Световната финансова криза и отражението и в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Това за инфлацията го анализира Пехливана ,аз само му се пошегувах,обаче за сериозното съм сериозен и ако е малко по начетен и му се сбъдне прогнозата ,недай си боже да е с дебел моргич и константна зерплата той първи ще сдуха супата.Е ,ако е някой баровец може и да се оправи ,ние само му стискаме палци. :wink:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Хм.. на някой да му напъви впечатление с колко свалиха prime банките?
Някой да му прави впечатление че има недостиг на стоката "пари" на пазара, а правителствата по цял свят се опитват да намалят цената на тази стока?
И че независимо какво правят и какво приказват шефовете на централните банки пазара си прави каквото му скимне, тоест каквото трябва?
Та се си мисля че като има недостиг на нещо този недостиг може да се реши по два начина - с повече стока на пазара и с намаляване на потреблението.
Номера с понижаване на цените, и печатане на стоката пари работи до време. Вече май не работи. Идва ред на лавината и връщане към устойчиво положение след падането и. А това означава рецесия, повишаване на лихвените проценти, фалити, увеличаване на безработицата и се такива неща дето не се харесват на масите. Ама той света си върви горе долу вече два века май.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

В тази криза банките изгубиха милиарди. Сега ще компенсират за сметка на клиентите си /тоест нас/, както винаги са правили досега. Ще свалят лихвите по депозитите, ще вдигнат лихвите по кредитите, таксите и комисионните, пък пехливаните да продължават се натискат да купуват къщи скъпо и пре скъпо. Ако още могат да си го позволят де :D
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Айде сега нови извинения за да не си купи собствен имот Филипне и неговите последователи ( на които им се привижда криза през месец от както са се родили )
Аз само се чудя Филипне ще купи ли имот с моргаге някога? :D
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

Hullman написа:Айде сега нови извинения за да не си купи собствен имот Филипне и неговите последователи ( на които им се привижда криза през месец от както са се родили )
Аз само се чудя Филипне ще купи ли имот с моргаге някога? :D
не, с МОРТГАГЕ - никога :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
пак сме тук :-)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Libor Dollar Rate Jumps to Highest in Year; Credit Stays Frozen
Oct. 9 (Bloomberg) -- The cost of borrowing in dollars for three months in London soared to the highest level this year as coordinated interest-rate reductions worldwide failed to revive lending among banks for any longer than a day.
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid= ... er=markets
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Pehlivan написа:Не знам как некъде намалят цените на имотите,но след като Канадката Центр.Банка смъкна осн.лихвен процент до 2,5%,сега се предлагат моргийджи за по 3%(плаващ),би требвало да има оживление да се купува сега е му майката.Това за падане него вервам ,че при положение ще има инфлация,а за дефлация забравете,мина времето.Докато идват нови и нови емигранти криза в Канада от голем мащаб нема да има.Тук в Торонто цените не падат и нема как да е,като има търсене и ново строителство с високи цени,материалите поскъпнаха,как да вървят надолу цените.Големата евтиния на имотите отпреди 5 години остана в историята.
Първо падането на лихвата на централната банка няма общо с ПРАЙМА на банките (хълчо запиши си го в главата). И бе доказано вчера, когато банките обявиха сваляне на прайма САМО с 0.25%
Плаващата лихва вече е прайм + (плюс) 1% т.е. 5.5% - даааалеч над 3%
Все още има и такива предлагащи -0.5% (т.е. 4%, но пак далеч от 3%), но условията са мнооого тежки

Та с две думи който няма гледа да се оправдае с някаква криза, а който има търси инфо, че няма да има криза.
Важното е дали има криза във вашите финанси, а криза в Канада засега няма
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

bgmontreal написа: ..., а криза в Канада засега няма
И аз търсих link към Петко Бочаров ама нема. Та какво има тогава в Canada?
:D
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

BgMontreal написа:
Плаващата лихва вече е прайм + (плюс) 1% т.е. 5.5% - даааалеч над 3%
Все още има и такива предлагащи -0.5% (т.е. 4%, но пак далеч от 3%), но условията са мнооого тежки
Я да разтълкуваме следния цитат на БгМонтреал.
От него се разбира че плаващата лихва била прайм + 1 % или някъде около 5.5 %. Ако инфото за плаващата лихва спираше дотук щеше да е супер ама лощото е че има продължение.

След това БгМонтреала пише че имало и други кредитори които предлагали плаващи лихви които били прайм минус 0.5 % или някъде около 4 % ама били много лоши условията.

Излиза че на пазара се предлагат плаващи лихви за моргиджи от 4% до 5.5 % като за по лесно и по разбираемо някои от плаващите лихви в този диапазон били под а други над прайм рейта :lol:
Сега става ли ви по ясно на вас които не се занимавате с тази материя всекидневно? :lol:

А колко по лесно би било да се каже че лихвата за моргиджи независимо плаваща или фиксирана винаги ще бъде над основния лихвен % от 2.5 % примерно.

И какво толкова му е тежко на условията като един от имотите на Хълман който придоби в последно време е с плаваща лихва 4.7 % и мога да променя лихвата когато искам на фикисрана лихва.
Единственото което се иска от мен е да правя месечна вноска. :lol:
Последно промяна от Anonymous на Чет Окт 09, 2008 12:36 pm, променено общо 1 път.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Има световна финансова криза, изразяваща се във влошена ликвидност на институциите и затруднено междубанково кредитиране, която предвещава световна рецесия. По определение за рецесия се счита когато две последователни тримесечия брутния вътрешен продукт отчита отрицателен прираст. Канадската икономика засега отчита положителен такъв (друг е въпроса докога ще е така) и освен това икономическите показатели в момента са най-добри от всички държави от Г7 (Великобритания, Канада, Франция, Германия, Италия, Япония и САЩ). Това са фактите, другото са сладки мохабети на маса. :lol:
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

ТА да се върна към заглавието!!!!!
Световната финансова криза и отражението и в Канада
Мен тая криза ама изобщо не ме бърка- по точно забърка ме- даже ми става готино!- Що?
Щото ,комшията/ "сръбски" евреин/ за 2 години една дума не ми обели :nenam:
....а сега /лепнал табела-"ФОР СЕЛ"/ всяка вечер е у нас да ми плаче на рамото.....
И К"во?
-Аз го лекувам психически с нашенска ракия, а той намери на жената работа и изкара документ за щерката /че е католичка/и я записахме в католическо училище :roll:
Викам на жената: "STOP"!!!
-"Б..х ма..му! - То бива "криза", ама чак взах да се плаша!?"
- Ш'ъ вземе /за комшията говоря/ утре и мен да направи евреин...
после?- еди си оправяй родословието :shock:
:roll: :beer: :beer:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Щом се още има кльопачка, кво ми дреме криза или не ???
В някои държави хората се чудят как да икономисат от кльопачката, тука се още не се чудя, като почна да се чудя, за мене ше дойде кризата.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

MrGeek написа:Има световна финансова криза, изразяваща се във влошена ликвидност на институциите и затруднено междубанково кредитиране, която предвещава световна рецесия. По определение за рецесия се счита когато две последователни тримесечия брутния вътрешен продукт отчита отрицателен прираст. Канадската икономика засега отчита положителен такъв (друг е въпроса докога ще е така) и освен това икономическите показатели в момента са най-добри от всички държави от Г7 (Великобритания, Канада, Франция, Германия, Италия, Япония и САЩ). Това са фактите, другото са сладки мохабети на маса. :lol:
Геека това дето го пишеш е верно, ама ако чакам на ФЕД например да ми каже че сме в рецесия.. Кво ма боли, че ша ми кажат след 6 месеца, че сме в рецесия и че лихвите зтова са изхвурчали през тавана. И тука май вече не става въпрос за влошена ликвидност, а за липса на ликвидност. И май се съмнявам, че след 6 месеца ще говорят за рецесия щото дотогава дори и на кьоравите ще е ясно че става въпрос за депресия. Дотогава ще е ясно евентуално дали е Малка, Голяма или Огромна. И това че в момента TCX е там където беше преди 4 години и е спаднал с 40 % от средата на June не са мохабети на маса, а факти. Ако има некакви варианти в световното гърне те се усещат точно колкото капка розова есенция в кофа с л....а
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Ivan1007 написа:
MrGeek написа:Има световна финансова криза, изразяваща се във влошена ликвидност на институциите и затруднено междубанково кредитиране, която предвещава световна рецесия. По определение за рецесия се счита когато две последователни тримесечия брутния вътрешен продукт отчита отрицателен прираст. Канадската икономика засега отчита положителен такъв (друг е въпроса докога ще е така) и освен това икономическите показатели в момента са най-добри от всички държави от Г7 (Великобритания, Канада, Франция, Германия, Италия, Япония и САЩ). Това са фактите, другото са сладки мохабети на маса. :lol:
Геека това дето го пишеш е верно, ама ако чакам на ФЕД например да ми каже че сме в рецесия.. Кво ма боли, че ша ми кажат след 6 месеца, че сме в рецесия и че лихвите зтова са изхвурчали през тавана. И тука май вече не става въпрос за влошена ликвидност, а за липса на ликвидност. И май се съмнявам, че след 6 месеца ще говорят за рецесия щото дотогава дори и на кьоравите ще е ясно че става въпрос за депресия. Дотогава ще е ясно евентуално дали е Малка, Голяма или Огромна. И това че в момента TCX е там където беше преди 4 години и е спаднал с 40 % от средата на June не са мохабети на маса, а факти. Ако има некакви варианти в световното гърне те се усещат точно колкото капка розова есенция в кофа с л....а
И сега, след като ти ни каза,че вече сме в рецесия :shock: имаш ли идея как да ни спасиш и от депресия :wink:
Публикувай отговор