Английска част или Квебек -плюсове и минуси за новоимигранти

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Английска част или Квебек -плюсове и минуси за новоимигр

Мнение от IRA »

По скоро английски ще научат, френским няма да научат. :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Английска част или Квебек -плюсове и минуси за новоимигр

Мнение от analgin »

IRA написа:По скоро английски ще научат, френским няма да научат. :rofl:
Tочно казано, моите деца проговориха на френски във Франция, а сега когато отидат лятото там другите деца не са възхитени от диалекта който усвоиха в кебекарско, въпреки огромните усиля на съпругата ми да говорят правилно ( в нейно присъствие са ОК, но когато не е до тях ....)
Както казва ИРА с по-лесният език проблеми няма.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Английска част или Квебек -плюсове и минуси за новоимигр

Мнение от the_coach »

Абе нищо против Кебек, много хора са щастливи там. Ама преди месец нашата адвокатка ни каза: Не, вие не искате да ходите да правите бизнес в Кебек :D
Торонто ще го видим догодина.
Само че темата не е за бизнес, а за новоимигранти, и аз мисля че и Монреал, и Торонто, и Ванкувър, и Калгари, и Едмънтън са си окей :) Поддържам връзка с хора от всички тези градове и никой не се оплаква :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Английска част или Квебек -плюсове и минуси за новоимигр

Мнение от optics »

analgin написа:Tочно казано, моите деца проговориха на френски във Франция, а сега когато отидат лятото там другите деца не са възхитени от диалекта който усвоиха в кебекарско
Какво ти пука ? Нали сте кебекари а не французи ?
Все едно французин ако се пресели в Скопие, ама децата му са научили първо книжовен български да се жалва че им се развалил.
Където живееш - това е !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Английска част или Квебек -плюсове и минуси за новоимигр

Мнение от ZanzibarHero »

Leda78 написа:..... Въпросът на chegevara ми се струва интересен. Честно казано, винаги съм си мислела, че прословутия КАНАДСКИ трудов стаж се иска предимно, защото нямат доверие, че наистина си работил, това, което пишеш, че си работил в България примерно и няма как да го проверят. Освен това не е ясно дали очакванията за подобен експерт при тях и в БГ няма да са различни. НО ако имаш КАНАДСКИ трудов стаж на по-ниска позиция в областта, в която смяташ да се развиваш, с чудесни препоръки от този стаж, след това би стигнал поне на интервю за по-добра позиция по-лесно и ... всичко вече на интервюто зависи от теб... Не знам дали съм права - останалите ще кажат.
Според мен, изискването (питането) за Канадски работен стаж, не е въпрос на недоверие, а по-скоро на конкуренция... Когато задават подобен въпрос (разсъждавам абстрактно, защото никога не са ме питали дали притежавам такъв), вероятно вече имат избран кандидат и този кандидат не си ти... По-учтива форма да ти кажат, че няма да получиш позицията.

Сигането до интервю, ако кандидатстваш с резюме по обява е ГИГАНТСКИ успех (моят скромен опит е доста скромен - никога не съм имал интервю след изпратено резюме)... Според мен, по-добър подход е: Натискай приятелите да ти дадат адреси на фирми търсещи работници и "чукай на вратата" директно... (то май и това не ми се е случвало)

Икономиката в момента е в такава лоша форма, че разсъждения на тема личния избор на "област(та), в която смяташ да се развиваш" е лишена от смисъл - ти не знаеш, никой не знае какво ще стане, когато (ако) пристигнеш... Въпрос на късмет, не и на шанс дори...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Английска част или Квебек -плюсове и минуси за новоимигр

Мнение от optics »

Въпросът за канадския опит си има съвсем практически смисъл. Някои специалности са 100% конвертируеми, други по-малко и т.н. до съвсем малко (т.е. учене всичко отначало). След разговори с приятели от щатите ми се струва, че там много повече се вярва на това, че ако един умен човек е правил еди какво си и го е правил добре, той ще се справи и с нещо малко по-различно (понякога доста по-различно), докато тук се държи да си правил точно същото и/или да имаш формално образование за обявената позиция.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор