Име на бебе

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Име на бебе

Мнение от roumensp »

anxeli написа:Сандокан или бай мангал? Помниш ли го тва парче за Сандокан, дето коли с двата ножа ]:) ... Иди до Сьри, може и двамата да видиш ;).
Точно като Сандокан не съм виждал, но пък съм виждал като великия везир от приказките на Шехерезада - с огромна оранжева челма, която направо те заслепява. :rofl: Беше секюрити в болница ...
А видео-клипът за Сандокан с 2-та ножа е култов, помня го и винаги се хиля като се сетя. :rock: Единствено името Винету Келешев го бие.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Име на бебе

Мнение от Bistra »

:rofl:
Винету Келешев написа:Искам да работя умерено-усилено

Егати пича! :rock: :party:
http://www.youtube.com/watch?v=ENhMSUxYeDI"
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Име на бебе

Мнение от ivandaman »

myhata II написа:Иван !! :rock:

Мухъ ти да не си и ти Иван бре??

Ако живеят в английска Канада ще му викат Айвън.. Не звучи лошо..

Моят син се казва Доминик (Dominik) Спелнах го с "К" накрая за да е ясно и на български а не некой да ми го преведе Доминиц.

Иначе за момче други имена които ми харесват са.
Тони, Руди, Алекс, Дани,
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Име на бебе

Мнение от Marto »

Udo, Wolf, Peter, Stefan :rock:
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Име на бебе

Мнение от ivanko13 »

Marto написа:Udo, Wolf, Peter, Stefan :rock:
Хахаха :rock:
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Име на бебе

Мнение от Странджата »

И аз съм голям почитател на ACCEPT,но моят съвет е да си кръстите детето на някой от вашите родители,особенно ако са още живи!Не стига,че не могат да ги видят понякога с години,понякога въобще,ами да ги лишавате и от тази чест,и радост!Па макар и да е малко поизменено.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Име на бебе

Мнение от Павел »

miteto написа:
Павел написа:Не знам дали знаеш, ама точно този Бонд е любимеца на меките китки, които са направо "гага" по него. Сериозно, съвсем сериозно.
Май доста си информиран какво се харесва на меките китки и какво не ;)
Шшшт, разкри ме - само не казвай на жена ми.

Преди години Хаурд беше посветил 1 час на тема, как черните си кръщават децата. Две имена още помня. Докато таткото чакал пред родилното, видял надпис "ноу смокинг" и след това кръстили детето Назмо Кинг. Другото име беше Саянтифик Мап.

Върха обаче са някои звезди, които умрат да се правят на оригинални - като почнеш от Апъл на Гуинет и свършиш с абсурдните имена на Брус Уилисовите отрочета.
Избора на име е много важно нещо, щото ако му лепнеш някое с което ще го подиграват в у-ще, можеш да нанесеш психическа травма на детето до живот.
Ириней (Константинов)?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Име на бебе

Мнение от Joya »

Съгласна съм за имената, децата много тежко понасят, някои гаври на родителите си.
Аз кръстих дъщеря ми Никол, защото ми е любимо име от дете, ако беше момче щеше да е Никола, на дядо ми, по стечение и свекъра се казва така. Сега детето много страда че тук и казват Николь, хем сме го говорили много пъти. В България пък искаше да е Николетка, няма угодия ;)
Малкото е Марина, тук е с ударение, ама добре се справят хората, нямаме проблеми с имената.
Любимите ми интернационални са Мартин и Майкъл, също Константин (защото ми харесва съкращението Тино)
Успех с името!
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Име на бебе

Мнение от Marto »

Хали Бали
Мнения: 243
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 1:14 pm

Re: Име на бебе

Мнение от Хали Бали »

Marto написа:"Seven"

http://www.youtube.com/watch?v=NRUdaWZ4FN0"
Eleven
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Име на бебе

Мнение от Bistra »

По повод на това...На баба ми кумичката се казваше Калъфка. Така си я знаехме "кумичката Калъфка". Бяхме и приели името за нещо нормално и никой не се смееше. На моят мъж, тъй като той не беше тогава част от фамилията му беше направило впечатление и едвам се сдържаше да не прихне, та съм го доста подритвала под масата....Пак баба имаше една съседка през 2 къщи, която се казваше пък Кирка, та така - шарен свят, хора и имена всякакви. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Име на бебе

Мнение от apple »

Калутка, Океан, Ихтиандър, Спиридон, Харалампи, Кочо и Гочо, Кичка, Милети, Стефанакия, Тотка и още доста други са ми неприятни на мене лично. Но къде се отнесохме...хората искаха приятни, международно звучащи имена, а ние отидохме в обратната посока. :fubar:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Име на бебе

Мнение от Bistra »

Моят син се казва Стефан например. Много обичам това име (означава венец), още от времето, когато бях влюбена в момче със същото име. Свекърът ми случайно се казваше също така. Тук обаче съм срещала вече 5 различни начина за изписването му, т.е. изговарянето е ОК, но правописът - отчайващ.
Имайте и това предвид! Аз също си мислех, че имам универсално име (името ми не е Бистра), обаче на няколко от кредитните ми карти правописът е тотално объркан. ;( Да не говорим, че уцелването от първи път на "бългериан чингиз правопис" е абсолютли невъзможно. Знам, че проблемът идва от автоматичното заменяне на кирилски с латински букви, ама трябва някакси да живеем с това неудобство вечно да ни бъркат имената.
Аз бих препоръчала да не слагате накуп в името меки до меки съгласни-не могат да ги изговарят. Идеално е съгласна-гласна-съгласна-гласна ...(роднина-милиционер-роднина-милиционер.. ;) ) и т.н. Успех! :y:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Хали Бали
Мнения: 243
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 1:14 pm

Re: Име на бебе

Мнение от Хали Бали »

Bistra написа:Моят син се казва Стефан например. Много обичам това име (означава венец), още от времето, когато бях влюбена в момче със същото име. Свекърът ми случайно се казваше също така. Тук обаче съм срещала вече 5 различни начина за изписването му, т.е. изговарянето е ОК, но правописът - отчайващ.
Имайте и това предвид! Аз също си мислех, че имам универсално име (името ми не е Бистра), обаче на няколко от кредитните ми карти правописът е тотално объркан. ;( Да не говорим, че уцелването от първи път на "бългериан чингиз правопис" е абсолютли невъзможно. Знам, че проблемът идва от автоматичното заменяне на кирилски с латински букви, ама трябва някакси да живеем с това неудобство вечно да ни бъркат имената.
Аз бих препоръчала да не слагате накуп в името меки до меки съгласни-не могат да ги изговарят. Идеално е съгласна-гласна-съгласна-гласна ...(роднина-милиционер-роднина-милиционер.. ;) ) и т.н. Успех! :y:
Ний знайме ,че не си Бистра,а си Стими на галено от Стелияна.Справка П.Кръстев/Пешо Майката/
Обаче има тука една тънка работа в избора на име на новородено българче.Да сте чули там по вашия край ,че на Джузепе му се е родил син и той го е кръстил Жан ,щото ако е Джузепе 2 ще има проблем със спелинга на името му и другарчетата в секондера ще му се подиграват защото не е Жан.Или Мустафа Бен Али да кръсти лапето си Анри.Е тая няма да стане,хората си пазят идентичноста и се гордеят с произхода като го демонстрират включително и с имената на новородените им деца.
То избора си е личен на родителите за името на детето,но не е лошо да помислят в/у по горе изказаните от мен мисли.Все пак не трябва да забравяме корените и да ставаме дупедавци робувайки на чужда култура.Може да откриете моя призив в Българската История и нейните вестоносци като започнете от Паисий-ой неразумни юроде защо се срамуваш да се ..... и стигнеш до големия поет-Даваш ли даваш Балканджи Йово хубава Яна ....
ЗМИСЛЕТЕ СЕ,ако изобщо ви пука и не забравяйте ,че все пак сте само едни икономически имигранти,освен ако не греша ДЕ
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Име на бебе

Мнение от Bistra »

Не съм и Стелиана, Бате, както и оня вероятно не беше Пешо, ама както и да е! И аз подкрепям избора на българско име, но с горните забележки. Мъка си е постоянно да ти бъркат името. :(
Това може да не се взима под внимание, ама неслучайно повечето китайци си сменят имената. Не могат да им ги произнасят - това е.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор