За летялите с British Airways през Heathrow

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

За летялите с British Airways през Heathrow

Мнение от AleksandrAI »

Ще летим Май месец и се оказа че British Airways имат най-изгодната оферта и най-малкия престой само 1 час и 20 мин.
Та въпроса ми е някой летял през Heathrow да каже лесно ли се прехвърля от 1 Терминал към 4 и как.

10x предварително.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

прехвърлянето става много лесно и бързо още на транзитния коридор има табели към терминали 3&4 следваш табелите за терминал 4 които те отвеждат право до автобуса за този терминал-няма да се загубиш всичко е от ясно по-ясно и за късмет всички говорят английски :lol:

отнема около 15 минути

и бритиш еъруейс са втората по качество от общо десетина с които съм летял ,т.е. много са добри

лек полет
Noname
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 12:52 am
Местоположение: Toronto

Мнение от Noname »

THC написа: и бритиш еъруейс са втората по качество от общо десетина с които съм летял ,т.е. много са добри
И коя е първата по качество? (надявам се, че отговора ти няма да бъде изтълкуван като реклама)
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

Heatrow е страшилище. И ние летяхме с тях, но летището е нещо огромно. Ако знаеш английски е супер, ама ако си само с le-кането става зле. Ние се оправихме криво-ляво, но е верно че има много табели...даже бих казал прекалено много и ако не беше приятелката ми да чете едната половина, а аз другата половина от табелите май още щяхме да сме си там и да търсим изхода за терминала :P
Аватар
flateric
Мнения: 615
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 1:30 pm

Мнение от flateric »

Noname написа:
THC написа: и бритиш еъруейс са втората по качество от общо десетина с които съм летял ,т.е. много са добри
И коя е първата по качество? (надявам се, че отговора ти няма да бъде изтълкуван като реклама)
ще ти отговори КЛМ 100% :lol:
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

първата по качество е германска Кондор ли нещо такова - тва беше дъ бест евър самолет
КЛМ са по - назад от бритиш,но също не са лоши
Аватар
flateric
Мнения: 615
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 1:30 pm

Мнение от flateric »

THC написа:първата по качество е германска Кондор ли нещо такова - тва беше дъ бест евър самолет
КЛМ са по - назад от бритиш,но също не са лоши
Германската Condor е дъщерна фирма на Луфтханза и по принцип обслужва "екзотичните" дестинации т.е. предимно чартъри и туристически полети те дори ползват техните цветове, шрифт и лого :wink:
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

върхъ са и с луфтханза съм летял също О'К
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

4 пъти съм летял с British през океана - за мен това е една от
най-добрите авиокомпании. КЛМ също не и отстъпва много, но
връзката София-Амстердам и Амстердам-Монреал е доста лошо
организирана, полета от София е много ранен, а после се чака
доста часове в Амстердам - не останах доволен.
За чехите не искам да говоря, да се радваме че още сме живи :D
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

pomiar написа:Heatrow е страшилище.
Heathrow Airport си е едно от най-добрите летища на които съм
бил. Много добре организирано летище за размерите си. Лесно
се оправя човек дори и да му е за първи път. Проблем беше
навремето когато се сменяше летището, а и се налагаше да има
приспиване. Сега без това прехвърляне е направо приказка :D
Естествено това струва пари :wink:
ian
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 2:43 am

Мнение от ian »

Прехвърлянето от 1-ви на 4-ти терминал е лесно и става с автобус през определени периоди. Просто се следват знаците за транзитни пътници и мисля, че даже не се минава паспортна проверка. иначе Бритиш са много експедитивни и даже дразнят на моменти като почнат да съобщават имена на пътници които "бавят полета". Аер Франс според мен са по-приятна компания за летене.
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

yahoo написа:Heathrow Airport си е едно от най-добрите летища на които съм
бил.
така си е,yahoo , ама много големо бе. Направо огромно :shock: . Пък и аз друг път летище не бях виждал :oops: . Нинам, ама мене мноо ме уплаши. И както вече казах много табела много нещо. И само с 1h 20min. престой...мани, мани :(
Аватар
naskoflex
Мнения: 1104
Регистриран на: Вто Окт 05, 2004 6:10 am
Местоположение: лудницата в Лом

Мнение от naskoflex »

Аз ще летя с един скъсан чаршаф,от който ще си направя делтапланер :) и то без престой :)
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

.

Мнение от tochica »

без да давам мнение за най-добра авиокомпания , тъй като друг път съм споделяла във форума , искам да отбележа , че изискването на Бритиш за трансфер на Хийтроу е минимум 1 ч и 30 мин , ако се сменя терминал 1 с 4 , или мин. 45 мин . ако смяната е в същия терминал .
говоря от професионален опит .
иначе има вероятност багажа ви да не пристигне заедно с вас , ако смяната е под изискуемото време , тоест пътниците успяват бягайки , но багажа минава през определен маршрут . разбира се не във всички случаи багажа закъснява , но ако се случи , да не се учудите .
Мое лично мнение - аз не бих летяла през Хийтроу , трафика е огромен , но ако цената си заслужава , не виждамнищо лошо .
Бритиш летят до Монреал с Боинг 777 , което също не е за пренебрегване .

иначе за Кондор - една от малкото чартърни компании , в която се позволява на стюардесите да пушат в кухненското помещение в задната част на самолета - не ми се струва супер комфортно за пътниците...
8)
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Re: .

Мнение от Rainmaker »

tochica написа:без да давам мнение за най-добра авиокомпания , тъй като друг път съм споделяла във форума , искам да отбележа , че изискването на Бритиш за трансфер на Хийтроу е минимум 1 ч и 30 мин , ако се сменя терминал 1 с 4 , или мин. 45 мин . ако смяната е в същия терминал .
edno vreme kato imashe oshte Balkan pri putuvane kum bg prestoia na Heathrow beshe 45 min po razpisanie sus smiana na terminala
Заключено