Banff

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Banff

Мнение от Alina »

Приятели

Приходило ми се е лятото на Banff. Гледах доста сайтове с красиви снимки, още по-красиви цени на хотели и мотели, пътешествия по за няколко дена наоколо...

и все пак

Да кажем че сме с кола - вие какво бихте ми препоръчали да разгледам, в кой хотел или мотел да отседна... Моля ви за изпитано инфо.

Гледах и разни предложения за планински преходи с водачи, но нямам идея дали си струват парите и дали ще успеем за няклко дена да видим всичко, което може да се види. Вече съм се парила с организирани групови събития и малко ме е страх.
Alina
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Tи полудя,народа се чуди как да свърже двата края,а ти ни питаш за хотелите на Банф.И после как тръгвала приказката-абе що ли си стоя още на село за да карам Лада ,а не отида в Канада да си купя Мерцедес.
borimira2
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 1:40 pm
Местоположение: Burlington, ON

Re: Banff

Мнение от borimira2 »

Zdravei Alina,

Az tochno vchera i dnes si mislih, kak tochno v momenta imam nujda ot 10 dnevna ski vacancia na Banff. Minalata godina hodih po vreme na kanadskia Velikden i uj samo za 1 week, ama sled tova samo pratih edin email na shefa si: Izvini me no ostavam oshte 1 week.... Shefat mi otgovori: ENJOY!!!...:))

Ta mojat experience kadeto i da ste po sveta i tarsete cost-effective accomodation, parvata Vi misal trjabva da e YOUTH HOSTEL. V Banff ima njakolko, edinija e malko po-otdalechen ot tzentara leko na edno halmche se namira, no e klasi nad drugite dva, koito sa v downtown i sa mnogo mizerni...A tozi gore na halmcheto prosto ROCKS... (toi e ot verigata HI-HOSTEL, potarsi go v GOOGLE). Super evtino (kam 20 kinta na vecher) i po 4 choveka v staja (neznam dali ima family rooms za po 2ma, v njakoi hosteli ima) mnogo chisto i mnogo prijatna atmosfera. Ima ogromna kuhnja i ogromni hladilnitzi, kadeto vseki si darji hranata v nailonovi torbichki i si gi nadpisva. Na mene nishto ne mi izchezna bjah tam okolo 1 sedmitza (predi tova bjah v drugija mizernia hostel v downtown (prosto ne znaeh za tozi gotinia i dobre, che njamashe mesta i se premestih v Hi-hostela) tam naistina higienata beshe pod vsjakakva kritika, dori ne se hraneh v predvidenata stolova).

V Hi-HOSTEL ima i neshto kato restorantche s veranda za BBQ... kadeto mladeji gotvjat mnogo vkusna kuhnja na mnogo dostapni tzeni. Vsichko tova skrito v edna gorichka ot prekrasno uhaeshti Borcheta...A moga da si predstavja pak ljatoto kogato chuvash i ptichki da pejat... oh ne mnogo pochnah mai da si mechtaja...

Sled kato ste v Banff, zadaljitelno trjbva da se poseti edin komplex-hotel, koito malko napomnja arhitekturata na Shateau Laurier...Mnogo e krasiv i chestno nie s moite prijateli se razhojdahme vatre kato v muzei...:)) Tochno sreshtu tozi hotel ima neshto kato LCBO, koeto raboti dosta do kasno (za razlika ot alkohol magizinite v tzentara) struva si da se vidi. Otdelno zadaljitelna destination e Lake St.Louise s tozi izvesten i ogromen hotel. Ezerata naokolo sa vsichki v tursko-sinjo, zashtoto sa osnovno zahranvani ot lednitzi (njakade bjah chela, che spored proizhoda na vodata i tzvetat na vodata, zaradi propuskvatelnata sposobnost na vodata i tem podobni...). OTdelno ima poreditza ot ezera, koito si struva da se posetjat. Nie kakvo napravihme... tragnahme s kolata v edna posoka (nashata beshe kam prosluvutite LEDNITZI, koito sa tochno na granitzata s BC) i po kartata kade shto vidime EZERTZE i turisticheska atraktzia se otbivahme....:)) Za tazi chast ne vi trjvba TOURGUIDE sas sigurnost...., zashotto kadeto iskate moje da spirate...prosto tjrbva da pochetete malko poveche za da Vi e po-interesno tova koeto vijdate....

Otnosno hiking v Rocky Mountains, sam chuvala, che moje da e mnogo opasno i ne sluchiano vsichki tragvat na grupi. Osobeno problemi sazdavat mechkite. Ot prijateli koito sa jiveeli blizko do Calgary sam chuvala, che dori imalo tabelki na koito pishelo ne prodaljavai napred ako ne ste grupa pone ot 5-ma... Nekakvi takiva stranni neshta, i moite prijateli kazaha, che ne e vaobshte shega rabota. Te sa sashto zakleti planinari i e dobre da se chue starilo-patilo. Ne iskam da te plasha ni nai-malko no tjrbva da se zamislite dobre po kakvi marshruti shte hodite i kakvi opasnosti se krijat.

Inache prirodata okolo Banff ne moje da se opishe s dumi i da se narisuva s bagri, prosto e neobhodimo da se vidi. Vseki 100 metra sa tolkova razlichni vav vsichki zaobikaljashti Vi posoki, che ti ne znaesh da se ljubuvash gledaiki ili snimaiki (che posle mojesh da go gledash mnogokratno).... Az obojavam planinite i bjah speechless.... a i sachetanieto s ezerata naokolo naistina e prelest. Za mene lichno Kanada e ROCKY MOUNTAINS....

Otdelno po tezi hosteli, tam vinagi ima objavi za hora, koito iskat zaedno da tragvat na hiking. Taka se i zapoznavate s hora i otdelno si imate kompania....

A i da dobavja, v Borovetz mnogo se samnjavam da se nameri 1$ magazin, kakto i evtin hranitelen magazin no tam iznenadvashto si ima vsichko. Taka, che nie si kupuvahme hrana ot magazin evtin kato NO FRILLS primerno pravehme si sandvichi i se okaza, che pochivkata ni izleze super evtina, koeto beshe mnogo iznenadvashto, koi bi mogal da si pomisli... Verno tam jivejat hora, koito sastho trjbva da jadat, no ochakvahme che pone si imat njakade daleche neshto kato shopping centre i ottam se pazaruva... a v grada zaradi turistite poddarjat mnogo visoki tzeni, nishto podobno. Magazincheta i restorantite za razlika ot Otawa rabotjat mnogo mnogo do kasno kakto sme sviknali v Evropata. Mejdu drugoto Banff njama nishto obstho s Kanada i Amerika, za mene Banff si e Europe, dori stilat na kashtite i magazinchetata po main street po nishto ne mi napomnja nito ontario, nito quebec....Vsichko stilno elegantno, podredeno... abe ti si gledala snimki, njama kakvo da ti govorja....

I nakraja iskam da ti kaja, che poneje sam mnogo obhtitelna se zapoznah s mnogo hora v BANFF I te mi kazaha, che prosto sa otishli kato TURISTI i sa ostanali tam FOREVER.... az mai bjah mnogo blizko do tozi moment sashto i sega me e strah pak da otida tam, che mi otide karierata... maitapja se... no nishto chudno edin den da kaja krai na vsichko i da se zapatja natam:)) Oshte se chudja dali da ne si napravja edna ski vacancia i tazi godina.

Dano sam ti bila s neshto polezna.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

bateto написа:Tи полудя,народа се чуди как да свърже двата края,а ти ни питаш за хотелите на Банф.И после как тръгвала приказката-абе що ли си стоя още на село за да карам Лада ,а не отида в Канада да си купя Мерцедес.
Бате някой хора си живеят сега, а не събират за инвестиции в Бг. :wink: :beer:

P.S.
Като гледам ще ми требва камион, по-точно бус при пристигането. Та ще правим ли далаверата кажи колко кинта и по принцип дали става
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

bateto написа:Tи полудя,народа се чуди как да свърже двата края,а ти ни питаш за хотелите на Банф.И после как тръгвала приказката-абе що ли си стоя още на село за да карам Лада ,а не отида в Канада да си купя Мерцедес.
бате,ти си за "цитати от форумите".Кой се чуде да свърже двата края?И на социал да си,пак имаш пари за ток и храна,не ставай смешен
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Мерси много приятели

Бате, недей така бе. Аз ще ходя през лятото, а тогава цените са малко по-така. Освен това понякога поработвам в Холидей ин и като служител там имам право да спя на 1/4 цена по тяхната верига хотели и още няколко като Краун Плаза из цял свят. Примерно наскоро спах в хотел, който струваше 249$ стаята за 69$ (King bedroom). Така че... недей да плашиш хората каращи лада на село. А и за какво да кътам тея пари, като утре може талибаните да се ядосат на Канада и мен вече да ме няма. А и БГ като прави бази на НАТО... знае ли човек...


Хайде народе към Бааанффф. Гледам на снимките - все едно си на Пириииин. Обичам Пириииинннн. :lol: :lol:
Alina
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Kпетров,на летището на пътническия терминал с кютука не мога да припаря,там се движат само ванове,ако е да се вземе багаж от карго терминала няма проблеми.Аз преди го бях писал във връзка с пералнята ,но това се отнася само за каргото.А иначе ,ако мислиш да подхващаш занаята се обади,няма проблем инфото е безплатно и с удоволствие.
Мечка ти пък стига заблуждава хората ,на мен наемът и консумативите са ми колкото размера на социала и с две заплати от 10-12д. ще видиш Банф през крив макарон,да не говорим за масовите от 7-8д.Изказването ми за изклююченията не се отнасяше,касае масовия случай,нали за това сме тук да си говорим за реалностите,а не как всички на 50к. годишно се мръщим.
Аватар
Mi-na
Мнения: 163
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 6:20 pm
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от Mi-na »

Kpetrov съм,
Бате нямам карго само 8 сака и 2 деца!
Като настане момента ще се чуе из форума. Не ми трябва камион само по-голяма кола или ван. Ако трябва и 2 курса ще си шаря.
Колкото до бизнеса много съм навит. В начлото почвам каквото намеря, после малко на кофи ми се ходи да помързелувам :wink: , пък после много съм мислил по твоя бизнес с разкарването на стоки за по-големи компании със собствен транспорт, но има време ще питам нема да се пУашиш.
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

bateto написа: Мечка ти пък стига заблуждава хората ,на мен наемът и консумативите са ми колкото размера на социала и с две заплати от 10-12д. ще видиш Банф през крив макарон,да не говорим за масовите от 7-8д.Изказването ми за изклююченията не се отнасяше,касае масовия случай,нали за това сме тук да си говорим за реалностите,а не как всички на 50к. годишно се мръщим.
Бате,човек живи да ви оплаче в Канадата,бе аман от вас,голямо плакане,то умирате от бедност там
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Мечка ,преигравш,никой не мре от бедност и от глад и не съм го казвал никога ,както обаче беше казал един предишен български президент:
-Време е да затворим фабриките за илюзии.
Като отвори някой лаф на кой курорт на карибите да прекараме отпуската си и как тук се скъсваме от лайф,народа си вика :
-Виж го мръсника ,преяжда с луканка.
Е и пример ще ти дам ,ако помниш на Ботзо изцепките к'ви ги редеше преди няколко месеца ,сега тръгнал да прави експирименти със здравето си заради някой лев ,що ,щото му е широко около врата ли.
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

ne isкам да коментирам Бозо,все пак той е от един месец тук,ти на един месец какво беше постигнал?Не виждам какво все той ви е в устата,ако не пише-бил водолаз,ако пише-пише глупости.Всеки има право да си урежда сам живота,мисля,че за 1 месец Бозо се е справил много добре.Както съм казвал и преди-човек като има желание,всичко дуго е лесно.Мисля,че за хора с над 2 години в чужбина е по силите всяка почивка среден клас,па ако ще и на карибите.Не си мисли,че едно ходене до Бг ще ти е по-евтино.Не приказвай глупости за суровия капиталистически живот,защото ако е тъй,ти как ще си направиш заветните 200К?С колкото и труд да го постигнеш,как би го постигнал в БГ?Нека тези от вас,които са на повече от година тук кажат-остават ли седмица поне,без да се съберат,хапнат,пийнат с приятели,че и доста по-често.нека си признаят че тук лишенията са много по-малки от Бг
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Темата уж беше за Банф, а пак взе да избива на "живота в Канада и разликите му с този в БГ-то" ... :roll: ! :wink:
Alina написа:...Хайде народе към Бааанффф. Гледам на снимките - все едно си на Пириииин. Обичам Пириииинннн. :lol: :lol:
Пирин е страхотна планина и ми е най-любимата от Българските планини, обаче чакай да видиш Роки-тата ... :wink: ! :lol:
Obey gravity ... It's the law!
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Абе ако вземе наистина да ми хареса толкова много, ми се вихри една мисъл в главицата малка.... Go West... :lol: Ей го къде е Калгари, на няколко часа път със самолет :lol: Нямам деца, нямам къща... Местенето не е проблем :lol:
Alina
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

goliama mechka написа:,мисля,че за 1 месец Бозо се е справил много добре.
Samo za utochnenie- tuk e ot 4 meseca.I ne vijdam kakvo mu e dobroto spraviane, ama neice, shtom ti kazvash shte triabva da e istina :)

Ta i az kato bateto shte kaja.Po-poleka s fabrikite za iluzii. :)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Аз на Ботзо друго му се чудя,като беше в Аржентина ни наду ушите със савети какъв е живота в Кебек и как да го живеем ,а като дойде тук можеше поне да се допита до аудиторията за съвет преди да предприеме такива рисковани и необмислени действия въпреки ,че и съпругата му е медицинско лице.
Заключено