Сега въпроса е ...

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от спиро »

егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от спиро »

егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от 7George »

agent Ozo написа:Факт обаче парацко, че гробокопачите (форуми) вече са отдавна в небитието, а този на Шефа ти и той бере душа. Потъва, плъховете са го напуснали. :)
:D :D Тва е временно, щото Коко, както и Бистра са заслабнали нещо в ръцете, абе нема я оная хватка... ;) :rofl:
Embrace your climate change!
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от спиро »

егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от спиро »

питам се, ако турски войски окупират кърджалийска област и 'проведат' референдум там за присъединяване към турция, колко процента от местните ще гласуват 'за'???....
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от 7George »

А ти защо мислиш, че в друга държава ще им е по-зле? Или просто държиш на площта, да остане същата като в учебниците... 111. Светът не е какъвто беше. 8) Още един начин за емиграция - без куфари, без квартира под наем, със все земя и добитък, може би... ;)
Embrace your climate change!
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от agent Ozo »

спиро написа:питам се, ако турски войски окупират кърджалийска област и 'проведат' референдум там за присъединяване към турция, колко процента от местните ще гласуват 'за'???....
Ако се е стигнало до там, че турското мнозинство в тази област го е страх от фашизоидното правителство в София, вярва в подкрепата от Турция и е приело с радост навлизането на турски военни части без опознавателни знаци да го защитават от репресии, то пиши я бегала тази област от България.

Аз пък съчувствам на българите в Северна Добруджа, Западните български покрайнини и Егейска Макдеония. Които нямат никаква надежда за подкрепа, дори и да поискат да се присъединят към майка България, защото българите у нас са се превърнали в дупедавци и страхливци. Добре, че сме направили Съединението преди повече от век, че днес САЩ и ЕС нямаше да го позволят, а ние щяхме да им ръкопляскаме. Щото както винаги гледаме да се покажем по-католици и от папата и демократичните ценности т.е. интересите на западняците са преди всичко.

Клета Българио!
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от Bistra »

спиро написа:питам се, ако турски войски окупират кърджалийска област и 'проведат' референдум там за присъединяване към турция, колко процента от местните ще гласуват 'за'???....
Ти остави майтапа настрана, ама виж другото...Руснаци купуват имоти по Черноморското ни крайбрежие. Руският се налага като втори език. (Българското гражданство било най-лесно продаваното. Престъпници и всякаква сволоч можели да се сдобият с нашия паспорт.) Току виж след време един нов руски диктатор реши, че тази територия е населена с етнически руснаци и я окупира? Турция е членка на Нато следователно и наш съюзник, ама Русия - не.
Аман от тия руснаци! Като хлебарките са. :(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от agent Ozo »

Знаем, Бистре, знаем. Слугите на Мамона мразят хлебарките, но срещу парите им нямат нищо против. Парите, както се казва, не миришат.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от agent Ozo »

Bistra написа:Престъпници и всякаква сволоч можели да се сдобият с нашия паспорт.
По-точно е да се каже, че престъпници и всякаква сволочь от управлението на държавата ни продават български паспорти на себеподобните си от цял свят.
Като, разбира се, продажниците са само из средите на комунистите и нямат каквато и да е връзка с роднините и приятелите на Бистра и сватовете от Габрово.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от Bistra »

Линко, пак си се изакал. :tmi: Аз роднини и сватове не съм имала никога в управлението на държавата нито преди, нито след демокрацията.
А на кои казваш "слуги на Мамона" си и нямам ни най-малка представа. Само знам, че са си все на власт. Служат на Русия, а изнасят парите си в Австрия....Зер, и Путин не го прави, хм? ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от myhata II »

Някой хора изнесоха чак до Монреал :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от Bistra »

myhata II написа:Някой хора изнесоха чак до Монреал :lol:
Сериозно? Ти познаваш ли такива, щото аз - не?! :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от MrGeek »

agent Ozo написа:Добре, че сме направили Съединението преди повече от век, че днес САЩ и ЕС нямаше да го позволят, а ние щяхме да им ръкопляскаме.
За сметка на това пък точно Русия е силата изправила се против Съединението на България, но за щастие по онова време не са съществували ядрените техологии, пък и света не е бил глобализиран и затова гнева на "братушките" довежда единствено до период от десетина години, в който Русия скъсва дипломатическите отношения и всячески организира в проява на безсилие опити за преврати и други мръсни номера в България, като кулминацията е атентата срещу големия български държавник Стефан Стамболов.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от agent Ozo »

Напълно съгласен с казаното от MrGeek, без частта за атентата срещу Стамболов. Това е само една от версиите, като всичките са недоказани.
Още една причина да се засрамим от сравнението с предците ни. Те са се опълчили на благодетелите си, на една от великите сили, чиито офицери в това време са организирали и командавали новосформираната българска армия. А нашите управници днес не смеят и да кихнат без да се допитат до господарите си от САЩ и ЕС. Какво остава да се опитват да защитават интересите на държавата.

Но вече не се учудвам на нищо. Имахме външен министър в зората на демокрацията, който заплашваше да съди Русия, а едн неотдавнашен финансов министър щеше да пляска руснаците. Днес, като нищо, Найденов може да се изсили, че може сам да изгони руснаците от Крим и да издърпа ушите на Путин.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор