Реконтра на пропагандата

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

За bgmontreal:
По принцип съм съгласна с мненията ти, но не в 100%. Например за заверките от нотариус в Онтарио - те не струват 5$ (може би някъде е така, но понякога е по-лесно да платиш 20$ и да си спестиш проблемите отколкото да обикаляш и търсиш нотариус за 5$; времето и усилията също струват пари).
Хайде да не навлизаме в частни дискусии. Много си прав за дома - той е там, където е сърцето ти, а моето сърце е там, където са най-близките ми (детето ми и съпругът ми), т.е. в Канада.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Silistra написа:Хора , това е мое мнение . Мисля 4е трябва да За4итате мненията на вси4ки сьфорумници,неЗависимо дали ги смятате За правилни или греШни , нали това е основата на демокрацията - свобода на словото и пе4ата , с това край.
Мои поЗнати след 4г. Торонто се вьрнаха обратно в Германия , споделиха сьЩо , 4е Европа е Европа и никога не смятат да се вьрнат обратно в Канада./поне Засега/
Тук да си имигрант не е както преди , по последни данни тук в München живеят около 1 200 000 жители , от които 24% са 4ужденци / броят се само адресно регистрираните / , бьлгарите са кьм 2900 дуШи , НО има поне оЩе минимум 5 % на 4ерно , и поне оЩе 5% които са сьс немски паспорти / предимно турци и сьрби / , или кьм 30 до 33 % 4ужденци , та гледката става с те4ение на годините по раЗли4на . АЗ ли4но не сьм имал проблеми никьде досега. Ако работиШ , не се правиШ на тарикат , спаЗваШ обЩоприетите норми и Закони ти гарантирам 4е нямаШ проблеми.
Гледат накриво предимно теЗи , които говорят еЗика много лоШо , обли4ат гадни стари дрехи и смьрдят на Чурка или .....
Нали Знаете `´ по дрехите посреЩат , по акьла ИЗПРАЩАТ´
А хората идват кьм Канада , ЗАЩОТО НЯМА ДРУГА АЛТЕРНАТИВА.
АЗ сьм сигурен 4е ако Германия и Канада имаха една и сьЩа тоЧкова система , то 70% ЩЯХА ДА ПРЕДПОЧИТАТ ГЕРМАНИЯ , ако не вярвате можем да пуснем една анкета вьв форума.
И накрая искам да кажа , ЧЕ искренно се радвам ЗА CANUCK , дето си е намерил своето ВКЬЩИ. От това по хубаво няма.
абе хора от къде я взимате тази стакмистика, пардон статистика?
Монтреал бил 1.2М
Ще се пукна от хил :lol: :lol: :lol:
Гледам Силистрата и Боцо са най-голямите експерти по Канада!
Е затова жената не дава да имаме куче - ту ку виж станало касап :wink:

В Германия след колко време казваш ставаш официален Германец? Взимаш паспорт след ...
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Rosi

Мнение от Rosi »

bgmontreal написа:
Silistra написа:Хора , това е мое мнение . Мисля 4е трябва да За4итате мненията на вси4ки сьфорумници,неЗависимо дали ги смятате За правилни или греШни , нали това е основата на демокрацията - свобода на словото и пе4ата , с това край.
Мои поЗнати след 4г. Торонто се вьрнаха обратно в Германия , споделиха сьЩо , 4е Европа е Европа и никога не смятат да се вьрнат обратно в Канада./поне Засега/
Тук да си имигрант не е както преди , по последни данни тук в München живеят около 1 200 000 жители , от които 24% са 4ужденци / броят се само адресно регистрираните / , бьлгарите са кьм 2900 дуШи , НО има поне оЩе минимум 5 % на 4ерно , и поне оЩе 5% които са сьс немски паспорти / предимно турци и сьрби / , или кьм 30 до 33 % 4ужденци , та гледката става с те4ение на годините по раЗли4на . АЗ ли4но не сьм имал проблеми никьде досега. Ако работиШ , не се правиШ на тарикат , спаЗваШ обЩоприетите норми и Закони ти гарантирам 4е нямаШ проблеми.
Гледат накриво предимно теЗи , които говорят еЗика много лоШо , обли4ат гадни стари дрехи и смьрдят на Чурка или .....
Нали Знаете `´ по дрехите посреЩат , по акьла ИЗПРАЩАТ´
А хората идват кьм Канада , ЗАЩОТО НЯМА ДРУГА АЛТЕРНАТИВА.
АЗ сьм сигурен 4е ако Германия и Канада имаха една и сьЩа тоЧкова система , то 70% ЩЯХА ДА ПРЕДПОЧИТАТ ГЕРМАНИЯ , ако не вярвате можем да пуснем една анкета вьв форума.
И накрая искам да кажа , ЧЕ искренно се радвам ЗА CANUCK , дето си е намерил своето ВКЬЩИ. От това по хубаво няма.
абе хора от къде я взимате тази стакмистика, пардон статистика?
Монтреал бил 1.2М
Ще се пукна от хил :lol: :lol: :lol:
Гледам Силистрата и Боцо са най-голямите експерти по Канада!
Е затова жената не дава да имаме куче - ту ку виж станало касап :wink:

В Германия след колко време казваш ставаш официален Германец? Взимаш паспорт след ...

Abe Dani, ti za6to ne 4ete6? 4eti be 4ovek(I az v tvoi duh :D :D )4oveka to govori za Munchen a ne za Montreal.Otvreme na vreme mai ima6 nujda da se zaiade6 s niakogo. :D :D
Dobre, razbrahme tvoiata gledna to4ka, ostavi i ostanalite da kajat svoiata.
Silistra
Мнения: 131
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 12:00 pm
Местоположение: Germany

Мнение от Silistra »

Rosi написа:
Silistra написа: Мисьлта ми беШе 4е никой нормален француЗин Няма да остави това райско местенце да емигрира в Канада при пакитата ,ориЗите и там както му викате, и да се набута на 9 месеца Зима .
Zavisi ti kakvo razbira6 pod "normalen franzuzin".Avanturistite kum nenormalnite li gi slaga6?
Ta takiva mi ti raboti.Generaliziraneto na "normalni" i "nenormalni" na "uspeli"i "neuspeli" i vsiakakvi ot tozi rod po otno6enie na izbora na emigrantsvoto i haresvaneto na Canada e mnogo povurhnostno.
Може да има по тоЧна формулировка , но НОРМАЛЕН ми беШе пьрвото което ми доиде в главата, сетих се неЩО ´оставил питомното , трьгнал да гони дивото´ , може би така е по добре.
SSTOO , много си прав , Париж е цигания, мои поЗнати раЗкаЗаха следното
каЧихме се на автобус /градски транспорт/ , от А ЗА Б , та Шофьора карал по линията , раzписание нямало , иzвестно време. На една спирка се обьрнал и им каЗал от това място автобуса поема друг курс , ЗаЩото имало много малко пьтници по стария марШрут.
Колко е вярно не Знам , но може да е истина , не вярвам да ме льжат.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Silistra написа:...SSTOO , много си прав , Париж е цигания, мои поЗнати раЗкаЗаха следното...
Уф, цигания, ама аз съм фен. А пък ако знаеш на Мюнхен какъв съм фен, ауу. Ама пусто сме дърти за още един език :(
Silistra
Мнения: 131
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 12:00 pm
Местоположение: Germany

Мнение от Silistra »

до bgmontreal:
това което пиШа е ЗА München , ne za Montreal,
може пьк и да се иЗвини Човекьт ?
И ЗАЩо се опитваШ да бьдеШ на всяко гьрне похлупак?
Лека ноЩ !
Silistra
Мнения: 131
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 12:00 pm
Местоположение: Germany

Мнение от Silistra »

ssttoo написа:
Silistra написа:...SSTOO , много си прав , Париж е цигания, мои поЗнати раЗкаЗаха следното...
Уф, цигания, ама аз съм фен. А пък ако знаеш на Мюнхен какъв съм фен, ауу. Ама пусто сме дърти за още един език :(
Не си прав , имам поЗнат / негьр,с френски корени , преподавател по биохимия в унито / който сподели , ЗавьрШих политология някьде на 40 и на 49 се Захванах с Англииския.
Никога не КЬСНО !
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Silistra написа:до bgmontreal:
това което пиШа е ЗА München , ne za Montreal,
може пьк и да се иЗвини Човекьт ?
И ЗАЩо се опитваШ да бьдеШ на всяко гьрне похлупак?
Лека ноЩ !
извинявам се не съм прочел. Темата беше за Канада и някакси Мюнхен ми избяга.

Не знам кой е на гърнето похлупак след като се коментира тема за Квебек!
Аз за разлика от доста хора коментирам САМО теми за които или знам (т.е. гарантирам си мнението) или ме засягат.
Не бих коментирал Германия и Франция, макар че съм бил там за повече от 2 седмици, нито БГ където съм бил 26 години.
Е не мога да не коментирам тема за колко е зле в Квебек, след като не е! Защо да заблуждавам хората?
Ето скоро дойде едно семейство от БГ - за 2 седмици и апартамент си имат и всички документи и кола и ДВАМАТА сносна (даже доста) работа, ами питайте ги тях!! Можете да ги питате и на български и на английски и на френски.

Тук още не е нощ, но лека за тези при които е.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Rosi написа:
bgmontreal написа:
Silistra написа:Хора , това е мое мнение . Мисля 4е трябва да За4итате мненията на вси4ки сьфорумници,неЗависимо дали ги смятате За правилни или греШни , нали това е основата на демокрацията - свобода на словото и пе4ата , с това край.
Мои поЗнати след 4г. Торонто се вьрнаха обратно в Германия , споделиха сьЩо , 4е Европа е Европа и никога не смятат да се вьрнат обратно в Канада./поне Засега/
Тук да си имигрант не е както преди , по последни данни тук в München живеят около 1 200 000 жители , от които 24% са 4ужденци / броят се само адресно регистрираните / , бьлгарите са кьм 2900 дуШи , НО има поне оЩе минимум 5 % на 4ерно , и поне оЩе 5% които са сьс немски паспорти / предимно турци и сьрби / , или кьм 30 до 33 % 4ужденци , та гледката става с те4ение на годините по раЗли4на . АЗ ли4но не сьм имал проблеми никьде досега. Ако работиШ , не се правиШ на тарикат , спаЗваШ обЩоприетите норми и Закони ти гарантирам 4е нямаШ проблеми.
Гледат накриво предимно теЗи , които говорят еЗика много лоШо , обли4ат гадни стари дрехи и смьрдят на Чурка или .....
Нали Знаете `´ по дрехите посреЩат , по акьла ИЗПРАЩАТ´
А хората идват кьм Канада , ЗАЩОТО НЯМА ДРУГА АЛТЕРНАТИВА.
АЗ сьм сигурен 4е ако Германия и Канада имаха една и сьЩа тоЧкова система , то 70% ЩЯХА ДА ПРЕДПОЧИТАТ ГЕРМАНИЯ , ако не вярвате можем да пуснем една анкета вьв форума.
И накрая искам да кажа , ЧЕ искренно се радвам ЗА CANUCK , дето си е намерил своето ВКЬЩИ. От това по хубаво няма.
абе хора от къде я взимате тази стакмистика, пардон статистика?
Монтреал бил 1.2М
Ще се пукна от хил :lol: :lol: :lol:
Гледам Силистрата и Боцо са най-голямите експерти по Канада!
Е затова жената не дава да имаме куче - ту ку виж станало касап :wink:

В Германия след колко време казваш ставаш официален Германец? Взимаш паспорт след ...

Abe Dani, ti za6to ne 4ete6? 4eti be 4ovek(I az v tvoi duh :D :D )4oveka to govori za Munchen a ne za Montreal.Otvreme na vreme mai ima6 nujda da se zaiade6 s niakogo. :D :D
Dobre, razbrahme tvoiata gledna to4ka, ostavi i ostanalite da kajat svoiata.
защо примерно аз които казвам че е рано да се казва че е лошо да спра? защо тези които казват че е лошо не спрат? моите мнения винаги са отговори на други и съвсем не са много повече от техните.

