Световната финансова криза и отражението и в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
danielle

Мнение от danielle »

Sunny boy написа: И сега, след като ти ни каза,че вече сме в рецесия :shock: имаш ли идея как да ни спасиш и от депресия :wink:
Изпери два чаршафа и си готов :lol:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Ivan1007 написа:Геека това дето го пишеш е верно, ама ако чакам на ФЕД например да ми каже че сме в рецесия.. Кво ма боли, че ша ми кажат след 6 месеца, че сме в рецесия и че лихвите зтова са изхвурчали през тавана. И тука май вече не става въпрос за влошена ликвидност, а за липса на ликвидност. И май се съмнявам, че след 6 месеца ще говорят за рецесия щото дотогава дори и на кьоравите ще е ясно че става въпрос за депресия. Дотогава ще е ясно евентуално дали е Малка, Голяма или Огромна. И това че в момента TCX е там където беше преди 4 години и е спаднал с 40 % от средата на June не са мохабети на маса, а факти. Ако има некакви варианти в световното гърне те се усещат точно колкото капка розова есенция в кофа с л....а
Много си се напушил нещо бе Иване, затова явно не си ме разбрал. Ситуацията си е наистина сериозна, няма спор, но недей да даваш само TSX за пример, щото този и подобните нему индекси отразяват голям процент от емоциите и психологията на пазара, а както знаеш в момента тя не е никак розова. Исках само да кажа как стоят нещата отнесено към останалите страни от Г7, което все пак е някаква надежда за по-оптимистично преминаване през урагана. Дали ще е депресия, тепърва ще видим - все пак аз прогнози не бих си позволил да правя. ;)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Късно е чадо - мандалото лопна. Спасяването е поединично и ако си се замислил за спасяване трябва да те разочаровам. Мисли за оцеляване.
8)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Бе вие кво се юркате с тая финансова криза, жена ми току що ми прочете че Баба Ванга е предсказала че през 2010 ще има световна война, а тя беше от тия които обичат да познават ...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Geek! :beer: Мa аз не правя прогнози. Само преценки. Не ги взимай на сериозно. То и да ги взимаш се тая де.
8)
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

Да се изкажа и аз,че доста след мене писали.Как ще падат цените на имотите при инфлация,при рецесия също не могат да падат,никой нема да продава,а за моргийджа не го мислете той се фиксва примерно за 5 години и чкаш и гледаш,ако след 5 години не е добре положението продаваш имота и плащаш една глоба на банката и туй то .Сега от гледна точка на изгоден моргийдж процент момента е много е добър да си вземеш такъв.Моя колега канадец преди 20 години е имал морг.процент от 17% и той ми вика не помни толкова ниски проценти.така,че каквото е да говорим си е ала бала.За моя морг.процент не го мислете в момента ми е 3.40%,чувам че че ще има и още понижения на основните лихвени проц. на Световните водещи банки.Сега наистина се предлагат много изгодно лихви плаващи,друг е въпросът дали ще ти дадат парите,сега банките са много внимателни.
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Ivan1007 написа:Късно е чадо - мандалото лопна. Спасяването е поединично и ако си се замислил за спасяване трябва да те разочаровам. Мисли за оцеляване.
8)
Canada rated world's soundest bank system: survey
Thu Oct 9, 2:41 PM



CANBERRA (Reuters) - Canada has the world's soundest banking system, closely followed by Sweden, Luxembourg and Australia, a survey by the World Economic Forum and both Argentina and East Timor (4.2).

RANKINGS

1. Canada

2. Sweden

3. Luxembourg

4. Australia

5. Denmark

6. Netherlands

7. Belgium

8. New Zealand

9. Ireland

10. Malta 11. Hong Kong

12. Finland

13. Singapore

14. Norway

15. South Africa

16. Switzerland

17. Namibia

18. Chile

19. France

20. Spain

--------------------------------------------

124. Kazakhstan

125. Cambodia

126. Burundi

127. Chad

128. Ethiopia

129. Argentina

130. East Timor

131. Kyrgyz Republic

132. Lesotho

133. Libya

134. Algeria

SOURCE: World Economic Forum Global Competitiveness Report 2008-2009.

(For the full World Economic Forum report click on: http://www.weforum.org/GCR0809_Browser )

(Editing by Kim Coghill)
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Ivan1007 написа:
bgmontreal написа: ..., а криза в Канада засега няма
И аз търсих link към Петко Бочаров ама нема. Та какво има тогава в Canada?
:D
И каква е кризата? Намаляли се цените в Алберта и БС - ДА АМА НЕ!!
Те просто се регулират
За някаква барака сред пясъците, който е луд да я купи за 400К, сега да си я продава за 200К и друг път да знае да не купува банкнота от 5 долара за 100 долара ;)
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Hullman написа:BgMontreal написа:
Плаващата лихва вече е прайм + (плюс) 1% т.е. 5.5% - даааалеч над 3%
Все още има и такива предлагащи -0.5% (т.е. 4%, но пак далеч от 3%), но условията са мнооого тежки
Я да разтълкуваме следния цитат на БгМонтреал.
От него се разбира че плаващата лихва била прайм + 1 % или някъде около 5.5 %. Ако инфото за плаващата лихва спираше дотук щеше да е супер ама лощото е че има продължение.

След това БгМонтреала пише че имало и други кредитори които предлагали плаващи лихви които били прайм минус 0.5 % или някъде около 4 % ама били много лоши условията.

Излиза че на пазара се предлагат плаващи лихви за моргиджи от 4% до 5.5 % като за по лесно и по разбираемо някои от плаващите лихви в този диапазон били под а други над прайм рейта :lol:
Сега става ли ви по ясно на вас които не се занимавате с тази материя всекидневно? :lol:

А колко по лесно би било да се каже че лихвата за моргиджи независимо плаваща или фиксирана винаги ще бъде над основния лихвен % от 2.5 % примерно.

И какво толкова му е тежко на условията като един от имотите на Хълман който придоби в последно време е с плаваща лихва 4.7 % и мога да променя лихвата когато искам на фикисрана лихва.
Единственото което се иска от мен е да правя месечна вноска. :lol:
1во по-добре не казвай каква ти е лихвата, че пак ти лъсна дупето!! Нали си голям юнак, 3 години бизнес и т.н., а взимаш ПАК лихварски проценти ....

2. Да ти обясня като за теб историята с ПРАЙМА:
Твоята лихва явно е ПРАЙМ + 0.20% (имайки предвид, че прайма е 4.5%) подминавам факта, че по времето когато си взел имота (ти го тръби здраво) аз имам клиенти на прайм -0.75% или си на далавера 1%
Ако твоята ипотека беше централна лихва + 1.95% (по това време централната лихва е била 3% + 1.95 = 4.95% - щом сега лихвата ти е 4.7, значи е била 4.95% преди), та ако е била централна + 1.95%, сега нямаше да си на 4.7%, а на 4.45% (2.5 + 1.95)

Абе сложна материя, но идеята е че все ти го пишеш голям и плащаш голям - ВЕЧЕ ВТОРИ път.

Както и да е - в Канада криза има само за тия дето взимаха голями заплати и си мислеха, че света е техен.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

От %и и праймове не разбирам ,но засега обърнатите кан в американски долари започват да ми носят дивиденти и то не след дълго очакване. :D
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

CFS 801 написа:От %и и праймове не разбирам ,но засега обърнатите кан в американски долари започват да ми носят дивиденти и то не след дълго очакване. :D
Ей Бате, пак се издаде :lol: . Я поне кажи как е черната лимузина, доларите не са интересни :D
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Аре бате, минаха ли 400те дни ???
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Marginal39 написа:Аре бате, минаха ли 400те дни ???
:D Тва да не ти е 4 по 100 без салатка... Те бяха 4 по 200 г, ама айде... :wink:
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

MrGeek написа: Канадската икономика засега отчита положителен такъв (друг е въпроса докога ще е така) и освен това икономическите показатели в момента са най-добри
Тези отчети са писани при 140$/барел, сега вече сме на 80$/барел. Ако не виждаш разлика между тези две числа, значи имаш сериозен проблем. :D
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Pepon написа:Тези отчети са писани при 140$/барел, сега вече сме на 80$/барел. Ако не виждаш разлика между тези две числа, значи имаш сериозен проблем. :D
Пепончо, не е нужно да се правиш на толкова духовит, защото икономиката на капитализма ти е ясна почти колкото управлението на междуконтинентална балистична ракета. Това, че си чул за някакви мътни зависимости е похвално, но напъните ти за анализ са все още някъде из пещерната епоха. Има още много бисквитки да рупаш, докато стигнеш до разбирането на важните макроикономически зависимости. Канадската икономика, ако случайно не ти е известно, е била част от групата на Г7 и при цена на нефта от $20/барел, докато по това време някои други икономики са постигали грандиозни успехи в покоряването на светлото комунистическо бъдеще. :lol: :rotfl:
Публикувай отговор