Костов: България е в тежка депресия.

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от mortigur »

M.S.S написа: А за почти всичко написано по горе информацията е публично достояние.Кое е омаскаряване то си го има черно на бяло и за продажбите на авиокомпания Балкан за 150К за бургаската рафинерия, най-големия заводски комплекс на балканския полуостров за 1/10 от цената му.
Ми време е да спреш наистина. Нефтохим беше продаден за 110 000 000 не 150 000. Освен тово не знам как видя че цената му е 1 100 000 000?

Да не би на кафе да гледаш какво ли? Къде си виждал реални оценки на стойноста на рафинерията преди да я продадат? Или и ти си смучеш от пръстите цифрите? Покажи ми само една стойност където компетентна компания от ранга например на KPMG да е оценила рафинерията преди преватизацията.
Taxation is theft.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от Bistra »

Леле, ама Вие сте цяла агитка, бре! :lol:
Здрасти, Пеше! :P
Не знам кой какво е продал...Само си спомням купонната система по времето на Другаря Луканов. Нямаше какво да се яде, а Иван Костов май не управляваше тогава. Значи би трябвало всичко да е вървяло по мед и масло, защото България не е била разграбена. :D
Да, не е лошо да спреш да пишеш по темата, М.S.S., защото само се излагаш! :worried:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от petar krastev »

Мортигур,ако ти си работил 10 в рафинерията-моят баща е работил 30.Рафинерията бе продадена на безценица-факт.110 милиона е печалбата за една година,след данъците-нещо да кажеш.За една година си избиваш инвестицията.Там не се продаде само рафинерията,ами барабар с целия пазар-който тогава наброяваше 8 милиона потребители.Това може да се случи само в България и само при Костов.
Казах ти по-горе- една дистилационна кула без с фурната,топлообменниците и тръбите-50 милиона.Оня цяла рафинерия за 110,че и с осигурен пазар.Айде бе.
М.С.С. е прав,говори с факти,говорете и вие с факти за да се разберем.Ама като нямате какво да извадите като пример,започвате да изглеждате глуповати.
petar_raichev
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 5:56 am

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от petar_raichev »

mortigur написа:
Ми време е да спреш наистина. Нефтохим беше продаден за 110 000 000 не 150 000. Освен тово не знам как видя че цената му е 1 100 000 000?

Да не би на кафе да гледаш какво ли? Къде си виждал реални оценки на стойноста на рафинерията преди да я продадат? Или и ти си смучеш от пръстите цифрите? Покажи ми само една стойност където компетентна компания от ранга например на KPMG да е оценила рафинерията преди преватизацията.
Човека ясно е написал, че авиокомпания БАЛКАН е продадена за 150 000, а за рафинерията ето ви параметрите на договора за приватизация :

написа: Договор за ПРИВАТИЗАЦИЯТА НА "НЕФТОХИМ" АД, БУРГАС
Агенцията за приватизация съобщава, че на 12 октомври 1999 г. беше подписан договорът за продажба на 58% от акциите на "Нефтохим" АД, гр. Бургас между г-н Захари Желязков-Изпълнителен директор на Агенция за приватизация и г-н Валентин Златев, Председател на съвета на директорите на "Лукойл Петрол" АД, гр. София.