Колкото до четенето - избяга ми Мюнхен-а, просто не схванах защо в тази тема ще има друго освен градове в Квебек.

Реагирах остро, защото постоянно се появяват съобщения с измислена стъкмистика - скоро някой се изцепи, че убийствата в Монтреал били около 700, а те не са били никога повече от 65 (шестдесет и пет).

Защо когато някой си изпее болката и почне да негодува по Квебек, повечето хора почват да ръкопляскат в див екстаз, а когато някой се похвали с нещо се почват - "този какво се надува" и т.н.
Ако пък някой си позволи да защити Квебек веднага го съветват да спре.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Rosi

Мнение от Rosi »

Dani, ne si igraem na nadprikazvane.Znaem, 4e ne mojem da te nadprikazvame. :D :D Kazah samo, razbrahme kakvo misli6.Quebec niama nujda ot advokat v tvoe lize.Temata ne e zatova dali e lo6o ili ne v Quebec, a za propagandata v imigrantskata politika na durjavata canada.6te otre4e6 li 4e ia niama?Po-vuprosa za tova 4e triabva vreme za da ti haresa, ne sum suglasna.Ima ne6ta s koito se svikva, koito se nau4ava6 da zeni6 s vremeto, no purvoto vpe4atlenie po prinzip e re6ava6to.Na koito mu haresva otna4alo, si ostava fen na Canada, vupreki 4e s vremeto zapo4va da vijda i nedostatazi(kato Canuck, primerno, koito na 3 den napisa v dir.bg "Taia durjava me kefi, kak moga da ostana tuk"), na koito ne mu haresa, makar i da svikne s vremeto i kakto ve4e kazah da zeni i dobrite strani, vse ne6to go 4ovurka otvutre.Tova 4e ti ne si suglasen s tova, oba4e niama da ubedi pove4e ili po-malko niakoi v tova kolko e hubavo ili ne v Quebec ili Canada.

PS. A po vuprosa za tova "Защо когато някой си изпее болката и почне да негодува по Квебек, повечето хора почват да ръкопляскат в див екстаз, а когато някой се похвали с нещо се почват - "този какво се надува" и т.н.
Ако пък някой си позволи да защити Квебек веднага го съветват да спре"
Kazah ti da spre6 s nai-dobri 4uvstva.Sega ako iska6 produljavai s replikite i duplikite v tvoi stil :roll: :roll: I to4no obratno e vuv foruma.Tuk tezi koito se osmeliat da kritikuvat Canada ni nari4at "losers" :D :D (puk drugi i "loosers" :lol: :lol: ), a novoizlupenite kanadski partioti sa "geroite na na6eto vreme" :D :D :D i imat burni ovazii. I samo ne mi kazvai 4e ne e taka.Vij i to6ko misli po su6tia na4in. :lol: Zatova i biv6ite kandidat-emigranti, i sega6ni imigranti ili se izpokrivat sled niakoi mesetz sled pristiganeto si ili zapo4vat da pi6at s novi nikove.Strah gi e , 4e 6te gi "hapnat" novite kandidati i "uspelite" bg imigranti(a kazvat , 4e agresivnostta ne e 4erta za uspelite i 6tastlivi hora :D :D ), taka kakto i te samite praveha vuv visokomotivazionnia im period :D :DI o6te ne6to- za6to niakoi da niama pravo da izpee bolkata si tuk, a drug da ima pravo da kaje radostta si? :?: :?:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

няма да споря за работа, жилища, лекари, природни красоти и т.н. Аз не си купувам Ariel защото ме уверяват поо сто пъти на ден по телевизията, че е с крилца. Аз имам глава на раменете си ergo тази тема с рекламта за мен е несериозна работа.
Естествено че рекларимат хората, нали си плащат от нашите парички за визи, но все пак е характерно, че 200 000 годишно идват било то с реклама или без и второ Канада не само ти взема тя и дава - въпроса е като с чашата дълна до средата...
rath

Мнение от rath »

bgmontreal написа:
Silistra написа:Гледам Силистрата и Боцо са най-голямите експерти по Канада!

В Германия след колко време казваш ставаш официален Германец? Взимаш паспорт след ...

za koi li pat veche "speцa" си дава некомпетентното мнение.
явно никога не си ходил, нито си имал познати от Германия, стом не знаеш 4е се взима немски паспорт за 2 години, разбира се зависи по коя графа си.
некадарници и нелегални наистина имат да 4акат цял живот.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Samo ot simpatii kam avtora se vazdargam ot pravoto si da go podveda pod otgovornost za plagiatstvo,vse pak pod gore podnesenata informaciya sam se podpisal dosta predi toy da e bil stapil na kanadska zemya.
Iskam ot tazi tribuna da pozdravya vsichki nastoyashti i badeshti gurbetchii i da im povdigna duha sas slednoto mnenie:
-ne se boyte ,Canada i USA sa edno prekrasno mesto za gurbet,
a za imigraciya i prekrastno mesto za givot mnenie neka da dadat horata s namerenie za trayno zaselvane po tiya zemi stoto az kato nastoyasht gurbetchiya ot moralna gledna tochka ne moga da se izkaga po vaprosa.
Ako nyakoy obache go interisuvat dobri mesta za giveene ,mogem da otvorim druga tema ,no forumat v svoyata sashtnost e za imigraciya i givot v Canada i may nyama da e udachno stoto ste sam mnogo dalech v mneniyata si ot prednaznachenieto i geografskata mu orientaciya.
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

bateto написа:Samo ot simpatii kam avtora se vazdargam ot pravoto si da go podveda pod otgovornost za plagiatstvo,vse pak pod gore podnesenata informaciya sam se podpisal dosta predi toy da e bil stapil na kanadska zemya.
Iskam ot tazi tribuna da pozdravya vsichki nastoyashti i badeshti gurbetchii i da im povdigna duha sas slednoto mnenie:
-ne se boyte ,Canada i USA sa edno prekrasno mesto za gurbet,
a za imigraciya i prekrastno mesto za givot mnenie neka da dadat horata s namerenie za trayno zaselvane po tiya zemi stoto az kato nastoyasht gurbetchiya ot moralna gledna tochka ne moga da se izkaga po vaprosa.
Ako nyakoy obache go interisuvat dobri mesta za giveene ,mogem da otvorim druga tema ,no forumat v svoyata sashtnost e za imigraciya i givot v Canada i may nyama da e udachno stoto ste sam mnogo dalech v mneniyata si ot prednaznachenieto i geografskata mu orientaciya.
Успех на всички гурбетчии.Тук за мен е добро място за живеене,гурбета е за млади години а мойте вече отминаха.Не знам обаче давате ли си сметка какъв гурбет може да правите,ако сте семейни с деца,след години от държава в друга какво ще кажете на децата си-ами,аз татковото,бях на гурбет,че и ти с мен,и сега не знам къде и как ще живеем....Мисля,че е много елементарно да се гледа по този начин на емиграцията.Добри места за живеене знам-най вече островите със екзотични имена,ама там никога няма да си заведа семейството да живее.Нито пък в Испания,Португалия,и др.новоизлюпени Европейски държави.Мое мнение!!!
П.С.Не знам как ще е след 30-40 години,дали няма да поискам да умра на моята земя,ама много ме съмнява,защото пък тогава като съм си изплатил къщурката тук,и като се чудя за какво да си харча пенсииката,дали ще си отида в БГ(при положение че децата ми са тук,и вече тук ще са ми "корените",като няма да имам в БГ живи близки).И като отида в БГ,отвсички страни да ме залива циганска и турска реч(не съм от София,там може би няма да е тъй).Пак повтарям-това е мне мнение,не задължавам никой с него
Последно промяна от goliama mechka на Вто Апр 13, 2004 9:45 pm, променено общо 1 път.
Botzo

Мнение от Botzo »

goliama mechka,
с две ръце се подписвам под думите ти.
Заключено