RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от Kan_Tangra »

А аз си мислех, че ИТ съпорта са на 12-15$ на час. Поне 1то ниво.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от miteto »

c200 написа:miteto, съгласен съм на 100% с Mr. Geek и теб, както виждаш даже и синдикален лидер го поддържа това :)
USW National Director Ken Neuman.
"If you're going to bring workers to this country, if they're good enough to work here, our position is they should also be able to transition and become permanent residents."
Айдеее, пак се отнесохме към синдикатите :) Нещо не схващам понеже мисля че ти също си в ИТ, т.е. много добре знаеш че при нас няма синдикати и няма никакъв шанс да добиваш "синдикален манталитет" ако не работиш за правителството. Аз също мисля, че в 99% от случаите синдикатите тук отдавна са загубили смисъл и са едни плаващи паразити. Сега, ако те е яд, че тия от РБЦ са били достигнали много високи заплати и "така им се пада" задето ги уволняват - няма проблем, и аз ще го кажа: Така им се пада на тия синдикалисти мръсни! Ще ми искат те да им расте заплатата като им расте опита! Ама-ха!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от Kan_Tangra »

miteto написа:c200, така е. Аз просто ти казвам, че това дето Dave Moreau го казва е нормална човешка реакция, която ще се появи в мозъка на 99% от хората които им се случи нещо подобно. Дали ще си го кажат или не, няма голяма разлика. Загуба на работата е на челните места в стресорите на човешката психика. Останалия един процент от супер-професионалисти, дето като ги уволнят и си намират 30% по-висока заплата, ги оставям настрана.
Това, което аз и MrGeek казваме, е че на пазара има достатъчно новозавършили канадци, готови да работят за тези 30-40К годишно. Така, че визите с които идват "гурутата" са 100% получени фалшименто. Ей тва казвам, не казвам че РБЦ нямат право да искат да намалят разходите, не казвам че РБЦ нарушват закона като сключат договор с индийска компания. Казвам, че РБЦ са наясно, че "гурутата" без 2 години трейнинг на място (до 2015-та) не струват дори 5К годишно и са също наясно, че за такъв дълъг период от време гурутата могат да дойдат само с temp worker виза и знаят, че няма начин някой да се класира за такава виза за тия позиции по редовния начин.
2 години трейнинг, кво напрай :)
Тия трябва да са баси малоумниците, да се учат 2 години.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от Marto »

miteto написа:
Marto написа:Не знам защо реши, че iGate със сигурност са нарушили закона. HRSDC са одобрили LMO-тата, значи са изпълнили изискваниятя, поне про форма.
О, искаш да ми кажеш че понеже има там някакви документи представени, значи всичко е наред? Ти с един замах унищожи категорията "документални измами". Предполагам всички мошеници, които изтеглят кредит с откраднато identity на някой друг, всъщност не са нарушили закона, понеже банките и кредитните бюра са одобрили предоставените им документи?
Не, казвам, че със сигурност са изпълнили изискванията on paper, щом са минали. Това НЕ означава, че не са изпълнили и съществените изисквания, нито че са лъгали в документите. Мога да се съмнявам, но просто няма как да знам. Ти обаче някак си знаеш със сигурност, че са мошеници.

Между другото, в оригиналната статия на CBC се говори и за "intra-company transfer"-и, а там HRSDC няма работа.

Добре, възмутен си, браво, ама разбери, че боравиш с ограничени факти ;)
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от c200 »

miteto, синдикати в бранша няма, но аматьори - наспорил Господ.
Което е добре за нас, job security (пак синдикален лаф, мухахаха) :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от miteto »

Kan_Tangra написа:2 години трейнинг, кво напрай :)
Тия трябва да са баси малоумниците, да се учат 2 години.
RBC spokesperson Rina Cortese told Go Public several foreign workers from iGATE will be working in the bank’s Toronto offices until 2015.
Кво да ти кажа, "гурутата" лъжат iGATE колко са велики. iGATE лъже екзекютива от RBC какви таланти им доставя за без пари. Екзекютива от RBC лъже синиър мениджмънта, какви сейвингс е направил понеже е намерил велики специалисти от Индия за 3 пъти по-малко пари. Със всяко ниво по-натам лъжата става все по-надута :D Някой от цялата верига обаче е наясно кви са головодници, иначе щеше да става въпрос че идват за по 2 месеца, а не за две години.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от miteto »

Marto написа:
miteto написа:
Marto написа:Не знам защо реши, че iGate със сигурност са нарушили закона. HRSDC са одобрили LMO-тата, значи са изпълнили изискваниятя, поне про форма.
О, искаш да ми кажеш че понеже има там някакви документи представени, значи всичко е наред? Ти с един замах унищожи категорията "документални измами". Предполагам всички мошеници, които изтеглят кредит с откраднато identity на някой друг, всъщност не са нарушили закона, понеже банките и кредитните бюра са одобрили предоставените им документи?
Не, казвам, че със сигурност са изпълнили изискванията on paper, щом са минали. Това НЕ означава, че не са изпълнили и съществените изисквания, нито че са лъгали в документите. Мога да се съмнявам, но просто няма как да знам. Ти обаче някак си знаеш със сигурност, че са мошеници.

Между другото, в оригиналната статия на CBC се говори и за "intra-company transfer"-и, а там HRSDC няма работа.

Добре, възмутен си, браво, ама разбери, че боравиш с ограничени факти ;)
Боравя със същите факти, с които и ти. Знам със сигурност, точно колкото и ти знаеш със сигурност, че няма нищо нередно. Така ОК ли е?
Между другото, няма как да се наели външна компания (iGATE) до такава степен че вече никой в HR не знае с какви визи идват и в същото време да е "intra-company transfer" ;) Последно (понеже явно ти с доста по-навътре от мен), тия "гурута" на кой са employees? На iGATE или на RBC? Аз говоря само за тия дето са дошли по Temporary Foreign Worker, кво значение ако има и други, дошли като "intra-company transfer"?
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от Marto »

miteto написа: Последно (понеже явно ти с доста по-навътре от мен), тия "гурута" на кой са employees? На iGATE или на RBC?
От твоя линк:
RBC said on Sunday it had not directly hired temporary foreign workers to take over the work of its current employees
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от miteto »

Е и? Тогава кво общо има "intra-company transfer" и че HRSDC нямат работа там?
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от Marto »

miteto написа:Е и? Тогава кво общо има "intracompany transfer" и че HRSDC нямат работа там?
Ами защото като ти казах, че ЛМО-тата са минали, ти автоматично реши, че онея са фалшифицирали документи, имайки предвид, че са излъгали, че нямало квалифицирани канадци.

Е, при intra-company transfer никой не проверява дали има измамени канадски камилчета, т.е. няма за какво да фалшифицират документи.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от miteto »

Аз не говоря за intra-company transfer въобще. Не мога да разбера какво си го захапал това, за да изместваш спора нарочно, при положение че от 3 страници аз споменавам само Temporary Foreign Workers визи.
Ако iGATE е докарал temporary foreign workers, значи е имало документи пред HRSDC. И аз твърдя, че 100% за тези позиции има канадски кандидати. Което означава, че по някакъв начин са нагласили документите за пред HRSDC. Също както има българи-бежанци, които се класират като "преследвани цигани" и т.н. Ами някой адвокат им е подготвил документите и реално фалшификация в буквалния смисъл няма. Но на практика са излъгали (щото нито са цигани, нито някой ги е преследвал). Същата работа като temporary foreign workers на iGATE дето нямало местни кандидати.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от Marto »

Извинявай, но ти просто няма как да знаеш колко от индийците в офиса на РБЦ са трансфери и колко (или дали въобще) са с ЛМО.

Също така, канадски кандидати със сигурност ще има, но въпросът тук е дали отговарят на всичките изисквания на фирмата? Това също няма как да знаеш.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от Marto »

Тъй като спора отиде на кино, ще повторя моята позиция от самото начало:

1. РБЦ може да сключва договори с когото си иска.
2. Индийците кой ги знае дали са или не са се старали да спазват правилата като са внасяли работници.
3. РБЦ не носи отговорност за #2
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от miteto »

Marto написа:Извинявай, но ти просто няма как да знаеш колко от индийците в офиса на РБЦ са трансфери и колко (или дали въобще) са с ЛМО.
Точно оттам, откъдето ти знаеш, че въобще има трансфери, аз знам че има И дошли с ЛМО, така че пробвай пак:
iGATE said it brings its foreign workforce into Canada under the Temporary Foreign Worker Program and under intra-company transfer visas.
RBC spokesperson Rina Cortese told Go Public several foreign workers from iGATE will be working in the bank’s Toronto offices until 2015.
А да, извинявай, сигурно съм се объркал, че когато RBC черно на бяло казват "foreign workers", те всъщност са имали предвид "intra-company transfers" :D
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от Marto »

Правиш елементарна логическа грешка, или предполагаш, че всички работници на iGate в Канада работят по проекта за РБЦ.
Публикувай отговор