I. ПРОЦЕДУРА ЗА ПРИВАТИЗАЦИЯ - ХРОНОЛОГИЯ
1. С Решение на Министерски съвет № 405/16.04.1997 г. "Нефтохим" АД е включен в списъка на държавните предприятия по чл.2, ал.10 от ЗППДОП, при приватизацията на които не се допуска плащане с непарични платежни средства.
2. След одобрение от Министерски съвет, съгласно чл.3, т.3 от ЗППДОП с Решение № 508/22.04.1997г. на Агенцията за приватизация е открита процедура за приватизация на до 75% от капитала на "Нефтохим" АД.
3. Дружеството е включено в списъка на големите държавни предприятия, които ще се приватизират с помощта на приватизационни посредници, финансирани по линията на програмата ФАР. С Решение № 667/15.01.1998 г. на Агенцията за приватизация е упълномощен консорциума Arthur Andersen/CAIB да подготви сделката до етап сключване на договор за приватизация.
4. С Решение № 938-П/17.03.1999 г. на Агенцията за приватизация е определен метод за продажба чрез "преговори с потенциални купувачи" на пакет от 7 856 531 акции, представляващи 58% от капитала на "Нефтохим" АД със срок за подаване на оферти 07.06.1999 г.
5. С Решение на Народното събрание от 28.11.1997 г., (обн. - ДВ, бр.116 от 1997 г.), бе приета Програмата за приватизация на държавни предприятия през 1998 г. Като Приложение №4 към раздел V от нея е даден Списък на предприятията, решенията и/или договорите за приватизиране на които ще се одобряват от Министерския съвет. В този списък "Нефтохим" АД, гр. Бургас фигурира под № 5 на раздела "Химическа и нефтопреработваща промишленост".
6. Приватизационният договор е одобрен от Надзорния съвет на Агенцията за приватизация с решение, прието с Протокол № 32 от 8 октомври 1999 год.
7. Приватизационният договор е одобрен от Министерския съвет на Република България на 11 октомври 1999 г.
II.ИНФОРМАЦИЯ ЗА "НЕФТОХИМ" АД, ГР. БУРГАС
1. ИСТОРИЯ НА ДРУЖЕСТВОТО
През 1958 г. Министерството на тежката промишленост, БАН и Държавната планова комисия вземат решение за построяване на комбината. С Постановление на Министерски съвет № 1340/1959 г. е одобрена площадка за строителството на завода. "Нефтохимически комбинат - Бургас" започва да функционира през 1963 г.
Между 1960г. и 1970г. се осъществява строителството и въвеждането на основните инсталации за производство на химически продукти.
С Разпореждане на Министерски съвет №613/23.12.1971г. от 01.01.1972 г. се образува ДСО "Нефтохим".
С Разпореждане на Министерски съвет №414/18.12.1975 г. ДСО " Нефтохим" се реорганизира в СК "Нефтохим" - Бургас.
С Решение на Министерски съвет №30 от 24.02.1989 е създадена фирма "Нефтохим" със седалище гр. Бургас.
2. ПРЕДМЕТ НА ДЕЙНОСТ
"Нефтохим" АД е разположен близо до гр. Бургас. Основната работна площадка заема площ от 8,3 кв. км. В капитала на дружеството са включени и три продуктопровода и седем депа/терминали, съставляващи мрежа за пренос и разпределяне на продукцията във вътрешността на страната. Предприятието ползва и пристанищен терминал в Росенец за внос на суровини и износ на готови продукти. "Нефтохим" АД преработва нефт, произвежда нефтопродукти, полимери, осъществява научноизследователска, проектантска, инженерингова, външно и вътрешнотърговска дейност в областта на нефтопреработването, органичен синтез, синтетични влакна, полимерни материали и др.
Дружеството е единствената действаща рафинерия в България.
3. КАПИТАЛ
Капиталът на дружеството е в размер на 13 545 743 000 неденоминиранилв.
• 75 на сто от капитала на дружеството (10 219 611 броя акции) е собственост на българската държава,
• останалите 25 % от капитала (3 326 132 броя акции) са раздържавени чрез масова приватизация.

III. ПАРАМЕТРИ НА ПРИВАТИЗАЦИОННИЯ ДОГОВОР
1. Предмет на договора - продажбата на 7 856 531 (седем милиона осемстотин петдесет и шест хиляди петстотин тридесет и един) броя безналични поименни акции с номинална стойност 1000 (хиляда) стари лева всяка от тях, представляващи към деня на подписване на настоящия договор 58% (петдесет и осем процента) от капитала на Дружеството.
2. Цена и начин на плащане:
Цената на 58% от капитала на дружеството е 101 000 000 (сто и един милиона) щатски долара.
Схема на плащане:
Първо плащане в размер на 31 000 000 (тридесет и един милиона) щатски долара по сметка на Агенцията за приватизация;
Второ плащане:
В срок от десет дни след извършването на първото плащане - 70 000 000 (седемдесет милиона) щатски долара, както следва:
а) 50 000 000 (петдесет милиона) щатски долара, чрез банков превод по сметка на Агенцията за приватизация;
б) 20 000 000 (двадесет милиона) щатски долара по сметка в банка, съгласувана между страните ("Доверителна сметка"). Сметката е за покриване на скритите задължения на дружеството към държавата и загуби в междинния период.
3. Условия за прехвърляне на акциите
- плащане на цялата покупна цена
- представяне срок от 10 дни от извършване на първото плащане на следните споразумения:
• за уреждане на задълженията на Дружеството към Министерството на финансите, възникнали към бившия ДФРР,
• за уреждане на задълженията на Дружеството, произтичащи от дължими, но неплатени данъци и митнически сборове към държавния и общински бюджети, и
• Договор за поръчителство в размер на 300 000 000 (триста милиона) щатски долара между ПРОДАВАЧА и ЛУКОЙЛ ЕВРОПА Б.В. Холандия за обезпечаване изпълнението на задълженията по заплащане на неустойки по този Договор от страна на КУПУВАЧА.
• АП ще съдейства на Купувача за отписване на задълженията на дружеството по ЗУНК по предвидения в Закона ред.

4. Обслужване на задълженията на Дружеството:
След избирането на негови представители в съвета на директорите (което да бъде осъществено не по-късно от 31.12.1999 год.) Купувачът се задължава да осигури обслужването на всички изискуеми задължения на дружеството към неговите кредитори, съществуващи към момента на подписване на договора, както следва:
• задълженията към доставчици.
• задълженията към Министерството на финансите, възникнали към бившия ДФРР, за срок от 15 (петнадесет) години от Датата на подписване на настоящия Договор с петгодишен гратисен период;
• задълженията, произтичащи от дължими, но неплатени данъци и митнически сборове към държавния и общински бюджети;
• задълженията към Националния осигурителен институт в срок от девет месеца от Датата на подписване на Договора.
• задълженията на Дружеството към кредиторите - търговски банки.

5. Златна акция
Държавата запазва "Златна акция" в капитала на "Нефтохим" АД, гр. Бургас, която и дава право на решаващ глас при вземането на решения относно:
- решение за изменение на Устава, предвиждащо промяна на седалището и адреса на управление на Дружеството.
- преобразуването на дружеството в друг вид Дружество, за вливане в друго, за разделяне на други дружества или за участие в образуването на ново дружество чрез сливане, или прекратяване на Дружеството чрез ликвидация;
- решение за прекратяване или съществено намаляване на преработката на нефт или производството на горива;
- решения за предоставяне на достъп до пристанищните съоръжения и продуктопроводи на дружеството.
6. Задължения на Купувача по договора:
- за срок от пет години от подписването на Договора да не извършва или да не допуска да бъде извършена промяна на основния предмет на дейност на Дружеството, като това по никакъв начин не отменя правата по Държавната акция с особени права;
- за срок от пет години от датата на придобиване на правото на собственост върху акциите да не прехвърля продаваните акции, както да прехвърля правата и задълженията, произтичащи от договора, от датата на придобиване на правото на собственост върху тези акции, на трето лице, без предварителното писмено съгласие на продавача или друг упълномощен държавен орган съгласно българското законодателство.
- за срок от пет години да не предприема действия или да взема решения, водещи до откриване процедура за ликвидация по реда на глава ХVII от Търговския закон.
- за срок от пет години от датата на придобиване на правото на собственост върху Продаваните акции самостоятелно или заедно с другите дружества от групата на ЛУКОЙЛ да не намалява придобитото по силата на този договор 58%-но участие в капитала на ДРУЖЕСТВОТО, включително и при увеличаване на капитала на същото.
7. Инвестиции
Купувачът се задължава да направи 408 300 000 (четиристотин и осем милиона и триста хиляди) щатски долара инвестиции за периода от 2 000 до 2005 година, като Инвестиционният план обхваща следните основни задължения за инвестиции, както следва:
а) задължение за инвестиция в размер на 268 300 000 (двеста шестдесет и осем милиона и триста хиляди) щ.д., които да бъдат вложени в дейността на Дружеството и по-специално в ново оборудване за рафинерията, нови преработвателни системи, друго производствено оборудване, спомагателни дейности и капитален ремонт; и
б) задължение за извършване на инвестиция, чрез непарична вноска в капитала на Дружеството на нефтено находище, притежавано от НК"ЛУКойл" или дружеството от групата на "ЛУКОЙЛ" на стойност не по-малко от 140 000 000 (сто и четиридесет милиона) щ.д.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от Bistra »

Мен ако ме питате, ако бях сериозен инвеститор не бих дала нито лев за фалирали комунистически предприятия, които бяха само тежест за икономиката на държавата. Сега обаче Костов бил виновен, че ги раздържавил и то "неизгодно". :D
Само не мога да разбера защо преди всеки избор на ново правителство трябва да се прави анализ на неговото управление? Защо например не засегнем темата: "За какво отиват и се оползотворяват отпуснатите средства от евросъюза при сегашното управление?"
Доколкото знам Иван Костов няма големи шансове да бъде избран та така детайлно да бъде разчоплян.
Или това малко мяза на просбата за определяне репутацията на тоя и оня във Форума? :D
Пак ще кажа: Вземете се скрийте и не се излагайте! ;)
P.S. Това разсъждение за пенсиите и връзката им с управлението на СДС ....направо изтепа рибата! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от myhata II »

Другаря Костоф е голяма работа !!!! :y: :D
И да не забравяме кой е пуснал темата и досега мълчи като пукъл ! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от petar krastev »

Bistra написа:Мен ако ме питате, ако бях сериозен инвеститор не бих дала нито лев за фалирали комунистически предприятия, които бяха само тежест за икономиката на държавата.
Ти и затова не си сериозен инвеститор,защото нищо не разбираш.Ако казваш на единсвената рафинерия -фалирало комунистическо предприятие,се замисли сериозно над себе си.Ми онзи ден се хвалиха по вестниците,че са платили 25 милиарда данъци и такси за периода 2000-2010.Като знам,че данъците и таксите са процент от печалбата-голям фалит ще е това,да знаеш.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от tonich »

M.S.S написа:...Заради него сега пенсийте са...
Сега чакаме Optics - форумният специалист по римска история - да ни разясни кой е тоя Пенсий... |(
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от myhata II »

Няма какво да чакаш ,кредитния рейтинг на САЩ ПАДНА-В бГто почнаха да обаждат за това

"Икономиката ни застрашена от дълговата криза в САЩ"
http://news.ibox.bg/news/id_589110177"

Сега очаквайте пряко включване от бг парламента другаря Костоф и сие Бойко Борисофци 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от myhata II »

Ето вече както казва колегата с коментара си "Главният популист на държавата се обявява срещу популизма"

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=992452"
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от anxeli »

Къде е тръгнал да се сравнява, хората досега живот си живеят, гръцките доктори плащат смешни данъци, американските профсъюзни пенсионери прибират по 6 бона на месец и не се прибират от голф-игрището, а нашите доктори се блъскат за 400лева или сеналага да станат изнудвачи за да имат стандарт :^), а пенсионерите и тогава и сега са на хляб и кисело мляко, за разлика от политиците ни и куфарните бизнесмени.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от Bistra »

IFF написа: Обаче има едно особено племе, "костовисти" им викат, които ми напомнят едни хора в Русия, дето се събират всяка година на площада на годишнината на Сталин.
М-Да и си правим дискотека с парчето "Ние сме на всеки километър" - син аранжимент,...ама ти по-добре ги разбираш тия неща, Мистър "Възглавница". ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от myhata II »

Чичо Костоф обади от дупката
http://news.ibox.bg/news/id_824675653"
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от miteto »

anxeli написа:Къде е тръгнал да се сравнява, хората досега живот си живеят, гръцките доктори плащат смешни данъци, американските профсъюзни пенсионери прибират по 6 бона на месец и не се прибират от голф-игрището, а нашите доктори се блъскат за 400лева или сеналага да станат изнудвачи за да имат стандарт :^), а пенсионерите и тогава и сега са на хляб и кисело мляко, за разлика от политиците ни и куфарните бизнесмени.
Първо на първо, не е вярно, докторите в БГ карат Лексъси за 100,000 лева. Джовани е свидетел. Второ, ако има такива които вземат по 400 лв. те сами са си виновни - ми да организират едни посещения на ученици в кабинета си срещу заплащане и парите ще потекат :rofl:
И последно за пенсионерите - а ти знаеш ли в Канада колко пенсионери има които... ъммм... такова... абе я по-добре погледни в youtube как американските полицаи бият негрите, щото не знаеш какво се случва около теб :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от myhata II »

Митьо ,не знам какви си ги мислиш,ама едно джипи в бгто живее по добре от теб,имам познати доктори под 6 хилки на месец не падат ,някой стигат до 10ка
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор