Въпрос за изтекъл паспорт

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от bucca »

Breakcure - и аз се бях ядосала така като теб преди няколко месеца и накрая отидох до Торонто и след 2 седмици си получих по пощата новия БГ паспорт. БГ дружеството вече поне година и половина се опитва да покани консула във Ванкувър и все не става и не става, явно е супер зает човека :fubar: Прежалих финансовата страна на въпроса, защото за мен е важно да си отида тази година и нямах избор.

Mr. Geek - напълно съм съгласна с мнението ти. Аз лично не мога да си обясня как на цялото Западно Крайбрежие единственото място, където може да си подновиш паспорта е Лос Анджелис, което е много тъпо като се има предвид колко много българи живеят на запад от Торонто и Чикаго.

Jovani - понякога има и други фактори, които не ти позволяват да пътуваш или нещо друго, заради което не си могъл да си подновиш паспорта когато можеш. Не защото на хората така им кефнало да качат до последния момент. И освен това аз не мога да знам, че консула няма да благоволи да дойде до Ванкувър, че да тръгна да си вадя нов паспорт като имам още 2,5 години оставащи. Последното посещение на консул във Ванкувър, което аз си спомням, беше преди около 3 години и тогава консулът беше друг, не този сегашния.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от jovani »

bucca написа:Breakcure - и аз се бях ядосала така като теб преди няколко месеца и накрая отидох до Торонто и след 2 седмици си получих по пощата новия БГ паспорт. БГ дружеството вече поне година и половина се опитва да покани консула във Ванкувър и все не става и не става, явно е супер зает човека :fubar: Прежалих финансовата страна на въпроса, защото за мен е важно да си отида тази година и нямах избор.

Mr. Geek - напълно съм съгласна с мнението ти. Аз лично не мога да си обясня как на цялото Западно Крайбрежие единственото място, където може да си подновиш паспорта е Лос Анджелис, което е много тъпо като се има предвид колко много българи живеят на запад от Торонто и Чикаго.

Jovani - понякога има и други фактори, които не ти позволяват да пътуваш или нещо друго, заради което не си могъл да си подновиш паспорта когато можеш. Не защото на хората така им кефнало да качат до последния момент. И освен това аз не мога да знам, че консула няма да благоволи да дойде до Ванкувър, че да тръгна да си вадя нов паспорт като имам още 2,5 години оставащи. Последното посещение на консул във Ванкувър, което аз си спомням, беше преди около 3 години и тогава консулът беше друг, не този сегашния.
Добре де - съгласен съм че има много и различни причини за забавяне на подновяването и че ако консулът не е идвал цели 3 години това не говори много добре.
Но просто се питам - ако преди да дойдете в Канада си извадите чисто нов паспорт, важащ 5 години, ако загубите 6 месеца от полагането на Канадската виза до идването ви в Канада, и ако средното време за получаване на гражданство е да кажем 4 години, то бихте имали резерв да си направите 3 пътувания извън Канада за по 2 месеца всяко, преди да ви изтече паспорта и да получите канадско гражданство. Ако гражданството малко се забави - да кажем с 6 месеца просто трябва да устискате малко без да пътувате или да спестите от резерва си от 6 месеца, като пътувате по-рядко или за по-кратко време докато не вземете заветното гражданство. Веднъж като имате гражданство може да излезете от Канада (и да влезете обратно) когато си искате, както и да влезете в България с лична карта или Канадски паспорт.
Знам, че звучи малко сметкаджийско, но моят пойнт е, че не е Българското консулство виновно за дийла на който сте се хвърлили, идвайки в Канада и ваша е вината, че не сте си направили сметката навреме. До сега не съм чул някой да се оплаче защо Канадците ви държат като крепостни селяни с тази ПР карта, наместо да предложат някакъв разумен вариант, оплакванията съм към България, че нямали консулство във всеки по-голям град (защото ако отворят във Ванкувър после и Калгари ще си поискат, а кой ще плаща сметката?).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от roumensp »

jovani написа: ..... защото ако отворят във Ванкувър после и Калгари ще си поискат, а кой ще плаща сметката?
То пък голямата сметка ... Ти виждал ли си посолството в Отава ? Помещава се в една еднофамилна къща. :D

Колкото до плащането на сметката - обикновено консулствата се издържат от такси, които се плащат за извършваните услуги. Ако е необходимо, тия такси могат да бъдат увеличени за едно новооткрито консулство (под предлог че е по-отдалечено), като дори и двойно да ги вдигнат, пак ще е по-евтино от round trip до Торонто. Но не вярвам някога да стане защото, противно на някои изказани мнения, тук НЕ живеят достатъчно българи, по данни от последното преброяване в района на Ванкувър има около 3000 българи, а не вярвам и в Албърта да са повече. Ако България отваряше толкова лесно консулства, отдавна да са го направили в Сиатъл, където българите са двойно повече от тук.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от jovani »

roumensp написа:
jovani написа: ..... защото ако отворят във Ванкувър после и Калгари ще си поискат, а кой ще плаща сметката?
То пък голямата сметка ... Ти виждал ли си посолството в Отава ? Помещава се в една еднофамилна къща. :D
Направо се издържат само от такси, по 40 кинта на паспорт.
Изображение
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от optics »

Баси ! Аслъ 3 години. Гачили беше вчера.
:o


понеже горе не виждам никаква картинка, ето как се прави:
Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от bucca »

jovani написа: Добре де - съгласен съм че има много и различни причини за забавяне на подновяването и че ако консулът не е идвал цели 3 години това не говори много добре.
Но просто се питам - ако преди да дойдете в Канада си извадите чисто нов паспорт, важащ 5 години, ако загубите 6 месеца от полагането на Канадската виза до идването ви в Канада, и ако средното време за получаване на гражданство е да кажем 4 години, то бихте имали резерв да си направите 3 пътувания извън Канада за по 2 месеца всяко, преди да ви изтече паспорта и да получите канадско гражданство. Ако гражданството малко се забави - да кажем с 6 месеца просто трябва да устискате малко без да пътувате или да спестите от резерва си от 6 месеца, като пътувате по-рядко или за по-кратко време докато не вземете заветното гражданство. Веднъж като имате гражданство може да излезете от Канада (и да влезете обратно) когато си искате, както и да влезете в България с лична карта или Канадски паспорт.


Знам, че звучи малко сметкаджийско, но моят пойнт е, че не е Българското консулство виновно за дийла на който сте се хвърлили, идвайки в Канада и ваша е вината, че не сте си направили сметката навреме. До сега не съм чул някой да се оплаче защо Канадците ви държат като крепостни селяни с тази ПР карта, наместо да предложат някакъв разумен вариант, оплакванията съм към България, че нямали консулство във всеки по-голям град (защото ако отворят във Ванкувър после и Калгари ще си поискат, а кой ще плаща сметката?).
Jovani - Първата част на изказването ти е като научна фантастика - няма да коментирам...

Втората част - не разбирам за какъв точно "дийл" говориш, каква точно сметка да си направя, за каква вина говориш - въпросът е защо консулът не иска да дойде във Ванкувър, а ти говориш някакви несмислени неща??? Явно в момента, за теб, реалните проблеми на хората пишещи в темата са повод да разтегнеш малко локуми и да пофилософстваш. Хубаво че имаш свободно време да го правиш :) .

Да ти кажа чакам с нетърпение да стана канадски гражданин и да отида до офиса на Passport Canada, който ми е на 10 минути пеш, да си подам документите и да си получа паспорта след 2 седмици. Точно като гражданин на република България се почувствах като крепостен селянин, който трябва да бие път до Торонто, за да си извади БГ паспорт.

Roumensp - едно консулство в Сиатъл би било идеално, но го няма за съжаление.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от OILERS »

защо Сиатъл,да кажем за западните провинции Калгари си е много добре
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от ivandaman »

optics написа:
понеже горе не виждам никаква картинка, ето как се прави:

Е, от "Head Developer" който пише уникални софтуери толкова .. ;)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от jovani »

bucca написа:
jovani написа: Добре де - съгласен съм че има много и различни причини за забавяне на подновяването и че ако консулът не е идвал цели 3 години това не говори много добре.
Но просто се питам - ако преди да дойдете в Канада си извадите чисто нов паспорт, важащ 5 години, ако загубите 6 месеца от полагането на Канадската виза до идването ви в Канада, и ако средното време за получаване на гражданство е да кажем 4 години, то бихте имали резерв да си направите 3 пътувания извън Канада за по 2 месеца всяко, преди да ви изтече паспорта и да получите канадско гражданство. Ако гражданството малко се забави - да кажем с 6 месеца просто трябва да устискате малко без да пътувате или да спестите от резерва си от 6 месеца, като пътувате по-рядко или за по-кратко време докато не вземете заветното гражданство. Веднъж като имате гражданство може да излезете от Канада (и да влезете обратно) когато си искате, както и да влезете в България с лична карта или Канадски паспорт.


Знам, че звучи малко сметкаджийско, но моят пойнт е, че не е Българското консулство виновно за дийла на който сте се хвърлили, идвайки в Канада и ваша е вината, че не сте си направили сметката навреме. До сега не съм чул някой да се оплаче защо Канадците ви държат като крепостни селяни с тази ПР карта, наместо да предложат някакъв разумен вариант, оплакванията съм към България, че нямали консулство във всеки по-голям град (защото ако отворят във Ванкувър после и Калгари ще си поискат, а кой ще плаща сметката?).
Аз със симпатични дами обикновенно избягвам да споря, но този път ще направя изключение - да видят другите и да се учат:
Jovani - Първата част на изказването ти е като научна фантастика - няма да коментирам...
Няма никаква научна фантастика, ами си е самата реалност (както вече си го изпитала), че се очаква да чакаш около 4 години (в 95% от случаите) за Канадско гражданство.
Втората част - не разбирам за какъв точно "дийл" говориш, каква точно сметка да си направя, за каква вина говориш - въпросът е защо консулът не иска да дойде във Ванкувър, а ти говориш някакви несмислени неща??? Явно в момента, за теб, реалните проблеми на хората пишещи в темата са повод да разтегнеш малко локуми и да пофилософстваш. Хубаво че имаш свободно време да го правиш :) .
Сметката е проста - знаеш колко се чака за гражданство, знаеш че във Ванкувър няма консулство (2+2=?)

Да ти кажа чакам с нетърпение да стана канадски гражданин и да отида до офиса на Passport Canada, който ми е на 10 минути пеш, да си подам документите и да си получа паспорта след 2 седмици. Точно като гражданин на република България се почувствах като крепостен селянин, който трябва да бие път до Торонто, за да си извади БГ паспорт.
Също както всеки Българин може да отиде до съответното РПУ и да си извади паспорт за няколко часа с експресна поръчка, за разлика от имигрантите в Канада, дето ги третират като крепостни селяни, докато не получат гражданство.
Roumensp - едно консулство в Сиатъл би било идеално, но го няма за съжаление.
И последно - аз живея в Торонто и за 9 години откакто съм в Канада съм ходил в консулството точно 2 пъти и в никой от тези пъти не е било за да си вадя каквито и да било идентификационни документи - всички такива документи съм си вадил в България, където ходя средно веднъж на 3 години. Сега може да си сравним подписите във форума за да разберем защо е така.
Последно промяна от jovani на Съб Апр 14, 2012 11:08 pm, променено общо 1 път.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от pumpy »

jovani написа:Също както всеки Българин може да отиде до съответното РПУ и да си извади паспорт за няколко часа с експресна поръчка....
Това е относително вярно. В София живея зад площад Славейков, паспортната служба на първо РПУ се намира В Гео Милев, доста зад зала Универсияда, до завод Електроника. Ако искам експресна поръчка, обаче, трябва да да се явя в паспортната служба на Лъвов мост. Все едно както и да го поръчам този паспорт, трябва да загубя още няколко часа повторно, за да ходя да си го получа, за разлика от някои цивилизонави страни, където това става по пощата, освен, че и подаването може да стане по пощата, което пести още повече време от опашки и безмислено мотане по София.
;)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от jovani »

ivandaman написа:
optics написа:
понеже горе не виждам никаква картинка, ето как се прави:

Е, от "Head Developer" който пише уникални софтуери толкова .. ;)
В работата ми имам инсталирани филтри и не виждам картинките от форума (както и от произволен "неоторизиран" уебсайт), така че нямаше как да видя резултата.
Явно съм допуснал грешка и вместо да копирам линка към картинката съм копирал линка от страницата на уикипедия. Преди имах възможност да си редактирам мненията във форума, но в момента благожелателните администратори на форума са ми ограничили тези права.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от jovani »

pumpy написа:
jovani написа:Също както всеки Българин може да отиде до съответното РПУ и да си извади паспорт за няколко часа с експресна поръчка....
Това е относително вярно. В София живея зад площад Славейков, паспортната служба на първо РПУ се намира В Гео Милев, доста зад зала Универсияда, до завод Електроника. Ако искам експресна поръчка, обаче, трябва да да се явя в паспортната служба на Лъвов мост. Все едно както и да го поръчам този паспорт, трябва да загубя още няколко часа повторно, за да ходя да си го получа, за разлика от някои цивилизонави страни, където това става по пощата, освен, че и подаването може да стане по пощата, което пести още повече време от опашки и безмислено мотане по София.
;)
Колко е разстоянието от площад Славейков до Лъвов Мост? - Около 10-тина минути с трамвай...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от jovani »

Проблемът на подаването на документи за паспорт по пощата в България е, че пощенските услуги не са много сейф - и съответно ако ти загубят паспорта или документите с апликацията с един куп лични данни става лошо. Предполагам, че и това ще се оправи някой ден - в момента данъчни декларации се подават по електронен път и много други сървизи са достъпни през интернет.
Аз си спомням времето, когато ДДС-декларациите се подаваха с 1.44" дискети лично и се чакаше на един огромни опашки всеки месец в данъчното... И ако не ти сработи дискетата беше един малък кошмар - това преди 10-тина години, в момента като се сетя и ми става смешно.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от roumensp »

jovani написа:Преди имах възможност да си редактирам мненията във форума, но в момента благожелателните администратори на форума са ми ограничили тези права.
Не си само ти. Мисля че човек има някъде около 10 минути след пускане на пост, през които може да си редактира мнението, след това то става read-only. Преди май не беше така, поне в някои раздели на форума, мисля че съм имал въжможност да редактирам мнение часове по-късно. Лично мен тая рестрикция ме дразни ...
Администраторите ??
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от ivandaman »

Да, и аз забелязах че в някои специфични теми не могат да се променят мненията, дори и след секунди.. Първоначално си помислих че има някаква опция при пускането (от автора) да се забрани едитирането, но може и да не е така..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор