Безработицата в Канада намалява!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от Linko »

Ами и Раят не за всеки е непременно най-желаното място, filipne. Той също си има своите неудобства. Например че не се пуши вътре, или пък забраната да се късат от дървото и се ядат определен вид ябълки и т.н. Така че и от това място има недоволни и напуснали го, а и изгонени има също. :)

А пък има и такива като теб, които и в Ада си имат своите основания да стоят. Не го напускат и това си е, колкото и да разправят, че е зле работата там. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от filipne »

Linko написа: А пък има и такива като теб, които и в Ада си имат своите основания да стоят. Не го напускат и това си е, колкото и да разправят, че е зле работата там. ;)
Такива като мен и в частност аз самият никъде не е писал или споменавал за Ад. Писал съм и съм споменавал обаче че Канада е далече, далече от бленувания от много нови мераклии Рай .. Наличието на голям брой напускащи е достатъчно красноречив факт.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от Linko »

Също колкото е красноречив и фактът, че има и оставащи т.е. за някой все е пак по-доброто място за живеене дори да не е Раят. Защото ние хората, докато сме живи, носим в себе си и си създаваме сами и рай и ад тук на Земята. В онези създадени от Бога и Сатаната отиваме по заслуги след смъртта. Но за божиите работи се обръщай към Aribu, аз не съм много в час по темата.

А иначе приетата от теб мисия да предупеждаваш новите мераклии е човеколюбива и достойна за уважение. Но е естествено хората да те коригират когато започнеш да се увличаш с черните краски на лична основа.
Истината е винаги някъде по средата, сам го знаеш.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от leaf »

filipne

"Писал съм и съм споменавал обаче че Канада е далече, далече от бленувания от много нови мераклии Рай .. Наличието на голям брой напускащи е достатъчно красноречив факт.|

В това, което е написано няма никаква логика. :?:

Хората пристигат и напускат дадено място , защото си имат своите основания и желания. Дали Канада или България са рай е отделна тема. Пък и едва ли има двама човека, които да датат едно и също определение за "рай". Май, никой не се върнал от там, за да разкаже.
Следователно, всеки да си търси причините в себе си и да си прави собствен рай. А хората в наши дни пътуват непрекъсното и никой не прави голям проблем от това. :)
Щом могат пробват, идват в Канада. Ако намерят това, което са търсили остават. Ако ли не тръгват да търсят отново, това което ги устройва. Както предполагам и вие сте си намерили конфортната зона в Канада и, затова предпочитате да живеете в нея. :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от ablood »

С изключение на някои приключенски настроени гастарбайтери, тези които идват и си отиват не ми ги хвали! За да се разочароваш от дадена дестинация, значи, че не си си прочел урока преди да заминеш.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от Linko »

Темата все пак беше за безработицата в Канада. Но както винаги, намеси ли се потребител с "мисия свише", темата се забравя и аудиторията е принудена да изслуша за пореден път неговото верую и поученията му.
Нека всички дружно в един глас да викнем: "Не, Канада не е земен рай.", та белким filipne се успокои и продължат обсъжданията по зададената тема.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от leaf »

ablood:
"С изключение на някои приключенски настроени гастарбайтери, тези които идват и си отиват не ми ги хвали! За да се разочароваш от дадена дестинация, значи, че не си си прочел урока преди да заминеш."

Не може всички да сме съвършенни! :$

:lol:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от filipne »

Linko написа:Темата все пак беше за безработицата в Канада. Но както винаги, намеси ли се потребител с "мисия свише", темата се забравя и аудиторията е принудена да изслуша за пореден път неговото верую и поученията му.
Нека всички дружно в един глас да викнем: "Не, Канада не е земен рай.", та белким filipne се успокои и продължат обсъжданията по зададената тема.
Ха - ха ! Много духовито :D . Ще бъде достатъчно и само да се въздържате от празни славословия с розов оттенък ... :rofl:
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от jovani »

haimana написа:
jovani написа:... Ами време беше, след като през последните 2 години са влезли 500 000 имигранти, а само в края на 2008 бяха загубени над 400 000 работни места (демек, за да се върне положението както преди рецесията ще трябва да бъдат отворени нови поне 700 - 800 000 работни места)...

... За капак на всичко всяка година влизат по 250 000 излъгани камилчета, които всички знаете какво им се случва...
Казваш А, ама пропускаш да кажеш и Б. На това му викат манипулация :!:

Влизат колкото влизат ама и излизат, на финала Канада си е пак толкова :D . За да ти е коректна сметката трябва да броиш и тия излезлите.
Съгласен съм с тази забележка, но ще направя уточнението, че от както съм тук (вече 7 години) населението на Канада се увеличава средно с около 0.7-0.8% на година, демек около 210-240 000 (поне така излиза на хартия, според статкан). От тях половината се дължи на раждаемост, и като се извади смъртността, най-грубо, по мои сметки излиза че се завръщат около 20-25% от имигриралите. За да сме по-прецизни е възможно да допуснем, че процента на напускащите по време на рецесия е по-висок от този на напускащите в по-добри времена, за съжаление точна информация за повторно емигриралите не се публикува, затова може само да спекулираме с тези цифри (в известни граници).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор