НАМИРЕХ СИ БЪРЗО ХУБАВА РАБОТА В МОНРЕАЛ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
titylina
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Юни 18, 2004 4:40 am

боже, вярно ли е

Мнение от titylina »

все още съм в българия, смятаме цялото семейство да емигрираме, но ако месечната заплата наистина е 1200 лева, какъв е смисъла. Това изобщо не е годишна заплата в бг, тъй като към настоящият момент минималната е 120 лева, което прави 1500 годишно. Но като се има предвид че за канада заминават високо квалифицирани хора, който в българия не са на 120 лева, а на доста повече, тия 1200 лева месечно ми звучат малко несериозно. Лично аз имам към 7 - 7500 чист годишен доход и ако ще взимам 2-3 хиляди лева отгоре на година, просто забрави.
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Re: боже, вярно ли е

Мнение от LaRue »

titylina написа:все още съм в българия, смятаме цялото семейство да емигрираме, но ако месечната заплата наистина е 1200 лева, какъв е смисъла. Това изобщо не е годишна заплата в бг, тъй като към настоящият момент минималната е 120 лева, което прави 1500 годишно. Но като се има предвид че за канада заминават високо квалифицирани хора, който в българия не са на 120 лева, а на доста повече, тия 1200 лева месечно ми звучат малко несериозно. Лично аз имам към 7 - 7500 чист годишен доход и ако ще взимам 2-3 хиляди лева отгоре на година, просто забрави.
Tи на гурбет ли ще ходиш или ще имигрираш?
Някой да не би да те кара на сила или сама ще си пишеш adresser une demande?
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
botzovtori

Re: боже, вярно ли е

Мнение от botzovtori »

LaRue написа:
titylina написа:все още съм в българия, смятаме цялото семейство да емигрираме, но ако месечната заплата наистина е 1200 лева, какъв е смисъла. Това изобщо не е годишна заплата в бг, тъй като към настоящият момент минималната е 120 лева, което прави 1500 годишно. Но като се има предвид че за канада заминават високо квалифицирани хора, който в българия не са на 120 лева, а на доста повече, тия 1200 лева месечно ми звучат малко несериозно. Лично аз имам към 7 - 7500 чист годишен доход и ако ще взимам 2-3 хиляди лева отгоре на година, просто забрави.
Tи на гурбет ли ще ходиш или ще имигрираш?
Някой да не би да те кара на сила или сама ще си пишеш adresser une demande?
Чула жабата,че подковават коня ..... та и titylina работата същата :lol: :lol: :lol:
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Re: боже, вярно ли е

Мнение от monny »

titylina написа:все още съм в българия, смятаме цялото семейство да емигрираме, но ако месечната заплата наистина е 1200 лева, какъв е смисъла. Това изобщо не е годишна заплата в бг, тъй като към настоящият момент минималната е 120 лева, което прави 1500 годишно. Но като се има предвид че за канада заминават високо квалифицирани хора, който в българия не са на 120 лева, а на доста повече, тия 1200 лева месечно ми звучат малко несериозно. Лично аз имам към 7 - 7500 чист годишен доход и ако ще взимам 2-3 хиляди лева отгоре на година, просто забрави.
е точно за това става въпрос
виж и Dimitar Kolev това ти казва, само с една малка корекция, че в Бг
не може да има увереност в бъдещето, това че тази година ще вземеш 7 500, не означава че и догодина ще е така. и в канада няма 100% сигурност, че няма да те изхвърлят като "колегата" от danon, но там и в кафене да работиш пак ще свържеш двата края с 1 200 CAD, а тук със 150 лв в кафене ще ти стигат само за храна, плюс това ще работиш по 15 часа

въпросът е дали ще успееш да намериш добра работа
ще ти споделя фактите - от всички които посещаваха петъчните сбирки и заминаха, мисля че всички си намериха работа, но нито един престижна

botzovtori и la rue - явно не включват в емиграцията и гурбет -дали пък няма да ни изненадате като основете някоя култова колония на пустинен остров като във филма плажът с ди каприо
titylina
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Юни 18, 2004 4:40 am

подкована жаба

Мнение от titylina »

ами на кое от двете все още не знам. То с такава заплата и с деца един гурбет ще падне.... при положение, че българи които са там казват че за да живееш горе-долу сносно /малко мизерно даже/ за семейство са нужни около 1900 кан.долара. Та е въпрос на проста аритметика, че при това положение я спестиш 100 долара, я не. И тук с малко зор мога да ги спестя. За това говоря, не че и аз трябва да съм в играта.
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Re: боже, вярно ли е

Мнение от St.Anger »

LaRue написа:
titylina написа:все още съм в българия, смятаме цялото семейство да емигрираме, но ако месечната заплата наистина е 1200 лева, какъв е смисъла. Това изобщо не е годишна заплата в бг, тъй като към настоящият момент минималната е 120 лева, което прави 1500 годишно. Но като се има предвид че за канада заминават високо квалифицирани хора, който в българия не са на 120 лева, а на доста повече, тия 1200 лева месечно ми звучат малко несериозно. Лично аз имам към 7 - 7500 чист годишен доход и ако ще взимам 2-3 хиляди лева отгоре на година, просто забрави.
Tи на гурбет ли ще ходиш или ще имигрираш?
Някой да не би да те кара на сила или сама ще си пишеш adresser une demande?
La Rue, ili si bogat ili si idealist! Ima6 li semeistvo, dete? Detsata ne gi interesuva dali imigrira6 ili si na gurbet, ili pak si vka6ti...Te triabva da sa zdravi, da se hraniat dobre, da polu4avat podaratsi i roditelski griji i t.n. Zatova vseki normalen roditel si zadava vaprosite na titylina. Ako niakoi immigrira prosto zaradi ideiata da se immigrira, zna4e moje da si go pozvoli!
To Live Is To Die
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Абе и аз бих повторила репликите на LaRue и botzovtori (най-вече пък неговите),но за да бъдем обективни май трябва да "светнем" жената за какво става на въпрос,защото явно не е в течение.

-Не познавам нито един,който да работи по професията си от България и който да получава 1200 дол. заплата!
така е прав си но да смениш стандарта си с по нисък също не е добре
Който не е готов да жертва известен период на време (който е различен при всеки) и да смени стандарта с по-нисък,по-добре да не търгва!
ще ти споделя фактите - от всички които посещаваха петъчните сбирки и заминаха, мисля че всички си намериха работа, но нито един престижна
И това е напълно нормално.За повечето професии тук е абсолютно задължително местно образование ,членства в проф.организации,лицензи,сертификати,допуски и тем подобни.Това отнема време,средства и много труд.Определено не се постига за няколко месеца.На който не му се учи или пък зле е проучил как стоят нещата с допускане до неговата професия,също по-добре да не тръгва! Не си заслужава да хабиш време,нерви и средства по процедурата,да пристигнеш и разбирайки,че нямаш никакъв шанс да работиш по професията си,да бъхтеш път обратно!Имах л.с. от редовни участници във форума от Б-я,които дали издържаха и по месец тук и ми пасаха,че се връщат,защото практикуването тук било невъзможно...Пита се в задачата,толкова време в България къде са спали та не са проучени тези неща...Като се вземе под внимание,че дори и максимално проучени,винаги има удари под кръста,трябва да се каже,че добрата информация от рано е абсолютно задължителна!
Имала съм и други разговори,включително с мои роднини и на въпроса ми какво смята да работи в Канада,много често съм чувала отговор "ами...там ще видим!Няма да мисля от сега." И това не е отговор.Човек трябва да тръгне с ясна цел!
botzovtori и la rue - явно не включват в емиграцията и гурбет -дали пък няма да ни изненадате като основете някоя култова колония на пустинен остров като във филма плажът с ди каприо
Те може да не включват,но ясно трябва да се осъзнае,че емиграцията НЕ Е САМО ГУРБЕТ! Т.е. ако мотивите ви са забогатяване,по-добре потърсете друго място! Канада не е страната,където се забогатява лесно и бързо. Ако освен финансови причини има и други,по-добре ги поставете на първо място преди да "прескочите" океана!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Айде и аз пак да се цитирам:

Ако си добре в БГ-то (имаш добра професия, знания и опит) ще си добре и в Канада, това е простата истина, така че няма какво да се чудите и маете, ами седнете и си преценете добре знанията и възможностите.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Lub0 написа:Айде и аз пак да се цитирам:

Ако си добре в БГ-то (имаш добра професия, знания и опит) ще си добре и в Канада, това е простата истина, така че няма какво да се чудите и маете, ами седнете и си преценете добре знанията и възможностите.
Това пък изобщо не е задължително!
В България май са добре връзкари, мамини синчета и полукриминални типове.Тук няма да сте нито едно от изброените (последното просто е наказуемо за разлика от при нас). Хайде,Любо,най-добрите специалисти у нас обикновенно са доста непризнати във финансово отношение! Ако ли пък някъде получават заслужено добре,то е най-вероятно в провинцията.София отдавна е връзкарска и корумпирана.
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

това е сериозна приказка любо, изпълваш ме с надежда
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

JOY написа: Ако ли пък някъде получават заслужено добре,то е най-вероятно в провинцията.София отдавна е връзкарска и корумпирана.
Tova me razbi!!! Koia provintsia ima6 predvid..? Vidin, Silistra ili Ivailovgrad? Tam li sa visokite zaplati..? :shock: :shock: :shock:
To Live Is To Die
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

JOY, нещо си се объркала, все пак в БГ-то има някакъв бизнес (специално ИТ, инжинерни специалности също) и там работят добре платени и знаещи хора, защото с връзки работата не става, връзките са по държавните предприятия, но там просто нямя нито пари, нито специалисти.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

St.Anger написа:
JOY написа: Ако ли пък някъде получават заслужено добре,то е най-вероятно в провинцията.София отдавна е връзкарска и корумпирана.
Tova me razbi!!! Koia provintsia ima6 predvid..? Vidin, Silistra ili Ivailovgrad? Tam li sa visokite zaplati..? :shock: :shock: :shock:
Кой знае...Може би някъде наоколо...Козлодуй например... :roll: Не знам. Да кажат тези със заплатите от по над 1000 лв. в България!
Имам идея само за София.Помня много добре как плака снаха ми,когато след издържан невероятен конкурс за клон на западноевропейска банка,3 успешни интервюта и когато работата и беше почти в шапка вързана,взеха нейна некадърна колежка с връзки без никакво интервю,а тя си остана в ДСК.Подобни примери-бол!
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Lubo, tuk moga da ti davam primeri do utre, kolko ne si prav! Ti znae6 li za 2 mesetsa kolko hora se varnaha v BG SAMO OT MOIATA ULITSA?!! To4no hora, koito sa vzemali po 1000-2000 lv zaplati! Ne mi se pi6e sega, da ti dam niakoi interesni primeri...
To Live Is To Die
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

St.Anger, на този свят има какви ли не случаи, но масовите примери с тези дето се връщат са връзкарите и мамините дечица, защото тука няма мама и тате да помогнат и няма как тате да се обади на ОФ-то да уреди синчето...
Лично аз за толкова години тука, не съм срещнал още човек, който да е имал добре платена работа в БГ-то (имам в предвид работа за която се изискват някакви знания и опит, а не връзки) и да не е оспял да се оправи тук и да се е върнал в БГ-то...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Заключено