Край на детските градини по $7 /ден.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от yahoo »

agent Ozo написа:Говорим всъщност за тези, които са нито риба нито рак т.е. не са достатъчно богати за да могат да си позволят 25, 30 или 40 CAD/ден за детска градина, но и не са достатъчно бедни за да им плаща детски държавата и да им връща раликата над 7 CAD за градината.
Е, няма как да им се помогне на тези хора. Просто ще трябва да се отдалечат от границата в доходите, независимо в коя посока. :)
Отиди например на този калкулатор: http://www.budget.finances.gouv.qc.ca/B ... glais.html"
и задай доход например $40,000 две деца при 40 CAD на ден за всяко и ще видиш че след компенсациите тези хора които си мислиш че не могат да си позволят 40 CAD на ден реално ще платят 6.13 CAD от джоба си, останалото пак ние го плащаме. Затова и през няколко месеца се откриват нови частни градини и все повече хора които не можеха да се вредят в тези за $7 и са с ниски доходи виждат че и в частните за тях пак ще е евтино. Не се учудвам че вече парите за субсидии и компенсации не достигат. Достатъчно съм толерантен към нуждаещите се, но не съм съвсем съгласен голяма част от хората да живеят на гърба на другите.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от Bistra »

pumpy написа: Аз плащам за храна 3 пъти повече, а и не ям хляб.
Детската градина е услуга, която аз си избирам: има за 7 долара, има и за 25 долара. Познавам хора, които са отказали място за 7 и са избрали това за 25, защото детето им е по-скъпо от разликата :)
След октомври ще има за7.30 за 9.30 и така до 25,30 - всеки си избира какво иска да плаща и какво получава в замяна.
Е, не! Това е изхвърляне, съжалявам! Моят син от началото беше в градина по 25$, макар че точно в началният период ни беше най-трудно от финансова гледна точка. Просто това беше единствената градина, в която го приеха за да разполагам аз със свободата си и да започна работа. Не бях добре платена в началото, но съм благодарна, че така точно се разви животът ми. Защото като отидеш по-късно да си търсиш работа, работодателят ти не се интересува, че си била "добра майка", а гледа белият период в кариерата ти. Да гледаш деца за съжаление не е кариера.
Последната година се преместихме в Сейнт Катрин и намерихме място в градина за 7$ на ден.Казаха ни, че колкото е по-голямо детето се намирало по-лесно място, защото големите са автономни. Не мога да си изкривя душата и да кажа, че условията в предишната я превъзхождаха. Даже напротив! 7 доларовата (едно CPE), колкото и чудно да звучи, беше по-добра.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от IRA »

Toчно в началото, ,когато сте били притеснени с парите са ви връщали повече, 25 долара напрактика не са били 25, а по малко, дори сигурно по малко и от 7 долара,а и незабравяйте ,че сте получавали и по големи детски. Какво искате да кажете с тия примери?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от Bistra »

IRA написа:Toчно в началото, ,когато сте били притеснени с парите са ви връщали повече, 25 долара напрактика не са били 25, а по малко, дори сигурно по малко и от 7 долара,а и незабравяйте ,че сте получавали и по големи детски. Какво искате да кажете с тия примери?
Нищо не искам да кажа, Ира, вероятно е било така, щом сме го преживели. Въпросът беше за качеството: "Плащаш ли по-скъпо, значи по-добро!". Дадох примера за да се опитам да опровергая горното. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от newcomer »

аз друго се чудя.нали в канада всички се барате за бараовци.за кви стинки за детски градини ревете.
ми като сте баровци плащате по 1000 кинта за детка градина и си траете.
нали като се върнете за ваканция в българия всички се докарвате на милионери пред родата,сега за една платена на пазарен принцип детска градина сте тръгнали да ревете.
ми като не можете да си позволите детска градина на децата и достойно да си платите,а не да чакате на подаяния защото доходите са ви мижави намерете си втора и трета работа и си плащайте и като си дойдете на ваканция в българия не се правете на милионери поне пред мен,щото ви знам оаканите задници
благодаря
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от Bistra »

Аз лично нямам забележки. На мен децата са ми големи. Обсъждаме само как промяната би се отразила на новите имигранти. Ама и 150 страници да изпишем, все тая! От година на година всичко се затяга и това е нормално, мисля.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от IRA »

Батето пак не чете, ние обсъждаме ,че трябва да по скъпнат, а не обратното.
На новите имигранти ням а да им се отрази, те докато ходят на френски , държавата плаща градината.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от pumpy »

Интересна е тезата, че "цената няма нищо общо с качеството" ???
Блъди, не е нужно да обръщаш лизсата на аргументи в лични нападки - това не променя факта, че градини има и за 7 и за 50 кинта на ден. Всеки сам си избира какво и къде да плаща, особено когато държавата субсидира по един или друг начин.
Да мрънкаме, че субсидиите намаляват и то повече за имащите, отколкото за нямащите е странна теза.
Според мен имащите трябва да плащат повече/да получават по-малко субсидии, но не бива да забравяме, че има един момент на насищане, когато тези имащи си сменят Провинцията/Държавата.
Има и друг момент, когато "имащите" намират начин да "нямат" на хартия и да не плащат повече.
Изобщо "врътки" всякакви......
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от agent Ozo »

yahoo написа:
agent Ozo написа:Говорим всъщност за тези, които са нито риба нито рак т.е. не са достатъчно богати за да могат да си позволят 25, 30 или 40 CAD/ден за детска градина, но и не са достатъчно бедни за да им плаща детски държавата и да им връща раликата над 7 CAD за градината.
Е, няма как да им се помогне на тези хора. Просто ще трябва да се отдалечат от границата в доходите, независимо в коя посока. :)
Отиди например на този калкулатор: http://www.budget.finances.gouv.qc.ca/B ... glais.html"
и задай доход например $40,000 две деца при 40 CAD на ден за всяко и ще видиш че след компенсациите тези хора които си мислиш че не могат да си позволят 40 CAD на ден реално ще платят 6.13 CAD от джоба си, останалото пак ние го плащаме. Затова и през няколко месеца се откриват нови частни градини и все повече хора които не можеха да се вредят в тези за $7 и са с ниски доходи виждат че и в частните за тях пак ще е евтино. Не се учудвам че вече парите за субсидии и компенсации не достигат. Достатъчно съм толерантен към нуждаещите се, но не съм съвсем съгласен голяма част от хората да живеят на гърба на другите.
Реално, това което си мисля, е че изобщо не съществува подобна група от хора. Казаното е с насмешка, сарказъм го наречи, ако искаш. :)
И твоя пример го доказва нагледно. Тези с годишен доход $40,000 от примера ти, ако приемем, че изпълняват едното условие, то те не изпълняват условието да са достатъчно богати за да не им връща държавата разликата над $7 в дневната такса за градината на детето.
Който е по-навътре в нещата, знае че разликата или по-точно част от нея (между 26% и 75%) се изплаща и на родители с доходи над $100,000. Детски също се отпускат и на семйства с високи доходи. Прагът на доходите за семейство, при който детските достигат базовата годишна сума от $651 за 1 дете е $87,951. Ако са 2 деца, то базовата сума е $1,252 а годишния доход $101,901. Ето ти и една обобщена табличка със сумите за 2014 г: Изображение
Та не само хората с $40,000 ами и тези с $175,000 изпълняват условието да получава детски. А това автоматично ги изключва от групата хора, които визирам с примера си.
Така, че просто няма такава група от хора, които да са в положението хем да не получават детски, хем да не могат да си позволят частна градина.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от yahoo »

pumpy написа:Интересна е тезата, че "цената няма нищо общо с качеството" ???
Не изобщо, а в случая със субсидираните градини. Те получават достатъчно пари от държавата / данъците / всички нас за да поддържат доста прилично ниво с подбрани високо квалифицирани учители надминаващо почти всички частни семейни градини. Като допълним и скритата дискриминация на приемане на отбрани деца там може да се окаже че в много от тях нивото е по-добро дори от това на някои големи частни градини за над $40 където приемат всеки който се появи вкл. всички "мангали" които си правят сметката че ще им излезе също към $7 след компенсациите.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от ablood »

pumpy написа:Интересна е тезата, че "цената няма нищо общо с качеството" ?..
Тъй като не виждам някой да е развивал такава теза за градините предполагам имаш в предвид твоята идея за цената на децата, но там съм още по несъгласен, че има зависимост цена/качество.

За градините не е важна цената, която родителите плащат. Дори тоталната цена родител+субсидии не гарантира зависимост. При качествен мениджмънт и Добър персонал дори и евтина несубсидирана градина може да удари в земята скъпата градина на някоя смотла.


BTW Кой бил мрънкал за вдигането на цените? Аз изразих възмущение от неспазените предизборни обещания, ясно заявявайки, че съм наясно с бремето за бюджета. Моето трето дете вече наближава време за училище, така, че за в бъдеще съм само на далавера да се облекчат данъците.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от analgin »

Free lunches at the church and shelter daily nothing required not even prayers anymore at the 3 churches I volunteer at just be hungry
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от miteto »

newcomer написа:аз друго се чудя.нали в канада всички се барате за бараовци.за кви стинки за детски градини ревете.
ми като сте баровци плащате по 1000 кинта за детка градина и си траете.
Батка, в Канада плащаме по 1000 кинта за детска градина и даже си траем. В Квебек нещо се оплакват ;)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от IRA »

Оплакваме се, че не ги дигат достатъчно, трябва да са по скъпи спонсорираните, та да спрат да ни вдигат данъците.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от Bistra »

miteto написа:Батка, в Канада плащаме по 1000 кинта за детска градина и даже си траем. В Квебек нещо се оплакват ;)
Митко, кога ще дойдеш в Монреал, та да те заведа на куклен театър? :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор