Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
dimatrif
Мнения: 154
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 9:10 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от dimatrif »

Здравейте, и ние успешно минахме днес. Бяхме от 10 часа и излязохме в 11.30. Интервюто мина неусетно, няма да повтарям, изискванията на мосю Леблан са същите, писани по-горе. Искам само да добавя нещо по предното мнение, понеже нашия случай беше такъв. В писмото покана изрично пишеше да носим документ от НОИ за осигуровките от 2005 до 2010. Ние подадохме документи до Виена през 2010. На интервюто се оказа, че е трявало да извадя такива и за 2011 и 2012, макар, че носехме служебни бележки от работодаделя, че към днешна дата продължаваме да работим на същите позиции. Мосю-то обаче държеше да има документ и от НОИ, освен това от работодателя. Показах му писмото-покана за интервю и той ми каза, че офицера от Виена е разглеждал досието до 2010, а той сега го преразглежда кам днешна дата. Така че, независимо какви години пише в поканите ви, вадете справки от НОИ към днешна дата, т.е. каквото излезе на справката и за 2012г.
Принтирайте си обяви свързани с професията ви и отговарящи на СВ-то! Сигурна съм, че върнатата двойка има отказ именно заради липсата на обяви. Според мен, мосю Леблан, е наистина най-добрия човек /цитирам мнението на първия минал/ и е наясно, че френският ни тепърва ще се перфекционира на канадска земя.
Успех на всички останали. Двойката от 9 часа също мина успешно.
Последно промяна от dimatrif на Сря Мар 07, 2012 4:29 pm, променено общо 1 път.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от Misho76 »

Честито на преминалите успешно!
Много хубаво начало! :y: :rock: :party:
Единствено остава загадка,защо има по толкова малко поканени кандидати.../позовавайки се на по-горното мнение/ :^)
Последно промяна от Misho76 на Сря Мар 07, 2012 5:22 pm, променено общо 1 път.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от karelia79 »

Misho, и аз това се чудех...
А пък това с обявите ми е супер смешно. Ми то почти никой не може да работи директно по специалността си. Как да ги гледам в очите и да ги лъжа как отивам и веднага почвам да работя... :^)
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от martatabs »

Заблуда е да се мисли, че някои неща свързани с интервюто са смешни...нищо, което касае вашето бъдеще, не е шега. Те, имиграционните, не са вчерашни и добре знаят че няма да работите, най-вероятно през първите месеци, по специалността си...това се прави, за да проверят, колко сте ангажирани в стремежа си да се реализирате в Квебек.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от emili_vn »

Misho76 написа:Единствено остава загадка,защо има по толкова малко поканени кандидати.../позовавайки се на по-горното мнение/ :^)
Къде видя загадка и на кое казваш малко поканени кандидати? Интервютата са по 6 на ден - за толкова стига времето. На кандидат по график е отделен 1 час, но при някои отива и час и половина, при други - по-малко от час.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от emili_vn »

karelia79 написа:Misho, и аз това се чудех...
А пък това с обявите ми е супер смешно. Ми то почти никой не може да работи директно по специалността си. Как да ги гледам в очите и да ги лъжа как отивам и веднага почвам да работя... :^)
Изобщо не е смешно - ако имаш обяви по специалността си - дори за по-ниска позиция, това означава, че си се интересувал, че си наясно какви са изискванията за заемането на съответната длъжност (защото тези изисквания фигурират в обявите) и в следствие на това си проучил какво трябва да направиш, за да започнеш работа по специалността. А те са наясно, че не можеш да започнеш работа на позиция, на която си работил тук като квалифициран, но държат да разберат дали ти си наясно с това и какво мислиш да предприемеш по въпроса, защото все пак кандидатстваш по програма за квалифициран работник.
Няма нужда да лъжеш - просто трябва да ги убедиш, че имаш работещ план, съобразен с изискванията и условията. А как ще се развият нещата, това е друга тема.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
ivanpeychev
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2010 3:58 pm

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от ivanpeychev »

Публикувам още едно писмо на успешно минали кандидати:

"Привет на всички участници в този форум. Ние сме младо семейство с едно дете, които вчера преминаха успешно интервюто с мосю Лебланк. Както и другите преминали вече пишат, мъжът е добронамерен, приветлив, спокоен, настроен да помага, а не да се заяжда. Използването на преводачката не беше проблем, дори самият той няколко пъти я помоли да дообясни, ако нещо не сме разбрали. Започна с представянето си и след това поиска паспорти, актове за раждане, брачно свидетелство, дипломите ни за основно и висше образование, трудовите ни книжки, справките от НОИ и това е. Аз съм мед. сестра и в последствие ми поиска членската карта към БАПЗГ, която аз не носех и казах, че съм я забравила. А това, че съм мед. сестра и работя като такава доказах с трудовия си договор. По голямата част от времето за интервю минава в сверяване на датите и имената написани в оригиналните документи и тези попълнени в апликейшъна и преводите. През това време задава общи въпроси като: кога сте роден, колко пъти сте женен, на колко години е детето ви, колко години общо сте учили, попита мъжа ми какви предмети е изучавал в университета, какво работим в момента.
Работила съм в САЩ преди няколко години - по този повод Мосю Лебланк ме разпитва на английски къде, какво, за какъв период от време и как сега си подържам знанията по англ. език. А на мъжът ни не зададе нито един въпрос на англе. След това ме попита на френски защо сме избрали Квебек и какво мислим да работим там. Държи да имаме план А и план Б, тоест ако не можеш да си намериш работа по специалността си какво ще правиш? Иска да чуе, че ще останеш в областта в която си квалифициран и ще направиш каквото трябва за да работиш по професията си. Поиска и разпечатани обяви за работа съответно за план А и за план Б.
Това е в общи линии. Мосю Лебланк говореше по-бързо отколкото ми се искаше и повече отколкото трябваше. Много обяснява за трудовие пазар в Квебек и още какво ли не.
Искрено благодаря на всички в този форум за информацията, която поднасяте и подкрепата, която оказвате. Желая много късмет и успех на всички! Специални поздрави и благодарности към Ники, Иван, Еми и Иван и се надявам агитката пак да се видим скоро на българска или по-късно на канадска земя! "
Виена: 12.10.2010
Accuse: 07.02.2011
Интервю : 09.03.2012
Сертификати: 09.03.2012
Sydney NE: 02.04.2012
Медицински: 14.08.2012
Покани за визи: 13.11.2012
Визи: 23.11.2012
Montreal: 24.03.2013
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от Misho76 »

emili_vn Видях го на стр.23 ivanpeychev мнение.Чак се учудвам,че си го пропуснала.
Но както и колежката karelia 79 пише,явно не съм го забелязал само аз. :)
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от mufc »

Misho76,
През първия и последния ден и на нашата сесия миналата година, също имаше само по 3 интервюта... през другите работни дни са си по 6 на ден.
Manchester United Football Club
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от pavelyankov »

karelia79 написа:Misho, и аз това се чудех...
А пък това с обявите ми е супер смешно. Ми то почти никой не може да работи директно по специалността си. Как да ги гледам в очите и да ги лъжа как отивам и веднага почвам да работя... :^)
Не.
Преди да заминем, нека се видим и ще си обясним какво и защо :)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от karelia79 »

Павка, нали организираме среща за 11.03? Не знам дали си погледнал в темата за Варна?
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от irincam1 »

Здравейте !
Искам да се изкажа относно офертите за работа в подкрепа на martatabs и Emili_vn . Първо да им благодаря за подкрепата и инфото което дават във форума .
План А - извадил съм си оферти за работа като мед.сестра - макар да ми е напълно ясно че немога да започна веднага работа по специалноста .Това е видно дори за мен дето френският ми не е добър .Навсякъде се иска членство в ордера ,опит по специалноста и езици фр. и англ. По тази причина започнах да си търся оферти близки до медецината .
План Б - намерих си обяви за санитар и агенции които набират хора ,обучават ги в много кратки срокове и им предлагат работа като санитари ,придружители на възрастни и болни хора и т.н.Не спрях до тук .
План С - намерих си обява за медицински представител - човек които обикаля от кабинет на кабинет и предлага продуктите на своята фирма /в моят случай апаратура /.Фирмата предлага позиции за работа както на лица с мед.образование така и на лица без такова -провежда курс на обучение и готово .И това не е всичко .
Плана Д - За това вече ми помогнаха - имаме познати във Монтреал които имат агенция за почистване на домове и ни изпратиха оферта за работа /казвам го само за сведение наясно съм че не всички имат познати които могат да им изпратят такива оферти /.
Това което съм изровил от нета мисля че ще покаже на мосюто че съм информиран и зная къде и как да си търся работа и че това ще е в моя полза що се отнася до адаптивноста .
Моля ако съм на грешен път Мартатабс и Емили да ме поправят или ако някой намери моят начин за потготовка за интервюто е направилен !!!!!
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от emili_vn »

Misho76 написа:emili_vn Видях го на стр.23 ivanpeychev мнение.Чак се учудвам,че си го пропуснала.
Но както и колежката karelia 79 пише,явно не съм го забелязал само аз. :)
Ако визираш това:
ivanpeychev написа:Не сте далече от истината. да ви кажа само че днес след обяд имаше само 3-ма на интервю. Двама минаха но третият не го дочаках да излезе. Това е мит че на ден минавали по 8-10 човека. Имайки в предвид че втората двойка ги разпитваха 2 часа явно отмина и времето когато интервютата минаваха за 40 мин. Днес имаше само 3 ма поканени за интервю.
Не - не съм го пропуснала. Но в поста на ivanpeychev няма какво да ме впечатли. а ти явно си пропуснал 2-3 мои поста, в които сметнах колко интервюта ще има на тази сесия на база на броя работни дни.
Но ти нещо не си разбрал какво те питам?
Въпросът ми беше къде видя загадка (или казано по друг начин кое смяташ за загадка в сесията), а не къде видя предположение на съфорумник. Няма нищо загадъчно в това да има 6 интервюта на ден, а първия и последния ден да са по 3. Първо - защото през първия ден се оправят досиета, компютри и т.н. в залата до обяд, а последния ден след обяд се събират същите, за да се върнат във Виена.
Не е зле да престанете да си вкарвате паранои - така по никакъв начин не помагате нито на себе си, нито на останалите.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от emili_vn »

irincam1, много добре си се подковал. Браво :clap:
Това искат да видят - че си информиран, че имаш варианти и знаеш как да постигнеш целта.
А за специалността, в която даден човек е квалифициран, трябва да знаете пътя и стъпките (придобиване на местна диплома или сертификат, апрентисаж, членство в ордер и т.н.), които трябва да предприемете, за да се реализирате в професията. Дали там на място ще го направите или ще се прекалифицирате, си е ваш проблем, но на интервюто трябва да защитите кандидатурата си в тази посока.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от emili_vn »

karelia79 написа:Павка, нали организираме среща за 11.03? Не знам дали си погледнал в темата за Варна?
Споко - ще го засиля Павката в неделя ;)

Честито на придобилите сертификати и успех на всички, които тръпнат в очакване на своето интервю. :y:
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Публикувай отговор