Документи Букурещ - Пролет 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Ninushevi »

Абе, кво да ви кажа, чакане му е майката. Ние получихме медицинските формуляри 5 месеца след баркодовете. Така че, правете си изводите и търпение. Нещата стават, макар и бавно!Успехи!!!
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
kaliopeq
Мнения: 79
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 3:46 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от kaliopeq »

sudju4e написа:Нямаме право да изискваме нищо от Букурещ на този етап - ясно си е написан срока за обработка, а именно както kaliopeq по-горе написа 6 месеца, което значи да си изкараме последното българско лято на воля, да обиколим морета и планини, да заработим още някой друг лев към фонд "Канада" и да чакаме септември медицинските. Emili_vn публикува линкове към статистиките на молдовци и румънци, за които сроковете са същите като нашите.

Извод: Любувайте се на природата ни, прекравайте време с близките си (за които 100% ще Ви е мн мъчно), дишайте дълбоко и се усмихвайте повече и времето ще мине мн бързо :) ;)
Sudju4e е права. Въоръжаваме се с търпение и чакаме, и ......се забавляваме :) докато минава определения срок. ;)
Karadjova написа:Здравейте, мдаа....чакането е направо психясващо :)Ама какво да се прави...срок от 6месеца. Аз гледам да се занимавам с всякакви неща, освен ходенето на работа, за да минава времето.
Иначе, аз съм все още без баркодове.Знам ли..., Неделчева прати док. март месец, и тя няма още баркодове.
Явно са решили, на пратилите март документи, да не им пращат баркодове. Но само те си знаят!
хубаво и слънчево лято на всички и на есен с визи :D ;)
Те вашите документи и баркодове ще дойдат на куп май май :-) или направо медицински
Важното е да дойдат ;)
23.04.2010 - 17.12.2011
Процедура : 1 година, 7 месеца, 24 дни
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Joya »

За съжаление, ако бяхме нормална държава, нямаше толкова да се притеснявам. Не е проблем, че бавят от Букурещ, проблема ми е да се чудя ден и нощ, дали е дошло нещо, а нашите любими пощи не са го затрили случайно. Но ако бяхме нормална държава, нямаше да искам да емигрирам. Така че чакам, и се надявам поне едното от двете писма да дойдат - баркод или медицинско. :devil:
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от smt »

Ние по федералната процедура си получихме баркодовете по е-майл, което си беше огромно облекчение, че не разчитахме на пощите. Сега обаче най-вероятно формулярите за изследванията ще ги пратят по пощата, което наистина си е притеснително. Поне, ако ни уведомяваха по е-маил за целта щяхме да знаем кога да стоим на главите на пощенските служители.
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
kaliopeq
Мнения: 79
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 3:46 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от kaliopeq »

smt написа: Поне, ако ни уведомяваха по е-маил за целта щяхме да знаем кога да стоим на главите на пощенските служители.
Би било добре .
23.04.2010 - 17.12.2011
Процедура : 1 година, 7 месеца, 24 дни
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Ninushevi »

Ами при нас това стана-уведомиха ни по имейл кога са ни пратени медицинските и ние горе долу си направихме сметка кога да ги очакваме в пощенската кутия.Малко надминаха очакванията ми-путъвали са 14 дена!!! Но все пак дойдоха.
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
kaliopeq
Мнения: 79
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 3:46 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от kaliopeq »

Ninushevi написа:Ами при нас това стана-уведомиха ни по имейл кога са ни пратени медицинските и ние горе долу си направихме сметка кога да ги очакваме в пощенската кутия.Малко надминаха очакванията ми-путъвали са 14 дена!!! Но все пак дойдоха.
Браво ! Сега вие ще ни "осветлявате" по следващите стъпки в процедурата :-)
Успех Ninushevi
23.04.2010 - 17.12.2011
Процедура : 1 година, 7 месеца, 24 дни
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Ninushevi »

kaliopeq написа:
Ninushevi написа:Ами при нас това стана-уведомиха ни по имейл кога са ни пратени медицинските и ние горе долу си направихме сметка кога да ги очакваме в пощенската кутия.Малко надминаха очакванията ми-путъвали са 14 дена!!! Но все пак дойдоха.
Браво ! Сега вие ще ни "осветлявате" по следващите стъпки в процедурата :-)
Успех Ninushevi
С удоволствие ! Ние вчера направихме медицинските във Вита и сега ще чакаме за ОК.Странното е ,че досега всички кандидати са се обаждали след определен период от време ,за да питат дали всичко е ОК ,а на нас от МОМ ни казаха ,че ако НЕ ни се обадят до 20 дена значи всичко е ОК и влизаме в период за чакане на виза и съответно ако през тези 20 дена ни позвънят значи нещо не е наред.Сега ще чакаме!!! Някой друг чувал ли е за такъв вариант?
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от smt »

Ninushevi, честито и от мен! :) Имам един въпрос към вас, пратих ви го на лични.
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
bubush82
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 22, 2011 6:46 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от bubush82 »

Здравейте Ненушеви,

бихте ли ни споделили в какво се състоят медицинските прегледи ? / какво точно се минава и проверява /
Благодаря предварително.

Бубуш
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Koko »

bubush82 написа:Здравейте на всички.

Имам едно питане :

Поради лични причини ми се налага да кацна до Торонто, а реалната дестинация е Ванкувър.
Та така , питам Ви - дали представлява проблем при кацането на тази дестинация ( свършване на работа в рамките на 2 дена ) и потегляне към Ванкувър с кола поднаем .

Понеже след кацането трябва да се подадът документи и така нататък , дали това трябва да се направи веднага или имаме дедлайн ?

Мерси за отговорите предварително.

Поздрави.
Оформянето на документите при пристигане става на първото летище в Канада на което кацнеш, т.е. в случая това ще е в Торонто, но няма никакъв проблем да им обясниш че крайната ти дестинация е Ванкувър.

Имаш ли представа колко е пътя от Торонто до Ванкувър с кола - ако не се лъжа е към 4 дена път.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Ninushevi »

bubush82 написа:Здравейте Нинушеви,

бихте ли ни споделили в какво се състоят медицинските прегледи ? / какво точно се минава и проверява /
Благодаря предварително.

Бубуш
Медицинските се състоят в следното : на възрастни-кръв за СПИН,сифилист и хепатит;урина-на която не знам какво и изследват;ренген на бял дроб;преглед с лекар-задава въпроси от сорта от какво сте боледували или боледувате,хронични заболявания,операции,лекарства дали вземате,от туберкулоза дали сте боледували или дали сте имали вземане даване с болен от туберкулоза;после ви слуша гърдите,мери кръвно...общо взето е това;
На децата - на малката ,която е на 2 год само я преслуша ,измери и изтегли,а каката на 7,5 год -урина + като на малката.Това е общо взето.
Успех на всички!
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
bubush82
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 22, 2011 6:46 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от bubush82 »

KOKO & NUSHEVI,

Благодаря за бързият отговор. Високо оценено.

Коко , ами на мен ми казаха че е около 2 дена път, но не съм 100% сигурен. Остава да проверя някак си , но това с дните не е проблем , идеята е , че искаме да видим природата и да се нарадваме на Канада максимално а и от друга страна полетите до Торонто са по 400 $ плюс минус , а до Ванкувър са по 1200 $ , силно вярвам , че с кола ще спестя повече отколкото със самолет а и др си е да си обиколиш малко :) Ние сме си екстремисти.
БТВ - ако имаш информация коя агенция да ползвам за пик ъп Торонто и дроп оф Ванкувър ще съм ти благодарен.

Нушеви , много благодаря за отговора , идеята ни беше да си направим предварителни изследвания тука и да си видим резултатите въпреки ,че сме си здрави и спортуваме.

За завършек нека се похвалим и ние ! Получихме днес баркодовете а документите ги пратихме преди няма и седмица :) Направо немога да повярвам !!

Успех на всички , сега остава да чакаме медицинските.

Поздрви ,

Бубуш
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Koko »

bubush82 написа: БТВ - ако имаш информация коя агенция да ползвам за пик ъп Торонто и дроп оф Ванкувър ще съм ти благодарен.
Бубуш
По въздух разстоянието е около 3,300 км, а по пътищата със сигурност е повече - дори 4 дена може и да не стигнат.
Като правите сметка за разходите за такова пътуване имайте предвид че трябва някъде да нощувате, както и че фирмите които дават коли под наем обикновено имат допълнителна такса за връщане на колата на друго място, отделно че не всички дори предлагат такава опция, като добавиш и бензина - много се съмнявам че така ще ви излезне по-евтино.
Що се отнася до това да се разгледа Канада - интересна е отсечката през Скалистите планини, но из прериите не съм уверен че има какво толкова да се види.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Karadjova »

Нинушеви, :),
само остана да кажете колко пари са прегледите, за да направим сметката:)?За възрастен са....
Благодаря ви предварително, и пожелавам да няма проблеми.Чела съм, че наистина ако има проблем се обаждат, ако няма, значи всичко си е ОК!:)Спокойно, няма да ви се обадят:)Направо за виза скоро
Поздрави
Публикувай отговор