Anketa za ili protiv EU

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено

Za ili protiv EU ste?

ZA!!!
41
71%
Protiv!!!
15
26%
Niamam mnenie!!!
2
3%
 
Общо гласове: 58
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

малко офтопик, но този цитат е от статия за изборите
"11 400 избирателни секции се предвижда да бъдат открити за гласуването. В чужбина за държавен глава на България ще се гласува в 144 секции. Според избирателните списъци 6,446 милиона българи имат право на глас. В тях не се включват 488 хиляди българи, които са напуснали страната два месеца преди датата на изборите."
Вие как го разбирате това, нали направиха някакви промени наскоро за гласуването, та тези 488хил. са напуснали България последните два месеца и няма да са в България за изборите ?Толкова ли много хора напускат или пък смятат и туристите и тези с двойно гражданство които са били на гости...
...мразя мастика без айрян...
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

може би има нещо общо с избирателните списъци , ако са ги подготвили по това време .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

tochica, единственото, което ми допада от членството в съюза е безвизовия режим. Обаче той и сега е много олекотен. А за опашките пред посолствата за визи преди години само като си спомня и ме побиват тръпки. Вадила съм гръцка и немска виза, абсолютен кошмар. А за разрешителни за пограничните зони правеха проучване като за пропуск за фбр. :twisted: Слава богу, това е минало.
За гърците не съм чела статистики за след и преди ЕС, но имам приятели гърци (в Гърция, не тук) и реват на умряло от фантастичните цени на всичко, включително и на основните хранителни продукти. Другото от което се оплакват е прекалената намеса на съюза в начина им на живот, като забраната да работят магазините през ноща и т.н. И ние ще си патим от същото.
Let it go...
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

леле що глупости се изписаха, а бил емигрирал "цветът на българската интелигенция", ужас
освен да се мисли не е лошо и да се знаят елементарни неща като , че икономическия възход на държави като гърция, испания, ирландия се дължи на ес
разбира се всяка различно напр. ирландия е подобрила 2 пъти жизнения си стандарт спрямо средноевропейския и сега е над чертата за разлика от гърците които се опитваха да крадат , а не да работят /както ще се случва това и в българия/ но дори и там няма и педя необработваема земя, а селата им са свежи и приветливи и ес е единствения шанс това да се случи и у нас , вече има раздвижване
друга част от мангизите са за екология, но за изчистване а не за мърсене,
други кинти са за инфраструктура и т.н. и т.н.
така ще го закъсаме като влезем в ес, че единственото спасение е невероятната канада
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

monny написа:леле що глупости се изписаха, а бил емигрирал "цветът на българската интелигенция", ужас
...
Я да те питам - ти явно в ентелегентните среди, където си израсъл не си имал възможността да прочетеш "Бай Ганьо"?. Заблудили са те нещо. Няма "цвят на българската интелигенция". :lol: :wink: Българина винаги ще си остане "Бай Ганьо", когато се намира от другата страна на океана. :lol:

Бе ти що не си хванеш самолетчето януари към ЕС-то, недей да се мъчиш тук, моля ти се!
Let it go...
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

стига сте спорили, преди бая годинки ЕУ беше на път да оправи и Канада, да не се майтапя, ЕУ почти беше стигнал до източните канадски провинции, сеейки от семето на просперитета ама се разминахте.Та цялата работа/нещо любопитно/ е била че 1982 Гренландия като провинция на Дания със специален статут решава да се разкара от ЕУ, и така мечтата на Батката за европейски стоки, бири, жени и т.н. в Канада остана на цял океан разтояние, а не на половин :D
ако пък ви е останало някое излишно евро и искате да почувствате европейската култура на канадска земя, винаги можете да посетите с кеф Сейнт Пиер и Микелон, и да си изхарчите еврото :lol:
...мразя мастика без айрян...
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

Ivet написа:
Бе ти що не си хванеш самолетчето януари към ЕС-то, недей да се мъчиш тук, моля ти се!

що през януари бе душо, билетът ми е за 22 декември, ще ти пратя снимки как баи ганьовците посрещат ес на 31 срещу 1, пък ти може да си легнеш около 22.00 съгласно канадската традиция и да сънуваш канадски мечти
а през юни смятам окончателно да се махам оттук /една година достатъчно / пък ти не се безпокой като хванеш ревматизъм от влагата и студът ще ти предпишат количка на батерий :wink: :beer:
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Good Luck! :lol:
Let it go...
Stoni

Мнение от Stoni »

monny написа:
Ivet написа:
Бе ти що не си хванеш самолетчето януари към ЕС-то, недей да се мъчиш тук, моля ти се!

що през януари бе душо, билетът ми е за 22 декември, ще ти пратя снимки как баи ганьовците посрещат ес на 31 срещу 1, пък ти може да си легнеш около 22.00 съгласно канадската традиция и да сънуваш канадски мечти
а през юни смятам окончателно да се махам оттук /една година достатъчно / пък ти не се безпокой като хванеш ревматизъм от влагата и студът ще ти предпишат количка на батерий :wink: :beer:
Moni, ti koga zbyrka kogato idva6e ili kogato di trygva6e :?:
Dnes 30.03.2007
Zemqta :wink: :beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ei imalo i umni hora s pravilni re6eniq ,makar i zakasneli,vaprosat mi oba4e e az kato vi pi6eh ot tuk vie za6to ne mi viarvahte ot Balgaria ta da spestite pone njakoj lev i goljamo koli4estvo nervi i razo4arovanij.No kakto e kazal naroda ;oko da vidi ,raka da pipnr; ili ;po dobre kasno otkolkoto mikoga; :D
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнение от alen vid »

bateto написа:Ei imalo i umni hora s pravilni re6eniq ,makar i zakasneli,vaprosat mi oba4e e az kato vi pi6eh ot tuk vie za6to ne mi viarvahte ot Balgaria ta da spestite pone njakoj lev i goljamo koli4estvo nervi i razo4arovanij.No kakto e kazal naroda ;oko da vidi ,raka da pipnr; ili ;po dobre kasno otkolkoto mikoga; :D
Ами защото ти ,според мен ,си основния инициатор,хората да идват в Канада.....................!
толкова по-въпроса "защо идвате тука в Канада" за тези от хората които ти вярват.

А по въпроса : "защо не ми вярвахте" , мога само да предположа че, другата половина от четящите те , четат колко си последователен -
в твърденията ти /на думи/ и следствието им изразено / в постъпки / .
веднъж - псуваш Канадата , - друг път - твърдиш че,няма да се връщаш ж България ............. след това , - пак ще се връщаш - ама нещо не се връщаш а все седиш в Монтреал ... а то този град нещо не го виждам да е в Бг........
На незнамси кое место : - обявяваш,някакви си 800 дни ...., - ама после нещо ги отебаваш .....!!!!!
Изобщо кво да ти кажа ,акто си запитал толкова : - ами симпатяга си!!!
Желая ти от сърце , всичко най-хубаво да ти се случва в живота.
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

Ivet написа: Българина винаги ще си остане "Бай Ганьо", когато се намира от другата страна на океана. :lol:
това го пропуснах :D
най-големите бай ганьовци дойдоха в канада още през 90-та и си остават бай ганцовци и до сега - и как да са други в тази държава в която не може да се разминеш от култура и материална и духовна, върхът на която е безизразното how are you
тук вече меракът ти да се изтъкнеш за сметка на българия се
размина с геогравските ти познания, защото отатък океана са българите не само в българия но и в ес или напълно изкрейзи ако смяташ че канада цивилизационно е по напред от европа
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

Stoni написа: Moni, ti koga zbyrka kogato idva6e ili kogato di trygva6e :?:
Dnes 30.03.2007
Zemqta :wink: :beer:
не съм сбъркал бе човек, както се казва
дойдох, видях и не ми харесва
и не виждам смисъл да побеждавам :beer:
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

monny, Това за Бай Ганьо беше просто шега. :wink: Радвам се на хора като теб, които си събират багажа и се омитат от тук. И за канадската култура, пардон, липсата на такава си прав. Но темата беше за България и ЕС-то, а не БГ срещу Канада. :lol:

Наистина ти пожелавам много късмет, като се върнеш обратно и дано никога не страдаш от синдрома на пингвина. (ако не знаеш какво е това, няма значение, остават си само добрите пожелания!)
Последно промяна от Ivet на Пон Окт 23, 2006 11:33 pm, променено общо 1 път.
Let it go...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

A ba6 varhat e haus a going bari ili uats ap,prevedeno na balgarski -Cqlata im kultura se varti okolo k.ra. :D
Заключено