Какво да вземем ...(2) - на пазар в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
bravo

Мнение от bravo »

Snobaria, ama ha! Drugo si e da ide6 na livadata s obuvki Salamander na 15cm tok4e i da si izvadi6 marulite i drugite hrani ot 4anta Vuitton!
Mdam :twisted:
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

pazaruvaite v shtatite - tam e oshte po evtino

plattsburg za montrealci, niagara za torontiani, seattle za vancouverci.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Та така, за Уинърс има доста маркови дрехи на добри цени, проблемът е, че на мен не ми харесва точно фактът, че имат по една бройка и трябва да се рови. Дънки лично аз си копувам от коско по 2-3 чифта и после връщам тези които не м и стават, има обикновено левис, томи "фингър", келвин клайн и от този сорт. За обувки, преди бях фен на Док Мартенс, но сега си копувам гор текс, колкото се може оп-леки. За якета, дрехи и обувки, ето тези 2 места:

http://www.mec.ca/

http://www.lacordee.com/

Също понякога

http://www.lebaron.ca/

За по-интересно дрехи, ако искате да се правите на младежи:

http://www.urbanoutfitters.com/
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Е аз като ползвам Одеклон Тройний сега сноб ли съм или не съм,щото с Хуго Бос всеки може да се пръска ,а ние любителите на славната съветска марка се броим на пръсти. :D
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

bateto написа:Е аз като ползвам Одеклон Тройний сега сноб ли съм или не съм
Ако го ползваш за пиене, значи не си сноб. Обаче ако го използваш не по предназначение за след бръснене, значи си сноб и то голям :lol:
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

simplyaven написа: ... абе, къде ми е йу-то на фонетичната??? :x
Цъкни на бутончето от което се сменя клавиатурата. Последния ред на падащото меню е "Схема на клавиатурата".
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

благодаря на всички, които ми помогнаха в неравната борба с фонетичната кирилица, която борба да ви кажа е тежичка доста :?

по темата... не вярвам на нито една дума от написаното от тези, обличащи се в скъпи бутици, сорри... :cry: и да - абсолютно съм убедена, че огромната част от пишещите тук също си правят сметката, не мога само да разбера защо е трудно да го кажат??? :shock: аз не виждам нищо лошо в това, че за момента не мога да пазарувам на 5-то авеню например... но виждам много смешни оттенъци в това да твърдя, че мога :D леко на шизофрения ми прилича 8)
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

два пути съм го пуснала това, извинявам се :oops:
Последно промяна от simplyaven на Сря Окт 11, 2006 10:16 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

bateto написа:Е аз като ползвам Одеклон Тройний сега сноб ли съм или не съм,щото с Хуго Бос всеки може да се пръска ,а ние любителите на славната съветска марка се броим на пръсти. :D
Ти пак добре, че не си на "Комсомолска сълза" :lol: Бе в общи линии - внимавай с руските парфюми! :rotfl: И за да не дразня напразно любопитството ти с въпроса "Защо?", ще ти дам мъничък пример :mrgreen: :

" С още по-страшно вълнение аз започнах да крача по площадката на вагона. И пушех ли, пушех. И внезапно ярка като мълния мисъл по­рази мозъка ми:

- Какво ли да си пийна още, че да не угасне и този порив? Какво да пия в твоя чест?

Лошо! Нямам нищо, което да е достойно за теб.“Кубанская” – това е такова дърво! А “Российская” – дори е смешно да се говори пред теб за “российская”. А “сухото розово” за рубла и трийсет и седем! Боже!
...

Не се смейте. Имам богат опит в измислянето на коктейли. И до днес от Москва до Петушки пият моите коктейли, без да знаят името на автора. Пият “Ханаанския балсам”, пият “Сълзата на комсомолката” и добре правят, че пият. Ние не можем да очакваме бла­гаот природата.А за да си ги вземем от нея, разбира се, трябва да знаем точните им рецепти. Ако искате, ще ви дам тези рецепти. Слу­шайте.
....
При мен се получи следното: изпих цял флакон “Сребърна момина сълза”, седя и плача. Защо плача? – защото си спомних за мама, тоест спомних си и не мога да забравя моята мама. “Мамо”, - казвам. И плача. И после пак: “Мамо!” – и пак плача. Ако беше друг по-глупав на мое място, така щеше да си седи и да плаче. А аз? Взех флакон от “Люляка” и пих. И какво мислите? Сълзите пресъхнаха, овладях глупашкия си смях, а на мама дори забравих как й е името и фамилията.

Затова ми е толкова смешен онзи, който като приготвя “Духът на Женева”, към препарата против изпотяване на краката прибавя “Сребърна момина сълза”! Чуйте точната рецепта:


“Бял люляк” – 50 г

Препарат против изпотяване на краката – 50 г

Бира “Жигульовское” – 200 г

Лак на спиртна основа – 150 г


Но ако човек не иска напразно да тъпче земята, нека да прати на майната си и “Ханаанския балсам” и “Духът на Женева”. А най-добре да седне на масата и да си приготви “Сълзата на комсомолката”. Миризлив и странен е този коктейл. Защо миризлив – ще разберете по-нататък. А в началото ще обясня какво му е странното."

Венедикт Ерофеев "Москва-Петушки"
Let it go...
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Абе хора, кой в тази тема е парадирал че се облича в скъпи бутици? Виждам някаква бурна реакция, ама не виждам срещу какво :?
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ивет. :D :D :D Страхотно.Видях себе си в този панфлет,повдигна ми се самочувствието и взех жизнено важно за себе си решение ,от утре минавам на ;ДУХИ; край на мизерията и на долнопробния ;Тройнъй;.
Симпли и Сърви ,не е важно как се обличаме ,а как се събличаме :D с което искам да сложа точка на спора ви.Това последното е твърдение на една моя приятелка от близкото минало професионална стрийптизьорка. :wink:
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

bateto написа:Симпли и Сърви ,не е важно как се обличаме ,а как се събличаме :D с което искам да сложа точка на спора ви.Това последното е твърдение на една моя приятелка от близкото минало професионална стрийптизьорка. :wink:
:D :D :D :beer: :beer: :beer: тренирам отсега за нова година - да изненадам съпружето :lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Yes. :beer:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:...
Симпли и Сърви ,не е важно как се обличаме ,а как се събличаме :D с което искам да сложа точка на спора ви.Това последното е твърдение на една моя приятелка от близкото минало професионална стрийптизьорка. :wink:
Батка, не мога да си кривя душата, с това съм съгласен 101%. Мухахахахахахаха. :lol: :rotfl: :rotfl:
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

Леле чак и темата е разделена
Полезно ще ми е нам обаче ще се запозная с много нови магазинчета
Лично аз не държа да пазарувам от лъскави места не държа и да са маркови, но все пак не искам да са от времето на баба ми и да са кофти качество, а именно тово виждам из достъпните магазини и разбира се, че при това ниско качество, вече и достъпните магазини ми се виждат скъпи
По отношение, че всички магазини тук изглеждат ужасно съм съгласна
Пълна цигания ми се видяха в самото начало, абсолютна липса на вкус и естетика, но вече свикнах и изобщо не обръщам внимание на това :?
Ще следа темата за нови магазини :)
Заключено