За пестенето на пари в България

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)

Колка лева пестите респективно сте пестили в България след плащането на всички разходи

Анкетата свършва на Вто Фев 01, 2005 3:29 am

под 100
12
38%
100-300
3
9%
300-500
7
22%
500-700
1
3%
700-1000
3
9%
над 1000
6
19%
 
Общо гласове: 32
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Мнение от Blue Passion »

Lub0 написа:Не знам от кой клуб сте, но БГ-то за да се оправи, едно 70% трябва да се премахнат, разни далавераджий, мангали, чалгаджии и прочие елементи, това е единственият изход.
При това положение даже ще има нужда от имигранти.Може да се въведе лотария тип "Зелена карта" :lol: Ще настане една комунистическа идилийка :wink: Няма безработни,няма далавераджии,няма престъпници.Мале-те направо ще се изпопребият в България да ходят :D
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Kpetrov написа:Anxeli, точно защото още не съм дошъл съм толкова толерантен и сдържан в изказването си!!!
Аз за себе си съм сигурен, че ще живея поне 5 пъти по-добре, за Мария вярно незнам и немога да я съдя, но изказванията и бяха малко пресилени не мислиш ли? Излезе, че виж ние в БГ имаме финансовата възможност да емигрираме а канадците са толкова зле, че немогат от собствения си град до 25 години да излязат!!!???
Извинявай, но....
Kretov, за съжаление не знаеш какво говориш, точно защото си още в Бг. Като дойдеш, не казвам че ще мизерстваш, ще идеш до Куба и до Доминиканската Република един два пъти. Но ще ти стане ясно, че си бял човек, ще ти хареса, тук отвсякъде ще те примамват нещата за които си мечтал и които си решил да си позволиш когато можеш. И така малко по малко, колкото повече печелиш, повече си позволяваш а спестявания нямаш, пътуваш на кредит и после връщаш, така е измислена цялата икономика тук. Ще си живееш като доволно прасе и ще се чудиш какви възрожденски сметки си си правил от БГ. Само по децата си колко пари ще пръснеш не мога да ти опиша. Нима не заслужават, сафари с лъвове, Марийнланд - шоуто с китове и делфини на Ниагара, плаж всеки уикенд, дрехи, сладоледи ... А за глезотиите за възрастни, няма достатъчно място просто. Затова хората не могат да си позволят големи неща, защото не могат да се лишат от малките. Ще видиш. А може и да си различен от нас пък знам ли, да се похвалиш след година две че и от жената и от държавата си успял да отчуваш някой лев. А дано :wink: !
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

anxeli написа:
Kpetrov написа:Anxeli, точно защото още не съм дошъл съм толкова толерантен и сдържан в изказването си!!!
Аз за себе си съм сигурен, че ще живея поне 5 пъти по-добре, за Мария вярно незнам и немога да я съдя, но изказванията и бяха малко пресилени не мислиш ли? Излезе, че виж ние в БГ имаме финансовата възможност да емигрираме а канадците са толкова зле, че немогат от собствения си град до 25 години да излязат!!!???
Извинявай, но....
Kretov, за съжаление не знаеш какво говориш, точно защото си още в Бг. Като дойдеш, не казвам че ще мизерстваш, ще идеш до Куба и до Доминиканската Република един два пъти. Но ще ти стане ясно, че си бял човек, ще ти хареса, тук отвсякъде ще те примамват нещата за които си мечтал и които си решил да си позволиш когато можеш. И така малко по малко, колкото повече печелиш, повече си позволяваш а спестявания нямаш, пътуваш на кредит и после връщаш, така е измислена цялата икономика тук. Ще си живееш като доволно прасе и ще се чудиш какви възрожденски сметки си си правил от БГ. Само по децата си колко пари ще пръснеш не мога да ти опиша. Нима не заслужават, сафари с лъвове, Марийнланд - шоуто с китове и делфини на Ниагара, плаж всеки уикенд, дрехи, сладоледи ... А за глезотиите за възрастни, няма достатъчно място просто. Затова хората не могат да си позволят големи неща, защото не могат да се лишат от малките. Ще видиш. А може и да си различен от нас пък знам ли, да се похвалиш след година две че и от жената и от държавата си успял да отчуваш някой лев. А дано :wink: !
anxeli,а не е ли това живота?Изкарваш пари и ги пилееш за глупости,защо ти трябва да спестяваш???????Защо трябва да наричаш доволни прасета хората,които си харчат парите за забавления и се справят успешно.За какво ти е да "спестяваш"??????И като пръснеш по децата си пари,това какво означава?????? не е ли това най-голямото удоволствие от живота,да пръснеш пари за детето си?Кой в Бг може да си позволи да покаже на детето си тези атракций които тук са по джоба на почти всеки?
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ша прасниш ,ако имаш,ако нямаш шъ спестявш за да имаш.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Точно това казвам и аз мечка, но това го откриваш като дойдеш тук, няма по-голям кеф от това да харчиш и най вече за децата. Живее се за момента, спестявания на кой му трябват. Но хората в бг се заблуждават че тук видиш ли се взимат големи пари, а няма за пътувания, как става това ? Виж изказването на Мария. Пак обяснявам, хората харчат на дребно за каквото им се хареса и затова нямат много пари събрани за пътувания. А това за доволното прасе беше само за илюстрация на степента на доволство и безгрижие в добрия смисъл на думите, няма по-доволно и безгрижно от прасето като си полегне. Гош, докога трябва да обяснявам, никой ли не ме разбира :twisted: ?
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

anxeli написа:Точно това казвам и аз мечка, но това го откриваш като дойдеш тук, няма по-голям кеф от това да харчиш и най вече за децата. Живее се за момента, спестявания на кой му трябват. Но хората в бг се заблуждават че тук видиш ли се взимат големи пари, а няма за пътувания, как става това ? Виж изказването на Мария. Пак обяснявам, хората харчат на дребно за каквото им се хареса и затова нямат много пари събрани за пътувания. А това за доволното прасе беше само за илюстрация на степента на доволство и безгрижие в добрия смисъл на думите, няма по-доволно и безгрижно от прасето като си полегне. Гош, докога трябва да обяснявам, никой ли не ме разбира :twisted: ?
не съм те рзбрал,съжалявам,и се извинявам :lol: :lol: :lol:
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

daaa, mnogo elementarno izkazvane anxeli :( , to si zavisi ot choveka :D
vse pak stom celta ti e da pestish, pojelavam ti go :D , to jivota e mnoooogo dylyg, ami tyj de, kakvi sa tia sladoledi
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

ujaaas i az ne sqm te razbral :( sorry
kvo da ni praish neobraboteni diamanti :D
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Иссооогуудман. :smokin:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Според мен,не пестиш ли тук си умеял.Трябват за даун паимента за каща ,за кола ,после изплащане,изплащане за сума ти и вещи взети на кредет и куп други дребни и едри заеми,вкл. за образование или преквалификация,даже и бели пари за черни дни,неща без които тук живота е невазможен.
Хубавото тук е ,че няма такива вазможности както в България да си харчиш парите и можеш да пестиш.
Например в България 2000лв. на месец не ми стигаха ,докато тук 2000д. даже са ми много.
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

Mislia che hora koito pestiat nad 1000 leva v Bulgaria edva li poseshtavat forum za Emigracia za da uchastvat v tazi anketa. :D
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Мнение от Blue Passion »

huba написа:Mislia che hora koito pestiat nad 1000 leva v Bulgaria edva li poseshtavat forum za Emigracia za da uchastvat v tazi anketa. :D
Гледайки резултатите от анкетата,досега има 5-ма отметнали спестявания над 1000,пък дали е вярно,незнам :D :?:
Прави ми впечатление и друго: почти наполовина са хората,които могат да пестят над 150 евро на месец :idea: Явно не са толкова зле заплатите на кандидат емигрантите,колкото се опитват да ги изкарат :wink:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Blue Passion написа:Явно не са толкова зле заплатите на кандидат емигрантите,колкото се опитват да ги изкарат :wink:
e не си ли спомняш темата :"аз печеля 5000 лева в БГ, да имигрирам ли?" :D
по нея се изписаха поне 7-8 страници :idea:
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Мнение от Blue Passion »

sasho71 написа:
Blue Passion написа:Явно не са толкова зле заплатите на кандидат емигрантите,колкото се опитват да ги изкарат :wink:
e не си ли спомняш темата :"аз печеля 5000 лева в БГ, да имигрирам ли?" :D
по нея се изписаха поне 7-8 страници :idea:
Помня,че имаше такава тема,но не съм я следил с интерес.Авторът или се бъзикаше или пък му липсва лична свобода и спокойствие :nenam:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Аз пак с риск да се повторя -Как да пестиш пари в България при наличието на толков изкушения ,ако животат беше толкова затворен и скучен както тук и имах канадски експирианс сигурно никога нямаше да имигрирам.
Заключено