За разходите в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

survivor написа:И за това нещо - да плащам 173 долара на месец за двама души - не, благодаря.
Значи по US $80 на човек. В Онтарио $900 на година / 12 = CAD $75 на човек :wink: (ако работиш. За бедните е ясно - в Канада без пари, в САЩ ше умиргат). И онтарийската авто-застрхователна мафия като ти изпържи застраховка на колата $300/месец като за новодошъл и уйде коньо у реката :cry:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Canda

Мнение от Ivan1007 »

hullboy написа:Zdraveite

Njakoi hora tvardjat che
за високите заплати (ако трябва да съм по-прецизен - доходи) данъците са високи
i tova
Данъците са високи в сравнение с комшиите от Юг.Високи са защото за високите заплати като се съберат провинциалните и федералните данъци данъчната ставка в някои провинции достига 44%.
sa edno i sasto nesto.
Az tvardja che e razlichno.

Ти можеш да си твърдиш каквото си искаш, отделен въпрос дали това което твърдиш е вярно.


I zasto iskas da mahas lihvite ot mortgaga, За да плащам по-малко данъци естествео. :D da ne bi da pravis biznes v tazi kasta ili zivees v neja. Ako ja davas pod naem moze da gi mahas nikoi ne ti prechi.
Zabrvjas da kazes che v USA ako moze da mahas lihvite ot mortgaga na kastata v kojato zivees to sledva da ima danak na pechalbata kogato ja prodades.
V Canada se prispadat chastichno lihvite, ima vapros v deklaratsjata ti kolko ste platili za lihvi po mortgage ako ste sobstvenik i ziveete v tazi kasta. Що не вземеш да ми кажеш номера на точката в федералната декларация?

Ot tazi suma zavisi kolko ti e danaka kato tsjalo.
Ako ne bese sobstvenik a pod naem danaka stese da ti bade po visok.
Trjbva da podchertja che ne plastas i danak na pechalbata na kastata kogato ja prodades.
Ako pehcalbata e 50 000 tova ne sa malko pari na koito njama nikakav danak. Ti obache go propusna dosta uspesno tozi moment s danaka. Май са ти отговорили вече на това.


Hullboy
:D
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

iliana написа:Здравеопазване
Здравеопазването колкото и да не щат да си го признаят някой е и buisness . Той естественно трябва да бъде регулиран защото не е единственно buisness , но всяка държава е лош бизнесмeн. Канадската също. Не само канадската, но и английската, холандската и която и да е друга. Та според мен е срамота една жена да чака 3 месеца за преглед от гинеколог и да няма право да си плати за това. И това в една провинция като Алберта например която при население от 3 милиона има биджетен излишък от 10 милиарда миналата година (след като раздаде по 400 долара на калпак)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

miteto написа:
survivor написа:И за това нещо - да плащам 173 долара на месец за двама души - не, благодаря.
Значи по US $80 на човек. В Онтарио $900 на година / 12 = CAD $75 на човек :wink: (ако работиш. За бедните е ясно - в Канада без пари, в САЩ ше умиргат). И онтарийската авто-застрхователна мафия като ти изпържи застраховка на колата $300/месец като за новодошъл и уйде коньо у реката :cry:
Мите, а направи ли ти впечатление какво дават тези 80 долара на човек на месец, първите 4 800 долара които изхарчиш за здравеопазване, си ги плащаш ти. Мъжът, на чието име е застраховката, е на висококвалифицирана работа. И пак тяхната застраховка ми харесва повече от други, при които ти покриват разходите само до определена сума която си направил, а ако изхарчиш повече - остава за теб. Приятелката на братовчедка ми живее в Чикаго и мъжът й почина от рак, и не стига че ще трябва да се оправя сама като вдовица, ами ще трябва да му изплаща дълговете, натрупани от скъпото му, но безуспешно лечение. И той имал застраховка.
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

За Монреал:

Наем 3 1/2 /две стаи, кухня и баня
=$450 /по-краен квартал, без включено отопление/
до $750+ /апартамент в центъра с включено парно/

Храна 3-ма
= $250 /обикаляне по всички магазини и пазаруване на специал, много ограничения/
до $500 /оттук нагоре са глезотиите и изхвърлянето в боклука/

Градски транспорт
= $63 /карта за месеца без намаление/
$33,75 /карта с намаление, ученици, студенти, пенсионери/

Автомобил
застраховка / зависи от годините на колата, опита на шофьора в Канада, пълна или непълна е застраховката
= $20+ /стара кола непълна застраховка
= $60-80+ /кола около 3-5 години пълна застраховка
= $100+ / нова кола
Смяна на масло
= $20-30
Гуми нови 4бр
= $250+
Глоби
= $42 /неправилно паркиране, най-ниска
Гараж, наемане
= $50+
Бензин
= в момента $1.04 за литър

Компютри
= $250+ /втора употреба
Интернет
= $10+ / зает телефон
= $25+ /свободен телефон

Телефон
= $27+ /27$ е абонаментът за неограничен брой разговори с телефони започващи с кодове 514 и 450, + ако желаете други екстри/
Тел карта за международни разговори
= $2,5 VISA /1,5 часа провинция, 2,5 часа София/ до $5+

Ток за месец /плаща се на 2 месеца/
= $25- 40 /без отоплението
Отопление на ток, невключено в наема за 3 ½ за цял отоплителен сезон приблизително 7 месеца
= $800-1200

Кабелна телевизия /със стайна антена се хващат около 5 програми/
= $30+
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

Малкото дете можеш изобщо да не се претисняваш за него. В Онтарио на месец за дете до 6 години ще получаваш минимум $300 които покриват разходите за него, като приемам че съпругата ще си седи в къщи и ще се грижи за него. Апартаменти с 1 спалня се намират за $750-800 на месец, като в наема е вклюно всичко. Телефона на месец е около $30 за линия, картата за градския транспорт е $71.25, интернет на месец е $25-35, кабелната телевизия ако си поръчаш сателитна с над 300 канала е $50-55 на месец. За теб и съпругата ти ще ти трябват около $1,500 на месец, като за детето вече писах. За да получаваш чисто $1,500 на месец след данъците трябва да работиш за $11 на час което е $1,906 на месец. Данъците са около $355. Но няма да ти остават много пари за развлечения. Все пак когато си попълнишданачната декларация за годината ще ти върнат голяма част от данъците които си платил, така че какртинката не е толкова страшна както някои са я предали в началото. Това е, дано да съм ти бил от полза. Късмет
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

pepiliverpool написа:Малкото дете можеш изобщо да не се претисняваш за него. В Онтарио на месец за дете до 6 години ще получаваш минимум $300 които покриват разходите за него
Хмм.. Не е баш така... За нашия първата година получавахме по около 260 долара, после намаляха. Сега наближава 3 годинки и получаваме по около 100 на месец. А за детска плащаме 800/месец.
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

Панта аз това за дететето го казах като имах предвид че техния доход ще бъде нисък в началото. Естествено че колкото повече Ви се увеличава годишния доход толкова и детските стават по-малко. Това са цифри ако дохода им е под $30,000 годишно. Те още не са в Канада, така че аз включвам и допълнителните $100 на месец за деца до 6 години, което беше прието с новия бюджет и влиза в сила от 1 Юли. Естествено че и тази сума дали ще получаваш пълния и размер зависи от доходите.
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Разходи за гр. Квебек (средно голям/малък)
Двама без деца

наем за 3 и 1/2 голям (три отделни стаи) всичко включено $540
телефон + интернет + кабел(базов) $100
кола + застраховка $260

карта за транспорт $60
бензин поне $40

храна около $400
пиене и цигари около $400
разни други около $200

всичко $2000, минимума за почти нормален живот в наше село
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

И кво излиза от тези сметки дотук? Със залата 15 CAD на час за единия, семейство двама души могат да си плащат данъците, сметките, храната, колата.

И кви са тези апокалиптични картини дето половината форум тука ги чертаете????? То не беше ронене на сълзи за липсата на културен живот и за кво ли не .........
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

becks написа:И кво излиза от тези сметки дотук? Със залата 15 CAD на час за единия, семейство двама души могат да си плащат данъците, сметките, храната, колата.

И кви са тези апокалиптични картини дето половината форум тука ги чертаете????? То не беше ронене на сълзи за липсата на културен живот и за кво ли не .........
ami ti sto gi slushash, ne vijdash li che sa edni i sqsti i se povtariat postoianno:D
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

ivandi написа: пиене и цигари около $400
разни други около $200

всичко $2000, минимума за почти нормален живот в наше село
А такива непиещи е непушещи като мен тези 400 долара на месец си ги спестяват като пичове и и току-виж животът станал напълно нормален :D Екскурзийки, това-онова :wink:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ето какво ми пише в стейтмъна от Мак Мъри където имам 20 работни дни.
Бруто приход-4736,70
Чисто приход-3221.28

Данъци -1515,42

От това което виждъм митът за ниските данъци в Албърта е разбит.Нека икономистите сега си кажат ,какъв би ми бил данъка в другите провинции за да сравня дали си заслужава да стоя на село или по добре да се връщам в цивилизацията.

Друг пример сега въртейки геврека на таксито ,както някой се опитва да ме обиди :D си правя 250д. на нощ каш от които само на 50д. плащам около 10д. данък,всичко останало за джоба ,а най важното е ,че сам си пиша работното време ,мога дакопам ,мога и да не копам.
Само каш,това е истината ,колкото се може по малко подаяния на паразитната държава в която безплатни обяди няма и за всичко си плащаш. :D :D :D
Stoni

Мнение от Stoni »

и за всичко си плащаааааааааааааааш.......ашш......аш......ш.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

bateto написа:Ето какво ми пише в стейтмъна от Мак Мъри където имам 20 работни дни.
Бруто приход-4736,70
Чисто приход-3221.28

Данъци -1515,42

От това което виждъм митът за ниските данъци в Албърта е разбит.Нека икономистите сега си кажат ,какъв би ми бил данъка в другите провинции за да сравня дали си заслужава да стоя на село или по добре да се връщам в цивилизацията.
Батето, като дойде края на годината и трябва да си правиш годишната декларация, като нищо могат да ти кажат че дължиш още данъци. :shock:
Заключено