Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Uspial »

Айде бе?
Това прави 48 000 $ на година разход само за дреболии платени с картата.
Още не сме сложили могриджи, потребителски заеми, студентски и други заеми.
Като сложим и тях дохода ти трябва да е 110 000 $ на година преди данъци.
За да ти останат 70 000. от които 48 000 да са на кредитната карта.
Убеден съм че ако трябва да си покажеш нотис оф асесмент от миналата година в който пише колко данък си платил сумата няма да е отговаряща на 110 000 долара доход.

Ама пишете си глупости на мен не ми пречи.
Може новите да цъкат с език и да ви завиждат. :D

Я кажете тия самолетни билети всеки ден ли ги купувате или един път на 2 годии като си ходите до БГ и то в слабия сезон когато цената е 900 $?
Последно промяна от Uspial на Пет Май 07, 2010 10:19 am, променено общо 1 път.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Julian_04 »

ablood написа:Това е просто, при условие, че сме отавски чеинчаджии, навити да се пазарим с десетки управители на магазини, да търсим рандевута с тях, да теглим и мъкнем винаги кеш, заради 1 един мижав процент вповече.

Заради разликата между 1.5% и 2.5% не си струва да мъкнa кеш, дори и всички бензиностанции, бакалии и магазини да ми дават кешова отстъпка by default.
О струва си! Вервай mи!....Саmо дори заради идеята, че после няmаш нищо на книга....т.е. не mоже да се докаже, че някога си го иmал! ;)
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Uspial »

Мани ги наивниците.
Хората по света и в БГ като че ли умряха като не им върнаха 1 % от пазаруване с креидтна карта та ди си губят времето с точки , мили и незнам какви си простоти а после да кесиш на телефона часове наред за да ги редимваш тези точки.

А що не кажат и за тези авио фирми дето фалираха и точките отидоха на кино.
Къде къде е по добре да получиш отстъпката веднага и парите да ти останат в джоба днес.
Запомнете следното финансово правило.
Долар днес е повече от докар утре. Да не говорим за прах в очите с разни точки.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от speedy »

Uspial написа:...Айде бе?...
Има ли нещо което те притеснява в числата?

Expedia и Air Canada не се използват само за ходене до България.

Та по темата - вижте например http://creditcards.redflagdeals.com/
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Uspial »

Ти по скоро кажи ако се хванем на бас за 500 $ примерно които съм готов да прежаля ако си прав/а ще покажеш ли нотис оф асесмент с патени данъци на 110 000 $?

И ако ти си изключение не висчки харчат на месец 4000 $ през кредитната си карта за да натурпат някоя и друга точка.
Говорим за съфорумници с разходи по картата около 1000 на месец ако визмат 2000 - 2500 заплата и то чиста след платени данъци.
Това е релноста на повечето хора тук.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от speedy »

Ползвам кредитните карти за удобство. Cashback е просто бонус. ablood не говори за доходите си, а пита кои карти биха му свършили работа, което е полезно и на много други хора. Не всички са новодошли. Ако някой прекарва $1000 на месец през кредитна карта, това са $120 на година при 1%. Що да не ги вземеш?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от IRA »

Ама ако работят и двамата какъв е проблема?
Ние правим към 2600 по кредитните карти на месец. На мен с кредитна карта ми е по лесно да плащам всичко, защото не ми е разхвърляно и по мога да преценя горе долу колко харчим за ежедневни нужди.
Вече казах ползваме - Master Card на Petro-Canada, предимно бензина купувам на нея, за мен и мъжа. За останалите неща се ползва PHARMAPRIX OPTIMUM, там дават точки които разменяш за покупки в самото PHARMAPRIX . Изгодно е да се заменят когато има 20х точките защото хем си взимаш парите за точки, хем ти умножават точките за тези похарчени пари 20 пъти. Аз от там взимам памперси , сапуни ,кремове ...такива неща. За дрехи на мен и малкия, ползвам BMO master card с AIR MILES , за да не ми мрънка мъжа за това колко харча. :rofl: Трупат се някакви мили, ама бавно, че не харча чак толкова по нея.
speedy написа:Ползвам кредитните карти за удобство. Cashback е просто бонус.
На същия принцип съм и аз. Не мисля ,че някой си мисли,че ще забогатее чрез тях.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12483
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Ivan1007 »

За който има време и желание да чете - информацията от Financial Consumer Agency of Canada:

http://www.fcac-acfc.gc.ca/eng/publicat ... es-eng.asp
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от MrGeek »

speedy написа:Ползвам кредитните карти за удобство.
Освен удобството аз бих добавил още два много важни фактора - създаване на добра кредитна история (с кешови плащания такава просто не съществува), както и според мен един много важен фактор, който болшинството лесно пропуска - сигурността. Транзакциите с кредитни карти се радват на задължителната от закона Fraud Protection. Което означава, че в случай на злоупотреба, подобни транзакции се анулират. Не стоят съвсем така нещата при транзакциите с дебитни карти. В случай на компрометиране, притежателя може да се раздели скоропостижно с баланса по текущата си сметка в банката и след това не е ясно изобщо дали ще успее да си го върне. The bottom line is: избягвайте да пазарувайте с дебитни карти, ако искате да спите спокойно. Който не иска да ползва кредитни инструменти, просто да си вади необходимия кеш от автоматите, намиращи се в охраняемите клонове на банките. Другият вариант е притежаване на специална отделна сметка с нисък баланс, която да се използва само за пазаруване. В този случай при компрометиране риска е ограничен само до малката сума поддържана във въпросната сметка.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Julian_04 »

Никoй не отрича нуждата от създаване на добро кредитно досие...Дискутираме въпросът дали си заслужава да хвърляш огромни усилия за да откриеш кредитната карта с максимум предлагани бенефити, за да спечелиш накрая някакви си 200 $...Аз също ги ползувам за удобство, но плащам и в брой! Щото много хора ми се смяха като обяснявах за кешовия бизнес, ама аз следвам простото правило: Пари получени на ръка се харчат по същия начин...Не е трудно да се досетите защо!.. 8)
Честно казано единственото нещо, което ме интересува при избора на кредитна карта е да няма годишна такса и да не ме товарят с плащания по разни излишни сървиси...Ако разчитам, че с бонус точките ще си купя самолетен билет или подарък за децата си...значи умряла работа!...
Коско не харесвам като mагазин и друг път мисля, че съм го казала, щото при наличието на толкова магазини да ме карат да си плащам за абонамент е меко казано смешно! :fubar:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от myhata II »

Явно в" фортуне 5000" не са чували че има и кредитна история на акаунта в банката :lol: 8)
От което зависи каква линия бихте взели 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от becks »

Събирането на точки, еърмайлс, ероплан и пр. простотии е забавление за наивници според мен.

Аз нямам нито една карта, която да събира някакви точки.

Основната цел на тези маркетингови трикове е да се увеличи импулсното пазаруване и лоялността към определен начин на плащане.

20-50$ долара месечно може да ги "спестите" като си ограничите купуването на непотребни неща и храна, която се изхвърля!
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от IRA »

честно казано, на мен лично, усилието да отида до банката, да изтегля пари в кеш от там ми е по голямо сравнено с усилието да измъкна кредитната карта от портмонето. А пък да пазарувам по Интернет ми е най-добре, не ми се налага да мърдам много. Това дали ще плащам в брой или кеш няма да ми промени начина на пазаруване. А и ползването на кредитни карти не е задължително, ползваш ако искаш.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от becks »

IRA написа: Това дали ще плащам в брой или кеш няма да ми промени начина на пазаруване.
Пробвай 2-3 месеца да плащаш кеш навсякъде и ще разбереш психологическата разлика :)
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от speedy »

IRA написа:А и ползването на кредитни карти не е задължително, ползваш ако искаш.
И аз това приказвам. А веднага се намериха хора да ми изчислят данъците безплатно и да кажат какво да купувам и какво не. :)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Заключено