Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

Павел написа:Една по-скоро ванкувърска простотия са хилядите шахти по улиците, 95 % от които поставени на възможно най-тъпото място - точно където минават гумите на колите. Сещам се още и за липса на зелена вълна, подлези и надлези, за сметка на наличието на пешеходни светофари. Ако караш по Хейстингс, буквално можеш да си скъсаш нервите - няма светофар, червената светлина на който да те пропусне.
:y:
И аз тва съм се чудил, тия хора за зелена вълна не са ли чували?! Както и за шахтите, поне да се бяха постарали малко да са на едно ниво с асфалта.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от Bistra »

Айде и от мен да мине! Да дам своя принос в тази тема. :P
Общо взето съм адски търпелив човек, ама това дето ми се случи малко ме пораздразни. Поръчвам си преди Коледа по Интернет скиорски очила. Не заради друго, ама прилежно проверих наличността по нашенските магазини и от моделът, който бях харесала имаше, но в друга разцветка... Та идват очилата ( бързичко, без закъснение), аз супер доволна... :party: Отварям кутията и ...О, ужас! :o Някой "умник" пропуснал да махне джаджата пълна с мастило (от онези, които закачат по дрехите против кражба). Вдигам се на крака и отивам в Монреалския магазин. Обяснявам им, че колегите от Отава са били позаспали и са ми изпратили закопчани очила, та да ми ги откопчаят. Те викат: "Готово!"... и заминават нанякъде с очилцата ми.
Брех, да му се не види, минават 10-15 мин никакъв откопчател на хоризонта. Аз като трябва да чакам се изнервям ( не обичам чакането ). ]:) Минават още 10 минути и се появяват откопчателят с управителят на магазина под ръка. И какво мислите? О, изненада! Стандартите на откопчаване в Онтарио и Кебек били различни и поради тази причина откопчаването не се състоя. Върнаха ми парите разбира се и ми изпратиха други очила, ама си загубих времето. :devil:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

Aх сетих се още нещо.

Това че всички продукти имат и надписи на френски и като ги наредят на рафтовете в 90% от случаите френската част от етикета е към клиента. Винаги губя по няколко секунди да завъртя продукта няколко пъти докато нацеля английската версия..

За щастие повечето от нещата които купувам съм им свикнал но като търся нещо ново е леко дразнещо..

При мен нещата се усложняват допълнително, защото френският и испанският са "сходни" и аз почвам да си чета и мисля че разбирам и чак след няколко думи се усещам че чета език който не ми е много ясен :lol:

Не е голям проблем, но според мен френските надписи в 9 от 10те провинции са напълно излишни..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Всяка година ми оставят тухлите, наречени телефонен указател и Yellow Pages, които директно заминават за кофата за боклук, докато в същото време ме убеждават да съм "green" като изцяло премина на paperless billing. Много повече дървета щяха да спасят, ако не ми пращаха всеки месец junk mail, опитващ се да ме убеди, че трябва да се откажа от услугите на конкурентите им и да прехвърля всичките си сервизи при тях.

Същото е и в офиса - апелират да сме "green", а през лятото климатика бичи с такава сила (хабейки енергия), че някои хора стоят с горни дрехи. :D
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

roumensp написа:Всяка година ми оставят тухлите, наречени телефонен указател и Yellow Pages, които директно заминават за кофата за боклук,
:y: :y:

Добро попадение... Кой в 21ви век ще се занимава да чете Yellow Pages като с един клик намираш инфото от което имаш нужда..
Тотална Простотия и хабене на средства и природни ресурси..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

ivandaman написа:Aх сетих се още нещо.
Това че всички продукти имат и надписи на френски и като ги наредят на рафтовете в 90% от случаите френската част от етикета е към клиента. Винаги губя по няколко секунди да завъртя продукта няколко пъти докато нацеля английската версия..
Хехе, онзи ден гледам за сгъстители на супи, обаждам се на жената и викам - има само с "пуле" да взимам ли ? А то, дето вика даМан, все френския етикет гледа към мен.
Понякога обаче тия надписи са много хенди, ако да речем думата отдавна се счита и за българска ;-) например "ананас"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канадски простотии

Мнение от IRA »

Сигурно ги подреждат кебекари. :rofl:
ivandaman написа:.....

Не е голям проблем, но според мен френските надписи в 9 от 10те провинции са напълно излишни..
В 8 , в Ню Бронзуик френския също е официален.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

ivandaman написа:
roumensp написа:Всяка година ми оставят тухлите, наречени телефонен указател и Yellow Pages, които директно заминават за кофата за боклук,
:y: :y:

Добро попадение... Кой в 21ви век ще се занимава да чете Yellow Pages като с един клик намираш инфото от което имаш нужда..
Тотална Простотия и хабене на средства и природни ресурси..
Още едно - ULINE
И при най-малката поръчка, ти пращат и целия каталог, от луксозна хартия, тежащ около 2 килограма
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

ivandaman написа:Aх сетих се още нещо.

Това че всички продукти имат и надписи на френски и като ги наредят на рафтовете в 90% от случаите френската част от етикета е към клиента. Винаги губя по няколко секунди да завъртя продукта няколко пъти докато нацеля английската версия..

За щастие повечето от нещата които купувам съм им свикнал но като търся нещо ново е леко дразнещо..

При мен нещата се усложняват допълнително, защото френският и испанският са "сходни" и аз почвам да си чета и мисля че разбирам и чак след няколко думи се усещам че чета език който не ми е много ясен :lol:

Не е голям проблем, но според мен френските надписи в 9 от 10те провинции са напълно излишни..
Излишни, но стоката е една и съща, така е по изгодно. Нехайството е в подреждачите на равтове, явно не им пука, щото пък знам че са инструктирани да я обърнат с английската страна напред, щото френската по принцип отказва нормалните клиенти от този артикул. Би трябвало да е 50 на 50 ако е случайно, ама знаеш ли, квебекарски саботьори-смутители на реда може би са плъзнали..
Embrace your climate change!
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Не че е канадска изцепката, но все пак са замесени канадските пощи.
Поръчах чаркове за компа от Мисисага. След два дни бяха в Монтреал, сега пък са в Едмънтън - вече три дни.
Незнам как им работи системата, но няколко пъти съм забелязвал обикаляне на пратките из цялата страна.

И една канадска... всичкото жица, дето виси по стълбове и пилони.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Kpetrov написа:И една канадска... всичкото жица, дето виси по стълбове и пилони.
Не е Канадска, не е и Щатска. В Япония също е така, а па за Индия да не говорим
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Канадски простотии

Мнение от YOUPPI »

Шофьорите на автобуси. Като е пълен, дава газ и после рязка спирачка. Така винаги се откриват още няколко места. Карането на камионите в лява лента - побъркват ме. Батето да го обясни този феномен. И изобщо всенародната кебекарска любов към тази лява лента.... Карането на дълги, десен завой от трета лява лента, мигачите и защо някой ги е монтирал в колата :fubar: Една сутрин карах 10 мин след два трактора по Жан Талон, защото просто се движеха успоредно :fubar: Паркирането върху две места ....
Увеличаването на цените на всеки три месеца с цел "подобряване сервиза". БЕЛ, Видеотрон и т.н. познати фирми. Повишаване цените без да осведомят предварително и поставяне пред свършен факт. "Машините", с които говориш, наложи ли ти се някакъв сервиз и безумните им менюта. И най-ме кефи след безумно "натисни 3" "натисни 2" и т.н. ти съобщават, че за да се свържеш с оператор трябва да изчакаш 50 мин. За Квебек лафовете "Тук е Квебек и трябва да говорите френски", веднага водят до амнезия при мен и единствено си спомням името на някакъв местен светия. Тоталният монопол във всичко ...
Айде, че се увлякох :?:
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

YOUPPI написа:Шофьорите на автобуси. Като е пълен, дава газ и после рязка спирачка. Така винаги се откриват още няколко места.
Това е international, всички шофьори на тролеи и автобуси и ватмани в София караха така. Отделно, че имаше такива борби на вратите, за да се качиш, че не е за разправяне (такова нещо съм виждал само в България). :lol:

YOUPPI написа:И най-ме кефи след безумно "натисни 3" "натисни 2" и т.н. ти съобщават, че за да се свържеш с оператор трябва да изчакаш 50 мин.
И когато се свържеш, той се оказва индиец, на който едвам му се разбира какво говори ... :D
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канадски простотии

Мнение от MrGeek »

roumensp написа:Това е international, всички шофьори на тролеи и автобуси и ватмани в София караха така. Отделно, че имаше такива борби на вратите, за да се качиш, че не е за разправяне (такова нещо съм виждал само в България). :lol:
В тази дисциплина има далеч по-екстремни места по света. Например Индия. :D

Изображение


Изображение
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канадски простотии

Мнение от newcomer »

ко се има напредвид карането на камион в лява лента на магистрален път от 3 и по вече ленти в градски условия ,лентата съседна на първата най дясна се кара с цел избягване на вливащия се трафик от екзитите,за да се избягват излишни маневри усложняващи трафика на останалите участници от пътя
да не забравяме ,че камиона с талигата е 22 метра ,а не жигула 2 метра дето може да си прави совалки в трафика
особенно в щатите на магистрала извън града местните драйвъри се чувстват длъжни да влязат със 120 км на екзита и за да ти е мирна главата по добре си карай у лево
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Заключено