От Канада в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12556
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: От Канада в България

Мнение от Ivan1007 »

Излишно беше да се обаждаш от коневръза.
Жената е един от лузърите кято теб мечтаещи за България, защото са неспособни да се справят с ежедневието в Канада. Перспективата хич не е розова пред тях.
По какво ще сравняваме Албърта с България сега, когато Албърта е може би най-зле за поне 25години?

Безработица, доходи, стандарт на живот?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: От Канада в България

Мнение от Kan_Tangra »

Ivan1007 написа:
Kan_Tangra написа: Ям толумбички! Тук са по 30 стотинки парчето, големички, поне 20 санта.
В Канада са по 20$ килото, а на вкус са по-зле.
Има и пастички, дънерчета, саралийки, охлювчета, все неща, дето много ми липсваха в Канада.
Разбирам те!
Само кажи, че заплатата ти е колкото в Канада и виж как ще те разберат и другите.

Аз работих 3 години в Албания - толумбички, баклави, тригуни, пастички, агнешко, кебапчета, дюнери, пици, риби, раци квот се сетиш. Домати, краставици, всякакви плодове. Па това бюреци и хляб да не говорим..На 30 мин с кола от морето - сезона 6 месеца. И евтиния - особено цигари и ялкохол.

Е верно имаше и подробности. Заплатата ми беше един и половина пъти тая в Канада, ама със 6 месеца отпуска, жилище и режийни платени, USD25 на ден за храна не можеш да ги изядеш.

Ta кажи че правиш едно 10 000 лева на месец па който иска да разправя каквото ще. ;)
Сигурно ще е 5 я път, който го повтарям, че в заплатата е разликата.
Това е моята теза, и съм я писал вече.

Разбира се, повечето емигранти не ги вълнува заплатата. За тях е по-важно приятното време, чистият въздух, липсата на цигания, по-голямата чистота в ресторантите, по-известните марки кисело мляко и др под.

Бтв никога не съм правел 8к Кад чисто в Канада. Които се равняват на 10к лева.
Разликата в разходите на 2те места, при такива величини ги игнорирам.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: От Канада в България

Мнение от prace »

Ivan1007 написа:Излишно беше да се обаждаш от коневръза.
Жената е един от лузърите кято теб мечтаещи за България, защото са неспособни да се справят с ежедневието в Канада. Перспективата хич не е розова пред тях.
По какво ще сравняваме Албърта с България сега, когато Албърта е може би най-зле за поне 25години?

Безработица, доходи, стандарт на живот?
Значи, който не харесва Канада е лузър?
Аз мечтая за България, защото съм българка. Ти какъв си?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12556
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: От Канада в България

Мнение от Ivan1007 »

Kan_Tangra написа:
Ivan1007 написа:
Kan_Tangra написа: Ям толумбички! Тук са по 30 стотинки парчето, големички, поне 20 санта.
В Канада са по 20$ килото, а на вкус са по-зле.
Има и пастички, дънерчета, саралийки, охлювчета, все неща, дето много ми липсваха в Канада.
Разбирам те!
Само кажи, че заплатата ти е колкото в Канада и виж как ще те разберат и другите.

Аз работих 3 години в Албания - толумбички, баклави, тригуни, пастички, агнешко, кебапчета, дюнери, пици, риби, раци квот се сетиш. Домати, краставици, всякакви плодове. Па това бюреци и хляб да не говорим..На 30 мин с кола от морето - сезона 6 месеца. И евтиния - особено цигари и ялкохол.

Е верно имаше и подробности. Заплатата ми беше един и половина пъти тая в Канада, ама със 6 месеца отпуска, жилище и режийни платени, USD25 на ден за храна не можеш да ги изядеш.

Ta кажи че правиш едно 10 000 лева на месец па който иска да разправя каквото ще. ;)
Сигурно ще е 5 я път, който го повтарям, че в заплатата е разликата.
Това е моята теза, и съм я писал вече.

Разбира се, повечето емигранти не ги вълнува заплатата. За тях е по-важно приятното време, чистият въздух, липсата на цигания, по-голямата чистота в ресторантите, по-известните марки кисело мляко и др под.

Бтв никога не съм правел 8к Кад чисто в Канада. Които се равняват на 10к лева.
Разликата в разходите на 2те места, при такива величини ги игнорирам.
Не става въпрос за чисто ;-) Прави ги преди данъци, разликата в данъците компенсира разликата в цените. Друга тема е какво получаваш за тези данъци в Канада и какво в България.

Разходите винаги се стремят да догонят приходите.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12556
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: От Канада в България

Мнение от Ivan1007 »

prace написа:
Ivan1007 написа:Излишно беше да се обаждаш от коневръза.
Жената е един от лузърите кято теб мечтаещи за България, защото са неспособни да се справят с ежедневието в Канада. Перспективата хич не е розова пред тях.
По какво ще сравняваме Албърта с България сега, когато Албърта е може би най-зле за поне 25години?

Безработица, доходи, стандарт на живот?
Значи, който не харесва Канада е лузър?
Аз мечтая за България, защото съм българка. Ти какъв си?
Не става въпрос за харесване - аз харесвам и Канада и България.
Човек може да обича и майка си и жена си и не е необходимо да ги противопоставя. :D /
Лузър си не за това, а заради ехидния въпрос за Албърта - успяващия човек няма нужда някой да е зле, за да се чувства той добре.
Аз съм българин, живеещ и работещ в Канада.
Няма нищо лошо в това да се върнеш да живееш и ряботиш в България или където и да било по света. Тъпо е обаче да се опитваш да убеждаваш други в правилнистта на решението си - то е строго индивидуално.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в България

Мнение от myhata II »

пълни глупости, все едно се намирам на комсомолско събрание .... :lol: :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12556
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: От Канада в България

Мнение от Ivan1007 »

myhata II написа:пълни глупости, все едно се намирам на комсомолско събрание .... :lol: :rofl:
Присъствието е по желание. Можеш да напуснеш когато пожелаеш. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: От Канада в България

Мнение от IRA »

Защо да са глупости. Всичко е строго индивидуално. Аз покрай децата съм се прибирала 2 пъти по 3 месеца. Винаги след 2рия месец почвам да не се чувствам добре, хем не съм била притеснена финансово. За себи си знам,че повече от 2 месеца не мога да живея в Бълграия. Напълно съм наясно,че това не важи за остатъка от света. Има хора, които така се чувстват в Канада. Не ги рабирам,но не бих тръгнала да ги разубеждавам. Хората сме различни.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в България

Мнение от miteto »

Kan_Tangra написа:Сигурно ще е 5 я път, който го повтарям, че в заплатата е разликата.
Това е моята теза, и съм я писал вече.

Разбира се, повечето емигранти не ги вълнува заплатата. За тях е по-важно приятното време, чистият въздух, липсата на цигания, по-голямата чистота в ресторантите, по-известните марки кисело мляко и др под.
Повечето емигранти ги вълнува заплатата, защото са икономически, а не "еко" емигранти :D То и програмата, по която сме дошли е такава - за икономически емигранти.
Целия спор почна от там, че почнахте да се превъзнасяте (заедно с давидко) колко била "истинска" храната в България. Което няма много смисъл, фермерите и в двете страни трябва да дават антибиотици, ако искат да не им умрат 3/4 от пилетата. Ама ти по някаква неизвестна причина си мислиш, че замразените бройлери от по 6лв в България са гледани в двора на някоя баба, само десетина пилета тичащи насам-натам, "щастливи". А не са от птицеферма наблъскани едно до друго и хранени с каквото излиза най-евтино за фермера. Или пък краставиците от оранжерия - може би в България или Турция им баят нещо специално в оранжериите, дето го няма в Канада и стават специални и "истински"... Ами хубаво, щом така го усещаш - то за вкус по принцип не се спори, да си жив и здрав и яж което ти е сладко.

Апропо, аз знам че за "приятното време, чистият въздух" и т.н. си го написал с ирония, ама някой живеещ в Бургас (или София) да говори иронично за чист въздух сравнено с Канада - мога само да се засмея :D Или пък за циганията :D
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10172
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: От Канада в България

Мнение от Pavel M »

myhata II написа:пълни глупости, все едно се намирам на комсомолско събрание .... :lol: :rofl:

добре ,че не им се врзваш на акъла на детските учителки :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10226
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: От Канада в България

Мнение от Павел »

miteto написа:
Kan_Tangra написа:Сигурно ще е 5 я път, който го повтарям, че в заплатата е разликата.
Това е моята теза, и съм я писал вече.

Разбира се, повечето емигранти не ги вълнува заплатата. За тях е по-важно приятното време, чистият въздух, липсата на цигания, по-голямата чистота в ресторантите, по-известните марки кисело мляко и др под.
Повечето емигранти ги вълнува заплатата, защото са икономически, а не "еко" емигранти :D То и програмата, по която сме дошли е такава - за икономически емигранти.
Целия спор почна от там, че почнахте да се превъзнасяте (заедно с давидко) колко била "истинска" храната в България. Което няма много смисъл, фермерите и в двете страни трябва да дават антибиотици, ако искат да не им умрат 3/4 от пилетата. Ама ти по някаква неизвестна причина си мислиш, че замразените бройлери от по 6лв в България са гледани в двора на някоя баба, само десетина пилета тичащи насам-натам, "щастливи". А не са от птицеферма наблъскани едно до друго и хранени с каквото излиза най-евтино за фермера. Или пък краставиците от оранжерия - може би в България или Турция им баят нещо специално в оранжериите, дето го няма в Канада и стават специални и "истински"... Ами хубаво, щом така го усещаш - то за вкус по принцип не се спори, да си жив и здрав и яж което ти е сладко.

Апропо, аз знам че за "приятното време, чистият въздух" и т.н. си го написал с ирония, ама някой живеещ в Бургас (или София) да говори иронично за чист въздух сравнено с Канада - мога само да се засмея :D Или пък за циганията :D
Една днешна статия, точно за лъжци като Тангрето и Давидко, които се опитват да продават на краставичари краставици :D

60% от сиренето и кашкавала на пазара са фалшиви

http://www.segabg.com/article.php?id=796321"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10172
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: От Канада в България

Мнение от Pavel M »

Павел написа:
miteto написа:
Kan_Tangra написа:Сигурно ще е 5 я път, който го повтарям, че в заплатата е разликата.
Това е моята теза, и съм я писал вече.

Разбира се, повечето емигранти не ги вълнува заплатата. За тях е по-важно приятното време, чистият въздух, липсата на цигания, по-голямата чистота в ресторантите, по-известните марки кисело мляко и др под.
Повечето емигранти ги вълнува заплатата, защото са икономически, а не "еко" емигранти :D То и програмата, по която сме дошли е такава - за икономически емигранти.
Целия спор почна от там, че почнахте да се превъзнасяте (заедно с давидко) колко била "истинска" храната в България. Което няма много смисъл, фермерите и в двете страни трябва да дават антибиотици, ако искат да не им умрат 3/4 от пилетата. Ама ти по някаква неизвестна причина си мислиш, че замразените бройлери от по 6лв в България са гледани в двора на някоя баба, само десетина пилета тичащи насам-натам, "щастливи". А не са от птицеферма наблъскани едно до друго и хранени с каквото излиза най-евтино за фермера. Или пък краставиците от оранжерия - може би в България или Турция им баят нещо специално в оранжериите, дето го няма в Канада и стават специални и "истински"... Ами хубаво, щом така го усещаш - то за вкус по принцип не се спори, да си жив и здрав и яж което ти е сладко.

Апропо, аз знам че за "приятното време, чистият въздух" и т.н. си го написал с ирония, ама някой живеещ в Бургас (или София) да говори иронично за чист въздух сравнено с Канада - мога само да се засмея :D Или пък за циганията :D
Една днешна статия, точно за лъжци като Тангрето и Давидко, които се опитват да продават на краставичари краставици :D

60% от сиренето и кашкавала на пазара са фалшиви

http://www.segabg.com/article.php?id=796321"

бе те може да са фалшиви но къде къде са по ядливи от канадските боклуци които се продават по местните супермаркети със сходни имена
аз съм ял манджа във франция,италия,испания ,германия,българия,щатите и канада
не всичко е съвършено,но като канадския джънк няма,няма
по европата,в това число и българия с тоя бул шит с който се изхранвате в канадата си храним единствено прасетата
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в България

Мнение от roumensp »

В същата медия видях това:
Борисов: В България няма корумпирани политици!
Борисов обаче даде вчера изумително обяснение защо в Румъния има осъдени корумпирани министри, депутати, магистрати, а у нас не. Просто "техните министри крадат", а президентът им даже "търси политическо убежище в Молдова", а у нас няма осъдени по високите етажи на властта, защото просто няма корумпирани политици. "Превенцията е по-важна за мен. Просто аз знам, че правя всичко възможно да не крадат. И който го докопам, знае, че ще си замине. Метлата ще играе и дори с парцала ще забършем след това", онагледи ролята си на мощен антикорупционен фактор Борисов.
:rofl:
Чу ли, Муха, ще играе мопката, а ти все с Боко се оправдаваш. :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в България

Мнение от roumensp »

Pavel M написа: бе те може да са фалшиви но къде къде са по ядливи от канадските боклуци които се продават по местните супермаркети със сходни имена
аз съм ял манджа във франция,италия,испания ,германия,българия,щатите и канада
не всичко е съвършено,но като канадския джънк няма,няма
по европата,в това число и българия с тоя бул шит с който се изхранвате в канадата си храним единствено прасетата
За теб ми е ясно к'во си ял, докато си въртял геврека (което си правил единствено в Канада). :D
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10172
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: От Канада в България

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Pavel M написа: бе те може да са фалшиви но къде къде са по ядливи от канадските боклуци които се продават по местните супермаркети със сходни имена
аз съм ял манджа във франция,италия,испания ,германия,българия,щатите и канада
не всичко е съвършено,но като канадския джънк няма,няма
по европата,в това число и българия с тоя бул шит с който се изхранвате в канадата си храним единствено прасетата
За теб ми е ясно к'во си ял, докато си въртял геврека (което си правил единствено в Канада). :D

нямаш аргументи румба.само догадки и манипулация
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор