Внимание- децата!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Oplachi se i na studentskata asociacija, Joy.
I kurazh!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Много въпроси ми идват в главата, но първо - никой не е научен да бъде родител. Става въпрос за бебе на 2 месеца и половина - поне така спомена в началото Джой. Коя майка се научава за толкова време да си гледа детето както трябва ? (някои никога не се научават и въпреки това си отглеждат децата) Има безброй много майки, които изпадат в този период в депресия и изобщо изостават децата си за месеци. Аз лично имам приятелки, които майките им са отгледали първите месеци бебетата. Не познавам хартите, но това не влиза в никоя категория - "липса на родителски умения" в случай с новородено първо дете. Пълен абсурд, ако абсурдите могат да бъдат пълни и празни !

Сега се сещам по въпроса за стажа ! Не искам да разказвам какви огромни проблеми си имах, но в крайна сметка университета застана зад мен и оценката на супервайзъра ми не беше зачетена за меродавна. Събраха се преподаватели и оцениха отделно стажа ми, както и рапорта за него. Университета и преподавателите ти трябва да те защитят ! При първия знак от моя страна (телефонно обаждане) имаше моментална реакция и защита на стажанта (в случая аз). Последваха поредица от намеси, за да защитят моите права и задълженията по договора на приемащата страна. При теб не би трябвало да е по-различно. Какво представлява договорът за стажа ти ? Клаузи ?

Джой, обясни моля, как така медицински лица могат да съдят родител и да му отнемат детето, пък бил той :

- социално слаб
- неумел в отглеждането на детето без да му е причинил никаква болка или проблем

Освен тези две неща, има ли друго в което майката е обвинена ?

И защо трябва да се стига до "защита на пациент", когато по-скоро задължението на докторите и медицинските сестри е да лекуват заболявания, а не да защитават/съдят ? Кви са тия абсурди, нелепици, небивалици, олигофренщини и гадории !!!!! :evil:
Последно промяна от krimon на Вто Апр 04, 2006 6:55 pm, променено общо 1 път.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Джой добре дошла в Канада.И на теб май ти се отвориха очите за някои работи.
Не слушай старило ,а слушай патило.С тия гумени комунистически глави няма да се оправиш .Най много да затънеш още по вече.Гледай да се измъкваш суха от ситуацията и забрави да си търсиш правата ,щото няма да ги намериш.Навремето когато ме изхвърлиха несправедливо от училище ,но за сметка на това си прибраха парите и тръгнах да си търся правата един много свестен човек от техните среди ми каза -няма да успееш защото нямаш пари и си господин никой ,те са толкова силни и застъпиш ли им интересите и репутацията им ще те смачкат за отрицателно време,зад тях стои ДЪРЖАВАТА,а зад теб никой.Не го послушах ,зашото все още вярвах ,че живея в цивилизована държава,но уви човекът излезе прав.Комунистическата мафия в Канада е непобедима почти толкова колкото и в България. :(
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Мерси, бате, за момента това се опитвам да правя- да изляза суха.
Но на карта е заложен целия ми живот (каква ирония-заради опит да спася чужд... :roll: ). И ако ме скъсат, нямам какво повече да губя. Отчаяната Джой ще се бори за някаква справедливост с всички възможни средства. Няма да имам друг изход.
При теб не би трябвало да е по-различно. Какво представлява договорът за стажа ти ? Клаузи ?
Няма подобно нещо, кримон. НИКАКВА защита-точно обратното. Това не е стаж за магистратура-не забравяй- няма никакви договори и никакви клаузи.Аз съм безгласна буква.
Освен тези две неща, има ли друго в което майката е обвинена ?
Това е, в което е обвинена. Напълно достатъчно за отнемане на дете ако се докаже.
по-скоро задължението на докторите и медицинските сестри е да лекуват заболявания, а не да защитават/съдят ? Кви са тия абсурди, нелепици, небивалици, олигофренщини и гадории !!!!!
Не само.
Une nouvelle refonte du programme a été appelée LA VISION DISCIPLINEINFIRMIÈRE : 1990- On revient en quelque sorte aux valeurs fondamentales. Le caring et l’advocacy sont perçus comme le propre des soins infirmiers : « le soin infirmier s’humanise et délaisse la conception mécaniste et technicisée des décennies précédentes » (Blondeau,(1993).

“Toward a theory of nursing ethics”, Advances in Nursing Science, 13 (July 1989), 9-22. Gadow, S. “Existential advocacy: Philosophical foundation of nursing”, In S. Specher & S. Gadow (Eds.). Nursing: Images and ideals. New York: Springer, 1980

Les professionnels de santé doivent pouvoir assumer leur rôle d’advocacy et peser sur les réglementations publiques et les mesures de santé qui ont un impact important sur la santé.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Аз на Джой вече й го написах, ама ако на някой, не дай Боже, му дойде на главата подобен проблем, да знае че се намират някъде и подобни служби:

http://www.harcelement.umontreal.ca/services.htm
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Да бе, да, още малко ще ме убедиш, че правиш стаж и няма договор ... дори да не е лично твой е между университетската програма и здравното заведение, към което си стажант ... тук няма това - онова ... и ако си безгласна буква не могат да те пипнат с пръст за мнение .... Всичко друго е абсурд (пълен или празен) !

И малко силно ми звучи, че целият ти живот е заложен на карта от някакъв вид "съдилище" ... drama queen ... т.е., ако стажа се зачете за пропаднал губиш право да продължиш да учиш ли ???

От цитата разбрах, че можеш да защитаваш пациентите си, а къде се казва, че може и да ги съдиш ? Това за случая с твоята супервайзърка ... Или тя е в ролята на "защитник" на пациента си - т.е. бебето :shock:


В случая с повдигнатите обвинения към майката, спокойно могат да приберат децата на поне 50 % от имигрантите :lol: :lol: :lol: :lol:

Голяма простотия ! Учителката на детето от детската градина беше осиновила ТРИ деца на наркоманка-канадка, която ги е увредила още по време на бременността си, така че сега посещават специализирани училища и се нуждаят от специални грижи. Наркоманката си е още такава, безработна и сама. Делата на мамата срещу втората мама се точат вече 10 години ... познай кой плаща делата ... осиновителката :shock: В същото време гледа децата, плаща им всички специализирани сервизи и училища и т.н. Красота ! Пропото ми тук е свързано с правата на родителите /кръвните/ и колко силни са всъщност те.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Проблема момичета не е кой ,къде,кога и как .Проблемът е ,че живеем в една държава в която лицемерието,безнравственността и пълното отчуждение м/у индивидите е факт.Или се нагласяш на свирката им или си аут.Ако си човек с морал и основните човешки и житейски стойности не са ти чужди не можеш да изплуваш.За да оцелееш трябва да си лицемер.Ако не си такъв тръгвай по моя път ,каквото има да вземаш от тук вземай и бегайте крачка да бягаме по далеч от това пошло и зомбирано общество.
Това е истината ,другото е кауз пердута.
Благодаря.
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

JOY, много взаимно противоречащи си неща пишеш.
Да не си и ти като твоя приятел бозо на някаква програма за изпитания на лекарства върху хора срещу заплащане?
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

bateto написа:,каквото има да вземаш от тук вземай и бегайте крачка да бягаме по далеч от това пошло и зомбирано общество.
abe че е така , така е, ама по-страшното е че почва да ни харесва, коеето значи че ставаме малко по малко част от него :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

bateto написа: Това е истината ,другото е кауз пердута.
Благодаря.
Бате, с тази твоя Истина, която ни я сочиш като некой пророк под път и над път, да вземеш да основеш някоя секта.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

дори да не е лично твой е между университетската програма и здравното заведение, към което си стажант ... тук няма това - онова ... и ако си безгласна буква не могат да те пипнат с пръст за мнение .... Всичко друго е абсурд (пълен или празен) !
Никой не ме информира за договорите между университета и университетските здравни заведения. :roll:
т.е., ако стажа се зачете за пропаднал губиш право да продължиш да учиш ли ???
До тук стотина човека изхвърчаха от програмата-няма да съм първата, нито последната.
а къде се казва, че може и да ги съдиш ?
Тя сигнализира на DPJ-то, който непосредствено "съди", но двамата работят заедно по делото, като показанията на сестрата в случая са изключително важни и решаващи. Друга сестра от т.нар. ателие де стимюлясион (колежка и приятелка, която е абсолютно солидарна), където реферират рискови родители, участва непосредствено като свидетел на съда със свое досие. С други думи, това са професионални съставители на досиета и "доказателства", кримон, и да се пребори човек с такива никак не е лесно.
В случая с повдигнатите обвинения към майката, спокойно могат да приберат децата на поне 50 % от имигрантите
За което и открих тази тема, стресната много сериозно от наблюденията си за положението.
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Не мога да си представя стажант-медик (вкл. и мед. сестра) да няма клаузи в договора си. Ако сгрешиш професионално, напр. дадеш грешно лекарство на пациента и той получи странична реакция кой носи юридическа отговорност? Ти или сюпъвайзъра ти? Ако нямаш лиценз за мед. сестра не би трябвало да си юридически отговорна за действията си.

Изобщо този казус ми се струва странен.

Донякъде мога да разбера за какво се касае. Преди години (не-повече от 5-6) в Канада е имало случай на млада жена (под 20 годишна), която е била изписана с кърмаче. Кърмела е детето редовно - явно е имала соц. работник, който е следял за тези неща, но т.к. е била неопитна не разбрала, че детето гладува и в крайна сметка то загива от недохранване. След този казус се обръща специално внимание на такива майки, затова поведението на сюпервайзорката не ме учудва. С други думи, това че майката е неопитна и неориентирана в някои случаи се оказва фатално за детето. Не защото дрехите му не са маркови, а защото от неопитност майката може да постави живота му в рискова ситуация.

Тази ситуация ми напомня малко на I am Sam. :D
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Ако сгрешиш професионално, напр. дадеш грешно лекарство на пациента и той получи странична реакция кой носи юридическа отговорност? Ти или сюпъвайзъра ти?
Само студента. Тази клауза лежи в основата на обучението въобще,т.к. студентите имат иматрикюлясион от Ордера, според който носиш пълна юридическа отговорност. Какво общо има това със ситуацията?
Не защото дрехите му не са маркови, а защото от неопитност майката може да постави живота му в рискова ситуация.
Точно така се изказа психолога- поради липса на attachement от страна на майката, бебето е в смъртна опасност. Изказа се именно по повод привързанността на майката и че ненабирането на тегло е психологична реакция на rejet от страна на бебето. Говорих тези дни с моя много добра позната педиатърка от България по този повод- какво мисли за това изказване. Тя от своя страна ме попита голяма ли привързаност има към бебетата в домове за сираци и колко от тях са умряли. Явно само в Канада умират от подобно нещо- това бяха думите и.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

добре, че поне имаме избор да си вземем самолета за временно, преди някой идиот да реши нещо подобно.....
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

c200 написа:
JOY написа: Умея прекрасно да бъда максимално дипломатична
да не е да си се изрязала като за евреите, че жална му майка на туй дете с такава закрилница.
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Заключено