За канадското поданство .... (2)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdr.

Bravo na Krimon

Bateto napisa
а въф фоаето цирк,една китайка реве -расисти,една латинка реве и се тръшка ,още 15-20 човека бучат.
със сигурност обаче ще съm от вечерта в иmиграционният офис и ако се опитат тогава да mе изгонят ще иm направя политически скандал.
Az nesto ne razbiram zasto revat tezi hora i buchat kakto bateto se izrazjava nali nisto ne znachi kanadskia pasport, a bateto bil gotov da spi tsjal nost pred ofisa za da ne se povtori sastata situatsia.

Dosega ne sam chul grupi ot 15 -20 chuzdenetsi da revat i buchat za Bg pasport oste po malko da sa gotovi da spjat tsjala nost v ofisa. :)
Sasto taka da sa gotovi da napraviat "politicheski skandal" trjbva da e mnogo tsena pridobivka tova koeto iskat za da sa gotovi horata za takiva podvizi i skandali.

Zabelezete che oste ne stava duma za pasporta a samo za Citizenship card. Do pasprota ima oste dosta rabota da se svarsi za da go vzemes.
Tam sigurno s avtomat bi vljazal bateto ako ima i tam njakakvi problemi. :)
A vie kak mislite?

Hullboy
Последно промяна от hullboy на Пет Сеп 01, 2006 4:01 pm, променено общо 1 път.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Canada

Мнение от filipne »

hullboy написа: Dosega ne sam chul grupi ot 15 -20 chuzdenetsi da revat i buchat za Bg pasport oste po malko da e gotov da spi tsjala nost v ofisa. :)

Hullboy
Хмм ! И това ще започне да става, ако вече не е започнало. Все пак Европейски паспорт е. Отваря много врати в Европа.

Като кажа на мои колеги-имигранти от не-европейски страни, че България ще бъде член на Европейския Съюз, направо ми завиждат :lol:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Canada

Мнение от krimon »

filipne написа:Като кажа на мои колеги-имигранти от не-европейски страни, че България ще бъде член на Европейския Съюз, направо ми завиждат :lol:
"ще" е ключова частица :P , а за завиждането е спорен въпроса - "не-европейци", "имигранти" - това предполага латиноси, китайци, араби :lol: :lol: :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Canada

Мнение от filipne »

krimon написа:
filipne написа:Като кажа на мои колеги-имигранти от не-европейски страни, че България ще бъде член на Европейския Съюз, направо ми завиждат :lol:
"ще" е ключова частица :P , а за завиждането е спорен въпроса - "не-европейци", "имигранти" - това предполага латиноси, китайци, араби :lol: :lol: :lol:
Бързо схващаш krimon :lol: ! Ама и те са хора , нали ? не ставаше ли дума за подобни националности в описанието на батето ?

Искам да кажа, че няма да е никак чудно някой да "плаче" за БГ паспорт. Подочувам , че някои братя македонци вече са се ориентирали сериозно към БГ гражданството.
Последно промяна от filipne на Пет Сеп 01, 2006 4:36 pm, променено общо 1 път.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

а, схватлива съм, всички учители в училище ми го казваха, и после като се изучвах пак ми го повтаряха :wink:

за съжаление, да ти кажа, българския европаспорт за много от арабите нема никакво значение, щото те така или иначе щъкат из евросъюза, бачкат много по-легално от повечето българи и източно-европейци там, пък и даже с паспорти на "онез" държави (уверила съм се с очите си, ушите си и краката си :) ) ... мога даже да "схвана", че ако трябва да са араби не са от "цивилизованите" пие ноар, а по-скоро от петроладжиите :twisted:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ей умора нямате ,четете както дявола чете евангелието,езуити такива.Никога не съм казвал ,че не ми трябва канадски паспорт,не съм си наемал и говорител да ме представлява ,даже напротив трябва ми канадски паспорт ,НО ми трябва не да се бия в гърдите пред българските митничари и да се фукам пред роднините ,какъ важен роднина канатец имат ,а за да свободно да влизам в Канада и да определям престоя си без да съм зависим ,като ПР ,че ще изтърва сроковете и ще си загубя правата на ПР.Само това казвам и нищо друго,а каква е стойноста на този паспорт извън Канада вече го обясних в предните си мнения.В щатите мога да си влизам когато и както си искам ,заради това се издават 10год. визи ,в Европа и Бг. мога да си ходя с българския паспорт,даже и в Китай съм ходил с него.На мен канадски паспорт не ми трябва да си избивам комплексите например ,ако отида на екскурзия в Франциоя ,имам си български паспорт,говоря им езика и имам финикийски знаци в банковата сметка ,защо вместо да се чувствам бял човек при тези условия и да имам самочувствие ,че съм българин ,трябва да се направя на *** с канадския паспорт,ами аз да не съм комплексар. :D
А относно влизането в щатите надали тук има някой който по вече от мен е пресичал границата ,за да ми обяснява какви са разликите от канадския и българския паспорт с щатска виза ,освен И94 дето струва 6 долара и важи за 6 месеца ,което отнема 10-20 мин. да я издадат еднократно след което процедурата по прекосяване на границата отнема точно 1 мин.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Canada

Мнение от MrGeek »

filipne написа:... Отваря много врати в Европа.

...
Можеш ли конкретно да посочиш отварящите се врати? Аз лично съм обиколил цяла Европа и такова чудо не съм видял, може да съм пропуснал нещо.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Canada

Мнение от filipne »

MrGeek написа:
filipne написа:... Отваря много врати в Европа.

...
Можеш ли конкретно да посочиш отварящите се врати? Аз лично съм обиколил цяла Европа и такова чудо не съм видял, може да съм пропуснал нещо.
Ами пропуснал си само част от това, което съм писал :wink: .
Ама нищо, случва се :lol: .

А именно, че след влизането на БГ в ЕС, ще отвори някои врати за някои националности. Пример: македонци.

:wink:

P.S. Между другото, лично аз смятам, че ние като българи трябва да се гордеем с това, че България ще стане член на ЕС. Това е голяма стъпка напред, независимо от това колко нервноправен член ( в един или друг аспект ) ще бъде България. В по-далечна перспектива това ще има решаваща роля за съдбата на страната и на бъдещите поколения.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Canada

Мнение от MrGeek »

filipne написа:Ами пропуснал си само част от това, което съм писал :wink: .
Ама нищо, случва се :lol: .

А именно, че след влизането на БГ в ЕС, ще отвори някои врати за някои националности. Пример: македонци.

:wink:
Какво значение има това? Какво ме грее мен, че една камара македонци ще се изсипят за български паспорти? Освен това не е ясно как ще реагират европейските "братя" на точно този момент и дали няма да скръцнат със зъби на любимото правителство и то да подвие опашка. Ставаше въпрос за това какви врати ти отваря на теб този паспорт.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Canada

Мнение от krimon »

filipne написа:... за някои националности. Пример: македонци.

:wink:
блях :shock: :(
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Canada

Мнение от krimon »

filipne написа: В по-далечна перспектива това ще има решаваща роля за съдбата на страната и на бъдещите поколения.
а в по-близка перспектива, това ще се отрази ужасно зле на родителите ми /пенсионери/, които за съжаление живеят в България
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Canada

Мнение от filipne »

Извинявай MrGeek, но мисля че става въпрос за недоразумение.

Моят коментар беше относно изказването на Hullboy, че до сега не е виждал някой да плаче за БГ паспорт. Коментирах, че няма да се учудя и това да стане в скоро време, поради факта, че БГ Европейски паспорт би станал примамлив за някои националности.

Само да подчертая, още веднъж, че никога не съм коментирал с какво и как влизането на БГ в ЕС, ще огрее българите като цяло и MrGeek в частност. :wink:

Ако все още моето скромно (на фона на тази тема) изказване не е съвсем ясно, моля питайте.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

яз питам за македонците /съвсем да се разводни темата :wink: /
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

krimon написа:яз питам за македонците /съвсем да се разводни темата :wink: /
Аз пък те похвалих, че си схватлива :wink:

Ами не знам точно какво питаш за македонците. Малко незавършен ми изглежда въпроса ти. Накратко казано, хиляди македонци искат да имат БГ паспорт. Това е ! За повече можеш да видиш в Google например.

Успешно търсене !
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ама ти не си схватлив :(
НЯМА такава националност "македонци"! Има държава, мхм.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Заключено