От месец и половина в Канада-впечатления

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Преуспял »

hadministratora написа:
ablood написа:Това вече сме го обсъждали:
Няма беден умник, нито забогатял глупак. Наследството, женитбата и подобни изключения не ги броим.
|( Ти идеалист ли си или...? Над главата ми живее един дет' хич не е от най-умните, твърди че е безработен, има апартамент за чудо и приказ и на скоро си купи готин джип и то не на изплащане!?! При това доколкото знам не е престъпник! Според мен, за да забогатее човек трябва да е по-скро хитър и находчив, а не да е кой знае колко умен.
street smarts vs. book smarts
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от demococcus »

Павката много верни неща е записал. Ние с жена ми можем да потвърдим от името на развиващите собствен бизнес. Схеми, корупция, неприложими закони, неясноти в наредбите, непосилни изискавия и накрая става така както искат силите на деня. Победите срещу тях са ужасно трудни и... временни.
Не искаме да се махаме по икономически съображения, а по идеологически. Този фарс тука се търпи трудно, да запазиш чест и достойнство е почти невъзможно. По-добре склададжия за $10 в по-малко тъмна държава.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от myhata II »

demococcus написа:Павката много верни неща е записал. Ние с жена ми можем да потвърдим от името на развиващите собствен бизнес. Схеми, корупция, неприложими закони, неясноти в наредбите, непосилни изискавия и накрая става така както искат силите на деня. Победите срещу тях са ужасно трудни и... временни.
Не искаме да се махаме по икономически съображения, а по идеологически. Този фарс тука се търпи трудно, да запазиш чест и достойнство е почти невъзможно. По-добре склададжия за $10 в по-малко тъмна държава.
И аз си мислих че е така ,ама не е !!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Pepon »

Що бе Муха, хората може вече да са си купили Safety Boots и да тренират с вдигането на 50lbs кашони :D
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от myhata II »

Разбирам ги че им е писнало ,ама и тука са същите неща,нямаш ли НАШ човек е много трудно да стартираш !! :!:
Навсякъде е едно и също,разликата България -Канада//Див Капитализъм-Улегнал Капитализъм/Комунизъм /
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от demococcus »

Ми... по стечение на обстоятелствата си имаме сейфти буутс и си ги ползваме. А кашони не, ама съм доста сръчен с премятането на бъчви :y:

И, Муха, да перефразирам твоя подпис - може и да не е гот за $10 в Канадско, ама ние сме длъжни да пробваме :rofl:
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от anibani »

Затова, примерно, безталантливият и много гологлав учиндолски простак никога няма да се впише в нормална западна държава и ще продължава да тръби пред неуки бабички и старци какъв патриот е и как не би заменил България за никоя друга държава, нищо че ако отидел в САЩ, щял да помете и Лено, и Летърмен.

Защото разбрах, че с всичките пари на света, в Бг не може да си купиш сигурност, чист въздух, чиста природа, чисти улици, чисто от уникални простаци пространство.
... в България, щото там пазарна икономика никога не е имало и скоро няма да има и щото всички карти са раздедени по строго определен начин. Ако не си бивше ченге или доносник, собствения бизнес най-много да бъде продаване на вафли Банкя в гараж под наем.

Павел и аз мисля като теб. В извадката, която цитирам по - горе те подкрепям безрезервно.Чисто от уникални простаци пространство. Това е нещото което търся. Трябваха ми около 10 години живот и работа, за да осъзная, че такова място в България няма. За това време смених 4 местоработи и стигнах до извода, че всеки израства до нивото на собствената си некомпетентност.
И сега с 6 години стаж като служител в една до миналата година "уж" преуспяла банка (която сега не знае как да си събере вземанията и как се управлява портфейл), завършила втора магиструра с 6 годишен срок на обучение - право, ползваща свободно английски, родила два поданика на Р България съм принудена да търся развитие отатък океана. И ако стане знам, че ще ми бъде трудно, но си мисля, че ще успея.
А дали е така, кой ще ми каже, пееше Васко Найденов в една песен??
----------------------------------
документи Виена-03.07.2009
Визи - 23.12.2010
Полет - 23.01.2011
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от krimon »

anibani написа: И ако стане знам, че ще ми бъде трудно, но си мисля, че ще успея.
А дали е така, кой ще ми каже, пееше Васко Найденов в една песен??
Имиграцията слага всеки на мястото му. Няма начин да не разбереш до 1-2 години след приземяване в Обетованата страна, където всички улици са чисти, природата прекрасна, простаците са на изчезване, а кариера правят само компетентни хора :clap:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Pepon »

krimon написа:Имиграцията слага всеки на мястото му. Няма начин да не разбереш до 1-2 години след приземяване в Обетованата страна, където всички улици са чисти, природата прекрасна, простаците са на изчезване, а кариера правят само компетентни хора :clap:
Така е, имиграцията слага имигранта там, където му е мястото - най-често в основата на обществената пирамида.
А колкото до останалите изхвърляния - no comment, you made my day :rofl: :party:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Ninushevi »

някой прави ли разлика между имиграция(имигрант) и емиграция(емигрант)? ;)
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от kill_u »

Да има разлика но всички отма си говорим за е(и)мигранти. Това е като емисия и имисия. :rofl:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Павел »

Разлика никаква - едните били изселници, другите заселници. Е нали за да се заселиш, първо трябва да се изселиш.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от demococcus »

Дам, разликата зависи от гледната точка. За Канада сме имигранти. За България сме емигранти.
Канада имат министерство на имиграцията. България трябва да основе министерство на емиграцията.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от anxeli »

Pepon написа:
krimon написа:Имиграцията слага всеки на мястото му. Няма начин да не разбереш до 1-2 години след приземяване в Обетованата страна, където всички улици са чисти, природата прекрасна, простаците са на изчезване, а кариера правят само компетентни хора :clap:
Така е, имиграцията слага имигранта там, където му е мястото - най-често в основата на обществената пирамида.
А колкото до останалите изхвърляния - no comment, you made my day :rofl: :party:
Морфов, ти като не успя да изкараш повече от 11 долара на час в Канада кой ти е виновен. Стой си у Софето и не тичай преди 12 наобяд, да се наядат кучетата с някой друг преди тебе :y: ...
Циганите - на Сатурн !
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от kill_u »

anxeli написа:
Pepon написа:
krimon написа:Имиграцията слага всеки на мястото му. Няма начин да не разбереш до 1-2 години след приземяване в Обетованата страна, където всички улици са чисти, природата прекрасна, простаците са на изчезване, а кариера правят само компетентни хора :clap:
Така е, имиграцията слага имигранта там, където му е мястото - най-често в основата на обществената пирамида.
А колкото до останалите изхвърляния - no comment, you made my day :rofl: :party:
Морфов, ти като не успя да изкараш повече от 11 долара на час в Канада кой ти е виновен. Стой си у Софето и не тичай преди 12 наобяд, да се наядат кучетата с някой друг преди тебе :y: ...
:y: :y: :y: :y:
Заключено