Pauline Marois печели изборите

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Bistra »

pumpy написа:
Kpetrov написа:Ми аз не знам пък и в България да "искат" много чужденци.
Много ясно, че никой, никого не иска ей така. Взимат ни да бачкаме и това е.
Е как да искат ? Че то и във форума си имаме няколко мног видни хомофоби. И на всичкото отгоре същите тези се оплакват, че и тук не ги искали ??? Да им се чудиш на какво отгоре......
Aхъм, вземи думите от устата! :y:
Аз също не ги искам, радвам се, че тук са малцинство и нищо не зависи от тях. Дотолкова не ги искам, че чак съм ги сложила в игнор листата на живота си...И не само на моя, но и на този на децата ми. ;)
P.S. По темата...Не съм забелязала някой да не ме иска, ама щом казвате, сигур е така. :$....Toва става въпрос за частния сектор. Държавният е ясен, ама аз там и не се бутам. Не ми отива просто да седя цял ден на бюро, интригантствам и нищо не правя.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от pumpy »

Bistra написа: P.S. По темата...Не съм забелязала някой да не ме иска, ама щом казвате, сигур е така.
:y: :y: :y: :y: :y:
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Ninushevi »

Относно идентичността-те и английската част имат проблем с нея и затова се "кланят" на кралицата. Иначе си почти като в щатите. Но никак не добре да се натяква за езика. Не мисля, че някога, където и да е ще се случи емигранти да не си говорят на своя език.
А относно държавната работа-не всички са на бюро и мързелуват, но това е друга тема. Да не говорим, че сигурно няма нищо общо с подобната в БГ(нямам още наблюдения). Та така...
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от IRA »

Вие си говорите принципно, а ставаше дума за PQ феновете.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Rall »

Kpetrov написа:.... Взимат ни да бачкаме и това е.
:D :D :D А ти к'во очакваше ? Да те викат само на ядене и пиене...? Ябълкови изцепки :rofl:
Dead Eyes See No Future
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Bistra »

IRA написа:Вие си говорите принципно, а ставаше дума за PQ феновете.
Ти, ако мислиш, че знам кои от колегите ми са PQ фенове. Ние в службата не бистрим политика, нито пък като се видим с приятели. Това май само българите го правим.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Omega3 »

Молдовци, македонци, босненци, латвиици и т.н. са си извоювали правото да имат дьржави, защо кебекарите да нямат?

Проблемьт на кебекарите е че самите те са много разделени по този вьпрос и че са решили да си правят дьржава по мирен пьт с референдуми, допитвания и т.н. Така дьржава не се прави.

Когато поне 75% от кебекарите решат че е дошло времето да си живеят в собствената страна няма да може никакьв имигрант или англофон да ги вьзпре.

Сами са си виновни.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Bistra »

Aйдеее още един от групата "Саби и ятагани"! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Ninushevi »

Omega, нещата са съвсем различни! Гореизброените от теб по принцип са си държави, само известно време са били присъединени или обединени в по-големи образувания! А Квебек е една от създателите на Канада, заедно с Онтарио основно. Самостоятелно никога не е била държава. То по тая логика може и Белгия да се разцепи, Испания, Русия, че даже и Китай...Че даже и в БГ може да поискат...Какк ти се струва? Кому е необходимо и защо. Ми те след време може да претендират за името Канада и тогава кво правим? Всичко е плод на болни фантазии по принцип. Дори мадам не вярва, че някога може да се случи, бъди сигурен в това! А съм говорил и с привърженици. Всичко е само предизборно надъхване, а и социологията показва това :)
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от IRA »

Bistra написа:
IRA написа:Вие си говорите принципно, а ставаше дума за PQ феновете.
Ти, ако мислиш, че знам кои от колегите ми са PQ фенове. Ние в службата не бистрим политика, нито пък като се видим с приятели. Това май само българите го правим.
Ма не си ли говорите. При нас се знае, кой за кога гласува. PQ няма.
.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Omega3 »

Ninushevi,

Кебекарите са отделна нация в Канада, които си имат собствена култура и традиции, а говорят и друг език. Аргументьт ти че ако си нямал дьржава преди, нямаш право и сега, ми е трудно да го коментирам.

Всяка една нация има правото да самоопределя сьдбата си. Е Канада, бидейки една от най демократичните страни в света, не отрича това право на кебекарите и в голяма степен им позволяват и насьрчава даже да си решават как да си организират животьт и сьдбините на провинцията. Мисля че по това няма спор.

АКо един ден федерално правителство отрече тези права на Кебек и започне да им налага вьтрешна политика, повярвай ми, ще си направят дьржава бьрзо бьрзо, без референдум, и без да се допитвата много много до изгладнели тьлпи от имигранти на които са им дали вьзможността да имат достоен живот а не да се гьрчат в собствените си дьржави.

Извод : за да имаш правo на дьржава трябва да си народ и в сьщото време някой да ти пречи да си такьв. Това второто тука го няма и поради тази причини кебекарите няма да я имат тяхната дьржава.

В край сметка, мисля че провинция Кебек има доста повече атрибути на една дьржава отколкото дьржава Бьлгария която е такава в момента защото така са решили другите и които и сега й казват какво да прави. Мисля че няма спор че кебекарите решават какво става в кебек, докато не мога да кажа сьщото нещо за Бьлгария.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Omega3 »

.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Странджата »

Ninushevi написа:Omega, нещата са съвсем различни! Гореизброените от теб по принцип са си държави, само известно време са били присъединени или обединени в по-големи образувания! А Квебек е една от създателите на Канада, заедно с Онтарио основно. Самостоятелно никога не е била държава. То по тая логика може и Белгия да се разцепи, Испания, Русия, че даже и Китай...Че даже и в БГ може да поискат...Какк ти се струва? Кому е необходимо и защо. Ми те след време може да претендират за името Канада и тогава кво правим? Всичко е плод на болни фантазии по принцип. Дори мадам не вярва, че някога може да се случи, бъди сигурен в това! А съм говорил и с привърженици. Всичко е само предизборно надъхване, а и социологията показва това :)
6+ :y:
Аватар
коце
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 10:08 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от коце »

Тези които днес наричаме Квебекари в същност са канадците от едно време които Франция е зарязала и за които е отказала да се бие. В исторически план те са били обект на имперско подтисничество, като единственно католическата църква се е грижила за опазване на тяхната идентичност. Значи както и в Ирландия и в Австралия тук се е насаждала и още една вражда на верска основа поради което и ирландската имиграция се е приобщила към тях, а не към протестантите въпреки езика.
Канадската федерация още от самото си начало се е състояла от две основни части наричани Горна и Долна Канада. Обаче на жителите на Долната се е гледало като на втора ръка хора и те дори са се вдигнали на въоръжено възстание (това на Папино) което е смазано а самия Папино обесен заедно с най-близките си съратници, въпреки че се е предал за да ги спаси.
Въпреки наличието на исторически предпоставки за искането на независимост и двата референдума са рожба на икономически причини, които за съжаление вече ги няма. През онези години Квебек като провинция допринася на Канада и внася много повече в бюджета отколкото получава. Отделянето му тогава би могло да допринесе за икономическото развитие на Квебек. След втория референдум обаче започва масирано изнасяне на големи предприятия към Онтарио и днес Квебек е на предпоследно място в Канада по средни доходи.
Има обаче и промяна в мисленето на жителите на другите провинции. Две трети от тях днес са за отделянето на Квебек защото не искат да плащат и пред канадското единство и парите предпочитат второто.
Икономическата обстановка в Квебек предстои да се влошава. Бизнес средата е лоша защото има високи данъци и синдикати в съюз с държавната администрация. Проблема с бейбибумърите е най-тежък тук т.е. ще трябват все повече пари за тях. Има голям проблем със задлъжнялостта и защото натрупаните дългове ще носят допълнителни разходи. Местната производителност е ниска. Вносната работна сила е с най-ниска производителност за Канада защото произхожда предимно от Северна и Централна Африка, Хаити и Южна Америка.
Новоизбраните нямат нито финансова рамка нито икономическа програма. Те ще се опитат да се харесат за получат мнозинство и да осъществят съкровенната си мечта за референдум.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от ivanko13 »

коце написа:Има обаче и промяна в мисленето на жителите на другите провинции. Две трети от тях днес са за отделянето на Квебек защото не искат да плащат и пред канадското единство и парите предпочитат второто.
Ако с отделянето на Квебек ще падне голяма част от федералните такси, то няма съмнение ,че хората ще гласуват с две ръце и два крака... Няма такъв обир братче като федералното таксуване... :devil:
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Публикувай отговор