Евровизия

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от pumpy »

budtel написа:Леле Pumpy ти отново пишеш без да мислиш. Прав си, че аз дори и да взема канадско гражданство си оставам българин. И това е така, защото не съм отраснал тук, не съм ходил на училище тук, нямам детски спомени, не говоря местния диалект, и т.н. и т.н.
ти не знаеш какво говориш ? Намери обяснение защо ти си българин в Канада. А твоите деца българи ли са или са родоизменници и са канадци ? Ако приложим горните ти разсъждения то те трябва да са канадци. Е моя син може да е роден тук, може да им говори езика и да има детски спомени тук, но е българин.
А иначе нашите цигани може и да са български граждани, но са си цигани, а не българи като етнос. И те не са част от българския народ, история и традиции за щастие.....

А Софито и нейните събратя винаги са си били в България. Отраснали са там, евентуално са посещавали български училища, гледат българска телевизия и т.н. Нещо повече - те имат само едно и единствено гражданство - българско!!! Следователно трябва да се самоопределят като българи и трябва да приемат блгарската култура.
Нищо не трябва. Те са свободни хора и могат да правят каквото си искат, стига да е в нормите на закона. Ако нарушават закона и за това няма санкция е виновен този, който трябва да прилага закона.
Например аз имах един колега, чийто родители бяха от Шириланка. Той самият обаче беше роден тук. Понеже беше мургав го попитах от къде е, а той ми отговори, че е канадец. И той наистина си беше канадец. Говореше канадски език, държеше се като канадец със самочувствие. Дори се сприятелихме, беше съвсем нормален и интелигентен човек.
Е това последното ако не е расизъм и аз не знам кое е. Бил си съвсем нормален и интелигентен човек :x :x :x

Но Pumpy ти доста вярваш на новата политика и затова не можеш да рабереш някои неща. Затова в твоите очи аз съм расист, защото случаш изкривени идеологии граничещи с фашизъм. Даже бих те успокоил, че расизъм нямак как да съществува, защото от отдавна вече няма чисти раси. Но има народ, има нация със свои традиции, със своя история, със свое бъдеще...

Аз не искам да разбирам твоите "неща". Моля се в Канада да не доживеем до деня, в който някои ще ТРЯБВА да правят нещо, само защото други са решили така и имат силата да се наложат. Защото в този ден ще трябва пак да имигрирам и от тук.......
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от ablood »

emilcho написа:...Софи Маринова е също толкова типична представителка на нацията си, колкото и Селин Дион. Може и да е грозна (не бих вадил генерални заключения от една снимка), може и гласът ѝ да е супер дразнещ. Все пак мнозинството е гласувало за нея, за да иде на Евровизия...
Впечатляващото мнозинство от 6900 SMS-а ли имаш впредвид? Това е направо несериозно лесно за циганската ма'ала.

А другото ми изглежда като написано от човек, който не е виждал други снимки нито на Софка, нито на Селин Дион.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от pumpy »

ablood написа:
emilcho написа:...Софи Маринова е също толкова типична представителка на нацията си, колкото и Селин Дион. Може и да е грозна (не бих вадил генерални заключения от една снимка), може и гласът ѝ да е супер дразнещ. Все пак мнозинството е гласувало за нея, за да иде на Евровизия...
Впечатляващото мнозинство от 6900 SMS-а ли имаш впредвид? Това е направо несериозно лесно за циганската ма'ала.

А другото ми изглежда като написано от човек, който не е виждал други снимки нито на Софка, нито на Селин Дион.
Ако е станало с 6900 смс-а, това е жива подигравка и натам трябва да са насочени критиките на будителя, а не към персоната на софито. Или злите сили на злото попречиха на родолюбивите българи да изпратят малко повече от 6900 смс-а на циганската ма'ала в България.....
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от emilcho »

ablood написа:
emilcho написа:...Софи Маринова е също толкова типична представителка на нацията си, колкото и Селин Дион. Може и да е грозна (не бих вадил генерални заключения от една снимка), може и гласът ѝ да е супер дразнещ. Все пак мнозинството е гласувало за нея, за да иде на Евровизия...
Впечатляващото мнозинство от 6900 SMS-а ли имаш впредвид? Това е направо несериозно лесно за циганската ма'ала.

А другото ми изглежда като написано от човек, който не е виждал други снимки нито на Софка, нито на Селин Дион.


Ок. Да кажем (заради спора), че не съм прав и Селин Дион е красавица. Вземи Сюзън Бойл тогава. Мислиш ли че англичаните се срамуват от това, че грозна шотландска бабка като нея ги представя пред света?
Изображение

За 6900 те SMS-a Пумпи ти го е написал, да не го повтарям...
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от ablood »

Той Пумпи на те бо написа, визирайки твоето "мнозинство" :lol:

Та на какво международно съревнование викаш британците са изпратили Сюзън Бойл да представлява нацията им? :rofl:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от emilcho »

ablood написа:Той Пумпи на те бо написа, визирайки твоето "мнозинство" :lol:

Та на какво международно съревнование викаш британците са изпратили Сюзън Бойл да представлява нацията им? :rofl:
OK. Имаш право. Срамувай се колкото ти е кеф. :handshake:
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от ablood »

:y:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от Marto »

budtel написа:David, ти не разбираш от политика. Мисли преди да пишеш. Видя ли в твоята статия, че Турция дава 10 точки за Софито, а Франция например дава 3. Нещо да ти говори това? Стига сте повтаряли като папагали без да разбирате какво става всъщност. Костюма на Софито харесва ли ти? Добре, съгласен съм, че има дарба да пее, но по скоро тя направи реклама на Турция и орезили България. Нейното изпълнеие беше турско-циганска компилация и затова Турция даде толкоа висока оценка.

Това са точките, които България е получила на полуфила:

10 - Турция

06 - Македония

06 - Португалия

06 - Норвегия

05 - Великобритания

03 - Босна и Херцеговина

03 - Франция

02 - Германия

02 - Малта

02 - Сърбия

Миро получи едни мизерни 19 точки, 7 от които дойдоха от Турция. Айде обясни това ;) Знам че според тебе под всеки камък се крие империалист, циганин или друг световен конспиратор, но най-логичното обяснение според мен е, че това са гласове от изселници, които все още таят чувства към родината си въпреки това, което тя им стори и въпреки хора като тебе.

Вече няколко пъти си позволяваш да обвиняваш съфорумници в омраза към България просто заради това, че посочват очевадни дефицити в болната ти "логика". Пич, повередата е в твоя телевизор и е много, ама МНОГО сериозна :n:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от optics »

Ейй, нямаше ме две седмици и изтървах и конкурса и коментарите.
Кратко мнение засега, по-подробно като го гледам
1. Евровизия е шоу което гледам с кеф. (въпреки №2)
2. Има доста песни които (лично мнение) не ме грабват с нищо.
3. Тук-там (всяка година) има и песни които грабват с повече от едно неща - музика, глас, хореография, ефекти.
4. Софка е грозна и с неприятен глас. Десислава е много по-приятна отвсякъде (лично мнение). Трудно мога да се сетя някой по-неподходящ от Софка за конкурса освен може би Човека-глас, Азис или Милко Калайджиев
5. Гласуването е отчасти политическо, но в резултат на усредняването ефектът "да подкрепим съседа" и ефектът на емигрантите се тушират. Ако не беше така, всяка година щеше да печели все една и съща страна (примерно Турция (емигранти?) или някоя бивша Юго (много приятели?)) а скандинавски страни като сега Швеция и преди няколко години Финландия ("Терас бетон") никога нямаше да спечелят тъй като нямат почти никакви емигранти.


Набива се на очи че и тази тема като 99% от всички се е утекла в посока "ти къв си аз къв съм" нямащо много общо със заглавието.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от myhata II »

Софи се прибра дегизирана от "Евровизия"
http://www.standartnews.com/lyubopitno- ... 50798.html"
8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
азо
Мнения: 276
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 12:26 pm
Местоположение: İstanbul

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от азо »

Сравниха Софи с Джей Ло и Бионсе
http://www.dartsnews.bg/News/23522"

Беше с костюм на воин, не на чалгарка, казва дизайнерката на звездата

Изображение
don azo - the spirit of istanbul.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от Павел »

Аз в събота гледах Роджър Уотърс, който си беше сложил черни дънки, т.шъртка и марaтонки. Награда никаква не взе, но му ръкопляскаха бурно 40 000 души. Когато за един изпълнител съдиш по това с какво се е пременил, ти става ясно за каква боза иде реч. M/у другото навремето "Стената" на Флойд не е взела Грами.
Гордея се със себе си, че не си направих труда да чуя по тубата дори и 1 секунда от врещенето на една циганка, която става само за бостанско плашило. Какво е това Евровизия, че да му се обръща такова внимание? Някаква носталгия по Златния орфей и Ален мак ли изпитват някои хора?

Жалко, че днес всеки има камера, ама си няма хабер на понятие как да снима... и все пак:

http://www.youtube.com/watch?v=uqlxQ2pLaro"
http://www.youtube.com/watch?v=_glg_qFxjB4"
http://www.youtube.com/watch?v=4o2bagvZ3gM"
http://www.youtube.com/watch?v=LbA2y5Enbq8"
http://www.youtube.com/watch?v=6JHSBgG_7Bo"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от optics »

Така,
гледах Софито в тубата и трябва да призная, че съм изненадан от извода който направих, че Софито въобще не е главната причина за слабите оценки дето е получила.
Това не променя убеждението ми, че по-харизматични хора и с по-приятни гласове можеха да представят България вместо нея.

Първо - това беше едно безкрайно самотно изпълнение. Толкова самотно, че чак ти става жал за изпълнителката. Сякаш кретенът който го е замислил нарочно е отрязал всеки шанс тази песен да продължи по-нататък.
Ми какъв идиот трябва да си, че след като регламента ти позволява 6 души на сцената ти да пратиш само един.
Все едно някой адвокат да е обвинен в нещо и да има право на 5 адвокати/помощници за да се защити, а той да каже - ама няма нуууужда бе, за какво да ви занимавам, аз нали си знам занаята, ще се оправя сам... И 5-те помощници които се полагат въобще не влизат в съда.
Само дето Софито надали е имала глас в това безумно глупаво решение.
Единствената ми забележка към Софито (освен споменатите първия път) е, че не вложи максимален ентусиазъм в изпълнението. Което не е чак толкова чудно на фона на 1. Гафа със самотността и 2. Практически липсващата хореография.
Но не им стигна това а и "музиката" не беше никаква музика а един гол техно ритъм, изключително прост/беден в музикално и инструментално отношение.
Роклята - нищо и няма на роклята, много си е добре даже и авторът на статията която започва така: "Рядко срещана кичозност, изразена преди всичко в скандален тоалет от злато и бяла кожа, взе главата на Софи Маринова и представителката на България за "Еврозизия" 2012 остана само с празните си мечти да се класира..." е просто идиот.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от ablood »

optics написа: Сякаш кретенът който го е замислил нарочно е отрязал всеки шанс тази песен да продължи по-нататък.
Ми какъв идиот трябва да си, че след като регламента ти позволява 6 души на сцената ти да пратиш само един.
Тя не, че победителката не беше сама на сцената повечето време. Само накрая излезе един пълничък, черен танцьор да поскача около нея толкова непрофесионално, че само подчерта, че тя си е добре и без него. Като направи тромавото кълбо напред направо се разхилих. :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=Pfo-8z86x80
Тя сигурно и Софка може така да танцува, ама някой идиот и е забранил.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от ivandaman »

Да се върнем малко към темата:

Нямам нерви (пък и време) да изгледам цялото шоу наведнъж но в последните няколко дни гледам по 10-15 минути на ден ТУК

До момента най ми хареса Песента От Кипър

Леко и енергично денс парче приятно както за ухото така и за окото ;)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор