СЕТА вече действа

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: СЕТА вече действа

Мнение от MrGeek »

miteto написа:Вече го писах, ама продължаваш да не четеш - определени позиции в медицинската и образователната сфера (също и полицаи, пожарникари и т.н.) имат задължителен пенсионен план (и аз подозирам че prace е била на такава позиция). Да, парите остават за теб (след като се пенсионираш в обшия случай), но не ги виждаш на пейчека - и това беше което prace написа. Аз не ги слагам към данъците, просто показах с груби сметки, че и да ги смяташ и да не ги смяташ тези удръжки - данъчната ставка няма как да излезе 70%. Останалото са твои хилежи и (погрешни) интерпретазии на това което написах.
Ами точно ти си този, който не чете и ми приписва някакви глупости за 70% ставки. Това, че някакви пари от дохода си прасето не ги вижда на пейчека няма как задължително да се свързва с с данъчното облагане и въпросния спряган от теб фамозен пенсионен фонд, дори да е факт, няма как да представлява пари удържани от държавата. Сега стана ли ти ясно или ти трябва каринка?
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: СЕТА вече действа

Мнение от miteto »

MrGeek, нищо не ти приписвам, моя отговор за 70% беше към Пумпи, след което ти са намеси не на място, че моята сметка за 32% не била вярна. Да ама не, щото се оказа че не си разбрал какво представляват тези 32%. Никога не съм писал, че само данък доход е 32%, така че ако ще рисуваш картинки, го прави пред огледалото.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: СЕТА вече действа

Мнение от miteto »

Kan_Tangra написа:
roumensp написа:
Kan_Tangra написа:Мите, пенсионния фонд (с твоя удръжка) е доброволен и отива пак за тебе.
А накрая аз моя си го и кеширах. Всеки може да го направи, по всяко време.
Има ли някаква глоба, че нямаш 55 или просто го броят за доход през текущата година и го облагат със съответния данък ?
Само се отчита като данък.
Има уитхолдинг такс, но това е по същество предварително взет данък. После се прекалкулира с декларацията.

Сега ми хрумна следния странен казус.
Ако 2017та не живея в Канада, но тегля пенсионни фондове, обложени с данък.
Тоя данък не би ли трябвало да ми се върне? А аз да си го декларирам в България (или където резидентвам).
Водиш ли се "canadian resident for tax purposes"?
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: СЕТА вече действа

Мнение от MrGeek »

miteto написа:Никога не съм писал, че само данък доход е 32%, така че ако ще рисуваш картинки, го прави пред огледалото.
Ти пак не схващаш, че тия 32%, които ги изкарваш не са само събирания на фиска, а някакви други глупости, които изобщо не влизат в общата данъчна тежест на средностатистическия канадец, а дори и като частен случай пак няма как да се класифицират като държавни вземания. За това става въпрос и тук това разграничаване е изключително важно. Едно са парите, които държавата ти прибира задължително, съвсем друго са спряганите от теб разни пенсионни фондове в частни случаи като този на прасето. Няма повече да те питам дали ти е станало ясно най-накрая. :)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: СЕТА вече действа

Мнение от miteto »

Сега остава само да ми покажеш откъде си го изсмука, че според мен всичките тия 32% "влизат в общата данъчна тежест на средностатистическия канадец" :D
Може и да не е картинка, цитат от форума е достатъчен. Само дето такива тактики, лъжливо да изкараш че съм твърдял нещо невярно, за да можеш после да го обориш и да излезеш прав - при мен не вървят ;)
#strawmanfail
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: СЕТА вече действа

Мнение от MrGeek »

miteto написа:Сега остава само да ми покажеш откъде си го изсмука, че според мен всичките тия 32% "влизат в общата данъчна тежест на средностатистическия канадец" :D
Може и да не е картинка, цитат от форума е достатъчен. Само дето такива тактики, лъжливо да изкараш че съм твърдял нещо невярно, за да можеш после да го обориш и да излезеш прав - при мен не вървят ;)
#strawmanfail
Защото скочи да защитаваш тезата на прасето, която е точно това - да покаже възмутено някаква безбожна данъчна тежест, която ще изсмуче доходите на обсъждания в темата комбайнер, които пък в крайна сметка ще се окажат по-ниски от доходите на манго в чистотата на София. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: СЕТА вече действа

Мнение от miteto »

MrGeek написа:
miteto написа:Сега остава само да ми покажеш откъде си го изсмука, че според мен всичките тия 32% "влизат в общата данъчна тежест на средностатистическия канадец" :D
Може и да не е картинка, цитат от форума е достатъчен. Само дето такива тактики, лъжливо да изкараш че съм твърдял нещо невярно, за да можеш после да го обориш и да излезеш прав - при мен не вървят ;)
#strawmanfail
Защото скочи да защитаваш тезата на прасето, която е точно това - да покаже възмутено някаква безбожна данъчна тежест, която ще изсмуче доходите на обсъждания в темата комбайнер, които пък в крайна сметка ще се окажат по-ниски от доходите на манго в чистотата на София. :D
Ти явно схващаш минимум след трето обяснение. Ок, пиша за четвърти път, та дано ме разбереш - обясних на Пумпи, че няма как данъчната ставка на прасето да е 70% при положение че всичките суми удръжани от пейчека (след CPP и EI) са 32%. Няма как да пробуташ че съм казвал 32% "обща данъчна тежест" след като написах още в първото мнение:
"удръжките за пенсионен план може да са между 3%-10%. Естествено, тези пари не отиват в държавната хазна ами в нейното RRSP или pension plan, но просто не ги вижда в банката като влезе заплатата. "
Той Пумпи го разбра от първия път, да видим на теб колко опита ще ти трябват... Това дето го твърдиш че съм защитавал тезата на прасето е твой артистичен импрешън на "чукча-писател" :D
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: СЕТА вече действа

Мнение от joro »

MrGeek написа: Защото скочи да защитаваш тезата на прасето, която е точно това - да покаже възмутено някаква безбожна данъчна тежест, която ще изсмуче доходите на обсъждания в темата комбайнер, които пък в крайна сметка ще се окажат по-ниски от доходите на манго в чистотата на София. :D
Да сравняваме канадските комбайнери с българските комбайнери, не с Манго от чистотата.
http://inews.bg/%C1%E8%E7%ED%E5%F1/%CC% ... 26752.html"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: СЕТА вече действа

Мнение от roumensp »

joro написа:
MrGeek написа: Защото скочи да защитаваш тезата на прасето, която е точно това - да покаже възмутено някаква безбожна данъчна тежест, която ще изсмуче доходите на обсъждания в темата комбайнер, които пък в крайна сметка ще се окажат по-ниски от доходите на манго в чистотата на София. :D
Да сравняваме канадските комбайнери с българските комбайнери, не с Манго от чистотата.
http://inews.bg/%C1%E8%E7%ED%E5%F1/%CC% ... 26752.html"
Че има ли разлика ? Нали и българските и канадските доктори все взимали по 4000/месец, така че сигурно и при комбайнерите няма разлика, особено след като СЕТА вече действа. :rofl:
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: СЕТА вече действа

Мнение от agent Ozo »

miteto написа: Само дето такива тактики, лъжливо да изкараш че съм твърдял нещо невярно, за да можеш после да го обориш и да излезеш прав - при мен не вървят
Ами то май само Гийка остана да си вярва, че този му номер все още минава.
Вече отдавна никой не му се връзва. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: СЕТА вече действа

Мнение от joro »

roumensp написа: Че има ли разлика ? Нали и българските и канадските доктори все взимали по 4000/месец, така че сигурно и при комбайнерите няма разлика, особено след като СЕТА вече действа. :rofl:
Не е вярно, в България заплатите на докторите са 3 пъти по-ниски (само).
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: СЕТА вече действа

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
MrGeek написа: Защото скочи да защитаваш тезата на прасето, която е точно това - да покаже възмутено някаква безбожна данъчна тежест, която ще изсмуче доходите на обсъждания в темата комбайнер, които пък в крайна сметка ще се окажат по-ниски от доходите на манго в чистотата на София. :D
Да сравняваме канадските комбайнери с българските комбайнери, не с Манго от чистотата.
http://inews.bg/%C1%E8%E7%ED%E5%F1/%CC% ... 26752.html"
Анджък.

Сега си прочети пак първия постинг по темата и след като игнорираме глупостите за отваряне на трудовия пазар си помисли кой тракторист дето изкарва 20 000 лева годишно в България ще се навърви за Саскетчуан за 20 000 долара (може би) ?

И си отговори сам колко са предприемчиви тия с обявата.

Да та светна каква е разликата с България обаче.
В България това 20 000 лева за 6 месеца работа са много пари - връх на сладоледа

В Саскетчуан 20-25 000 са си жива мизерия и затова дирят по чужбина. То става, ама за някой младеж расъл на ферма в англоезична страна да види малко свят и да изкара нещо отгоре.
Или младеж фермерско чадо от Канада за сезонна работа през лятото, когато няма много работа по сондите за нефт и газ. Зимата прави още 70-80 000, за няколко години събира пари за камион или кран и зимата вече прави 150-200 000 и спира да бъхти на трактора през лятото. Или си купува ферма и оре за себе си или търси да наеме трактористи ;)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: СЕТА вече действа

Мнение от Ivan1007 »

speedy написа:Сметката според тази обява е проста: $14 x 10 часа x 20 дни (слагаме няколко дъждовни) са $2800. За половин година са $16800.

Като смъкнат федералния данък, CPP, ЕI остават към $14000. Отделяме за самолетен билет и хапване (все пак това си е гурбет) и все ще останат едно $10000. Което е около 13 000 лева.

За същия период 700 на месец и каране на фотосинтеза правят 4200 лева. Разлика - три пъти. Но пък не е гурбет и водиш социален живот.
И си упражняваш английския ... пардон циганския. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: СЕТА вече действа

Мнение от MrGeek »

miteto написа:Ти явно схващаш минимум след трето обяснение. Ок, пиша за четвърти път, та дано ме разбереш - обясних на Пумпи, че няма как данъчната ставка на прасето да е 70% при положение че всичките суми удръжани от пейчека (след CPP и EI) са 32%. Няма как да пробуташ че съм казвал 32% "обща данъчна тежест" след като написах още в първото мнение:
"удръжките за пенсионен план може да са между 3%-10%. Естествено, тези пари не отиват в държавната хазна ами в нейното RRSP или pension plan, но просто не ги вижда в банката като влезе заплатата. "
Той Пумпи го разбра от първия път, да видим на теб колко опита ще ти трябват... Това дето го твърдиш че съм защитавал тезата на прасето е твой артистичен импрешън на "чукча-писател" :D
За последен път обяснявам, пък след това с Озо си продължавайте с лозунгите. Изобщо не съм визирал спора ти с Пумпи (тук може да се замислиш за артистичните импрешъни). Става въпрос за ЗАДЪЛЖИТЕЛНИТЕ удръжки на фиска, които прасето заяви, че били чудовищни, на базата на някакъв доход от $27/час и умопомрачителни вземания. Ти се вмъкна с някаква сметка за 32%, като вкара в тази група и въпросните фамозни "задължителни" допълнителни пенсионни фондове и данъци от бенефити. Та отново да повторим - няма никакви такива задължителни вземания, които да го докарат до 32% на годишен доход към 50к. Задължителните вземания дори на шестцифрен доход са доста под този безумен рейт. На практика доход под $38к в Британска Колумбия не се облага с провинциален данък, а само с федерален, което ще рече, че в този случай сумарната данъчна тежест идва по-ниска от същата в България.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: СЕТА вече действа

Мнение от pumpy »

joro написа: Да сравняваме канадските комбайнери с българските комбайнери, не с Манго от чистотата.
http://inews.bg/%C1%E8%E7%ED%E5%F1/%CC% ... 26752.html"
Един поздрав по този повод от моята младост, че видимо не е само до кинтите ;)
Публикувай отговор