Федерални избори: 19 октомври 2015

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор

За кого ще гласувате на федералните избори?

Conservative Party
25
45%
Liberal Party
11
20%
New Democratic Party
10
18%
Bloc Québécois
1
2%
Green Party
1
2%
Strength in Democracy Party
0
Няма гласували
Libertarian Party
0
Няма гласували
Christian Heritage Party
2
4%
Pirate Party
3
5%
Democratic Advancement Party
0
Няма гласували
Rhinoceros Party
2
4%
Communist Party
1
2%
 
Общо гласове: 56
Аватар
valsto1
Мнения: 432
Регистриран на: Съб Авг 17, 2013 10:29 am

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от valsto1 »

pumpy написа:
Kpetrov написа: Колкото за over paid от федералното правителство, клатенето на краката и "чуждите пари", не ме карай да цитирам собствените ти думи с които обясняваш как е по-добре да получаваш повече за по-малко работа само заради това къде и за кого работиш.
Хубаво би било да ме цитираш, защото на мен федералното правителство не ми плаща НИЩО, а да работиш за повече пари, не е като да си "клатиш краката", а точно това " ДА РАБОТИШ" за повече пари.
Аз разбирам, че за комунистическата идея парите не трябва изобщо да съществуват и "всеки според възможностите му и според нуждите му", но някак си е чудно как това се извращава до това, че тези, които ИЗБИРАТ да работят и произвеждат по-малко, изведнъж имат повече и по-големи нужди ?


Вашия спор заприлича на Oт всекиго според способностите,
на всекиму според потребностите
на Айн Райд,много е поучително :lol:
– Знаете ли как работеше този план и какво стори на хората? Това е като да се мъчиш да наливаш вода в резервоар с тръба на дъното, през която тя изтича по-бързо, отколкото ти наливаш, а всяка донесена кофа, разширява тръбата с няколко сантиметра, и колкото по-усърдно работиш, толкова повече се изисква от теб, и ти издържаш да вадиш с въже кофите по четиридесет часа седмично, после по четиридесет и осем, после по петдесет и шест – за вечерята на съседа, за операцията на жена му, за дребната шарка на детето му, за инвалидната количка на майка му, за риза на вуйчо му, за образованието на племенника му, за бебето в съседната къща, за още нероденото бебе, за всички навсякъде около теб, за всичко, което им се полага да получат – от пелените до зъбните протези, а на теб ти се полага да работиш от изгрев до залез, месец след месец, година след година, без да си видял защо си се бъхтил, без да съзираш занапред нищо друго освен чуждите развлечения, през целия си живот, без надежда, без край...


Та така- е те това е социализъм!! "...Любов към нашите братя? Именно тогава за първи път в живота си се научихме да мразим братята си..."
Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.- римска поговорка или /Монтен ??/
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа:
Ivan1007 написа: Къ да ти обясня по-ясно от туй -

2004-та и 2015 случая десните печелят над 50 % от популярния вот
...
Олевяли са всички други провинции без прерийните.
Аве смешник, я ми обясни в паралелната вселена на бетонните глави има ли разлика между 81 хиляди и 604 хиляди :D NDP никога в история на Албърта не са и помирисвали толкова гласове. Гласувалите за NDP са в пъти повече от които и да е било избори. Гласувалите сумарно за левицата са поне двойно повече сравнено с всички предишни избори. Обаче Иванчо се напъва да обясни как в Албърта нямало увеличение на левите гласоподаватели :D
Ми аз ти го обясних, ама то да е чеп да ти го набие ... ми то акъл.

Нема никаква разлика на практика в болните мозъци на гласувалите за либерали, НДП, зелени, пембени и каквото още се сетиш.

Гласувалите за десни партии са 52% през 2015-та и 54% през 2004-та.

Гласувалите за десните партии 2015-та са приблизително, колкото всички участвали на изборите 2004-та.

Вота 2015-та беше изключително наказателен и обусловен от некадърността на партийните централи на десните.

За айсети път ти повтарям - погледни какви са прогнозите за федералните избори в Албърта.

Олевяли избирателите заради цените на нефта. Трънки и глогинки. Цените на нефта са още по-ниски, съкращенията са в пъти повече на работещи в нефт и газ сравнвни с периода преди провинциалните избори. В резултат - либерали и НДП може и да вземат 4 места общо срещу 30 за консержаторите.

Това е факта - разединени са гласовете на левите на федералните избори, а не на десните.

Увеличението на гласовете на левите е резултат от миграция и мобилизиране на последните избори за наказателен вот тези които са си били с леви убеждения, но дори не гласуваха поради ред причини.

Щом е да се скапе нещо левите се мобилизират много добре,

Разликата с живелите при соца генетично увредени и психично отклонени е, че настъпва отрезвяване.

В България като следствие от цоциализЪна липсва дори критичен минимум нормални.

Спри да се опитваш да разсъьдаваш - не ти се удава.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:Нема никаква разлика на практика в болните мозъци на гласувалите за либерали, НДП, зелени, пембени и каквото още се сетиш.

Гласувалите за десни партии са 52% през 2015-та и 54% през 2004-та.
Муахаха, никой не ти говори за десните партии бе, деменция. Сто пъти ти казах, че става въпрос за увеличени гласове за левицата. Запиши си го на едно листче и след пет минути като те тресне деменцията да не дойдеш да ми се лендзиш пак колко процента имала десницата :D
Повече леви гласове - затова НДП имат мнозинство, щото ако причината беше само разцепването на десните, тогава НДП щяха да са трета, най-много втора партия на изборите - нямаше да имат дори миноритарно правителство да не говорим за мажоритарно. Ей, аман от бетонни глави, ти му говориш че НДП имат мажоритарно правителство, оно си рупа процентите на десните партии :D
Ivan1007 написа:Увеличението на гласовете на левите е резултат от миграция и мобилизиране на последните избори за наказателен вот тези които са си били с леви убеждения, но дори не гласуваха поради ред причини.
Хаха, проблясък в дълбините на деменцията - и как става тоя магически трик че хем няма промяна в популярния вот, хем има увеличение за левите, таварищ кратунко? Аз точно това се опитвам да ти обясня досега, че има голямо увеличение на гласовете на левите. Миграция, наказателен, хвъркователен - не съм спорил каква точно е причината, просто че МНОГО повече избиратели са гласували за левицата този път.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от c200 »

miteto написа:
c200 написа:Преди време бистрихме важния закон С-51 (който освен другото позволява и отнемането на канадско гражданство). За мен лично на тези избори тази тема е по-важна от +/- 1-2% данъци. Ето как са гласували депутатите по въпроса:
https://openmedia.ca/blog/whos-our-side ... -bill-c-51"
c200, ти не беше ли най-върлия противник на профсъюзите? Просто ми е интересно как ще съчетаеш омразата към юниъните с гласуване за партия, която ги подкрепя и насърчава повече от всички други :D
Животът е компромис, в идеалния свят ще печелят консервативни икономически и либерални по отношение на гражданските свободи партии. Обаче такива няма. Все пак мисля че фундаменталните стойности трябва да имат превес. Ако гледаме само кинтите - Хитлер през 30-те и Путин преди десетина години са си били съвсем логичен избор. Не че сравнявам с тукашната ситуация, просто пример до какво водят крайностите.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа:
Ivan1007 написа:Нема никаква разлика на практика в болните мозъци на гласувалите за либерали, НДП, зелени, пембени и каквото още се сетиш.

Гласувалите за десни партии са 52% през 2015-та и 54% през 2004-та.
Муахаха, никой не ти говори за десните партии бе, деменция. Сто пъти ти казах, че става въпрос за увеличени гласове за левицата. Запиши си го на едно листче и след пет минути като те тресне деменцията да не дойдеш да ми се лендзиш пак колко процента имала десницата :D
Повече леви гласове - затова НДП имат мнозинство, щото ако причината беше само разцепването на десните, тогава НДП щяха да са трета, най-много втора партия на изборите - нямаше да имат дори миноритарно правителство да не говорим за мажоритарно. Ей, аман от бетонни глави, ти му говориш че НДП имат мажоритарно правителство, оно си рупа процентите на десните партии :D
Ivan1007 написа:Увеличението на гласовете на левите е резултат от миграция и мобилизиране на последните избори за наказателен вот тези които са си били с леви убеждения, но дори не гласуваха поради ред причини.
Хаха, проблясък в дълбините на деменцията - и как става тоя магически трик че хем няма промяна в популярния вот, хем има увеличение за левите, таварищ кратунко? Аз точно това се опитвам да ти обясня досега, че има голямо увеличение на гласовете на левите. Миграция, наказателен, хвъркователен - не съм спорил каква точно е причината, просто че МНОГО повече избиратели са гласували за левицата този път.
Търси си сам какво си писал - че избирателите в Албърта са се пребоядисали.

Няма смисъл повече да повтарям на идиот - няма такова пребоядисване.

Има наказателен вот с гласуване за друга дясна партия сумарно гласовете за десните са се увеличили, a не са се намалили.

Показах ти го с конкретни цифри, както и се опитах да го обясня като за идиот, че винаги мнозинството от хората в Албърта са гласували за десни партии.

Продължаваш да повтаряш това, което единствено си в състояние да проумееш и дрънкаш глупости.
То е очевидно, че НДП има мажоритарно управление.

Това обаче (пак като за идиот) не е защото има мнозинство от популярни вот.

Също както 2004та консерваторите имат мажоритарно правителство без да имат мнозинство в популярния вот.

Продължавай да си лаеш опашката - грешката е моя, че обръщам внимание на джафкането.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:То е очевидно, че НДП има мажоритарно управление.

Това обаче (пак като за идиот) не е защото има мнозинство от популярни вот.
Аве смешник, когато за 15 години от 81 хиляди гласа скочиш на 604 хиляди гласа и когато от 4 места скочиш на на 54, това означава че има ГОЛЯМА промяна в популярния вот. Противно на това, дето наш Мунчо твърди "на практика няма разлика в популярния вот в Албърта от началото на века" :rofl:
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:
Kpetrov написа: Колкото за over paid от федералното правителство, клатенето на краката и "чуждите пари", не ме карай да цитирам собствените ти думи с които обясняваш как е по-добре да получаваш повече за по-малко работа само заради това къде и за кого работиш.
Хубаво би било да ме цитираш, защото на мен федералното правителство не ми плаща НИЩО, а да работиш за повече пари, не е като да си "клатиш краката", а точно това " ДА РАБОТИШ" за повече пари.
Аз разбирам, че за комунистическата идея парите не трябва изобщо да съществуват и "всеки според възможностите му и според нуждите му", но някак си е чудно как това се извращава до това, че тези, които ИЗБИРАТ да работят и произвеждат по-малко, изведнъж имат повече и по-големи нужди ?
А кой ти плаща във въпросния затвор, ако не правителството?
pumpy написа:...аз мога да правя добри кинти за лимитираното време, което работя. Е ако мога да си изплатя студентския заем/къщата и да събера кинти за инвестиция за лимитирано време, защо да не го правя ?
Ти някога бил си в затвор по собствено желание ? За мен това беше невероятно изживяване, пациентите са невероятни като такива, заплащането е много добро, работата е ненатоварваща, защо да виждам 15 души на ден, като мога да виждам 6-7 и да правя същите кинти ?
Е как да се откажа от мечтата си, доброто заплащане, свободното време ???
И защо смяташ че само ти не трябва да се отказваш от мечтата си за добро заплащане и свободно време! Да не се окаже всъщност, че ти си по-дотиран отколкото социалджия?
Ти си този, който се възползва от комунизма, а ревеш срещу него. Само българският и този в квебек де, твоят или канадският, като разбрахме не те бърка. Особенно ако работи за твоите лични мечти.
Някъде да си видял да прокламирам за партия, вдигане на данъци и увеличение на социалните програми.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа: И защо смяташ че само ти не трябва да се отказваш от мечтата си за добро заплащане и свободно време! Да не се окаже всъщност, че ти си по-дотиран отколкото социалджия?
Ти си този, който се възползва от комунизма, а ревеш срещу него. Само българският и този в квебек де, твоят или канадският, като разбрахме не те бърка. Особенно ако работи за твоите лични мечти.
Някъде да си видял да прокламирам за партия, вдигане на данъци и увеличение на социалните програми.
Аз съм бил във щатски затвор, те не са на федерална издръжка ;)
Не е там въпроса и ти много добре го знаеш, но се правиш на интересен....
За да получаваш "заплащане" трябва да работиш, затова ти се ПЛАЩА;
За да получаваш дотации/социални плащания НЕ трябва да работиш. В кебек му викат помощ, не заплащане
Le Programme d’aide sociale vise à vous fournir une aide financière si vous éprouvez des difficultés à subvenir à vos besoins
Нали правиш разлика ?

НЕ съм видял да прокламираш за нищо - това, което видях е да се заядеш с мен как съм овър пейд, как си клатя краката и как получавам готови пари от федералното правителство - всичко това са ЛЪЖИ....

Е аз имам много против как правителството разпределя моите данъци и колко данъци изобщо трябва да плащам и в този контекст предпочитам консервативно правителство, защото те са относително далеч в спектъра от комунистите.....
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Kpetrov »

По-скоро се заяждах, че тези помощи, а и не само те не са само в Квебек.
Освен това правителството харчи много повече за други неща, едно от които е примера който дадох с теб.
По тази логика на BC, как трябва да викаме сега - junkie province?

BTW, като говорим за избори и значението им, ето малко конспиративни теории от NYTimes и The American Conservative.

Examining Who Runs the United States

Оригинала Deep State America
America’s deep state is completely corrupt: it exists to sell out the public interest, and includes both major political parties as well as government officials. Politicians like the Clintons who leave the White House “broke” and accumulate $100 million in a few years exemplify how it rewards. A bloated Pentagon churns out hundreds of unneeded flag officers who receive munificent pensions and benefits for the rest of their lives. And no one is punished, ever. Disgraced former general and CIA Director David Petraeus is now a partner at the KKR private equity firm, even though he knows nothing about financial services. More recently, former Acting CIA Director Michael Morell has become a Senior Counselor at Beacon Global Strategies. Both are being rewarded for their loyalty to the system and for providing current access to their replacements in government.
What makes the deep state so successful? It wins no matter who is in power, by creating bipartisan-supported money pits within the system.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Ivan1007 »

Here's a tax lesson for the NDP and Liberals.
They both think that they can save the world with big tax hikes on the wealthy.
Harper and the Conservatives understand the foolishness if this, but as the other 2 parties don't get it, here's a lesson on taxes they might understand:

THE TAX SYSTEM IN BEERS:
Suppose that every day, ten men go out for beer and the bill for all ten comes to $100. If they paid their bill the way we pay our taxes, it would go something like this…
The first four men (the poorest) would pay nothing. The fifth would pay $1. The sixth would pay $3. The seventh would pay $7. The eighth would pay $12. The ninth would pay $18. The tenth man (the richest) would pay $59.

So, that’s what they decided to do.

The ten men drank in the bar every day and seemed quite happy with the arrangement, until one day, the owner threw them a curve ball. “Since you are all such good customers,” he said, “I’m going to reduce the cost of your daily beer by $20”. Drinks for the ten men would now cost just $80.
The group still wanted to pay their bill the way we pay our taxes. So the first four men were unaffected. They would still drink for free. But what about the other six men ? How could they divide the $20 windfall so that everyone would get his fair share?
They realized that $20 divided by six is $3.33. But if they subtracted that from everybody’s share, then the fifth man and the sixth man would each end up being paid to drink his beer.

So, the bar owner suggested that it would be fair to reduce each man’s bill by a higher percentage the poorer he was, to follow the principle of the tax system they had been using, and he proceeded to work out the amounts he suggested that each should now pay.

And so the fifth man, like the first four, now paid nothing (100% saving). The sixth now paid $2 instead of $3 (33% saving). The seventh now paid $5 instead of $7 (28% saving). The eighth now paid $9 instead of $12 (25% saving). The ninth now paid $14 instead of $18 (22% saving). The tenth now paid $49 instead of $59 (16% saving).

Each of the six was better off than before. And the first four continued to drink for free. But, once outside the bar, the men began to compare their savings.

“I only got a dollar out of the $20 saving,” declared the sixth man. He pointed to the tenth man,”but he got $10!”
“Yeah, that’s right,” exclaimed the fifth man. “I only saved a dollar too. It’s unfair that he got ten times more benefit than me!” “That’s true!” shouted the seventh man. “Why should he get $10 back, when I got only $2? The wealthy get all the breaks!”
“Wait a minute,” yelled the first four men in unison, “we didn’t get anything at all. This new tax system exploits the poor!”
The nine men surrounded the tenth and beat him up.

The next night the tenth man didn’t show up for drinks so the nine sat down and had their beers without him. But when it came time to pay the bill, they discovered something important. They didn’t have enough money between all of them for even half of the bill!

And that, boys and girls, journalists and government ministers, is how our tax system works. The people who already pay the highest taxes will naturally get the most benefit from a tax reduction. Tax them too much, attack them for being wealthy, and they just may not show up anymore. In fact, they might start drinking in a different country, where the atmosphere is somewhat friendlier.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

Venceremos.....
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11763
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от optics »

Извода от тая приказка е че, поне 9 от всеки 10 човека са малоумници. На практика - дори повече. 8)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от umeiko »

Ама най обичам когато разни умници разправят подобни "истории", но наполовина....
Първо, най-богатият, е станал най-богат не защото е богатир некакъв, или красавец невидян, а защото е цокал и изтискал най бедните.
Второ, тези най богати стават все по богати, най вече защото живеят в така наречената цивилизация. Ама много ми е интересно откъде ще натрупат 50 билиона долара ако няма 6 билиона (без 1%) малоумници да им отделят от залъка си!
И трето, нали не сте забравили че тези 50 билиона са само на хартия, въздушни пари едни такива, и че ако падне уличната стена, ще си ги гледат как изхвърчат битче по битче!
И един интересен факт от ежедневието на хамериканските фермери на пилета......аве вие нямате ли си гоогле че да се поровите и да разберете що хората които трябва да се къпят в пари едва свързват двата края и треперят дали няма да бъдат от преибаните 90% които нема да получат бонус :envy:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Ivan1007 »

Първо. Кво предлагаш? Национализация? Щото знаенето защо някой е станал богат (или в случая мисленето че знаеш ):не дава пари дори за бира на деветимата.
Второ. Кво да ги праим тия малоумници? Те ша умрат гладни без тия 1%
Трето. Следващия път като огладнееш или ти се допиие бира кажи в бакалията или кръчмата, че е под достойнството ти да плащаш с въздушни пари. Просто си тръгни без да плащаш.


Аман от преибани!
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от umeiko »

Мой човек, недей да четеш между, под, над, върху, и отвъд редовете. Бах му мамата, ти му обясняваш колко му е грешна логиката, той си харесва първата хрумнала му идея и ти я пъха в устата.
И за твое сведение, Хамериката е станала велика благодарение на средната класа, и на свободният пазар, и на конституцията си. Не и благодарение на мързеливите лентяи дето цокат социалната система, не и благодарение на богатите 1% дето изцокаха парите на предприемачите.
Аман от непросветени комуняги.
Публикувай отговор