Ванкувър или Монтреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Milenka написа:
Lub0 написа:Ако искаш да работиш като продавачка в Монтреал, ще ти трябват и френски и английски.
имам ги, нали на интервю с френски ще ходя, там ще доуча някой друг месец френския и съм екстра..
тоя пост те съветвам да го коригира6- мого е дале4 от истината.
просто с толкова познания по какавто и да е език-даже и по телефона за несто по сериозно не може да се оправи6-па камо ли да практикува6 професия.
Milenka написа: и друг плюс е, че децата в Мон ще говорят и френски и английски
а това твърдение е относително -макар да си им маика - но трудно може6 да ги застави6 ако не искат-а без желание не става.
и друго -дори да говорят и 2 та - освен в Квебек - в останалата Америка френския е екзоти4ен език -т те не знаят каде е Франция па камо ли френски да говорят.
а ако живеят в Квебек -пак ниакакв плус не е - по понятни при4ини.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Milenka написа:но за сметка на това липсата на слънце ми действа депресиращо...(склонна съм към самоубийство, без успешен опит до сега)
Е така де, то ако е имало успешен надали щяхме да имаме честта да те четем сега :wink: Това е майтап йе - да не се вържеш, ако си го написала сериозно силно ти препоръчвам да провериш много внимателно в кои градове по колко слънчеви дни има през зимата, щото като има облаци наистина е много депресиращо. Не мисля че Ванкувърската зима е от най-слънчевите (да кажат ванкувърци по-точно), провери как е в Монреал или Уинипег - за там се говори че голем студ обаче слънце нон-стоп зимата.
Milenka написа: а това с недвижимите имоти има ли опасност да им паднат цените, когато си напазаруваш нещо, или в канада действа принципът за "лепкавост" при покачване..демек цените не се връщат
Миленкааа, Миленка - айде първо фани рибата и после питай в кой размер тиган да я пържиш и дали на тефлоновите тигани им пада покритието :wink: Като дойдеш тука сама ще се ориентираш в тези неща и то много по точно. Засега обърни сериозно внимание на съвета на bp_de за езика - от личен опит знам че в БГ изглежда лесно ("Абе кво толкова бе, за съм го учил в училище, ще уча там още 2-3 месеца и съм пушка") - да, ама не :D Кат ти изстрелят тука 15 думи за 3 секунди, половината некви типично местни изрази и ше гледаш ей така :shock:
bravo

Мнение от bravo »

Spodeliam mnenieto na Miteto za ezicite, a za studa, v Montreal obiknoveno jiveem v jili6ta s parno, ne v igloo, po ulicite na -40C nikoi ne maa pove4e ot 5-10min, slance ima , i kogato niama viatar, -15 ne se use6ta izob6to. navsiakade e mnogo otopleno i klimata vsa6tnost e po-zdravosloven ot BG. decata mi tazi, kakto i minalata godina ne sa boleduvali, osven malko sopoli i leka ka6lica, vsa6tnost, ne sa otsastvali ot u4ili6te po bolest.
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

Още няколко дребени детайл за шоферите

+ в Монреал улиците са точно като след бомбалдировка на обединените сили на Нато. Във Ванкувър са нормални.
+ във Ванкувър не сме чували за такова нещо като зимни гуми
- в Монреал застраховката на нова кола е ~150 във Ван 250+
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

Ама вие взехте да се бъзикате нещо. Питам аз най-сериозно и други отговори очаквам.
Та по същество
bp_de написа:
Milenka написа: имам ги, нали на интервю с френски ще ходя, там ще доуча някой друг месец френския и съм екстра..
тоя пост те съветвам да го коригира6- мого е дале4 от истината.
Приятелю, аз съм филолог по професия. Не мисля, че ще са ми необходими там 5 години да си подобря езиците, за да започна работа като продавачка. Точно коя част от постинга да коригирам?
bp_de написа:
Milenka написа: и друг плюс е, че децата в Мон ще говорят и френски и английски
а това твърдение е относително -макар да си им маика - но трудно може6 да ги застави6 ако не искат-а без желание не става.
Смятам, ако сме в Монреал да посещават френско училище и да си учат английски. Защо да ги заставям, просто, ако знаеш френски, учиш и английски. Това да си билингуал го смятам за предимство и не само за Квебек.
miteto написа:
Milenka написа:склонна съм към самоубийство, без успешен опит до сега
Това е майтап йе - да не се вържеш,

Беше опит за шегичка.
miteto написа:Миленкааа, Миленка - айде първо фани рибата и после питай в кой размер тиган да я пържиш
Митееее, Мите, - човек гледа да събере колкото се може повече инфо, пък после дали ще му потрябва или не, това си е отделна работа. Но ако не обичате да си говорите за недвижими имоти, то тогава недейте.
А за езиците, ясно е че шокът с френския език ще е голям, но защо си мислите, че ако вие сте го преодолели за половин година на другите ще са им нужни 3.
А аз си мислех, че продавачките стоят на касата, маркират с продуктите и казват само “Bonjour!” и връща ресто.

Добре де, цялото звучене на постингите е като “Я, по-добре си стой в БГ!”. Има ли нещо такова.
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

bravo написа: a za studa, v Montreal obiknoveno jiveem v jili6ta s parno,
нямам нищо против парното, аз също ползвам вкъщи и няма да ми за пръв път да усетя комфорта от него.

просто казах, че искам децата ми да прекарват повече време на открито, т.е. не по 5, 10 мин. а часове наред. както разбирам, това е проблем за Мон., за сметка на това са другите екстри
vladi написа: - в Монреал застраховката на нова кола е ~150 във Ван 250+
Влади, ама какво точно изразява тази застраховка, в БГ е автокаско и гражданска отг-ст.
цифрите за година ли са? ако е така, не е голяма разликата
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Milenka написа:Митееее, Мите, - човек гледа да събере колкото се може повече инфо, пък после дали ще му потрябва или не, това си е отделна работа.
Homebuying Step by Step - ето ти един достоверен източник, enjoy :D
Milenka написа: Добре де, цялото звучене на постингите е като “Я, по-добре си стой в БГ!”. Има ли нещо такова.
Бе де да знам, на мен пък една друга част от постингите ми звучи като "Я какъв голям и полезен форум, сигурно има много информация ама що да ползвам търсачката с ключовите думи които ме интересуват като е по-лесно да питам за квот ми дойде наум". Абе нема се пуашиш, отговаряме на въпроси секви, особено по-смислени и най-много до 16 пъти предъвквани досега :D Че глей колегата негро кви почна да ги пуска - http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=19275
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

смяла съм се с глас...особено ме кефи частта с кануто ...

мите, ама защо бе браточка, да не се пита едно и също нещо с изменение в нюансите, разбира се...

ми нали затова сме всички тук, ние нова Канада няма да измислим, но ще си имаме и ние темички, наши си, по този начин ще се опознаем, както сега с Рената 123 и никито вече си комуникираме и сме си дружки, може и на ракия да се съберем по канадски, че и в Сф

когато сте минали по същия път, и не ви се пишат отговори, то и това има решение..иначе дискусии на тема "трябва ли да се слагат малките деца на гърне и от каква възраст?" винаги ще има и това ще държи форума жив...

и понеже темата си е моя, мога да включа и цените на дрехите за малки и големи, разлика в отделните градове има ли? и скъпи ли са парцалките в канадско?
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Milenka написа:и понеже темата си е моя, мога да включа и цените на дрехите за малки и големи, разлика в отделните градове има ли? и скъпи ли са парцалките в канадско?
Браточка, разликата е малка. Дали са скъпи - всъшност зависи от това каква заплата ще получаваш нали ? Ако взимаш $7/час може и да ти се струват скъпи, ако взимаш 3 пъти повече, може и да не ти се струват :wink: Моето лично впечатление че много от нещата са на цени почти като в БГ (при това абсолютно сравнение, а не относително спрямо дохода). Ский тука за ориентаж(и не забравяй да туриш още 15% отгоре върху цените на стоките - без храните).
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

мерсаж за линковете
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

Milenka написа:[изразява тази застраховка, в БГ е автокаско и гражданска отг-ст.
цифрите за година ли са? ако е така, не е голяма разликата
ех,цифрите са за месец,жалко :cry: Тук застраховките са немалко перо в бюджета,затова всеки прави съпоставка и за тях при опеделяне на по-доброто място за живеене. Мойто мнение по твойто питане е - и двата града си имат предимства и недостатъци,аз обаче предпочитам дъжда пред снега и студа.А децата ти ако искат-ще учат чужди езици в училище.Е,не е същото разбира се.А по въпроса за недвижимите имоти-във Ванкувър може да са по скъпи, но сигурно си има причина :wink:
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

По някои мои лични причини се въздържах до момента да взема отношение по темата.
На Миленка мога да кажа само,че ла ви не па дьо синема.Като имаш предвид,че съм английско говорящ!
Всеки говори от висотата на неговата камбанария.Който където се е оправил смята,че там е най-добре.Да ама това не е реалността.А тя е жестока и не прощава фалове.
Каквото и да ви кажат е така и не е съвсем така.Всичко е относително.
Късмет бих казал.............
Никъде няма гаранции за нищо.Ака действително целите които сте си поставили са тези които си написала/извини ме,че ти говоря на "ти"/ мисля,че няма да е трудно да се оправите във времето където и да се установите.Но...................за повече....става много сложно.Там и аз не се наемам да дам съвет.
Живял съм във Ванкувър и поназнайвам някои нещица.Не съм живял обаче и в Монреал за да мога да направя съпоставка.
Мога да ти кажа само,че работа не се намира лесно във Ванкувър.Сложно е и изисква време.През това време ще губите пари.
Няма как и на социал да излезете.
Това е реалността.Даже и да намерите някаква долнопробна работа влизате в един затворен цикъл от който излизането е много трудно.Ако се държите здраво един за друг е възможно но иска време.И късмет.И много труд и лишения.
Там е техния свят.Не нашия.Разберете го и се подгответе за трудностите ,които ви очакват в името на някакво може би имагинерно бъдеще.
Желая ви успех от цялото си сърце!
Независимо от избора ви дано късметът не ви напуща!
Док.........
TROUBLEMAKER
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

мерси, Док. хубав постинг...и малко тъжен

но нали всички се стремят да им е интересно..все пак сме се запътили към страна с висок стандарт..а че в началото е трудно, ами трудно е...
ще стискаме зъби и ще се надяваме....
нали и тук това правим..
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

goliama mechka написа:А по въпроса за недвижимите имоти-във Ванкувър може да са по скъпи, но сигурно си има причина :wink:
Има причина - китайците.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Към Миленка и Никито, за съжаление не мога да ви дам никаква информация за района Отава-Гатино, защото нямам такава, но гледам се е появила подобна тема http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=19284 и може да научите нещо от там, стига съфорумците от района да се включат с мнения. :D

Milenka написа:
vladi написа: - в Монреал застраховката на нова кола е ~150 във Ван 250+
Влади, ама какво точно изразява тази застраховка, в БГ е автокаско и гражданска отг-ст.
цифрите за година ли са? ако е така, не е голяма разликата
Влади е пропуснал да спомене, че тези цифри се отнасят за месец, за година може да си направиш сметка каква ще е разликата. :wink:
Изображение ... и в темите също!
Заключено