Истината за КАНАДА!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Аз сигурно спадам към 20-те процента, които са дошли в Канада в добър английски. Всъщност моят английски беше железен, но пак ми се наложи да правя жертви в началото - 8 кинта/час като пазач. Това след 2 месеца търсене на ква и да е работа в Торонто.
Целта оправдава средствата. Поне за мен. Аз оставих служебен Ландкрузър и по-голяма от депутатска заплата в България за да почна като пазач в бленуваната Канада.
Това е.
За да успее човек в Канада трябва да е БЕЗКРАЙНО мотивиран и да знае абсолютно ясно защо се е махнал от България. Иначе започват колебанията, съмненията, угризенията, кошмарите, притесненията, ОПРАВДАНИЯТА. Накрая следва провала.
Наздраве и успех на всички
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Мнение от koceto77 »

AlexAA, братчед ако не ме лъже паметта преди време беше писал нещо подобно
Мерси за отговора Батка.
Аз след много четене и уемблияене избрах Мексиканската Ривиера пред Ямайка (Сандалс) и Санта Лучия (Сандалс). Куба и Доминиканската Република не са в играта изобщо.
Джовани, платих 6700 за двама за две седмици в началото на декември - апартамент с гледка към океана, ВИП пакет, 5-звезден курорт, ол инклусив.
Това ни е един вид сватбеното пътешествие.... Навремето като се женихме, немаше кинти.....
Наздраве
Последно сега имаше ли кинти или немаше. Хем си оставил Лендкрузър и депутатска заплата хем не е имало кинти за сватбено пътешествие. Освен по твое време депутатските заплати да са били ниски. Иначе success story-то в Канада е ясно.
:beer: :wink:
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Koce, ами като се е женил може да е нямал пари, после да е проимал.

Пък и мярката за нямане на пари за него със сигурност е различна от твоята.
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

За да успее човек в Канада трябва да е БЕЗКРАЙНО мотивиран и да знае абсолютно ясно защо се е махнал от България. Иначе започват колебанията, съмненията, угризенията, кошмарите, притесненията, ОПРАВДАНИЯТА. Накрая следва провала.
На всеки сметките са различни, но това горното е вярно.
Помага ако си изгориш мостовете за връщане, ако те търсят в БГ, ако имаш (пост)комунистическа параноя.
Тежко на тия, дето си мислят, че тука само парите дето са повече...

Наздраве, "братчед"! :beer:
Galaxy
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 11:30 am

Мнение от Galaxy »

Аз сигурно спадам към 20-те процента, които са дошли в Канада в добър английски. Всъщност моят английски беше железен, но пак ми се наложи да правя жертви в началото - 8 кинта/час като пазач
Галакси,
а как мислиш човек може сам да се издържа с 14-15$?????????? ееее ако на някой му харесва да вегетира в КАНАДА , това е точния вариант........ аз не бих стояла и минутка..въпрос на личен избор..
Айде кажете на кой от двамата да повярва един новозапътил се имигрант за да си състави ясна представа за Канадската действителност???????? :roll:
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

V Canada moje da vegetirash s 8-10$/chas, no s po-malko ot 20$/chas ne si bial chovek.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Galaxy написа:
Аз сигурно спадам към 20-те процента, които са дошли в Канада в добър английски. Всъщност моят английски беше железен, но пак ми се наложи да правя жертви в началото - 8 кинта/час като пазач
Галакси,
а как мислиш човек може сам да се издържа с 14-15$?????????? ееее ако на някой му харесва да вегетира в КАНАДА , това е точния вариант........ аз не бих стояла и минутка..въпрос на личен избор..
Айде кажете на кой от двамата да повярва един новозапътил се имигрант за да си състави ясна представа за Канадската действителност???????? :roll:
И на двамата. Всеки от тях си има лични критерии и действа според плана си.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

Galaxy написа:
Аз сигурно спадам към 20-те процента, които са дошли в Канада в добър английски. Всъщност моят английски беше железен, но пак ми се наложи да правя жертви в началото - 8 кинта/час като пазач
Галакси,
а как мислиш човек може сам да се издържа с 14-15$?????????? ееее ако на някой му харесва да вегетира в КАНАДА , това е точния вариант........ аз не бих стояла и минутка..въпрос на личен избор..
Айде кажете на кой от двамата да повярва един новозапътил се имигрант за да си състави ясна представа за Канадската действителност???????? :roll:
Galaxy,

Единственото, което ти е необходимо, то е да вярваш в самия себе си. Оттам нататък няма нищо невъзможно.
Всеки от нас е минал по различен път....така, че вярвай и на двамата. Както Спиди е написал :lol:

Първата работа, която започнах в края на 2-месец от идването ми беше за 16$ доста близко да специалността ми. Това беше началото.... В допълнение ще кажа, че нямам канадско образование. До момента дипломата от УНСС ми върши прекрасна работа.
Кураж и успех!
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Galaxy написа:
Аз сигурно спадам към 20-те процента, които са дошли в Канада в добър английски. Всъщност моят английски беше железен, но пак ми се наложи да правя жертви в началото - 8 кинта/час като пазач
Галакси,
а как мислиш човек може сам да се издържа с 14-15$?????????? ееее ако на някой му харесва да вегетира в КАНАДА , това е точния вариант........ аз не бих стояла и минутка..въпрос на личен избор..
Айде кажете на кой от двамата да повярва един новозапътил се имигрант за да си състави ясна представа за Канадската действителност???????? :roll:
Айде пак :D На себе си ще вярваш, на кой друг да вярваш. Като отидеш и не ти хареса има обратен път и той хич не е срамен както някой го изкарват тука. Какво си седнал да търсиш някой да ти постави точната диагноза. Има много и различни условия и ситуации и един път е едно друг път друго.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

За да си бял човек в Канада траябва да правиш минимум 4-5000д чисто на месец.това е абсолютния минимум ,но не е съвсем достатъчно.трябва и бяла работа.аз тая пара я вадя обаче с черна работа и се чувствам негър.друго си беше когато същите пари ги вадех в Бг. докато си въртях синджирчето,ама дето викат хората надеждата умира последна и заради това си налягам парцалите все още в трудовия лагер надявайки се скоро да се върна на старата си позиция. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
а тия с 15-20д на час след таксите направо духат супата и си мислят ,че са хванали господ за шлифера. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от jet »

бате, при положение, че в БГ взимаш същите пари като тука ама с въртене на синджирче, защо си още тука. Партията не те иска вече или са спрели самолетите за БГ?
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

щото съм мазохист. :wink: ама ти май много питаш.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Ами това е , Батето е една енигма или не може да определи металната (химическа) принадлежност , на просперитетния си атрибут :roll:
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

истината за Канада е че е мамата си ебало .имигранта трябва да е като трастика ,да се огьва ,но да не се чупи,някои се чупят
THE LAST LINE OF DEFENSE
chinois

Мнение от chinois »

Един ден в началното училище като питали "Как си представяте Канада?" и получили следните отговори:
Жан:
"Като една могъща скала. Разбиват се вълните в нея, блъска я вътъра ,а тя седи непоклатима"
Джон:
"Като един огромно кленово дърво си я представям.Раздвижва листата и клоните вътъра, а бурите и ураганите го разлюлчват, но то не се прекършва"
Хуан-Мария-Веласкес-Родриго-Санчес:
"Като един огромен кораб си я представям. Цепи океана все напред и не я унищожават нито огромни вълни ,нито бури и урагани, обаче на някой вътре им се разгонва фамилията" :lol:
Публикувай отговор