и сладко от череши, от ябълки и др., а най-хубавото е, че продават българско сирене, кашкавал и лютеница.
Изображение
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

К'во го правите тоя мармалад бе душа ,ние в къщи предпочитаме да се мажем със сметана и сироп от ягоди.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Бате, а как ти звучи топла кифличка с мармалад?
Изображение
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Sneji написа:Бате, а как ти звучи топла кифличка с мармалад?
Добре звучи, но ако има и боза направо става деветата симфония ... :rotaeye: :D !!
Obey gravity ... It's the law!
borimira2
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 1:40 pm
Местоположение: Burlington, ON

Re: Български шипков мармалад

Мнение от borimira2 »

Az sam si kupuvala ot magazin "Karlovo" bg shipkov marmalad, no ne e tozi koito go pomnja ot detskite si godini:(( Obache, mi kazaha, che sarbite prodavali shipkov marmalad i bil sashtija kato tozi ot vreme ono, deto go pomnja ot BG...

He, interesno ne bjah chuvala nito vijdala kozunak s shipkov marmalad, no opredelno mi haresva idejata:)) Ili moje bi prosto ne sam razbirala, che vatre ima takav:) No opredeleno zvuchi mnogo dobre:)


[quote="Lyubima"]Наближава Великден, а с него и козунаците. Страшно обичам козуначено руло или козунак с шипков мармалад.
Аватар
Lyubima
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 5:52 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Re: Български шипков мармалад

Мнение от Lyubima »

[quote="borimira2"]Az sam si kupuvala ot magazin "Karlovo" bg shipkov marmalad, no ne e tozi koito go pomnja ot detskite si godini...


Да боримира2, това е същия мармалад, от детските ни години, истински :D И аз съм си купувала от оня от Карлово, но в него има и ябълково пюре и няма същия вкус като чистия шипков мармалад. Аз всъщност затова и пуснах тая тема, за да помогна на истинските ценители на шипковия мармалад, който освен че има неповторим вкус е и страшно полезен. А за комбинацията с козунак (или козуначени кифлички - в мола до консулството едни китайци продават топли, по 5 бройки за 2 долара) просто те уверявам, че ти е бедна фантазията :lol:
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Магазин "София" - Монтреал има шипков мармалад, халва, бг луканки, вафли Мура, трушия, ...
Аватар
albatros
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 4:48 pm
Местоположение: TO

Мнение от albatros »

Аз все си мислех, че българските козунаци имат мармалад на основата на ябълковото пюре. Сигурен съм, че кифлите бяха с ябълков мармалад.
Шипков мармалад не съм опитвал през последните 7 години, пак че Любима ни напомни за това здравословно българско чудо!
"The secret of success is going from failure to failure without loss of enthusiasm."
~ Winston Churchill
Alex_dim
Мнения: 388
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 9:32 am
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от Alex_dim »

В козунаците мармалад не се слага, но има един вид козуначено роло, което става много вкусно с шипков и най-вече с кайсиев мармалад. Дали са здравословни :? ...съмнително - само се поема конска доза фабрична захар. Който иска нещо сладко и полезно - само мед, ама истински, а не глюкозен.
Аватар
Lyubima
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 5:52 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Lyubima »

Alex_dim написа:В козунаците мармалад не се слага, но има един вид козуначено роло, което става много вкусно с шипков и най-вече с кайсиев мармалад. Дали са здравословни :? ...съмнително - само се поема конска доза фабрична захар. Който иска нещо сладко и полезно - само мед, ама истински, а не глюкозен.

Става и с мед ... и кисело мляко, уууууу...страхотно е :D Да ви кажа че в Loblaws продават бурканчета с най-различен мед - с пчелно млечице, с прополис , с джиджър или жен-шен и т.н.
fuck

Мнение от fuck »

На мен моята фризьорка Соня, която е българка и работи в мола на Дон Милс и Лоурънс в салона "L'Attitudes" (този, който е в южния край до кафето Second cup) ми каза, че там има разпродажба на български сладка включително и шипков мармалад.

Аз днес бях писала за нея в друга тема, но писаното от мен за нея сега е в Junk-a.
Аватар
Lyubima
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 5:52 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Lyubima »

fuck написа:
Аз днес бях писала за нея в друга тема, но писаното от мен за нея сега е в Junk-a.
Като ти гледам ника представям си каква ли глупост си сътворил и е съвсем нормално да е в боклука :D
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

А сладката и мармеладите да не са с изтекъл срок на годност,че са на разпродажба.
Заключено