Мнения за зъБолекар

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

krimon написа:напоследък зъболечението, зъбните застраховки, зъболекарите са много на мода във форума :lol:

какво става бе хора, да не ви изпопадаха зъбите от имиграцията 8)
Аз от цялата тази тема си вадя извода че зъбите на съфорумниците са в трагично състояние.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Ами така е , като чупат омарите със зъби :(
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

survivor написа:Добре, да ви питам - колко струва при вашите канадски зъболекари една коронка?
Абе за коронка не знам, не съм си правила, ама за вадене на мъдрец платих към 600 кинта...говорим за цени в клиника на южния бряг.

Да кажа също така, че с панорамните снимки много трябва да се внимава - обикновено застрахователните планове покриват една такава на 3 години. Всяка следваща е за сметка на клиента 8) ... като цените са от 50 нагоре.
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

mama_kenga написа:Маре, с удоволствие бих научила повече от теб за импланта - не е много спешно, все пак трябва първо да родя. :D Но понеже питах моя зъболекар и той каза, че рядко се покриват и струват доста, та затова се изказах в тази посока. И друго едно питане имам - ама трябва да се чуем или видим.
Ми ще направим каквото можем ... както казват из шоплъка :wink:
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Коронката ми струваше 1200 долара, но застраховката поема голяма част.

Илиана, странни изводи си правиш - зъби се поддържат непрекъснато. Поне аз така съм си свикнала от БГ - моята зъболекарка ми беше една от най-добрите приятелки.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Maria написа:
survivor написа:Добре, да ви питам - колко струва при вашите канадски зъболекари една коронка?
Абе за коронка не знам, не съм си правила, ама за вадене на мъдрец платих към 600 кинта...говорим за цени в клиника на южния бряг.

Да кажа също така, че с панорамните снимки много трябва да се внимава - обикновено застрахователните планове покриват една такава на 3 години. Всяка следваща е за сметка на клиента 8) ... като цените са от 50 нагоре.
в всеки колеж, където има hygiene dentaire може да си направите панорамна снимка за по малко пари. Ex: College Edourd Montpetit Panorex струваше миналата година 20 кинта и става веднага
Аватар
Kwon-Do
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 4:31 am

Мнение от Kwon-Do »

Можете да потърсите и студентите по дентална медицина във Университета на Монреал или друг.Там също се плаща за лечение доста по-малко ,наполовин цена доколкото знам.Те,студентите ,са под контрола на преподавател ,така ,че според мен риска да ви направят беля не е голям,а дори и може да ви направят най-модерните в момента лечения.Оня ден четох обява в един вестник ,студенти по Ортодонтия слагат брекети на цена 600 $ на зъб ,при нормална цена 1300$.
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

Kwon-Do написа:Можете да потърсите и студентите по дентална медицина във Университета на Монреал или друг.Там също се плаща за лечение доста по-малко ,наполовин цена доколкото знам.Те,студентите ,са под контрола на преподавател ,така ,че според мен риска да ви направят беля не е голям,а дори и може да ви направят най-модерните в момента лечения.Оня ден четох обява в един вестник ,студенти по Ортодонтия слагат брекети на цена 600 $ на зъб ,при нормална цена 1300$.
Куон До, искаш ли да те повозя /като пасажер/ на Формула 1 под контрола на инструктор :lol:
и не разбрах, ти с какво се занимаваш ? :shock:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

а да да ... 600 за един зъб, как ли пък не!
Цената е 500 за горна или долна челюст.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Kwon-Do аз съм любител зъболекар, ела при мен, даже ще ти платя $8 на час...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Lub0 написа:аз съм любител зъболекар, ела при мен, даже ще ти платя $8 на час...
само ако работиш безболезнено :shock:
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Мнение от heat »

poumpy написа:
Lub0 написа:àç ñúì ëþáèòåë çúáîëåêàð, åëà ïðè ìåí, äàæå ùå òè ïëàòÿ $8 íà ÷àñ...
ñàìî àêî ðàáîòèø áåçáîëåçíåíî :shock:
âåðîÿòíî ïîëçâà èçïèòàíè ìåòîäè è èíñòðóìåíòè êàòî òåçè :

Изображение

ïúðâî ñå ïî÷âà ñ øèøåíöàòà ïî ÷àñîâíèêîâàòà ñòðåëêà ... :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

heat написа:първо се почва с шишенцата по часовниковата стрелка ... :lol:
а не си разбрал - обратно на часовника е ;)
онази там стяга е в началото за да не мърдаш много много - няма да те гони я ....
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Значи каквото и да си говорим, стигам окончателно до извода че цените при Юлияна са доста по-ниски от цените в местните клиники, за които не се чака. Коронка за имплант, която е по-сложна и струва по-скъпо от обикновена коронка, при Юлияна е 800 долара, поне това ми спомена предварително. За мен обаче Юлияна има и един друг плюс - случвало ми се е при местен зъболекар - прави ми зъбите, аз плащам всичко, след това се разправям със застрахователната компания и от там решават какво покриват и колко ще ми върнат. При Юлияна няма такъв номер - плащам си направо моята част, а тя после си търси парите от застрахователната компания. С бумащина не се занимавам. За мен това също е огромен плюс. Е, на този етап и той вече не е достатъчен за да чакам за да ми прави зъба няколко месеца. А, не забравяйте също че ако имате по-сериозен проблем приема веднага.
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

Kwon-Do написа:Можете да потърсите и студентите по дентална медицина във Университета на Монреал или друг.Там също се плаща за лечение доста по-малко ,наполовин цена доколкото знам.Те,студентите ,са под контрола на преподавател ,така ,че според мен риска да ви направят беля не е голям,а дори и може да ви направят най-модерните в момента лечения.Оня ден четох обява в един вестник ,студенти по Ортодонтия слагат брекети на цена 600 $ на зъб ,при нормална цена 1300$.

Ти уреди ли се :D
Публикувай отговор