Как да си изпратя пералнята???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
sashka
Мнения: 187
Регистриран на: Сря Ное 12, 2003 4:21 am
Местоположение: Montreal

Как да си изпратя пералнята???

Мнение от sashka »

Здравейте съфорумници,
в последно време все повече и повече се замислям след многото постинги за болната тема с пералните дали да не си я изпратя /доколкото знам няма мито при първо влизане/в Квебек. Но наистина нямам идея как става- със карго ли или с контейнер през океана??? Моля, някой ако знае или си е изпращал инвентар по такъв начин да даде съвет. Предполагам ще струва скъпо, но все си мисля, че ще излезе по-евтино от... ако реша да си я купя там в предвид цените които цитирате. :nenam:
Аватар
naskoflex
Мнения: 1104
Регистриран на: Вто Окт 05, 2004 6:10 am
Местоположение: лудницата в Лом

Мнение от naskoflex »

С балон или сал,питай Сандокан :) :)
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

:lol: :lol: :lol:
някои си разглобяват компютрите и ги слагат в куфарите
саше проблемът на американския континент не е че все още не са открили пералните, но нека някой от там ти обясни
:wink: :beer: :wink: :beer:
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

И аз се замислям за фуражомелката, но с тези разлики в параметрите на електрозахранването май ще трябва там нов електромотор да купувам там :wink:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

няма да можеш да я вържеш тука, крановете са им много криви :D
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как да си изпратя пералнята???

Мнение от Koko »

sashka написа:Здравейте съфорумници,
в последно време все повече и повече се замислям след многото постинги за болната тема с пералните дали да не си я изпратя /доколкото знам няма мито при първо влизане/в Квебек. Но наистина нямам идея как става- със карго ли или с контейнер през океана??? Моля, някой ако знае или си е изпращал инвентар по такъв начин да даде съвет. Предполагам ще струва скъпо, но все си мисля, че ще излезе по-евтино от... ако реша да си я купя там в предвид цените които цитирате. :nenam:
Според мен това е безсмислено начинание – ще ти излезне по-скъпо да си докараш пералня по този начин, отколкото да я купиш в Канада. Проблема с пералните не е в цената им (незнам къде си видяла че са скъпи), а в това че в Канада е практика да се пере в общи перални, затова и на повечето места е забранено да имаш пералня в квартирата си, особено ако живееш в блок.
Съществува и вариант да си вземеш мини-пералня – без знанието и съгласието на наемодателя - която върши не лоша работа, за подробности можеш да питаш Снежи.
Аватар
mecan
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Дек 08, 2004 12:53 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mecan »

е ако много даржиш на нея докарай си я ама имай в предвит че няма да работи поради разликата в електрическата система
Според учението на философа Ли Тин Уидъл хаосът се намира в най-голямо
изобилие там, където някой се стреми да въведе ред. И хаосът винаги
надмогва реда, защото е по-способен организатор.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Golqm jumbi6 - naprawo ste se pukna ot smqx.
Mi priqtelu-to taq prealnq trqbwa ot zlato da e ta da q prastasch ot Bg kam CAnada. :-)
Ako priemem 4e si wluben w peralnata si i imasch mnogo pari aide ste q dokarasch - mi nali tq e na 220V s 4estota na naprevenieto 50Hz-kak ste q podkarasch na 110V 60Hz?
waobste mersi za postinga-pone mene me nakara da se smeq 10min.
:-) :-) :-) pedpolagam 4e taka deistwa i na drugite :-) :-)

i drugo -be za golemi sersmi gi wzimatsch tiq ot amerikanskiq kontinent-mi te sa naprawili sistemata taka 4e da si kupisch peralnq ot amerika demek da poxar4isch parite tam ,ane da si nosisch twoita ot neznam si kade. :-)
HisShadow
Мнения: 354
Регистриран на: Съб Юли 10, 2004 3:21 am

Мнение от HisShadow »

mi, razbira se 4e shte si ia donesse momi4eto :-)
navremeto ****** si donesse sektsiikite ot BG, shto da ne si donesse peralniata Sasheto

mi, taka de - niama da hodi s losho izprani gashti
a, moje da e gnuslivo momi4eto i da ne iakefi ideiata da si pere gashtite tam kadeto sa se prali gashtite na 4sigan4etata
HisShadow
Мнения: 354
Регистриран на: Съб Юли 10, 2004 3:21 am

Мнение от HisShadow »

Sashe, zabravih dushko ...
donesi si i posobia za pravene na plashilo -
tuk she znaesh ima edni gadni kateritsi - izvestni sa na naukata kato "Gladna i Ozveriala do Bezumie Kanadska Kateritsa)
Tezi kateritsi shte ti opustoshat domatkite, deto shte si gi nassadish, a u Kanado niama s kakvo da im protivodeistvash
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

HisShadow, ти какъв сорт домати гледаш?
Расада сам ли си го правиш?
HisShadow
Мнения: 354
Регистриран на: Съб Юли 10, 2004 3:21 am

Мнение от HisShadow »

"Balkonski podobreni"
tova e nov sort - sam go selektsionirah
HisShadow
Мнения: 354
Регистриран на: Съб Юли 10, 2004 3:21 am

Мнение от HisShadow »

a, za toia problem s 110 V
tova izvaobshte ne moe da ti nikav problem - vklu4vash si peralniata na dupkata za sushilkata i zagubvash sekva grija :-), samo shte triabva da otrejesh plug-4eto i da zashtipesh kabelite s kle4ki za zabi
vanko22
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Ное 25, 2003 4:40 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от vanko22 »

Abe hora .Kakvi ste vie be.Niakoi vi pitat neshto,a vie kato divaci se nahvurliate da se podigravate.Ako tazi tema niakude e razglejdana.mnogo po-malko dumi mojehte da izpishete i da obiasnite na momicheto kude da proveri.Toia forum stana zverilnik napravo.A po sushtestvo:ako chovek iska da si donese peralniata niama problem nito s naprejenieto nito s vodata.Za poveche info,na LS.
HisShadow
Мнения: 354
Регистриран на: Съб Юли 10, 2004 3:21 am

Мнение от HisShadow »

ne, be Vanko, nikoi ne se podigrava - samo gledame da pomognem
ti, ako si nosil peralnia nasam - razkaji vav foruma, nali za tova e forum da si pomagame
Заключено