Установяване във Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Daisy2 »

fighter написа: Ами пожелавам ти да си купиш имота, който желаеш !
За момента аз нямам планове да купувам имот. Може би когато доходите ни се увеличат по 2 :)
Благодаря! :) И аз ти го пожелавам.

Но все пак нещо няма ли да кажеш аз мога или не мога да съм наясно защо цените са най-високи там? ;) Все пак твоят коментар, цитирам "Не се обиждай, ама няма как да си пределно наясно защо цените на имотите са най-високи тук. Това е тема за ikономисти и спекуланти."

предизвика цялата последвала полемика.

Мисля, че мога да съм пределно наясно, след като съществува интернет и има купища изследвания по темата от канадски и американски рисърчъри, икономисти и финансисти. Не си ли съгласен?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от the_coach »

Не можеш да си сигурна, че всички тези изследвания, статистики, статии са независими, и показват истината във всичките й страни.
Не ми е интересно да пиша на такива теми, спирам.
Когато му дойде времето, тогава ще ги мисля имотите. Засега не ми се робува на тази мисъл. Има по-интересни неща наоколо :)
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Daisy2 »

fighter написа:Не можеш да си сигурна, че всички тези изследвания, статистики, статии са независими, и показват истината във всичките й страни.
Не ми е интересно да пиша на такива теми, спирам.
Когато му дойде времето, тогава ще ги мисля имотите. Засега не ми се робува на тази мисъл. Има по-интересни неща наоколо :)
Ок, твоя воля :) Аз лично пиша, защото АЗ ги мисля имотите, но пък всеки мисли различни неща. Факт!

Радвам се на твоята позитивна нагласа и ти желая да става все по-позитивна или поне да остане същата. И благодаря за всички твои полезни коментари по същество!
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от newcomer »

fighter написа:
Daisy2 написа:
Е, сега - нали затова е форум, да се обсъжда. Пределно ми е ясно, че Ванкувър неслучайно държи най-високите цени на имотите и е най-недостъпен от канадските градове спрямо доходите.
Не се обиждай, ама няма как да си пределно наясно защо цените на имотите са най-високи тук. Това е тема за ikономисти и спекуланти.
А това за недостъпността - не съм съгласен категорично. Първите 2 месеца разходите ни не надхвърляха 2200-2300$ месечно. След третия пейчек започваш да се усмихваш вече и с други очи да гледаш на цените :D
В момента и двамата с жена ми сме на ниски позиции на работните си места, месечните ни разходи са почти 6000$, и въпреки това бавно, но сигурно чекинг акаунта ни се увеличава. Ванкувър си е абсолютно достъпен за живот. Имам колега румънец дето вчера ме пита защо няма българи във Ван. Казвам, че повечето българи предпочитат Монреал и Торонто, защото не знаят че всъщност Ванкувър изобщо не е страшен....... Докато не решиш да си купиш имот :D ..........
:D посмали манго де.и двамата на ниски позиции както казваш с месечни разходи почти 6000 д значи двамата правите чисти такива пари след такси,които преди таксите са едни 10000 д по 5000 на човек които се равняват на 32 д на час.
абе момко ти чуваш ли се какви ги говориш,те ако плащаха по 32 д на час за ниски позиции цяла канада щеше да се изнесе към ванкувър
ниските позиции се плащат 10-15 д на час,я ми отговори тогава като правите семейно 3000 д на месец как тогава харчите по 6000 че ми стана интересно,ама без свободни съчинения като за някой кандидат емигрант щото поне пред мен не могат да минат.нищо,че живея в българия,все пак за 10 год в канада включително и ванкувър съм чул и видял някои работи
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Daisy2 »

newcomer, и аз се позачудих малко, 'щото както вече казах, имам близки (амам много близки) във Ван, ама си затраях.

То много обидчив народ из тоя форум, бе, баси! Все лично ги приемат нещата. Ето и файтър, кротък форумец, хубаво инфо дава, а днес изведнъж скочи да обяснява, че няма аз как да знам за достъпността във Ван и как проблем (като че ли май ;)) има, ама ТОЧНО него не го засяга и той си е ама повече от ок.

Все настъпвам хората по мазола, да се таковам в тъпачката! :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от ivanko13 »

Не че е невъзможно, ама ще трябват две работи и яко оувъртайм... Не съм срещал семейство на половин година в Канада с 6 хилядарки разходи на месец... :)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от newcomer »

ivanko13 написа:Не че е невъзможно, ама ще трябват две работи и яко оувъртайм... Не съм срещал семейство на половин година в Канада с 6 хилядарки разходи на месец... :)
е вече срещна.
ако беше казал,че живее във форт макмъри и гърби по строежите на рафинериите на ниска позиция,а жена му е в местния мак бих се съгласил за приходи и разходите които споменава,ама във ванк на ниски позиции да харчиш по 6 хилки за разходи не вярвам аз ,освен уикендите да ги караш на хонолулу
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от the_coach »

newcomer написа: :D посмали манго де.и двамата на ниски позиции както казваш с месечни разходи почти 6000 д значи двамата правите чисти такива пари след такси,които преди таксите са едни 10000 д по 5000 на човек които се равняват на 32 д на час.
абе момко ти чуваш ли се какви ги говориш,те ако плащаха по 32 д на час за ниски позиции цяла канада щеше да се изнесе към ванкувър
ниските позиции се плащат 10-15 д на час,я ми отговори тогава като правите семейно 3000 д на месец как тогава харчите по 6000 че ми стана интересно,ама без свободни съчинения като за някой кандидат емигрант щото поне пред мен не могат да минат.нищо,че живея в българия,все пак за 10 год в канада включително и ванкувър съм чул и видял някои работи
За декември имам 230 часа работа, за януари 208 ама я сложи и статпей, държавната помощ за детски и HST също влизат в сумата. Много бързо правиш чуждите сметки :^)
При 32$ на час, нетния доход е към 4200 $.
Последно промяна от the_coach на Вто Фев 12, 2013 9:21 am, променено общо 1 път.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от the_coach »

newcomer написа:
ivanko13 написа:Не че е невъзможно, ама ще трябват две работи и яко оувъртайм... Не съм срещал семейство на половин година в Канада с 6 хилядарки разходи на месец... :)
е вече срещна.
ако беше казал,че живее във форт макмъри и гърби по строежите на рафинериите на ниска позиция,а жена му е в местния мак бих се съгласил за приходи и разходите които споменава,ама във ванк на ниски позиции да харчиш по 6 хилки за разходи не вярвам аз ,освен уикендите да ги караш на хонолулу
Наем + ютилитис 1350
занималня за малкия син 450
хот ланч за малкия 55
MSP 133
ICBC 136
бензин 300
мобилни телефони 160
изплащане на кредит в Бг 200

Е, 3000 още няма къде да изхарчим ли ? Ми в парка Капилано да влезеш за 4 членно семейство е 110 $, бутилка ракия е почти 30 $, хубава бира на промоция е 2,20$.
Пак казвам, не правете чуждите сметки.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от newcomer »

fighter написа:
newcomer написа:
ivanko13 написа:Не че е невъзможно, ама ще трябват две работи и яко оувъртайм... Не съм срещал семейство на половин година в Канада с 6 хилядарки разходи на месец... :)
е вече срещна.
ако беше казал,че живее във форт макмъри и гърби по строежите на рафинериите на ниска позиция,а жена му е в местния мак бих се съгласил за приходи и разходите които споменава,ама във ванк на ниски позиции да харчиш по 6 хилки за разходи не вярвам аз ,освен уикендите да ги караш на хонолулу
Наем + ютилитис 1350
занималня за малкия син 450
хот ланч за малкия 55
MSP 133
ICBC 136
бензин 300
мобилни телефони 160
изплащане на кредит в Бг 200

Е, 3000 още няма къде да изхарчим ли ? Ми в парка Капилано да влезеш за 4 членно семейство е 110 $, бутилка ракия е почти 30 $, хубава бира на промоция е 2,20$.
Пак казвам, не правете чуждите сметки.
чакай сега,ниой не ти прави сметкта,но ти сам каза,че месечните ти разходи са около 6000 д даже се трупали и пари в чекинг акаунта ,а сега гинамаляш на 3000 д.на кое от двете твърдения да вярваме
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от the_coach »

Батка, не чети избирателно. В графата се събират почти 2800$. Оттам нататък сложи разходи за храна, алкохол(щото си е перо), дрехи, забавления. И все нещо има да се купува за дома.
Много добре знаеш, че дупе знае 2 и 200. Казах в началото колко сме харчили, казвам и сега.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от newcomer »

fighter написа:Батка, не чети избирателно. В графата се събират почти 2800$. Оттам нататък сложи разходи за храна, алкохол(щото си е перо), дрехи, забавления. И все нещо има да се купува за дома.
Много добре знаеш, че дупе знае 2 и 200. Казах в началото колко сме харчили, казвам и сега.

добре де,но това кой го написа,аз ти или някой друг


е се обиждай, ама няма как да си пределно наясно защо цените на имотите са най-високи тук. Това е тема за ikономисти и спекуланти.
А това за недостъпността - не съм съгласен категорично. Първите 2 месеца разходите ни не надхвърляха 2200-2300$ месечно. След третия пейчек започваш да се усмихваш вече и с други очи да гледаш на цените :D
В момента и двамата с жена ми сме на ниски позиции на работните си места, месечните ни разходи са почти 6000$, и въпреки това бавно, но сигурно чекинг акаунта ни се увеличава. Ванкувър си е абсолютно достъпен за живот. Имам колега румънец дето вчера ме пита защо няма българи във Ван. Казвам, че повечето българи предпочитат Монреал и Торонто, защото не знаят че всъщност Ванкувър изобщо не е страшен....... Докато


видно от цитата дори и с невъоръжено око ,че -месечните ни разходи са почти 6000

впоследствие ги намали на 3000,та кое от двете твърдения е веното
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от the_coach »

newcomer написа:
fighter написа:Батка, не чети избирателно. В графата се събират почти 2800$. Оттам нататък сложи разходи за храна, алкохол(щото си е перо), дрехи, забавления. И все нещо има да се купува за дома.
Много добре знаеш, че дупе знае 2 и 200. Казах в началото колко сме харчили, казвам и сега.

добре де,но това кой го написа,аз ти или някой друг


е се обиждай, ама няма как да си пределно наясно защо цените на имотите са най-високи тук. Това е тема за ikономисти и спекуланти.
А това за недостъпността - не съм съгласен категорично. Първите 2 месеца разходите ни не надхвърляха 2200-2300$ месечно. След третия пейчек започваш да се усмихваш вече и с други очи да гледаш на цените :D
В момента и двамата с жена ми сме на ниски позиции на работните си места, месечните ни разходи са почти 6000$, и въпреки това бавно, но сигурно чекинг акаунта ни се увеличава. Ванкувър си е абсолютно достъпен за живот. Имам колега румънец дето вчера ме пита защо няма българи във Ван. Казвам, че повечето българи предпочитат Монреал и Торонто, защото не знаят че всъщност Ванкувър изобщо не е страшен....... Докато


видно от цитата дори и с невъоръжено око ,че -месечните ни разходи са почти 6000

впоследствие ги намали на 3000,та кое от двете твърдения е веното
Пак не четеш :D
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от newcomer »

fighter написа:
newcomer написа:
fighter написа:Батка, не чети избирателно. В графата се събират почти 2800$. Оттам нататък сложи разходи за храна, алкохол(щото си е перо), дрехи, забавления. И все нещо има да се купува за дома.
Много добре знаеш, че дупе знае 2 и 200. Казах в началото колко сме харчили, казвам и сега.

добре де,но това кой го написа,аз ти или някой друг


е се обиждай, ама няма как да си пределно наясно защо цените на имотите са най-високи тук. Това е тема за ikономисти и спекуланти.
А това за недостъпността - не съм съгласен категорично. Първите 2 месеца разходите ни не надхвърляха 2200-2300$ месечно. След третия пейчек започваш да се усмихваш вече и с други очи да гледаш на цените :D
В момента и двамата с жена ми сме на ниски позиции на работните си места, месечните ни разходи са почти 6000$, и въпреки това бавно, но сигурно чекинг акаунта ни се увеличава. Ванкувър си е абсолютно достъпен за живот. Имам колега румънец дето вчера ме пита защо няма българи във Ван. Казвам, че повечето българи предпочитат Монреал и Торонто, защото не знаят че всъщност Ванкувър изобщо не е страшен....... Докато


видно от цитата дори и с невъоръжено око ,че -месечните ни разходи са почти 6000

впоследствие ги намали на 3000,та кое от двете твърдения е веното
Пак не четеш :D
то май ти не четеш.написа ,че месечните ви разходи в първите 2 месеца са ви били2200-2300 , а сега вече при двама работещи на ниски позиции/предполага се и не особенно високо заплащане / са се повишили на около 6000 д

коментарът ми беше ,че да покриваш месечни разходи от 6000 щети трябват доходи от бруто заплати около 10 000 д.
та да питам вземате ли бруто двамата 10 000 долара на месец за да покривате месечните си разходи или ,ако заплатите ви са по малко от 10 000 д за да си покривате разходите от 6000 на месец значи развивате някаква друга нерегламентирана дейност и акое така вашият случай е за данъчните власти.май яко си я загазил.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от the_coach »

newcomer написа: то май ти не четеш.написа ,че месечните ви разходи в първите 2 месеца са ви били2200-2300 , а сега вече при двама работещи на ниски позиции/предполага се и не особенно високо заплащане / са се повишили на около 6000 д

коментарът ми беше ,че да покриваш месечни разходи от 6000 щети трябват доходи от бруто заплати около 10 000 д.
та да питам вземате ли бруто двамата 10 000 долара на месец за да покривате месечните си разходи или ,ако заплатите ви са по малко от 10 000 д за да си покривате разходите от 6000 на месец значи развивате някаква друга нерегламентирана дейност и акое така вашият случай е за данъчните власти.май яко си я загазил.
Батка,
В момента на всеки 2 седмици компанията ми превежда между 1600 и 1700 $, в зависимост от това колко овъртайм съм навъртял, има ли статпей, и колко нощен труд имам.
На жена ми пейчековете са между 750 и 800 $.
Ако можеш да смяташ, 4 седмици са по-малко от един пълен месец.
Върху тези пари сложи 576$ детски, и към 166$ помощ за HST. Kato тези последните 2 цифри ще паднат надолу като направим 1 година в Канада.

А я ти ми кажи на 10 000$, 40% ли са удръжките ? Че нещо бая ми се вижда, почти като в Скандинавието :D
Публикувай отговор