Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Хе хе,
Това с имперските мерки верно може да те обърка в началото, ама после се свиква. А пък ако ползваш метричната и имперската система всеки ден, като мен, става голям купон.
Аз ползвам кубични стъпки и кубични метри, барели и кубични метри, акри и декари, паунди на квадратен инч и килопаскали, мили и километри, линейни инчове, стъпки, сантиметри и метри.
В началото е трудно но сега ми е кеф, щото е гимнастика за мозъка. Даже мога да си призная, че предпочитам имперската система понякога. Понеже бачкам за американска компания, става голям купон когато заговоря в метрична система на гостуващи шефове.
Като и да е, това с имперските мерки и най-малкият проблем за един новобранец в Канада.
Наздраве
Svilko
Мнения: 252
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:21 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Svilko »

Тая тема много интересна ми се видя, и я изчетох до край. Само че мисля че туй съкращение "lb" всъщност е "livre". Да наистина изглежда като френската дума за книга, и си е точно така. Аз също не мога да свикна с мисълта че не е либра :) ами е ливра :) ама карай.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

livre - f. (lat. libra) 1. стара френска монета; 2. франк (когато се говори за приходи); 3. лира (монета на някои държави); la ~ sterling лира стерлинг; 4. (Канада и Англия) мярка за тежина (0,453 кг), фунт; vendre а la ~ продавам на фунт;

на мен на български ми звучи по-добре оригинала от латински, отколкото френското произношение
Аватар
DonPatso
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Апр 01, 2006 9:35 pm
Местоположение: Монтреал,Квебек
Обратна връзка:

Мнение от DonPatso »

Montreal е един голям град построен на голям остров който се намира в голяма река. И тука няма чалга ,мутри,мангали , полицията е истинска социалните служби са истински,живота е истински за разлика от там където си.Така че бейби Монтреал е по-добрият избор!
Comprendes?!
Абе еййй! Всичко което виждаш е триизмерно не забравяй!
Аватар
sergo66
Мнения: 35
Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 8:18 am

Мнение от sergo66 »

DonPatso написа:Montreal е един голям град ...... И тука няма чалга ,мутри,мангали , полицията е истинска социалните служби са истински,живота е истински за разлика от там където си.Така че бейби Монтреал е по-добрият избор!
Comprendes?!
Оле малееееей, ти май ти не излизаш от дома си, що лъжеш ората бре
Аватар
DonPatso
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Апр 01, 2006 9:35 pm
Местоположение: Монтреал,Квебек
Обратна връзка:

Мнение от DonPatso »

Sergo66 ! Излизам приятелю, но не за да гледам дали са цъфнали теменугите!!!
А м/у другото 2lb. са около 908гр. някъде там.
Абе еййй! Всичко което виждаш е триизмерно не забравяй!
galiciq
Мнения: 63
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:08 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от galiciq »

c200 написа:ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ - ИНФОРМАЦИЯТА Е ОТПРЕДИ 3-4 ГОДИНИ !!!
Ето нещо, което ми попадна в един вече несъществуващ форум преди 2-3 години.
Пускам го за сведение, ако някой не го мързи като мен да го актуализира
Повечето неща са верни, на цените смело може да се сложат 20% отгоре за да се получи приблизителна представа за моментното състояние на нещата.
Благодаря за ценната информация!!!
Eva B.
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Мар 28, 2006 7:41 am

Мнение от Eva B. »

DonPatso написа:Montreal е един голям град построен на голям остров който се намира в голяма река. И тука няма чалга ,мутри,мангали , полицията е истинска социалните служби са истински,живота е истински за разлика от там където си.Така че бейби Монтреал е по-добрият избор!
Comprendes?!
Всеки модератор, който ми вижда АйПиТо може да ти каже, че не съм там, където ти си мислиш, че съм. Както казах, поддавате се на изкушението на предварителните клишета, които ми лепвате без да си давате сметка, че хората и тейните случаи са различни. ¿Me comprendes?

Свилко, книга и ливра еволюират от латинските либер и либра като омоними във френския, но запазват от латинския съответно мъжкия и женския си род.


Благодаря на всички онези, които ми отговориха. Желая ви много успех и късмет. И топло лято :)
Заключено