ЗA или ПРОТИВ местната диплома

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: ЗA или ПРОТИВ местната диплома

Мнение от Joya »

За децата и при мен е зор, като кажат учете думички, ами учим, ама детето вече има по-добро произношение от моето, та учим с гугъл, пиша и думички и тя ги слуша.
Същото и за планетите, но моята е матернел и учат слънчевата система , явно не толкова задълбочено, та няколко клипчета в ютуб, и една игра за слънчевата система свърши работа. Ама аз пък да се оплача, как аджеба дете на 6, трябва да прави презентации на френски на безумни теми?
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: ЗA или ПРОТИВ местната диплома

Мнение от IRA »

hoyden написа: Изписах толкова много, само да ти кажа да не им се доверяваш на тия гадове и да гледаш какво четат и пишат в училище :y:

Аз казвам да го учат на френски, за общата култура въобще не разчитам на тях, още пък по малко за математиката.
Искат да му говоря на френски вкъщи, как ли пък не.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: ЗA или ПРОТИВ местната диплома

Мнение от seeker »

yahoo написа:...но пък съм против държавното здравеопазване от този му вид. Плащам за нещо което не ползвам, а когато ми се случи да ползвам е недостъпно или трудно достъпно и трябва да плащам втори път за частен преглед.
:clap: Това все едно, че аз съм го написал. :D

По темата искам да попитам: Каква е тежестта на DEP-а? Ясно е, че DEP не е DEC и съвсем не е университетска диплома, но дали дава добри шансове за работа при положение, че притежателят има дълъг стаж по специалността, но от България? Моля хората, които имат такава диплома или преки впечатления да споделят.
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: ЗA или ПРОТИВ местната диплома

Мнение от simeonovi »

IRA написа:
hoyden написа: Изписах толкова много, само да ти кажа да не им се доверяваш на тия гадове и да гледаш какво четат и пишат в училище :y:

Аз казвам да го учат на френски, за общата култура въобще не разчитам на тях, още пък по малко за математиката.
Искат да му говоря на френски вкъщи, как ли пък не.
Недей да мислиш че и в англоговорящите провинции всеки знае английски.
В Америка е пълно с неграмотни например. Когато се явявах на тест по четене на английски получих 90% без уроци, само от интернет сърфинг, и се отървах от такива класове като critical reading . Това е качеството им. Много родени в Америка взимаха такива класове понеже не можеха да четат или поне не разбираха за какво се пише.
Да говориш/четеш един език и да имаш excellent communication skills разликата е от земята до небето. Това че четат книжките и ти се удивляваш нищо не значи.
На твое място ако са такива идиоти при вас наеми частен преподавател и да ги изпъва на литературно четене и speech.

След това може и в Харвард да влязат с пълни стипендии.
Френски за обща култура може.
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: ЗA или ПРОТИВ местната диплома

Мнение от Iris »

Гледам колко е "изостанала в небитието" тази тема,
но се надявам някой да се похвали с конкретни резултати и добри отзиви за обучението в местните учебни заведения.
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: ЗA или ПРОТИВ местната диплома

Мнение от umeiko »

Kan_Tangra написа:.........................
Човекът е и много интелигентен, и много паметлив, а също и много общителен и непрекъснато питащ нова информация от по-старшите (до такава степен, че е критикуван за неприемливо приемане и задържане на информация)
...............
Сори, но за мене такива хора не са умни копелета, ами шибани педали.
Или да ти го преведа на чист български език: job security.
Само ще ти кажа че с паметливи способностти кариера не се прави. След 10-20г когато технологиите се променят тотално, въпросният "паметливко" така яката ще духа супата че и бате божко не може го оправи.
the doors
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 6:20 pm

Re: ЗA или ПРОТИВ местната диплома

Мнение от the doors »

единствената местна диплома която има огромна тежест е тази за шофьор клас 1.
другите всички важат и аки ви се бачка ще вадите пари. нес па?
Публикувай отговор