СЕТА вече действа

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6470
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: СЕТА вече действа

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:
Сега си прочети пак първия постинг по темата и след като игнорираме глупостите за отваряне на трудовия пазар си помисли кой тракторист дето изкарва 20 000 лева годишно в България ще се навърви за Саскетчуан за 20 000 долара (може би) ?

И си отговори сам колко са предприемчиви тия с обявата.

Да та светна каква е разликата с България обаче.
В България това 20 000 лева за 6 месеца работа са много пари - връх на сладоледа

В Саскетчуан 20-25 000 са си жива мизерия и затова дирят по чужбина. То става, ама за някой младеж расъл на ферма в англоезична страна да види малко свят и да изкара нещо отгоре.
Или младеж фермерско чадо от Канада за сезонна работа през лятото, когато няма много работа по сондите за нефт и газ. Зимата прави още 70-80 000, за няколко години събира пари за камион или кран и зимата вече прави 150-200 000 и спира да бъхти на трактора през лятото. Или си купува ферма и оре за себе си или търси да наеме трактористи ;)
Именно, работиш и мизерстваш няколко месеца в Канада, после се връщаш в България и с тия пари живееш като бей. Манго отдавна го прави в Англия, Испания, Германия. За 3 месеца в Канада изкарваш колкото за 1 година в България, и после лайф. Не знаете днешния българин на какво е способен- няколко месеца бране на ягоди в Англия и после къща и кола в България.
Има разлика между емигрант и гурбетчия- единият отива да живее постоянно в определена държава, другият отива за няколко месеца на каравана и хляб и маргарин за да се върне с много пари и да си купи кола или построи къща в България. Вече почти няма емигранти, българите в ЕС са повече гурбетчии. Докато има 3 пъти разлика в РРР- така ще е.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12483
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: СЕТА вече действа

Мнение от Ivan1007 »

Йорко,
Грешка си. Канада не става за гурбет. Билета е 1300 долара, не 30 Евро, данъка си върви щот не става на черно и не търсят за бране на боровинки, а трактористи с много-добър английски, дето в България взимат колкото програмисти, че и повече.
Каравана даже и в Саскетчуан струва повече от парите дето ще изкара за 6 месецар плюс 30-40 долара на ден щото и в оня пущинак не можеш да я спреш където ти е кеф.
Не че им трябва де - в обявата пише, че те настаняват.
Имаше период, в който търсеха за неквалифициран труд в Албърта и Саскетчуан, ама той мина пък и конкуренцията на филипинци и подобни азиатци беше убийствена - те с парите дето българина може да живее един месец в България в Азия година изкарват и английския им не е като на тия в "Чистота"
Хляба е по-скъп от свинското, а азиатците с торба ориз за 20 долара изкарват месеца.
Не става Йорко, не става за гурбет.
За живот, за семейство е добре. За гурбет не става.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6470
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: СЕТА вече действа

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:Йорко,
Грешка си. Канада не става за гурбет. Билета е 1300 долара, не 30 Евро, данъка си върви щот не става на черно и не търсят за бране на боровинки, а трактористи с много-добър английски, дето в България взимат колкото програмисти, че и повече.
Каравана даже и в Саскетчуан струва повече от парите дето ще изкара за 6 месецар плюс 30-40 долара на ден щото и в оня пущинак не можеш да я спреш където ти е кеф.
Не че им трябва де - в обявата пише, че те настаняват.
Имаше период, в който търсеха за неквалифициран труд в Албърта и Саскетчуан, ама той мина пък и конкуренцията на филипинци и подобни азиатци беше убийствена - те с парите дето българина може да живее един месец в България в Азия година изкарват и английския им не е като на тия в "Чистота"
Хляба е по-скъп от свинското, а азиатците с торба ориз за 20 долара изкарват месеца.
Не става Йорко, не става за гурбет.
За живот, за семейство е добре. За гурбет не става.
Щом пускат обяви, значи имат нужда от работници. Да жънеш с комбайн не е като да береш боровинки, това е все пак донякъде квалифицирана работа. Не всеки може да управлява комбайн. Ако предлагат и настаняване няма да има проблеми човек да изкарва пари там. И в Англия е пълно с филипинци и индийци, ама взимат българи и румънци по фермите. За едно ядене 10 долара на ден ще стигнат. Цената на билетите за самолета я коментирахме преди.
Няма държава в света, която да не търси работници. И в България идват да работят украинци, молдовци, сърби, македонци...... Нормално е при отворени граници да има движение.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: СЕТА вече действа

Мнение от MrGeek »

joro написа:За едно ядене 10 долара на ден ще стигнат.
Йоро, тук си напълно прав - за едно ядене $10 на ден ще стигнат. Ако можеш да караш с едно ядене на ден е идеално. Аз не мога обаче и не бих се опитал да пробвам - трябват ми поне три на ден (тук за пиене не говорим изобщо). Виж за други може и да е постижимо.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12483
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: СЕТА вече действа

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа:Йорко,
Грешка си. Канада не става за гурбет. Билета е 1300 долара, не 30 Евро, данъка си върви щот не става на черно и не търсят за бране на боровинки, а трактористи с много-добър английски, дето в България взимат колкото програмисти, че и повече.
Каравана даже и в Саскетчуан струва повече от парите дето ще изкара за 6 месецар плюс 30-40 долара на ден щото и в оня пущинак не можеш да я спреш където ти е кеф.
Не че им трябва де - в обявата пише, че те настаняват.
Имаше период, в който търсеха за неквалифициран труд в Албърта и Саскетчуан, ама той мина пък и конкуренцията на филипинци и подобни азиатци беше убийствена - те с парите дето българина може да живее един месец в България в Азия година изкарват и английския им не е като на тия в "Чистота"
Хляба е по-скъп от свинското, а азиатците с торба ориз за 20 долара изкарват месеца.
Не става Йорко, не става за гурбет.
За живот, за семейство е добре. За гурбет не става.
Щом пускат обяви, значи имат нужда от работници. Да жънеш с комбайн не е като да береш боровинки, това е все пак донякъде квалифицирана работа. Не всеки може да управлява комбайн. Ако предлагат и настаняване няма да има проблеми човек да изкарва пари там. И в Англия е пълно с филипинци и индийци, ама взимат българи и румънци по фермите. За едно ядене 10 долара на ден ще стигнат. Цената на билетите за самолета я коментирахме преди.
Няма държава в света, която да не търси работници. И в България идват да работят украинци, молдовци, сърби, македонци...... Нормално е при отворени граници да има движение.
Йорко,
Може и да имат нужда ве. Ама не е за българи това ти обяснявам.
И границата не е отворена като на Англия.
Не е отворена дори за американци за друго освен туризъм. И нема никакви изгледи да се промени скоро това.

То проблеми няма и да ти дадат виза За емиграция, ама не на всеки човек дават, нали така? ;)

Та не е проблем човек да изкара пари в Канада.
Просто не е този начина дето ти си го мислиш или прасето - напускаш "Чистота" за 700 лева и хоп в Саскетчуантракторист и наесен с песен с папката в България
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6470
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: СЕТА вече действа

Мнение от joro »

MrGeek написа:
joro написа:За едно ядене 10 долара на ден ще стигнат.
Йоро, тук си напълно прав - за едно ядене $10 на ден ще стигнат. Ако можеш да караш с едно ядене на ден е идеално. Аз не мога обаче и не бих се опитал да пробвам - трябват ми поне три на ден (тук за пиене не говорим изобщо). Виж за други може и да е постижимо.
За едно ядене- така се казва. Иначе с 10 долара можеш да си купиш 4 кг. телешко месо, а с 300 долара можеш да ядеш цял месец като прасе, за един човек 300 долара са достатъчни за храна, не ме убеждавайте, че вие харчите повече. Аз съм от този процент българи, които ползват интернет.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6470
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: СЕТА вече действа

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Йорко,
Може и да имат нужда ве. Ама не е за българи това ти обяснявам.
И границата не е отворена като на Англия.
Не е отворена дори за американци за друго освен туризъм. И нема никакви изгледи да се промени скоро това.

То проблеми няма и да ти дадат виза За емиграция, ама не на всеки човек дават, нали така? ;)

Та не е проблем човек да изкара пари в Канада.
Просто не е този начина дето ти си го мислиш или прасето - напускаш "Чистота" за 700 лева и хоп в Саскетчуантракторист и наесен с песен с папката в България
Ще видим като паднат визите.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: СЕТА вече действа

Мнение от Странджата »

joro написа:
MrGeek написа:
joro написа:За едно ядене 10 долара на ден ще стигнат.
Йоро, тук си напълно прав - за едно ядене $10 на ден ще стигнат. Ако можеш да караш с едно ядене на ден е идеално. Аз не мога обаче и не бих се опитал да пробвам - трябват ми поне три на ден (тук за пиене не говорим изобщо). Виж за други може и да е постижимо.
За едно ядене- така се казва. Иначе с 10 долара можеш да си купиш 4 кг. телешко месо, а с 300 долара можеш да ядеш цял месец като прасе, за един човек 300 долара са достатъчни за храна, не ме убеждавайте, че вие харчите повече. Аз съм от този процент българи, които ползват интернет.
Къде е този месар?Дай адрес!Ставам закупчик на телешко!Ще ти давам комисионна!Няма нужда да се бъхтиш на полето!
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: СЕТА вече действа

Мнение от agent Ozo »

Какви лозунги бе, Гийк, какви 5 лева? Двамата основни събеседници - Пумпи и Митето, се разбраха отдавна по въпроса за грешните сметки на Пумпи. Всички останали свидетели на разговора им също са наясно за какво става дума. Само ти, Гийк, влезе в разговора като коч с рогата напред срещу Митето, вземайки и изваждайки от контекста едно число от негов постинг. И както винаги си измисли теза, която Митето никога не е формулирал, камо ли пък да е защитавал.

Ето ти го и нагледно развоя на събитията.
Първо Индипендънт рече това:
Ако смятаме средно работен ден 10 часа (средно аритметично от 8-12), средно заплащане $14 (12-14 в обявата), 20 дни в месеца, излиза $2800.
Пределно ясно е, че Индипендънт смята заплата бруто, без каквито и да е удръжки. На което реагира Прасе със следното изказване:
Абе Индипендънт , вие в Канада данъци не плащате ли? Как я сметна тая заплата? На черно ли?
Аз взимах $27 на час и след много данъци, и прочее, плюс втора пенсия и т.н ми оставаха 1380 байуикли...
Та как ги направи $14 на час равно на 2800 на месец?
Също пределно ясно е от тези сметки, че за Прасе е важно колко пари реално ѝ влизат в джоба, а не колко получава бруто. А също така става ясно, че за нея няма значение каква част от удръжките са за данъци, каква за пенсия и т.н., всичко е в една графа - "данъци и прочее, плюс втора пенсия и т.н.".
И при този начин на смятане излиза, че удръжките са ѝ били около 36% от заплатата.
Но не така е подходил в сметките си Пумпи, който не е разбрал нито какво "байуикли", нито е вникнал в това "данъци и прочее" и затова се изцепи така:
Интересна математика ?
Аз няма да коментирам моята заплата, но онзи ден правих Т4 на персонала си, та малко ФАКТИ и то за БК:
- Денталния ми хигиенист е платена 72к на година, със бонуса за миналата година са станали 78к.
- Удържал съм й 15300 данъци, 955 ИАй и 2544 КПП - общо 18800
- Това я поставя в данъчна ставка от 24%

В задачата се пита как прасето при годишна заплата от 27*2080 = 56160 е в данъчна ставка от 70% ( да не говорим, че такава в Канада, както и в БК НЯМА)
За тези, които са били наясно с казаното по-горе от мен, бе напълно непонятно откъде Пумпи ги извади тези 70% данъчна ставка. Излишно е да казвам, че те никак не се връзват с логиката на казаното от Прасе. И затова се намеси Митето с цел да му изясни заблудата.
Пумпи, ами тя и твоята математика е доста интересна. "1380 байуикли" е 35880 годишно. 56160 - 3500 (CPP+EI) = 52660. Оттук до 35880 са 32% удръжани за данък доход + пенсионен план + удръжки за бенефити. Ти откъде изкара 70% данъчна ставка? Даже още по-интересно, ако е била на 7.5 работен ден, тогава 27 * 1950 = 52650. 52650 - 3500 (CPP+EI) = 49150. Оттук до 35880 са 27% удържани за данък доход + пенсионен план + удръжки за бенефити. Отделно ако е била в юниън, всеки пейчек се удържа членска вноска, която е учудващо дебела. Имай предвид че в зависимост от компанията и плана, удръжките за пенсионен план може да са между 3%-10%. Естествено, тези пари не отиват в държавната хазна ами в нейното RRSP или pension plan, но просто не ги вижда в банката като влезе заплатата.
Независимо от това, не виждам как я изчисли тази 70% данъчна ставка?
В постинга си Митето набляга на онова, което е убегнало от вниманието на Пумпи, а именно - за "байуикли" и за това, че за Прасе е важно каква част от заплатата влиза в банковата ѝ сметка, а всичко друго са удръжки, които "просто не ги вижда в банката като влезе заплатата". Пумпи разбра грешката си и реагира така:
Признавам си, изобщо не разбрах какво ще да е "байуикли", докато не го прочетош за пореден път в поста на митето. Аз плащам на персонала си на месечна база ( винаги същия аванс и изравняваща заплата), затова съм отвикнал от "байуикли чекове" :$
Ок, намаляваме 70% наполовина и пак са повече от тези на хигиениста ми, което за по-малка заплата е странно.
Вижда се, че веднъж разбрал за какво иде реч, Пумпи веднага коригира своите 70% наполовина, което вече е напълно вярно. И пак повтарям - това е процент на общите удръжки от заплатата на Прасе, а не данъчна ставка.
Но ето, че тук се появяваш с ряз ти, Гийк с това:
Мите, тя и твоята сметка е едно към гьотере. Такава данъчна ставка от 32% в ВС няма и за шестцифрени доходи (освен ако не е над $200,000).
Което е ни в клин, ни в ръкав с обсъжданията до тук.

От тук насетне започнаха безмислените уточнения относно това какви са данъчните ставки в Канада, кои са задължителни и доброволни вноски за пенсия и т.н. и т.н., което е напълно встрани от темата.

Не, че очаквам, Гийк, да си признаеш грешката и да кажеш нещо от сорта: "Сбърках, съжалявам, Мите.", но все пак нека е ясно на аудиторията за какво става въпрос.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
joro
Мнения: 6470
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: СЕТА вече действа

Мнение от joro »

Странджата написа: Къде е този месар?Дай адрес!Ставам закупчик на телешко!Ще ти давам комисионна!Няма нужда да се бъхтиш на полето!
Питай противниците на СЕТА да ти обяснят как телешкото от Канада за 2 долара килото ще измести свинското от 3 долара килото в България :D
https://clubz.bg/50486-korneliq_ninova_ ... e_na_vlast"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: СЕТА вече действа

Мнение от roumensp »

joro написа:
Странджата написа: Къде е този месар?Дай адрес!Ставам закупчик на телешко!Ще ти давам комисионна!Няма нужда да се бъхтиш на полето!
Питай противниците на СЕТА да ти обяснят как телешкото от Канада за 2 долара килото ще измести свинското от 3 долара килото в България :D
https://clubz.bg/50486-korneliq_ninova_ ... e_na_vlast"
Повечето българи не са големи фенове на телешкото, дори и ние след толкова години тука все още предпочитаме свинското. А за информация - хубаво, специално за стекове телешко е доста скъпо, над двайсетарка.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: СЕТА вече действа

Мнение от Marto »

roumensp написа:
joro написа:
Странджата написа: Къде е този месар?Дай адрес!Ставам закупчик на телешко!Ще ти давам комисионна!Няма нужда да се бъхтиш на полето!
Питай противниците на СЕТА да ти обяснят как телешкото от Канада за 2 долара килото ще измести свинското от 3 долара килото в България :D
https://clubz.bg/50486-korneliq_ninova_ ... e_na_vlast"
Повечето българи не са големи фенове на телешкото, дори и ние след толкова години тука все още предпочитаме свинското. А за информация - хубаво, специално за стекове телешко е доста скъпо, над двайсетарка.
Не знам историческите причини, но това е определено вярно:
За разлика от други европейски държави и цяла Северна и Южна Америка, в България няма стари традиции за отглеждане на телета и крави за месо – до пазара най-често стига месото на по-стари крави. Тук животните се отглеждат с приоритет за мляко и млечни продукти
Изглежда покрай Мастър Шеф стека "рибай" е станал известен и като бях в България покрай коледа видях в супермаркетите такива, обаче въобще не изглеждаха пресни. Предвид, че трябва да се ядат розови или дори кървясали, абсурд да купя от там.

У нас ядем доста телешко, все пак сме Албъртанци :D Качествени и крехки "cuts of beef" за стекове определено са 20+ на кило. Дори опашките, друга моя любима част, наближават тази цена. Други по-жилави меса като брискета също могат да са в този диапазон, ама 12 часа в пушилнята и стават крехки като... ох, огладнях.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12483
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: СЕТА вече действа

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
MrGeek написа:
joro написа:За едно ядене 10 долара на ден ще стигнат.
Йоро, тук си напълно прав - за едно ядене $10 на ден ще стигнат. Ако можеш да караш с едно ядене на ден е идеално. Аз не мога обаче и не бих се опитал да пробвам - трябват ми поне три на ден (тук за пиене не говорим изобщо). Виж за други може и да е постижимо.
За едно ядене- така се казва. Иначе с 10 долара можеш да си купиш 4 кг. телешко месо, а с 300 долара можеш да ядеш цял месец като прасе, за един човек 300 долара са достатъчни за храна, не ме убеждавайте, че вие харчите повече. Аз съм от този процент българи, които ползват интернет.
Ти ползваш Интернет ама си зле с разбирането.
С 10 долара не може да купиш и един килограм говеждо, да не говорим за телешко щото това дето му викате телешко в България си е говеждо.
Отделно, ако бачкаш 12 часа на полето не ти остава време за готвене дори и да имаш условия за това.
Може и да ги хранят срещу заплащане, което може да дойде за 10 долара на хранене демек 30 долара на ден и пак ще му е на далавера сравнено с ресторант.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6470
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: СЕТА вече действа

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Ти ползваш Интернет ама си зле с разбирането.
С 10 долара не може да купиш и един килограм говеждо, да не говорим за телешко щото това дето му викате телешко в България си е говеждо.
Отделно, ако бачкаш 12 часа на полето не ти остава време за готвене дори и да имаш условия за това.
Може и да ги хранят срещу заплащане, което може да дойде за 10 долара на хранене демек 30 долара на ден и пак ще му е на далавера сравнено с ресторант.
Щом има хора, които с по-малко от 3000 долара на месец живеят и си издържат и семействата, т.е. с по-малко от 100 долара на ден не са умрели от глад, значи може да се живее с 20 долара на час.= около 160 долара на ден за 8 часа. И въобще не ме убеждавайте, че всички там сте милионери. Сигурно половината от вас не взимат и 20 долара на час, нищо, че се изхвърляте по форумите :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12483
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: СЕТА вече действа

Мнение от Ivan1007 »

Marto написа:
roumensp написа:
joro написа:
Странджата написа: Къде е този месар?Дай адрес!Ставам закупчик на телешко!Ще ти давам комисионна!Няма нужда да се бъхтиш на полето!
Питай противниците на СЕТА да ти обяснят как телешкото от Канада за 2 долара килото ще измести свинското от 3 долара килото в България :D
https://clubz.bg/50486-korneliq_ninova_ ... e_na_vlast"
Повечето българи не са големи фенове на телешкото, дори и ние след толкова години тука все още предпочитаме свинското. А за информация - хубаво, специално за стекове телешко е доста скъпо, над двайсетарка.
Не знам историческите причини, но това е определено вярно:
За разлика от други европейски държави и цяла Северна и Южна Америка, в България няма стари традиции за отглеждане на телета и крави за месо – до пазара най-често стига месото на по-стари крави. Тук животните се отглеждат с приоритет за мляко и млечни продукти
Изглежда покрай Мастър Шеф стека "рибай" е станал известен и като бях в България покрай коледа видях в супермаркетите такива, обаче въобще не изглеждаха пресни. Предвид, че трябва да се ядат розови или дори кървясали, абсурд да купя от там.

У нас ядем доста телешко, все пак сме Албъртанци :D Качествени и крехки "cuts of beef" за стекове определено са 20+ на кило. Дори опашките, друга моя любима част, наближават тази цена. Други по-жилави меса като брискета също могат да са в този диапазон, ама 12 часа в пушилнята и стават крехки като... ох, огладнях.
Историческите и демографски причини са, че в България и повечето европейски страни няма подходящи условия за пасищно отглеждане на говеда за месо подобно на Албърта, където говедата са повече от хората и са целогодишно на воля. Месото от такива пасящи говеда е много различно на вкус от отглежданите в обор и хранени със зърно.
Говедата са най-неефективни сравнени с овце и свине. Затова в България са се отглеждали едно-две прасета за зимата и агнета и овце за вълна главно и са клали от тях.
Говедата са били главно за работа не за месо.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор