ЕвроБГ или да емигрираме ли в Канада ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

Аз само да вметна след Батето, че който си го може въртенето си го може и в БГ и в Канада :lol: (дали става въпрос за синджирче или за дупе и идея си нямам :lol: )
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Любопитно ми е заглавието. Какво е това ЕвроБГ?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Предполагам, че "ЕвроБГ" е Европа без гащи:
пък може и да става въпрос за Катето Евро.... :nenam:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Army,ха наздраве :beer:
чукнахме петилетката :roll:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Синът ми се роди в БГ и беше сред 17-те процента българчета. Останалите 83% бяха цигански и турски бебета. Интересно кой ще бачка след години, плащайки данъци, така че хората да взимат пенсии?
Някой да си спомня година в БГ която да е била по-добра от предишната? Става все по-скъпо и трудно за преживяване. Организираната престъпност контролира и последния депутат, корупцията е на всички възможни нива, правилата и законите са за балъците, а всички са тарикати.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

ablood написа:Синът ми се роди в БГ и беше сред 17-те процента българчета. Останалите 83% бяха цигански и турски бебета. Интересно кой ще бачка след години, плащайки данъци, така че хората да взимат пенсии?
.
Това за кой град/село важи ?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Тая тема, както и болшинството други затвърждават мнението, че повечето хора заминават за Канада без каквато и да било яснота как ще се промени живота им, а понякога си мислят че имат яснота а то се окаже друго.
Вместо да си чешем езиците, имам следната идея - да измислим някаква формула, някаква точкова система, която човек като си я сметне да си отговори на въпроса дали въобще да тръгва. То имаше такива, не откривам нищо ново, но май бяха прекалено сложни.

Отделен въпрос е, че от гледна точка на конкуренция, най-добре е имигрантската програма да се затвори тутакси :) ... щото колкото и да казваме на нашенци колко е зле, кел файда като от други страни идват една сюрия циганю...цензурирано...

А, ето и един конкретен въпрос, който ми идва:
-- Колко състуденти имате в Канада които работят по специалността ви.
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Optics , нашия сънародник Ablood си го казва най -точно с едно изречение - Някой да си спомня година в БГ която да е била по-добра от предишната?

Тъй като ние не сме в Канада няма да говорим за там,но сме в България,а за тук можем да говорим.В България Живот няма.... и няма и да има.....
Истината е,че тези тук които са/сте във форумите Българчета-Юначета ,тези дето приказват/те колко е зле в Канада/на Трастиката Ви е страх ,че всеки може да Ви вземе "хляба" или просто сте НЕКАДЪРНИЦИ.... И да аз с удоволствие бих Ви го взел(хляба) ако съм по-къдърен :idea:
Тъйче дето Батето и прочее .....ами не ставате за "комшии"
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Dparo u TaHq написа:

Истината е,че тези тук които са/сте във форумите Българчета-Юначета ,тези дето приказват/те колко е зле в Канада/на Трастиката Ви е страх ,че всеки може да Ви вземе "хляба" или просто сте НЕКАДЪРНИЦИ.... И да аз с удоволствие бих Ви го взел(хляба) ако съм по-къдърен :idea:
Тъйче дето Батето и прочее .....ами не ставате за "комшии"
:lol: :lol: :lol: :lol:

Мен лично ама хич не ме е страх някой да не ми вземе хляба ! Щото бая зор ще трябва да види за да стигне до там.

А, да ... Не съм пожарникар така, че споко :lol:
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Filipne,аз се постарах да напиша така мнението си ,че да е отправено само към тези от типа на "Батето"...
Ако ти се причисляваш към тях,това е друг въпрос :)... за всеки хляб си има майстор 8)
Vil
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Мар 27, 2008 1:15 am
Местоположение: София

Мнение от Vil »

Интересно, че темата не породи очаквания от мен огромен интерес и съответната лавина от мнения. Отново се изявиха двете противоположни мнения за и против емиграцията в Канада със съответните си поддръжници. Жалко, че почти веднага ме разконспирираха като провокатор, защото такъв беше и замисъла на темата - явна провокация по една от най-старите теми във форума, но и една от най-важните за всеки кандидат-емигрант. В този провокационен смисъл беше и умишлено използван тарикатски и откровено мутренски маниер на писане по някои въпроси, но за съжаление темата явно е обширна и не може да даде ясен отговор на въпроса дали си заслужава да се емигрира в Канада, тъй като явно има прекалено много субективни фактори.
От друга страна за всеки, който чете форума е явна позицията на bateto и hullman. По отношение на първия много застъпници на тезата за незабавна и безусловна емиграция може би го отричат напълно.
Според мен колкото и грубо да се излага тезата, че няма смисъл от емиграция е ясно, че Батето е прав. Защо човек да отива някъде, където ще плаща цял живот ипотека или наем. Където цял живот няма да свикне с нравите, обичаите и езика, особено като се има предвид т.нар. френски канадски. Където почти цял живот ще си приравнява дипломите или ще работи ниско-квалифицирана работа. Да не забравяме и лошия климат. Именно поради тона на Батето неговата теза автоматично се отхвърля, защото съзнанието отказва да приеме, че това е истината.
Да, трябва много да се внимава, защото човек може лесно да попадне в реалността на Батето, а за да не попадне трябва да се положат много усилия и време, а най-важното - късмет. Явно хората разчитат на последното / а и няма друг избор / с цел да се постигне така желаната канадска мечта. Това, което пише Батето е самата истина. Оттук нататък трябва всеки сам да си направи сметката, за да избере.
Човек може и да получи хубава работа и да уреди живота си далеч по-добре от БГ, но може да стане и обратното.
Сега няма да изреждам всички доводи за и против емиграцията, но е ясно, че исторически / особено след социализма / българина има манталитет на човек, който смята, че на Запад / Европа, Америка, Канада и т.н. / е хубаво, държавите са нормални и много напреднали във всяко отношение, а БГ никога няма да се оправи, животът е ненормален и както се казва - чакаме поредния удар на съдбата.
Изводът е тривиален - всичко е мотивация и абсолютно субективно усещане за нещата, но все пак не трябва да се забравя, че " истината " на Батето и другите подобни е абсолютно реална. Но не трябва да се забравя и че ако не опита човек никога не би видял какво би станало. Явно хората не са машини, които да се движат от чиста логика и разум. Напротив, хората са емоционални същества, които всъщност един компютър никога не би разбрал .
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

:metro: :metro: :metro:
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

Vill,прав е Батето,ама и ние сме прави,то всичко е индивидуално.Верно,тука бачкаме за ипотеки,рентове,но пък си е къде по удобно и просторно да живееш в Канада,пък и тя ни даде шанс на всички и който го може напредна в ситуацията тук.За Бг не искам да говоря,че то там нищо нормално няма,че имам собствен апарт. от майки и бащи не ме упрайва,пак гърбиш за тоз и оня и живееш в джунглата наречена БГ,около теб атмосферата е адска,недоимък,сиромашия до шия и същевременно те обикалят разни лумпени,мутри,политици,мафиози каква ли не гад.Благодаря ама предпочитам Канада с нейната тръстика и ще гърбя ама съм щастлив и дом си имам и детето ми изкарва хубаво детство като моето в соиалистическа БГ и от нищо не се лишавам и си ходя където си искам,не ме рекетира никой,просто разберете тук живота е по спокоен,това е големия плюс на Канада.А ти Vill не си мисли че не обичаме БГ,напротив тук съм по голем патриот отколкото преди,на всички БГ празници се събираме ,концерти,партита и прочие ....
kokoscho
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 5:08 pm

Мнение от kokoscho »

Ами не е така, и НЕ Е ТАКА.
Имам чувството че повечето канадски форумци тука са си мечтали за яхта вила и Памела Андерсон (ноо вече нямате късмет, взе тя хамериканско гражданство :)) и понеже не е станала на тяхната...и САКЪН, БЪЛГАРИ, НЕ ИДВАЙТЕ.
Простата истина е че тука 90% от хората ще плащат цял живот ипотека, кола, почивка на Куба, Хаваите, Ямайка :):):), но поне ЩЕ ГИ ИМАТ ТЕЗИ ТРИ НЕЩА.
Докато в България......кой може да се похвали с това???
И кой може да се похвали че детето му няма да бъде убито/изнасилено/наркотизирано от поредното синче на бат БОЦКО???
todoto

Мнение от todoto »

Шоуто трябва да продължи както пееше Фреди :lol: .

За това колко ще продължи "щастието"на кредит се отнесете към м-р Бернанке :lol: . След това обаче идва реалността. Например един много преди него за да пребори инфлацията е изпраскал прайма на 21 % :shock: :shock: :shock: . Сега изглежда тоя процент нема да е достатъчен. Нема безплатен обяд господа и другари (ака господари :lol: ). Ей ви на какво иде след ипотеките :? :
As it did when the housing bubble began to burst, California is leading the way in the next leg: a consumer bust.

Squeezed by rising unemployment, inflation in food and energy costs and plunging home values, Californians are cutting back on spending. Besides causing woes for state and local government, the cutback is giving California's economy another knock and makes further job losses, home repossessions and banking problems more likely.

The figures are pretty bad. The median home price has fallen by 29 percent in the year to March, according to the California Association of Realtors, and repossessions are increasing.

Unemployment hit 6.2 percent in March, up 1.2 percentage points from the same month last year.

But most important, in the 10 months to the end of April, sales tax receipts in California are actually down in absolute terms. Gasoline tax receipts are essentially flat. When you factor in that there would have been considerable inflation during the period, and that some essentials like gasoline would have risen sharply in cost, the picture is clear: Californians are tightening their belts.
http://www.iht.com/articles/2008/05/15/ ... rcol16.php

Или както мъдро заключава един от биг босовете :cry: във ФТ
The Governor of the Bank of England, Mervyn King, has declared the "nice decade" to be over.

It might be accurate to state that the "nasty decade" is underway.

Despite a US flirtation with recession, global inflation has both accelerated and broadened over the past few months. Inflation is no longer confined to natural resource and energy prices, but has become virtually ubiquitous. The most recent UK data showed both goods and services inflation accelerating sharply, driving the retail price index index up 0.9 per cent on the month and 4.2 per cent on the year.
Публикувай отговор