Внимание- децата!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Ти нали първоначално тук каза, че нямаш намерение да се противопоставяш ? Защо се отметна от намерението си ?
Да се смее ли човек-да плаче ли, но дори не съм се противопоставяла. Умея прекрасно да бъда максимално дипломатична, но по-голямата част от хората никога не приемат различно от тяхното мнение, както и да е изразено. А мнението ми го поискаха- не мога да си кривя душата и да горя в ада за такова нещо. Ще ми тежи на съвестта цял живот.
Мадамата обаче има страшно много лични мотиви да лиши майката от детето на всяка цена. Ако се стигне до съд, ще ги разбера.

бате,бате...не розови очила, ами нищо по-светло от чернилка пред очите май не остана...Нямах нищо против и някви други цветове, ама нейсе!
Ще се надявам,че някъде има справедливост на този свят и всеки ще си получи по заслугите!
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

LaRue написа:
JOY написа:Приемам всякакви препоръки за стабилен адвокат, защото най-вероятно ще имам нужда! :?
На мен ми се струва, че имаш крещяща нужда от добър психиатър :shock:
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :haplio: :haplio: :haplio:
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Колко ли трябва човек да е паднал за подобни реакции! Утре може да се случи с вашите деца.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

JOY написа: Умея прекрасно да бъда максимално дипломатична
да не е да си се изрязала като за евреите, че жална му майка на туй дете с такава закрилница.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

JOY написа:
Абе нали си само студентка, как може в демократична страна да се нуждаеш от адвокат заради заемана позиция и то в рамките на учебната ти програма !
Ами... :cry: така, може...прави си сметка колко е демократична.


Kanada e mnogo poveche pravova darjava otkolkoto demokratichna. V konstitutsiata ime napisano v samiat uvod che Kanada e pravova darjava. Parvo e pravoto, posle idva red na demokratsiata. Primer : kirpanat. Povecheto hora sa protiv tozi kirpan, no zakonat si e zakon.
Po vaprosar za detsata, ako ne se laja" l'article 43 du Code Criminel " kazva che moje da se izpolzva fizicheska sila sreshtu deteto ako obstoiatelstvata go iziskvat.
Joy, moje savsem spokoino da si izkazvash mnenieto. Tuka ima hora angajirani na federalni dlajnosti, koito sa otkrito za otdellianeto na Quebec ot Kanada i vse oshte nikoi ne gi e uvonil ili arestuval.
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

JOY написа:Колко ли трябва човек да е паднал за подобни реакции! Утре може да се случи с вашите деца.
Споко,колежке,да не получиш медал като мен,по-скромно с обидите,кой е паднал,а?Нещо обиждаме ли?
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Мнение от edelwais »

чакайте чакайте,
айде за малко да спрем с "кой какъв е и защо такъв е", а?

аз лично не искам да повярвам, че за изразено професионално мнение, в ролята си на студент (а именно, простено ти е да не знаеш някои неща), може да идеш на съд. дайте да предоставим трибуната на Joy, и ако действително срещу нея се върши някакво безобразие, що пък да не вдигнем гюрултия?
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

и аз споделям мнението на еделвайс !

Ей сега чух по радиото, че в комплекс Дежардан ще има безплатни консултации с адвокати по всякакви теми до края на седмицата. Работното време е до четири и половина :idea: :idea: Що не отидеш, Джой ?
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

krimon написа:и аз споделям мнението на еделвайс !

Ей сега чух по радиото, че в комплекс Дежардан ще има безплатни консултации с адвокати по всякакви теми до края на седмицата. Работното време е до четири и половина :idea: :idea: Що не отидеш, Джой ?
Това може да е много полезно. Нещо по-конкретно? Къде точно в комплекс Дежардан?
Мислех да започна с консултация с комисията по защита правата на човека. Но ако има подобно нещо, ще отида. Това е откровенно безобразие, и честно, много несправедливост съм видяла до тук, но подобно нещо не съм си представяла. Всъщност, имах едно на ум, че може да стане( и го изразих в началото на темата), но не вярвах, че ще се осмелят да въздействат от позицията на власт за изказано различно от нечие друго професионално мнение (то беше изказано във форма на хипотеза, която не би трябвало да се изключва като възможна и без да съм оспорвала ничия друга оценка).
Още не мога да повярвам на ушите си и от няколко дни не мога въобще да дойда на себе си.
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

JOY написа: Това може да е много полезно. Нещо по-конкретно? Къде точно в комплекс Дежардан?
Това си е традиция за Комплекс Дежарден. В средата на комплекса, където е откритото пространство се организират различни експозиции, консултации и др. съвсем редовно и от доста години. Тези консултации с адвокати са доста повърхностни, но вероятно ще ти дадат някакви напътствия по проблема.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

beckythomas9 написа:
JOY написа: Това може да е много полезно. Нещо по-конкретно? Къде точно в комплекс Дежардан?
Това си е традиция за Комплекс Дежарден. В средата на комплекса, където е откритото пространство се организират различни експозиции, консултации и др. съвсем редовно и от доста години. Тези консултации с адвокати са доста повърхностни, но вероятно ще ти дадат някакви напътствия по проблема.
Мерси, beckythomas9 ! Ориентирах се къде. Ако не друго, макар да ме ориентират каде и как да си потърся правата...Задължително ще отида.
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Мнение от edelwais »

JOY написа:... но не вярвах, че ще се осмелят да въздействат от позицията на власт за изказано различно от нечие друго професионално мнение (то беше изказано във форма на хипотеза, която не би трябвало да се изключва като възможна и без да съм оспорвала ничия друга оценка).
все по-абсурдно ми изглежда ситуацията:
- не си настъпила никой по опашката - "без да съм оспорвала ничия друга оценка", че да се обясни с нечие наранено его;
- изказала си просто още една възможна хипотеза, която предполагам е базирана на резултати от публикувана научна литетарура;

и като резултат - съд ?!?!?! :shock:
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

И аз се присъединявам към призива на Еделвайс и Кримон. Цялата тая история звучи много странно :shock:! В Канада все още има някаква свобода на словото и не виждам как може да преследват някого заради изказано мнение :roll:?!?
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Е как да не може - ето на, всички формени идиоти преследват "максимално дипломатичната" и я замерят с разни гърнета.

Историята е съшита с бели конци и ако има въобще нещо вярно, то е че кака ви JOY не трябва да споделя нищо от нея, хеле пък по разни форуми.

И току виж наистина заимала нужда от адвокат.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

все по-абсурдно ми изглежда ситуацията:
- не си настъпила никой по опашката - "без да съм оспорвала ничия друга оценка", че да се обясни с нечие наранено его;
- изказала си просто още една възможна хипотеза, която предполагам е базирана на резултати от публикувана научна литетарура;

и като резултат - съд ?!?!?!
Най-вероятно не само егото е наранено. Тази жена е обсебена от тази мисъл и прави възможно и невъзможно за достигане на целта си.
Появява се някаква проста студентка, при това имигрантка и изказва идеи,че за всяко нейно "доказателство" съществува и логично обяснение като нормална реакция. Сблъсък на интереси и ценности.
Тя смята, че социално слаба майка ще възпита детето си в същата среда и подобни ценности, то съответно-неговите и така, веригата е безкрайна и вижда ролята си в прекъсване на тази верига като даде възможност на детето да расте в "нормална" по нейните разбирания среда. Смята, че сега трябва да се отнеме бебето, докато е малко, за да има възможност да бъде осиновено от семейство, нямащо възможност да си имат деца, които да му дадат всичко възможно (самата тя е в такова положение).
Това е нейната ценностна система.
Аз смятам, че е несправедливо да се съди родител заради неговото социо-економическо положение (което е записано и в хартата за правата на човека) и моята роля, като професионалист (записана в безброй професионални клаузи и документи) е И защита на пациента. Детето може да няма най-красивите дрехи на света и най-добрите финансови възможности, но ще има истинска майка. Това е моята ценностна система.
Както и да е...тя поиска мнението ми още в началото. Отговорих, че не мога да имам мнение без да съм видяла досието, без да съм наблюдавала майката и анализирала поведението и. По-късно, изрично наблегнах на факта, че мнението ми касае това, което лично съм наблюдавала и не казуса като цяло. Казах, че не видях липса на привързанност към бебето и липса на родителски умения (за което собствено я съдят). Тя продължи с изреждане на нейните "доказателства", за които пък аз изразих хипотезата, че би могло да съществува логично обяснение за всяко едно.

Не знам дали писах- вече няма здравен проблем, но тя продължава да рови. Сега я обвинява в незрели съждения и като доказателство изтъква нейни думи, че бебето и имало предпочитания към синия и жълтия цвят. Бебето на тази възраст не можело да има предпочитания. :shock: Без коментар.

Ами...в крайна сметка...не мога да кажа какво най-силно я е засегнало. Страх, че мнението ми би могло да повлияе по някакъв начин или...просто факт на "наглост" от моя страна да имам различно от нейното мнение... Налице е резултата.

А резултатът от всичко това е преследване до дупка, най-вероятно лоша оценка за стажа или в най-лошия случай и много вероятно-късане (недвусмислено намекнато). Съдът ще последва от моя страна като защита на правата ми в случая. Няма да се оставя безучастно поради обикновенна колегиална дискусия на професионален казус и обмисляне на евентуални хипотези (което е съвсем нормално в случая), някой да се възползва от властта си и да ме заплашва. Това е. Не дай бог да се стигне до скъсване, ще я преследвам до дупка за липса на професионална компетентност и намесване на лични мотиви в решаване на професионален проблем.
Заключено