Изискване за трудов стаж по една от 38-те професии

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Изискване за трудов стаж по една от 38-те професии

Мнение от valioiko »

ssy81 написа:Здравейте,
В случай че имате АЕО /arranged employment offer/ от фирма в Канада, можете да кандидатствате за Канада без стаж по горепосочения списък.
Доколкото знам , не всички фирми имат право да издават АЕО - само по-големи такива и съществуващи определен брой години. За да се кандидатства с АЕО , канадската фирма трябва да докаже пред СIC че не е била в състояние да намери кандидат, живеещ в Канада и затова внася такъв.
Надявам , се че бях полезна :)
За всеобщо съжаление, не беше изобщо полезна, понеже 90% от информацията в мнението ти не е вярна.

1. АЕО - Arranged Employment Opinion
2. Големината на фирмата няма нищо общо с правото й да предоставя АЕО, стига фирмата да е работила поне година, през която да може да демонстрира установени отношения работодател - работник.
3. За да бъде одобрена дадена оферта за работа от HRSDC и да получи АЕО, не е нужно работодателят да доказва, че не е могъл да намери друг подходящ канадец или PR.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: Изискване за трудов стаж по една от 38-те професии

Мнение от tonakis »

Абсолютно съм съгласен с valio, особено за третата точка (може би там съм малко по субективен, заради лични предпочитания), наистина никъде не пише изрично, че се иска предварително да бъдат търсени работници от Канада за съответната позиция. Линка за инфо, предоставен ми беше от Мими (все пак да не си преписвам чужди заслуги) http://www.hrsdc.gc.ca/eng/workplaceski ... p5275e.pdf.
ssy81
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 5:30 am

Re: Изискване за трудов стаж по една от 38-те професии

Мнение от ssy81 »

Извинявам се ако подведох някого. Не знам откъде съм прочела нещата, които написах и съмостанала с погрешна представа.
ПС можехте да ме коригирате по-тактично.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Изискване за трудов стаж по една от 38-те професии

Мнение от valioiko »

Това с демонстрирането, че са търсили работници от Канада е за LMO (Labor Market Opinion), и е за работна виза.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Публикувай отговор