пристигане в Канада нелегално

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
ivanko
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 10:15 am

пристигане в Канада нелегално

Мнение от ivanko »

Надявам се някой да ми помогне, има начин да кацна в Торонто без да имам канадска виза, интересува ме дали могат властите да ме депортират в България, след като разберат на летището, че сам пристигнал нелегално. Какво ще стане ако им кажа, че съм кандидат refugee. Има ли някакви адвокати, които евентуално могат да ме посрещнат и да ми заведат имиграционно дело.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

ako se obiavish za refugee shte te ostaviat sigurno
sled tova moje da minesh na socialni i shte ti dadat advokat ot legal aid
moje da se pishesh za ciganin ili pederas.
ciganite mai minavat po lesno no triabva da ponauchish ciganski.

spored men e gadno da go pravish no ti davam informacia bezpristrastno.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
ivanko
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 10:15 am

Мнение от ivanko »

Зная, че е гадно, но просто нервите ми напоследък не издържат в България. Не ми се чака по легалната имиграционна програма и искам, колкото се може по скоро да изчезвам от България. За хората в Канада, които си мислят, че в България има оправия много бъркат. Искаше ми се да съгласувам плана си с някои местен /Торонто/ имиграционен адвокат и ще ви моля, ако някой е използвал услугите на такъв да ми прати е-майл адрес. Thanks!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: пристигане в Канада нелегално

Мнение от Koko »

ivanko написа:Надявам се някой да ми помогне, има начин да кацна в Торонто без да имам канадска виза, интересува ме дали могат властите да ме депортират в България, след като разберат на летището, че сам пристигнал нелегално. Какво ще стане ако им кажа, че съм кандидат refugee. Има ли някакви адвокати, които евентуално могат да ме посрещнат и да ми заведат имиграционно дело.
Имай предвид че ако идваш от САЩ дори и да се обявиш за рефюджи в Канада, по новата спогодба между Канада и САЩ, ще те върнат в САЩ да искаш рефюджи статут там.
ivanko
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 10:15 am

Мнение от ivanko »

Не не идвам от САЩ, тръгвам си от България и след това от друга държава с полет към Канада, проучил съм нещата, няма проблем да се кача в самолета за Торонто.
toncho
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 1:54 pm
Местоположение: toronto

refugee

Мнение от toncho »

пич,

за съжаление едва ли ще намериш refugee в този форум. аз мисля че тази категория отдаване отмряла, но е факт че докато бачках в една пицария българите които идваха там много се изненадваха че съм с легални документи. Всички до един някак си се бяха домъкнали и си чакаха паспортите. за съжаление никой от тях не споделя с охота историята си.

разбирам че са ти се опънали нервите в БГ. аз съм в канада от около година и половина така че не мога да давам много акъл, но все пак ще си позволя един приятелски съвет: да се махнеш от БГ не е спасение, спасението е да си уредиш живота тук. а повярвай ми избрал си най-трудния начин. напиши си добре домашното - ще ти отнеме време но ще го направиш като хората. иначе ще дойдеш тук, ще започнеш някаква работа (без документи повече от $10-$11/час не чакай, да не казвам $7-$8) за да си плащаш наема, няма да имаш време за да учиш или търсиш нормална работа и е твърде вероятно никога да не изцезеш от този кръг

а ако си решил просто да се махнеш - направи го, все ще се оправиш някак си - няма да си първия, няма да си последния. драсни един майл поне от летището ще те вземем
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

Приятелю, в момента процедурата трае около година и 3 месеца, ако няма спънки. Подочува се, че и още ще я съкратят. Но ако не можеш да чакаш...прецени си риска...
ivanko
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 10:15 am

Мнение от ivanko »

Добре имам и друг въпрос. Някой наясно ли е колко се чака за издаване на канадска зелена карта и за канадски паспорт, след подадени документи като refugee?
Разменям бутилка гроздова за е-майл адрес на имиграционен адвокат!
toncho
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 1:54 pm
Местоположение: toronto

immigration lawyer list

Мнение от toncho »

сега напиши 10 пъти: "Няма да задавам въпрос преди да попитам Google"

tuk
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

i oshte 10 : predi da potarsim vav foruma :)
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=8929
ivanko
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 10:15 am

Мнение от ivanko »

Thank you! Toncho
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Последните интервюта на бежанци се насрочват за около 2,5 - 3 години след кацането, през което време не си човек - дават ти социал, но си задължен да ходиш на курсове всеки ден. И понеже на социал не се живее, не се и мизерства даже, ти се налага да работиш на черно. Нямаш никаква гаранция обаче, че ще спечелиш делото - все по-често има българчета, дето ги товарят на самолета (България се смята за правова и демократична държава). Това не е от собствен опит, просто имам няколко познати дето наскоро си минаха делата, та са ми разказвали.
Изображение
Аватар
rose
Мнения: 265
Регистриран на: Съб Май 08, 2004 9:09 am
Местоположение: Montreal

Мнение от rose »

Здрасти,
Аз имам познат, който мина границата между САЩ - Канада и се обяви за рефюджи, макар че процедурата му трая 1 година и половина. Много е трудно да докажеш версията си (неговата беше, че е циганин) и дори да са те обявили за рефюджи не се знае дали след време - 2 години ще ти дадат PR карта. Вчера даваха по телевизията едно колумбийско семейство, които 19 месеца са чакали, за да ги обявят за рефюджи.
Много е труден и несигурен този начин, по-добре да си минеш процедурата - тя е бърза и ти дава сигурност...
Късмет!
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Re: пристигане в Канада нелегално

Мнение от Rainmaker »

" пристигане в Канада нелегално"

zaminavaneto shte e 100% legalno :beer:
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

младеж- вече не върви. Сигурен източник си имам. Според канадските имиграционни, дори да ги убедиш че си педи, те ще ти заявят, че за тях БГ е демократична страна и няма проблеми с педалското движение. Ще те върнат моментално.


Номера с циганите още минава. Затова кажи че си бил репресиран, не те допускат до свястна работа заради факта че си циганин, давали са ти само обща и хамалска работа. Ако имаш добро образование, кажи че си бил подлаган на много унижения от преподаватели и съученици... измисли си някаква сърцераздирателна история.

Защото дори и за циганите са на мнение тук, че БГ е демократична, скоро ще е член на ЕС и ще ти е много трудно да ги убедиш. Но дискриминация за намиране на добра работа + пречки за добро образование - нямам идея, но може и да мине.

Някои хора тук минават така. Но с много театър, човек който им е подготвил версиите и ги е съветвал какво да гооврят. Много е важно с кацането какво ще им кажеш, щото после няма как да променяш версията. Затова подготви добре изпипана версия и я поддържай докрай.
Alina
Заключено